Şimdi Ara

(353. Dönem Kasım 2013)İSKENDERUN DZ.ÜS K. DENİZ ER EĞİTİM ALAY K. İSKENDERUN / HATAY

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
768
Cevap
16
Favori
121.789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Denizci ve Sahil Güvenlikçilerin Rütbeleri:

http://www.sgk.tsk.tr/baskanliklar/personel/rutbeler/rutbeler.asp

Denizci ve Sahil Güvenlikçinin gündelik kıyafeti

Gündelik
     (353. Dönem Kasım 2013)İSKENDERUN DZ.ÜS K. DENİZ ER EĞİTİM ALAY K. İSKENDERUN / HATAY
    Tören Yazlık
    Tören Kışlık

quote:

Orijinalden alıntı: anaksimandros

Daha önce bahssettiğim ve 343. dönem olarak acemiliğini İskenderun'da yapmış arkadaşımla görüştüm ve bazı bilgiler aldım. En merak ettiklerimi sordum o da cevapladı.

Ne götürmeliyim?

Kısaca bana cevabı hiçbir şey götürme oldu. Nasıl yani diye sorduğumda bazı resimlerde falan görmüşsündür millet kulak tıpacı gibi gereksiz ve yer kaplayan şeyler götürüyor. Eline poşetini al ve git. Poşetinde de;

- Traş takımın
    - Diş fırçan ve macunun
    - Tırnak makası
    - 2 adet kilit
    - 3-4 takım iç çamaşırın (yanlız sıfır yaka olmayacak)
    - 5 takım siyah çorap
    - Terlik muhakkak götürülecek
    - casio kol saati. tercihen f91w
    - telefon kartı
    - bankamatik kartı ve nakit para
    - boyun cüzdanı

arkadaşlar yukarda sayılan dışında götüreceğiniz şeyler tamamen sizin yaşam standardınızla ilgili olan şeylerdir.

Orada neler veriliyor?

İlk olarak 3 ünüforma veriliyor. Bunlardan 1i beyaz 1i siyah 1diğeri de hardal rengi günlük kullanımda giyilecek ünüforma.
    Rugan iskarpin ayakkabı verilecek. Bot giyme diye birşey yok.
    İç çamaşırı, diş fırça ve macun veriliyor fakat kaliteleri iyi değil.
    Diğer iki üç parça gerekli eşya. (hatırlayamadı)

Gittiğimde neler yapayım?

Oraya girmeden önce eğer arkadaş edinirsen ve birlikte girip numara alırsan aynı bölüğe düşüyorsunuz. Bu konuda önerisi Sahilciler ve Denizciler kendilerine ayrı ayrı arkadaş bulsunlar ve içeriye birlikte girsinler. Böylece içeride yabancılık çekilmez ve birlik olunur.

12 tane binadan söz etti. İlk girdiğimizde numara alınıp bunları teker teker geziyoruz. Bu binaların her birinde ayrı ayrı işlemlerimizi yaptırıyoruz. Birinde sağlık taraması olup iğne vururlarken diğer bir binada üst baş veriliyor.

Erken gitmem konusunda beni telkin etti. Kendisi öğleden sonra 2 gibi katılıp bu binaları geçtikten sonra yatağa girdiğinde saatin gece 11 olduğunu söyledi. İşlemlerin erken bitmesi için muhakkak ki öğleden önce katılmak gerekiyor.

Sahil Güvenlikçiler onun döneminde 2 bölük olarak oluşturulmuş.

Diğer Detaylar
    Denizciler ve Sahil Güvenlikçiler diğer kuvvet komutanlıklarında olanlara nazaran rahat askerlik yapıyorlarmış. Arkadaşıma spor olayını sorup arkasına da şınav falan çektiniz mi dediğimde sadece bol bol yürüdük cevabını verdi.

İskenderunda acemilik bittikten sonra %90 dağıtım oluyormuş. Arkadaşım denizciydi ve kocaeli asker hastanesinde yaptı askerliğini...

