Şimdi Ara

Askerde iç çamaşırı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
38.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu iç çamaşırı rengi konusunda düşüncesi olan var mı ? Kimi diyo asker yeşilinden başka olmaz kimi diyo siyah kimi diyo ne giyersen giy. Bilgisi olan bi yardımcı olabilir mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Üç farklı yerde askerlik yaptım, kimse de iç çamaşırına bakmıyor. Yeterki abuk sabuk olmasın ve gözükmesin.
  • istediğini giy. Hiç kimse donuna bakmaz. Atlet önemli ama.
  • bizim çamaşırlar kemik rengiydi.
  • Askerliği çorlu 105.topçu alayında yaptım.
    Bizim bölükte bazen sabah içtimalarında personel temizliği adı altında kontrol yapılırdı.
    Kamuflajı botları çıkarırdık.
    Atletimize donumuza çorabımıza bile bakarlardı.
    O yüzden iç çamaşırların asker yeşili olursa iyi olur.
    Ama tabi askerlik yaptığın yere görede değişir.
    Mesela doğuda veya karakol gibi ufak yerlerde dona bakılacağını zannetmiyorum o tarz yerlerde nöbetten başka bişey yok zaten.

• yeşil al git nolacak. ucuz zaten asker bitince de çöpe atacan
  • Cuma günleri kontrol ediyorlardı. Atlet don haki yeşili olacak. Çorap siyah. Çarşı kitlemeye kadar yolu var. Kışa denk geliyorsa yanına fazladan içlik , yün çorap al.
  • İlk defa renkliyi askerde kullandım
  • DONA BAKMAZLAR ÇORABIN KAMUFLAJIN DÜZGÜN OLSUN YETER
  • askerde haki yeşil iş çamaşırı mecburdu.cuma günleri temizlik kontrolünde bakarlardı.azmı dayak yedi beyaz yada siyah iç çamaşırı giyen tertipler.hem yeşil pisliği gizler.askerde ne çeşit insanlarla tanışıyor insan,hayret ediyor.
  • Bizzat kırmızı giyiyorum. Bir şey olmadı. Kimsede açıp donumuza bakmadı. Gittiğin yere göre değişiyor ne desek boş. Acemiliğin son haftası kontrol etmişlerdi.
    Başka da etmediler.

• Kırmızı mı? Siyaha bir şey demeseler bare donlar acayip pahalı enflasyon tavan yaparken baktılar mı acaba fiyat farklarına. Bu don fiyatlarını enflasyonu belirleyici faktörlerden biri olması gerekiyor. Don da mı giymiyaq sonra millete donsuz geziyorlar diye yaygara koparıyorlar tvlerde..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RElS -- 5 Kasım 2019; 21:53:37 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.