Şimdi Ara

ULŞ., PER.OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI EĞT.A.K.LIĞI/ALAŞEHİR/MANİSA / Ağustos

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5
Cevap
0
Favori
5.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Daha önce Manisa'da bedelli yapmış arkadaşlardan tavsiye ve önerilerini bekliyorum Ağustosta gidecekler için de grup kurduk ulaşırsanız yardımcı olurum hayırlı olsun hepimiz için

• 2 hafta önce geldim Aralık celbiydim. Genel olarak rahattı. Ben 4. Bölüktüm. Düştüğün bölükte önemli tabi. Bizim bölüğün komutanları diğerlerine göre biraz sıkıydı. Örneğin hafta sonu inzibat bölükleri eşofmanla geziyordu biz ise bazen öğlen bazen akşam içtimasina kadar kamuflaj gidiyorduk. Burda hafta sonu nöbetçi olan komutan da çok önemli o karar veriyor çünkü bazısı var öğlen içtima bile almıyor direk serbest bırakıyor. Kalk saati sabah 7 buçuk. Kahvaltı 8de. Eğer kahvaltı yapman dersen 8 bucuga kadar uyuyabilirsin çünkü içtima 8.45 9 gibi oluyor. İlk hafta sağa sola dönüşler tekmil selam gibi basit şeyler ve uyulması gereken kurallar öğretiliyor. Yatak nasıl yapılır dolap nasıl olmalı gibi. İlk hafta eğitim alanına gidilmiyor. İkinci hafta silah eğitimi ve eğitim alanında yürüyüş eğitimi var. Burda yine bölüğün önemli çünkü eğitim alanı bizim koğuşlara 2 km uzaktı. Sabah bir tur git gel öğleden sonra bir tur git gel zaten 8 km yapıyordu. İkinci hafta g3 ile 3 el atış var 25 metreden vurup vuramaman önemli değil. 3. Hafta ise yemin töreni için yürüyüş hazırlıkları ile geçiyor. Yürüyüş ekibine girersen ful yürürsün gitmezsen de mıntıka temizliği yaparsın koğuş içleri ve bahçe ve tuvaletlerde. Öğlen yemekleri saat 12 de. Akşam yemeği saat 5te. Akşam yemeğinden sonra serbest ister koğuşa çok yat ister kantin bölgesinde takıl. Yine akşam yemeğinden sonra kamuflaj çıkıyor eşofman ve spor ayakkabı ile gezebilirsin. Sivilde yemek seçen biri olarak yemekleri beğenmedim. Yemeği sevmezsen pideci var ayrıca hamburger tost ve döner de var onlardan alırsın. kantinde hiç bişey yoktu bizim celp döneminde yıl sonu olmasından dolayı da olabilir. Gazinoda 2 tv var ama sandalye az ve havasız bir ortamdi o yüzden hiç izlemedim. 5 6 tane PlayStation var oyun seviyorsan. Benim en zorlandığım banyo olayiydi. Haftada 2 gün banyo hakkı var her bölüğün. Bölük halinde gidip geliniyor. 7 kere gittim sıcak su olmadığı oluyordu ve bazı duşlar bozuk hangileri olduğunu çözemedim bir ayda şans işi o da. Bunun haricinde her gün sabah 5 7 arası ihtiyaç dusu var kalkabilenler gidiyordu. Ama sıcak su yine olmayabiliyordu.

Bunun haricinde merak ettiklerinizi yazabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ağustos 2023 dönemi grup linki bekliyoruz..

• Ekim ben de gidiyorum sevk tarihi falan yok hala bende

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.