İskenderuna ilk girdiğimizde bir astsubay sivilde ne iş yaptığımızın bilgisini alıyormuş. işte bir takım sorular soruyormuş. yazısı güzel olan olup olmadığını soruyormuş, yüksek lisans yapıp yapmayanları soruyormuş. Sorulara doğru cevaplar verin ama yazısı güzel olan var mı sesi güzel olan var mı bunlar öne çıksın gibi sorular soruyorlarmış. Özellikle yazısı güzel olan var mı sorusunda öne atılmamalıymışız. Bu arkadaşlar perişan olan arkadaşlar arasındaymış. Burada pasif rolde olmak gerekiyormuş.

Bir de en çok merak ettiğim olan video konferans olayıydı. Acemilik bitmeden bir hafta önce Kuvvet komutanlığıyla video konferans yapılıyormuş. Bölükler halinde bir bina içerisine alınıyor, her kişiye elinde bir metin okutuluyormuş. Ankaradaki komutanlar boy-pos, konuşma, ifade gibi özelliklere bakıp ona göre usta birliğini belirliyormuş.

En son da yemin töreni...

Bu kadar sorunuz var ise yazın ben de cevabını bigliyorsam cevaplayayım. Ayrıca konunun ilk mesajına da ekliyorum.

353. Dönem Kasım 2013'de İSKENDERUN DZ.ÜS K. DENİZ ER EĞİTİM ALAY K. İSKENDERUN / HATAY da acemiliğini ve ustalığını yapacak Denizci ve Sahil Güvenlikçi arkadaşların buluşma adresi.

Listeye eklenmek için özel mesaj gönderiniz.

Bir takım bilgiler isteyeceğim ve siz mesaj attıkça ilk mesajı güncelleyeceğim.

Ad: Emre
    Kuvvet Komutanlığı: Sahil Güvenlik Komutanlığı
    Sınıf: Muhafız
    Gelinecek Şehir: Ankara

şeklinde bana özel mesaj atarsanız birbirimizi daha kolay buluruz.

Adı------------------------------Kuvvet Komutanlığı---------------------Sınıf------------------------Katılacağı Şehir
    Emre(anaksimandros)----------------Sahil Güvenlik Komutanlığı------------Muhafız-----------------------Ankara
    Akif(akif0606)----------------Sahil Güvenlik Komutanlığı--------------Muhafız----------------------Kahramanmaraş
    Alpalpella84----------------Sahil Güvenlik Komutanlığı--------------Muhafız----------------------İstanbul
    Murat(Murat__35)----------------Sahil Güvenlik Komutanlığı--------------Muhafız----------------------İzmir
    Ramazan(blogs)----------------Sahil Güvenlik Komutanlığı--------------Muhafız----------------------Isparta
    İzzet(null03)----------------Sahil Güvenlik Komutanlığı--------------Muhafız----------------------Afyon
    Barış(bay7)----------------Sahil Güvenlik Komutanlığı--------------Muhafız----------------------Antalya
    Önder(xlore1907)----------------Sahil Güvenlik Komutanlığı--------------Muhafız----------------------Antalya
    Ali(asiyan_749) ----------------Sahil Güvenlik Komutanlığı--------------Muhafız----------------------Antalya

