Şimdi Ara

366. Dönem [Şubat 2017] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (106. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.320
Cevap
60
Favori
244.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sa beyler. Yedek subaylık çıktı bana. Acemilik ve sonrası için neler bekliyor bizi asttegmen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rize hiç yokmu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • allah aşkın a bir tane izmir buca cezaevi yok mu usta birlik işin kötü tarafı sözlüklerdw ebile bilgi alamadım ban bi yardımcı olun
  • quote:

Orijinalden alıntı: BULUTBEY60

Eyvallah Aga Saolasın :)

Bilmiyorum yukarda konu ile ilgili açıklaman var mı denk gelmedim belkide;

Bizim acemi mamak, usta birliği magosa ben yemin töreninden sonra hiç izin yapmayı ve istanbul 'a geri dönmeyi düşünmüyorum. Telefonum akıllı android. götürmeli miyim sence, yoksa esas birliğimden önce aileme mi getittireyim.

Kusura bakma gec gordum. Gotur ve sansini dene derim.

Aileni 5 ay gormeyeceksin ama 10 gun once eve donersen dunyalar senin olacak :)

• Arkadaşlar benimde usta birliği magosa'ya çıktı. Benim durumum şu yönden sıkıntılı:

Mart ayında en azından 3-4 defa öğretmenlik mülakatı ve atama süreci için istanbul'a gelip gitmem gerekebilir. İşin kötüsü bunların hepsi belirli aralıklarla olacak. (8-10 günlük zaman aralıkları ile) Hayatımın esas kısmını ilgilendiren bu konuda acaba sık sık izin alabilir miyim? Bilgisi veya tavsiyesi olan var mı arkadaşlar? Bu konu kafamı çok meşgul ediyor. Neticede askerlik gelip geçici ama bu durum yaşamımın kırılma noktası. Kpss emeklerimin boşa gitmesi beni korkutuyor. 😕

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hannibal91 -- 22 Ocak 2017; 23:46:25 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheHobbit14

quote:

Orijinalden alıntı: Bodylove

Kardeşim gittiğin tabur 14. Zirhli tugayin ve genelde adanin en düzenli taburudur. Su , duş wc sorunu yoktur. Yemekler fena degil. Kantinler yakindir. Tüm kartlar geçerlidir. Ankaradan aldiginiz kirmizi ve cipli ziraat karti hariç.

Karargah hizmet bölüğü biraz kalabaliktir ama zamanla alisirsin.

Koğuşlar 12 kişiliktir.

Havalar turkiyeye gore biraz daha güneşlidir ve sicaktir.

Giderken eşya konusunu abartmayin.

Gittiginizde muhtemelen 3 hafta carsiya cikarmazlar.

Ama sonrasında cikin ve rahatlayin.

Söyleyecek çok şey var.

Ama ankarayi sakin ha kibrisla kiyaslamayin. Ankara tatil köyüdür. Mamaktaki o makineleri ozleyeceksiniz örneğin...

Sorun aciklayayim.

Dostum askeriyenin verdigi ziraat kartlari gecmiyosa eğer hangi kartlardan cikartalim orada hangi bankalar var tavsiye ettigin var mi birde oradan ikinci el akilli telefon alacak olsak pahalıya mi gelir?

Hesap kartlari geçer ama sadece ankara mamakta geçerli kartlar var gidince görürsünüz onlar kibrista ise yaramaz demek istedim

• quote:

Orijinalden alıntı: Laz-i

quote:

Kardeşim gittiğin tabur 14. Zirhli tugayin ve genelde adanin en düzenli taburudur. Su , duş wc sorunu yoktur. Yemekler fena degil. Kantinler yakindir. Tüm kartlar geçerlidir. Ankaradan aldiginiz kirmizi ve cipli ziraat karti hariç.

Koğuşlar 12 kişiliktir.

Söyleyecek çok şey var.

Ama ankarayi sakin ha kibrisla kiyaslamayin. Ankara tatil köyüdür. Mamaktaki o makineleri ozleyeceksiniz örneğin...

