Şimdi Ara

366. Dönem [Şubat 2017] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (108. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.319
Cevap
60
Favori
244.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: LazPacino

ben zaten goturmeyi dusunmuyorum da, millet oyle konusunca yani cok kolaymis gibi, bi sorim dedim, yani koskoca askeri, karsinda cocuk yok kandirasin falan..

valla gidip gorecez, bu kisa donemleri karakolda falan sofor yapmazlar diyorlar, dogru dimi, gonullu olsak dahi ?

bu arada cevaplamayi unuttum, acemi ve usta birligim ayni yer gorunuyor, istanbul il jandarma komutanligi, usta birlikte kura cekimi dagilacaz
    acaba bu kurayi biz mi cekiyor yoksa bilgisayar kendisi mi atiyor ?

bende istanbul il jandarma kısa dönem :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • selim1658 S kullanıcısına yanıt
    mesaj attim kardesim
  • Kastamonu-van jandarma-jandarma komando varsa sorularını cevaplayabilirim

• Merhaba. Basımevi Müdürlüğü'ne gelecek olan, kafasında sorular olan arkadaşlara yardımcı olabilirim. 365KD yim.

gencemrah87@gmail.com

• Istanbul il jandarma 365 ksd'yim. Kisa bir bilgi veriyim. Sorusu olan varsa yardimci da olmaya calisirim. Oncelikle Maslak yaziyor ama acemilik Alemdag jandarma komando taburunda yapiliyor. Yaklasik 40 gun acemilik surer. Daha sonra kura ile istanbul il sinirlari icinde bulunan karakol, cezaevi veya il jandarma komutanligina gideceksiniz.

• Arkadaşlar merak ediyorum kısa dönem erler doğuda batıda ve kıbrısta maaşları nedir (fazla bir miktar olmadığını duydum ama). askerliğini yapan veya yeni yapmış arkadaşlar bilgi verirlerse sevinirim teşekkürler.
  • windlea983 kullanıcısına yanıt
    Merhaba ben de haftaya yedek subay eğitimi almak için Eğirdir'e teslim olacağım. Zaten forumlarda yazılanları uzun uzun okudum. Yıllar geçmiş ama senin ekleyeceğin illa vardır. Şunu illa al yanına yada şöyle yap dediğin varsa yardımlarını bekliyorum.
  • fbhb F kullanıcısına yanıt
    Batıda er maaşı 80-100 TL arası doğuda 400 kadar çıkar sınır bölgesiyse.
  • Mehmet İ. M kullanıcısına yanıt
    bende manisa il jandarma gideceğim bende kimseyi bulamadım maalesef direk uçak da yok manisaya izmir aktarmalı gideceğiz mecburen ama manisa için yorumlar gayet iyi forumlarda ...
  • Arkadaslar iyi günler ben Mayıs celbi için tecil bozmak istiyorum normalde Konyada öğretmenim şu an 15 tatilde ankaradayım işlemlere burda başlarsam burda devam etmeliymisim şubeyi aradim ek a ve diploma harici belgeye gerek yok dediler daha sonra tekrar subeye gelmem gereken bir durum olur mu arkadaşlar gerek yok dediler ama size sormak istedim sulus falan alamaz ailem burdan alsa olur mu benim gelmem şart mı cevaplarınızi bekliyorum Teşekkürler

• pdr111 P kullanıcısına yanıt
    Nüfus Cüzdanı, diploma ve transkriptiniz ile şubeye gidiyorsunuz(varsa yds belgesi de götürebilirsiniz). Daha sonra işlemleriniz yapıldıktan sonra aile hekimliğinden sağlık raporu almanız için şube sizi yönlendiriyor eğer önemli bir sağlık sorununuz yoksa işlemler aynı gün içerisinde tamamlanır. Memurdan sevk öncesi hazırlık işlemlerini de yapmasını isterseniz eğer bir daha şubeyle bir işiniz kalmaz(daha sonra sülüsü değiştirmek istemezseniz tabi). Sevk işlemlerini de e-devletten takip edersiniz aynı zaman da sülüsü de e-devletten alabilirsiniz. Hayırlı olsun şimdiden.
  • slevintr S kullanıcısına yanıt
    Eğirdir soğuktur şimdi sıkı giyin :) birkaç gün öyle bekleyeceksin sağlık muayenesi fln olacak komando düşünüyorsan sağlamım de geç düşünmüyorsan vücudundaki arızaları sırala. Komando zordur ama eğlencelidir

• antypathy A kullanıcısına yanıt
    Saol hocam sağlık raporunu tecil ederken vermiştim sordum gerek yok dediler sulusu Konyada da alabilirim sanırım sorun olmaz

• pdr111 P kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam sülüsü e-devletten istediğiniz yerden alabilirsiniz. Dediğim gibi sadece sülüs değiştirmek isterseniz şubeye gitmek zorunda kalırsınız onun dışında şubeyle işiniz kalmadı.
    Sülüs değiştirme nasıl oluyor derseniz de;
    Komandoya evet dediyseniz değiştirip hayır demek için,
    YDS belgesi eklemek için,
    Sürüngen hayvanlara karşı fobiniz varsa bunu eklemek,
    gibi şeyler için sülüs değişir...
  • Kısa bir sorum olacak, sevk tarihi 30 ocak, katılacağım tarih 1 şubat resmi olarak hangisinden itibaren asker sayılıyoruz? Sevk tarihinden itibaren diye duymuştum ama emin olamadım. İşten ayrılış için kesin tarih gerekiyor. Cevaplar için şimdiden teşekkürler
  • Beyler geçen askerden yeni gelen bir arkadaşla konuşuyordum, askerlik çıktı ne yapıcaz ne alıcaz falan diye,
    bir laf etti yıkıldım gülmekten
    affınıza sığınarak sizinle paylaşıyorum
    "sikiyorlar ama zamanı durduramıyorlar"

• Herkese selamlar... İzmir'li arkadaşlara sorum olacak. Adnan Menederes Havalimanı'ndan Narlıdere'ye en kolay ve en ucuz nasıl giderim? İzmirim Kart'ım filan yok. Ayrıca, kartın satılmadığını okudum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azaq11 -- 24 Ocak 2017; 14:39:58 >
  • Tskoliq05 T kullanıcısına yanıt
    Bnde otobusle gidecegim uçak saatleri bana uymuyo onun için mecbur otobusle gidicem bakalım

• Eğitim Birliği AYDIN 1.J.EĞT.TB.K.LIĞI

Esas Birliği İL J.K.LIĞI/AYDIN

herkese hayırlı tezkereler beyler :)
  • Mehmet İ. M kullanıcısına yanıt
    Ben trabzondan gideceğim için yolum çok uzak o yüzden mecbri uçakla gideceğim :)
  • 
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.