Recep(recoill)----------------Deniz Kuvvetleri Komutanlığı--------------Muhafız---------------------Tekirdağ
    Erhan(ErhanBZ)----------------Deniz Kuvvetleri Komutanlığı--------------Muhafız---------------------Gaziantep
    Çağrı(_cAfRi)----------------Deniz Kuvvetleri Komutanlığı--------------Muhafız---------------------Balıkesir
    Salih(diamond25)----------------Deniz Kuvvetleri Komutanlığı--------------Muhafız----------------------Erzurum
    Osman(mehaymin)E----------------Deniz Kuvvetleri Komutanlığı--------------Muhafız----------------------Bursa
    Abdurrahman(AuNaL16)----------------Deniz Kuvvetleri Komutanlığı--------------Muhafız----------------------Bursa
    Özgür(Freedom1912)----------------Deniz Kuvvetleri Komutanlığı--------------Muhafız----------------------İzmir
    Anıl(halayetan)----------------Deniz Kuvvetleri Komutanlığı--------------Muhafız----------------------Trabzon
    Hakan(iei)---------------------Deniz Kuvvetleri Komutanlığı--------------Muhafız----------------------Nevşehir
    Samet(busayilmaz)-------------------Deniz Kuvvetleri Komutanlığı--------------Muhafız----------------------Ordu
    Ali(Aliozz)-------------------------Deniz Kuvvetleri Komutanlığı--------------Muhafız----------------------Hatay
    Gökhan(FlameSplasher)-----------------Deniz Kuvvetleri Komutanlığı--------------Muhafız----------------------Bolu
    Can(cngn)-------------------------Deniz Kuvvetleri Komutanlığı--------------Muhafız---------------------Kocaeli
    Emre(hayfans89)----------------Deniz Kuvvetleri Komutanlığı--------------Muhafız----------------------Kocaeli
    Deniz(denizkaya353)----------------Deniz Kuvvetleri Komutanlığı--------------Muhafız----------------------Kocaeli
    Bilgi(k3rt3nk3l3)----------------Deniz Kuvvetleri Komutanlığı--------------Muhafız----------------------Edirne
    İskender(iskendergur)----------------Deniz Kuvvetleri Komutanlığı--------------Muhafız---------------------Eskişehir
    Recep(alper2626esk)-------------Deniz Kuvvetleri Komutanlığı--------------Muhafız----------------------Eskişehir
    Aziz(AYALÇIN)----------------Deniz Kuvvetleri Komutanlığı--------------Muhafız----------------------Konya
    Murat(karamurat_670)--------------Deniz Kuvvetleri Komutanlığı--------------Muhafız----------------------Zonguldak
    Umut(kloseumut)--------------Deniz Kuvvetleri Komutanlığı--------------Muhafız----------------------Kırklareli
    Nurettinareyouthere----------------Deniz Kuvvetleri Komutanlığı--------------Muhafız----------------------Ankara
    Metin(twentythree)-----------------Deniz Kuvvetleri Komutanlığı--------------Muhafız----------------------Ankara
    Kürşat(urbanner)-----------------Deniz Kuvvetleri Komutanlığı--------------Muhafız----------------------Kahramanmaraş
    Gökhan(Lecter77)-----------------Deniz Kuvvetleri Komutanlığı--------------Muhafız----------------------Yalova
    Cem(Steal)------------------Deniz Kuvvetleri Komutanlığı--------------Muhafız----------------------İstanbul
    Yavuz(a_yavuzy_)----------------Deniz Kuvvetleri Komutanlığı--------------Muhafız----------------------İstanbul
    Emrullah(Emru1903)--------------Deniz Kuvvetleri Komutanlığı--------------Muhafız----------------------İstanbul
    Naci(nesther89)-----------------Deniz Kuvvetleri Komutanlığı--------------Muhafız----------------------İstanbul
    Hakan(leohakan)-----------------Deniz Kuvvetleri Komutanlığı--------------Muhafız----------------------İstanbul
    Semih(semko007)-----------------Deniz Kuvvetleri Komutanlığı--------------Muhafız----------------------İstanbul
    Murat(mrtkrgln)-----------------Deniz Kuvvetleri Komutanlığı--------------Muhafız----------------------İzmir
    Selim(selim60)-----------------Deniz Kuvvetleri Komutanlığı--------------Muhafız----------------------Ankara
    Adnan(aslan815)-----------------Deniz Kuvvetleri Komutanlığı--------------Muhafız----------------------İstanbul
    Çağdaş(cagdasjr)-----------------Deniz Kuvvetleri Komutanlığı--------------Muhafız----------------------Bursa

quote:

Orijinalden alıntı: adam haklı beyler

Yol biletini telas eden arkadaslar. ben Hatay'a daha once de gittim.
    Ucak bileti almazsaniz kesinlikle Has Turizm'den alin bileti. Ucaktan daha rahat. Koltuklarin altindan bacaklari rahat ettirmek icin uzayan destek falan cikiyor.