Sorun aciklayayim.

Eyvallah hocam çok sağol.
    Benim acemi : BKM.OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI / BALIKESİR MERKEZ / BALIKESİR
    usta : 14 ÜNCÜ ZH.TUG.TOP.TB. KH. VE KH.BL. / LEFKOŞA / LEFKOŞA

usta birliğimin aynı olduğu kimseyi bulamadım. Aynı yere düşen çok var ama bana denk gelmedi. Birde kimisi çok sıkıntılı yere gidiyorsun dedi kimisi rahat yer dedi. Bilen birinden duymak iyi oldu valla sağol

Tavsiye edeceğin bir görev var mı peki ? yazıcı olmaya çalış rahat edersin gibi

Yok kardeşim bizede cehennem taburu dediler. İlk zamanlar kimseyi tanimadigin için daralirsin biraz ama insanlarla samimi oldukça keyif alirsin zaten o şurada askerlik bitiyor :)

Gideceğin yerde sabah sporu var 15 dakika. Geri kalan zamanlarda bisey yaptiklarini görmedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dumura Uğrayamayan Adam -- 22 Ocak 2017; 23:53:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: oranya

quote:

Orijinalden alıntı: _SiMuRq_

acemilik aynı, usta birlik benim genelkurmay muhafız ne kadar farkı olur bilmiyorum ama aynı yer buyuk ihtimalle...

Bir ihtimal olabilir dostum. Yer hakkinda nerdeyse hic bilgi yok fakat bir yerde benim bolugun Rdm bolugu oldugunu okudum

Benimde nizamiye diye geciyor. Bir yerde okudum 2. muhafız bl. nizamiye kayıt diye yazmışlar, iyidir herhalde

• quote:

quote:

quote:

Koğuşlar 12 kişiliktir.

Söyleyecek çok şey var.

Sorun aciklayayim.

usta birliğimin aynı olduğu kimseyi bulamadım. Aynı yere düşen çok var ama bana denk gelmedi. Birde kimisi çok sıkıntılı yere gidiyorsun dedi kimisi rahat yer dedi. Bilen birinden duymak iyi oldu valla sağol

İki yerde ayni kardeşim bi arkadaş daha var hatta böyle bizle aynı olan 6 ay beraberiz

İyi çok şükür denk geldi tanışalım devrem

• quote:

quote:

quote:

Koğuşlar 12 kişiliktir.

Söyleyecek çok şey var.

Sorun aciklayayim.

Yok kardeşim bizede cehennem taburu dediler. İlk zamanlar kimseyi tanimadigin için daralirsin biraz ama insanlarla samimi oldukça keyif alirsin zaten o şurada askerlik bitiyor :)

Gideceğin yerde sabah sporu var 15 dakika. Geri kalan zamanlarda bisey yaptiklarini görmedim

Hocam eyvallah çok sağolasın

• Bende acemilik ve usta birlik ikisi de Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı yazıyor. Acemilik yeri 5. Jandarma Eğitim Alayı şeklinde yazılmamış ama zaten başka bir jandarma eğitim yeri yok şehirde. Teslim olurken şehir merkezindeki Jandarma Komutanlığına mı yoksa direk Gölköydeki Eğitim Alayına mı gitmem gerekir o konuda kafam karıştı. Bilgisi olan var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ULTRASLAN_06

Ben Ankara'da yaşıyorum kusura bakma ama harbiden tirt Ankara'nın en pis yerine düşmussun şimdi askerlik TE bitmez :(

bu kadar karamsar konusmasan iyidi
  • Sağolasın, işin rast gitsin inşallah kardeşim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Heyecan yapmak için yazdım.Ankara güzel rahat geçer sadece bir şakaydı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: coanner

Bende acemilik ve usta birlik ikisi de Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı yazıyor. Acemilik yeri 5. Jandarma Eğitim Alayı şeklinde yazılmamış ama zaten başka bir jandarma eğitim yeri yok şehirde. Teslim olurken şehir merkezindeki Jandarma Komutanlığına mı yoksa direk Gölköydeki Eğitim Alayına mı gitmem gerekir o konuda kafam karıştı. Bilgisi olan var mıdır?

