Şimdi Ara

(353. Dönem Kasım 2013)İSKENDERUN DZ.ÜS K. DENİZ ER EĞİTİM ALAY K. İSKENDERUN / HATAY (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
768
Cevap
16
Favori
121.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Bullett

Muvazzaf Subay kara, hava, deniz, jandarma, sahil güvenlik hepsinin alımları farklı hangisine girmek istiyorsam alım yapılırsa başvuru yapabilirsin.

Askerliğimi muvazzaf subay olarak yapmak istiyorum diyorsun yedek subaylıktan bahsetmiyorsun dimi :)

Hocam yanlış bilmiyorsam yedek subay olarak başlıyorsun zaten sonra kendin kalmak istersen muvazzaf subaylık için başvuru yapıyorsun,15 yıllık sözleşme yapıyormuşsun yanlış hatırlamıyorsam.Kara Kuv. Çıkışlı Üsteğmen bir abi vardı onunla baya konuşmuştum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SiyahPapyon kullanıcısına yanıt
    Muvazzaf subaylık başvuru kılavuzu 2016
    http://www.haberdirekt.com/wp-content/uploads/2016/11/subay-basvuru.pdf

Askerlik görevi yapmış olma şartı aranmıyor.Yani yedek subay olmadan muvazzaf subay olabilirsin. Tabi askerlik görevini yedek subaylık olarak yapmış olmak avantajlı olabilir.

Yedek subaylık farklı bir şey vatani görevi yapıyorsun ve lisans mezunları %5 %10 gibi bir kısmı yapıyor kalanları kısa dönem er olarak yapıyor. Bölümüme göre senin yedek subay olma olasılığın çok daha düşük. Eğer üniversite, yabancı dil, not ort, kilo, boy, sağlık durumun iyi ise şansın artar.

• hem acemi hem usta birliğim burası,giden arkadaşlar neler söyler nasıl geçti askerliğiniz? Kısa dönem olarak yapıcam hayırlısı ile :)
  • Sahil güvenlik muhafız sınıfı olarak iskenderundayım yardımcı olabilecek var mı?

• sulusde yazani önemsemeyin gittiğinizde tekrar sınıflandırmaya giriceksiniz usta birliginiz belli olacak sonra

• Slm arkadaşlar banada burası çıktı(muhafız). İç çamaşırların çorapların eldivenin berenin rengi ne olması gerekiyor yanımızda götürürken?

• Expert#Ali E kullanıcısına yanıt
    4ünde bende ordayim. Acik haki renkte levent veriyolar videoda gordum ama bereye gerek.yoksicak orasi corap siyah olacak don rengi farketmez ruvalet kagidi goturun diyolar kantinde kalmiuo yazmislar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.