Hatay havalimani Serinyol denen bir bolgede. Antakya'ya biraz daha yakin. Havas ile anayola kadar gidin. Oradan iskenderun yonune Pac minibuslerine binin.
    Pac arapca'da durak demekmis. Gayet rahat minibuslerdir. Amanos daginin ustunden gideceksiniz. guzel manzaralar gorursunuz sol tarafa oturursaniz.
    Antakya ile Iskenderun arasinda yaklasik 1 saat var. Yemekleri harika. Ozellikle yolunuz duserse kapali carsisinda tepsi kebabini deneyin.

Adana havalimani biraz uzak. Adana'da indikten sonra Iskenderun'a otobus bulmak icin otogara giderken taksiye falan binmeniz gerekicek. Havalimaninin icindeki taksiler cok ucret aliyor. Disariya yururseniz daha uyguna bulursunuz.

quote:

Beyler bugün askerlik şubesine gittim kasım ayında gidecek arkadaşımla. Sivil memurun söylediklerini iletiyorum ;

Sülüsleri aralığın başında almaya başlayacakmışız, 16-17-18 aralıkta da sülüs alabilirmişiz. Sistem şöyle işliyor ;

Sülüs'ü 16 aralığa kadar alanlar için Sevk Tarihi : 16.12.2013, Yol Süresi : 1 ya da 2 gün (Mesafeye göre), Katılacağı tarih : 18.12.2013 ya da 19.12.2013 (Mesafeye göre)

Sülüs'ü 17-18 aralıkta alacaklar için Sevk Tarihi : Hangi tarihte alıyorsa o, Yol Süresi : 1 ya da 2 gün (Mesafeye göre), Katılacağı tarih : Sülüsü aldığı tarihe yol süresi eklenecek.

Sülüs'ü 17 aralıkta alanlar 1 gün, 18 aralıkta alanlar 2 gün geç terhis olacak. Sülüste yazan Sevk Tarihi'miz askerliğimizin başladığı tarih. 16sına kadar almak gerek, boşa geç terhis olmayalım.

Bir de verdikleri sülüse "Eğitim birliğime en geç son gün saat 10:00'a kadar teslim olacağım" gibi bir yazı yazdırıyorlar. Neden diye sordum, çok yoğunluk olacak diye saat belirtiyoruz dediler. kaynak: _cafri

Deniz Kuvvetlerinde askerlik yapacakların katılabilecekleri muhtemel usta birlikleri
    1961 yılında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Karargâh ve 4 ana ast komutanlık olarak teşkilatlandırılmıştır.
    Deniz Kuvvetleri Harekat Başkanlığı (Karargâh), Ankara
    Sualtı Taarruz Komutanlığı (SAT Komando)
    Donanma Komutanlığı
    Kuzey Görev Grup Komutanlığı, Gölcük, Kocaeli
    Batı Görev Grup Komutanlığı, Foça, İzmir
    Güney Görev Grup Komutanlığı, Aksaz, Muğla
    Denizaltı Filosu Komutanlığı, Gölcük, Kocaeli
    Mayın Filosu Komutanlığı, Erdek, Balıkesir
    Deniz Hava Komutanlığı, Cengiz Topel, Kocaeli
    Lojistik Destek Gemileri Komodorluğu, Gölcük, Kocaeli
    Kuzey Deniz Saha Komutanlığı, İstanbul
    İstanbul Boğaz Komutanlığı Anadolukavağı, İstanbul
    Çanakkale Boğaz Komutanlığı, Nara, Çanakkale
    Karadeniz Bölge Komutanlığı, Karadeniz Ereğli, Zonguldak
    Kurtarma ve Sualtı Komutanlığı, Beykoz, İstanbul
    Seyir Hidrografi ve Oşinografi Dairesi Başkanlığı, Çubuklu, İstanbul
    Deniz Müzesi Komutanlığı, Beşiktaş, İstanbul
    Güney Deniz Saha Komutanlığı, İzmir
    Amfibi Görev Grup Komutanlığı, Foça, İzmir
    Amfibi Deniz Piyade Tugay Komutanlığı, Foça, İzmir
    Refakat ve Karakol Gemileri Filosu Komutanlığı, Foça, İzmir
    Aksaz Deniz Üs Komutanlığı, Marmaris
    Akdeniz Bölge Komutanlığı , Mersin
    İskenderun Deniz Üs Komutanlığı, İskenderun, Hatay
    Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanlığı, Beylerbeyi, İstanbul
    Deniz Harp Okulu Komutanlığı, Tuzla, İstanbul
    Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu Komutanlığı, Karamürsel, Yalova
    Deniz Lisesi Komutanlığı, Heybeliada, İstanbul
    Karamürselbey Eğitim Merkezi Komutanlığı, Karamürsel, Yalova
    Yıldızlar Suüstü Eğitim Merkezi Komutanlığı, Gölcük, Kocaeli
    Derince Eğitim Merkezi Komutanlığı, Derince, Kocaeli