Bildiğim kadarıyla il jamdarma farklı yerde 5. Jandarma gölköyde bende orada askerlik yaptım.

• zx6r kullanıcısına yanıt
    kardesimsen bitirdin biz gidiyoruz be :)

istanbul il jandarma komutanligi :) var mi tavsiyeler hahaha
  • quote:

quote:

quote:

Koğuşlar 12 kişiliktir.

Söyleyecek çok şey var.

Sorun aciklayayim.

Dostum askeriyenin verdigi ziraat kartlari gecmiyosa eğer hangi kartlardan cikartalim orada hangi bankalar var tavsiye ettigin var mi birde oradan ikinci el akilli telefon alacak olsak pahalıya mi gelir?

Hesap kartlari geçer ama sadece ankara mamakta geçerli kartlar var gidince görürsünüz onlar kibrista ise yaramaz demek istedim

yani kıbrısta tüm hesap kartlarını kullanabiliriz. mamak için durum farklı sadece.

• SANIRIM OSMANİYE MERKEZDE ASKERLİK YAPACAK JANDARMA YOK. AYRICA TELEFON MUHABBETLERİNİ OKUDUM FAKAT AKILSIZ APTAL TELEFON GÖTÜRDÜĞÜMÜZDE SIKINTI OLMUYOR DEGİL Mİ ARKADASLAR. CÜMLEMİZE HAYIRLI TEZKERELER
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hannibal20

Arkadaşlar benimde usta birliği magosa'ya çıktı. Benim durumum şu yönden sıkıntılı:

Mart ayında en azından 3-4 defa öğretmenlik mülakatı ve atama süreci için istanbul'a gelip gitmem gerekebilir. İşin kötüsü bunların hepsi belirli aralıklarla olacak. (8-10 günlük zaman aralıkları ile) Hayatımın esas kısmını ilgilendiren bu konuda acaba sık sık izin alabilir miyim? Bilgisi veya tavsiyesi olan var mı arkadaşlar? Bu konu kafamı çok meşgul ediyor. Neticede askerlik gelip geçici ama bu durum yaşamımın kırılma noktası. Kpss emeklerimin boşa gitmesi beni korkutuyor. 😕

Hocam yemin töreninden sonra dağıtım iznine çıkma. Eğer ailen gelecekse sadece evci iznine çık. Toplam 12 gün izin hakkın var. Gittiğin zaman komutanlarina durumu anlatırsın. İzin konusunda sıkıntı yaratmazlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: LazPacino

kardesimsen bitirdin biz gidiyoruz be :)

istanbul il jandarma komutanligi :) var mi tavsiyeler hahaha

Usta acemi aynı mı? Bence sen çok şanslısın. İstanbulun göbeğinde askerlik yapacaksın. Yer maslak sanayi sitesinin dibinde. Ülkenin en iyi imkanlarına sahip birliklerden birisidir.

Doğudaki gibi savaş ortamından uzak sessiz sakin yerdir. Buradaki en büyük risk istanbulun en ücra köşelerindeki jandarma karakollarına atanmaktır. Bazı semtler askeri sevmezler o yüzden yani.

Cezaevine de düşebilirsin. Tamamen şans ve ihtiyaca bağlı. Birlikte bir sürü rütbeli olduğu için karakola düşmen bence daha iyi olur. Polis gibi devriye ve yol emniyet görevin olur.

Kimlik kontrolü gbt vs gibi yaparsın.

Çarşı yönünden çok şanslı dedim ya istanbulun göbeğinde diye her şey yakın olacak sana. Bildiğim kadarıyla asker sayısı fazladır orada. Asker fazla olduğu için nöbet sırası da geç gelir.

Aşağıdaki linkte adı geçen jandarma karakollarına atanabilirsin.http://iljandarma.istanbul.gov.tr/index.aspx?dosya=subpages/telefon_rehberi

• 
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.