Sahil Güvenlik Komutanlığında görev yapacakların usta birlikleri
    Sahil Güvenlik Komutanlığı (Ankara)
    Karadeniz Bölge Komutanlığı (Samsun)
  • Trabzon Grup Komutanlığı
  • Amasra Grup Komutanlığı
    Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanlığı (İstanbul)
  • Çanakkale Grup Komutanlığı
  • İmralı Özel Görev Grup Komutanlığı
  • Güney Marmara Grup Komutanlığı (Mudanya)
    Ege Denizi Bölge Komutanlığı (İzmir)
  • Marmaris Grup Komutanlığı
    Akdeniz Bölge Komutanlığı (Mersin)
  • Antalya Grup Komutanlığı
  • İskenderun Grup Komutanlığı
    Hava Komutanlığı
  • Samsun Hava Grup Komutanlığı
  • Antalya Hava Grup Komutanlığı
    Eğitim ve Öğretim Komutanlığı
    İkmal Merkezi Komutanlığı

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anaksimandros -- 9 Aralık 2013; 0:35:10 >

• Eğitim Birliği
    İSKENDERUN DZ.ÜS K. DENİZ ER EĞİTİM ALAY K. / İSKENDERUN / HATAY
    Kuvvet
    DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI
    Sevk Başlangıç
    16/12/2013
    Sevk Bitiş
    18/12/2013
    Celp Dönemi
    KASIM 2013
    Celp Grubu
    2
    Esas Birliği
    İSKENDERUN DZ.ÜS K. DENİZ ER EĞİTİM ALAY K. / İSKENDERUN / HATAY
    Statü
    KISA_DÖNEM ER
    Sınıf
    MUHAFIZ
  • Meraba arkadaşım hayırlı uğurlu olsun
  • bende aynı acemi usta iskenderun....aralık 16-18...hepimize hayırlı olsun
  • Düştüğümüz yer için kıyak diyenler de var,kötü diyenler de.Neyse ki sıcak mevsimde gitmiyoruz.Hiç çekilmezdi oralar.Sana da hayırlı olsun bu arada
  • ya herkes bişiler dicek tabi ama asıl olanı biz gidince görecez o yüzden çok duşunmeye gerek yok. Bu saatten sonra kötu bile olsa yok gitmicem demiyecez ya...
  • ben de gidilecek yerden ziyade sınıfımız hakkında pek iyi şeyler duymadım. muhafız
  • Haklısın devrem olmuşla ölmüşe çare yok,gidip göreceğiz
  • Celp Dönemi: KASIM 2013
    Eğitim Birliği: İSKENDERUN DZ.ÜS K. DENİZ ER EĞİTİM ALAY K. / İSKENDERUN / HATAY
    Celp Grubu : 2
    Esas Birliği : İSKENDERUN DZ.ÜS K. DENİZ ER EĞİTİM ALAY K. / İSKENDERUN / HATAYKuvvetDENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI
    Statü :KISA_DÖNEM ER
    Sınıf :MUHAFIZ
    Sevk Başlangıç 16/12/2013
    Sevk Bitiş 18/12/2013
  • Hayırlı olsun.
  • arkadaşlar bir sorum olacak bilen birileri varsa sevinirim kardeşimde iskenderun deniz er egitim alayı cıktı esas birligide aynı deniz kuvvetleri komutqanlığı diye geciyor usta birliğindede iskenderundamı kalır yoksa dağıtımı olurmu cevap verirseniz sevinirim.
  • Arkadaşlar ben de aynı yere çıktım hepimize hayırlı olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende aynı yerdeyim yalnız benim esas birlikte bişey yazmıyor boş niye öle bilen varmı arkadaşlar
  • Eğitim Birliği: İSKENDERUN DZ.ÜS K. DENİZ ER EĞİTİM ALAY K. / İSKENDERUN / HATAY
    Esas Birliği : İSKENDERUN DZ.ÜS K. DENİZ ER EĞİTİM ALAY K. / İSKENDERUN / HATA
    2. grup
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadece50

arkadaşlar bir sorum olacak bilen birileri varsa sevinirim kardeşimde iskenderun deniz er egitim alayı cıktı esas birligide aynı deniz kuvvetleri komutqanlığı diye geciyor usta birliğindede iskenderundamı kalır yoksa dağıtımı olurmu cevap verirseniz sevinirim.

Eğer esas birlikte de aynı şey yazıyorsa orada kalacaksın.
  • Beni de yazın listeye, Aralığa kadar çok zaman var tanışalım :)
    https://www.facebook.com/mehmet.tuluk.14
  • Devrelerim herkese hayırlı olsun. Konu güzel olmuş bence toplanmamız için. Benim de acemilik/usta birliği İSKENDERUN DZ.ÜS K. DENİZ ER EĞİTİM ALAY K. / İSKENDERUN / HATAY. Biz denizcilerin hepsi 2.kısımda-aralıkta gidiyor galiba. Daha çok zamanımız var, hepimiz burada toplanıp bilgi paylaşımı yaparsak iyi-güzel olur. Acemiliği ve usta birliği aynı yere çıkanlar neredeyse 6 ayımız birlikte geçecek :)

Facebook'ta kapalı bir grup açalım isterseniz, haberleşmemiz toplanmamız daha kolay olabilir, ne dersiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jigen Daisuke -- 25 Ekim 2013; 15:50:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: anaksimandros

quote:

Orijinalden alıntı: sadece50

arkadaşlar bir sorum olacak bilen birileri varsa sevinirim kardeşimde iskenderun deniz er egitim alayı cıktı esas birligide aynı deniz kuvvetleri komutqanlığı diye geciyor usta birliğindede iskenderundamı kalır yoksa dağıtımı olurmu cevap verirseniz sevinirim.

Eğer esas birlikte de aynı şey yazıyorsa orada kalacaksın.

walla hocam kimiside esas birlik orasıda yazsa dağıtılırsın diyor anlamadım gitti walla.hayırlısı bilen yokmudur bu konuyu kesin
  • Eğitim Birliği İSKENDERUN DZ.ÜS K. DENİZ ER EĞİTİM ALAY K. / İSKENDERUN / HATAY
    Kuvvet DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI
    Celp Grubu 2
    Esas Birliği İSKENDERUN DZ.ÜS K. DENİZ ER EĞİTİM ALAY K. / İSKENDERUN / HATAY
    Sınıf MUHAFIZ

Hayirlisi olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: apollo963

bende aynı yerdeyim yalnız benim esas birlikte bişey yazmıyor boş niye öle bilen varmı arkadaşlar

Deniz, Sahil ve Havada böyle olabiliyormuş. Sonradan belirlenecek.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.