Şimdi Ara

İşitme Kaybı Askerlik Muafiyet İşlemleri 2018

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
33.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bugün işitme kaybı sorunu ile askerlikten muaf olmuş bulunmaktayım.
    Sizlere bu süreci kısaca anlatayım belki birilerinin sorularına cevap vermiş olurum
    İlk olarak e devlet üzerinden yoklamamı yaptım.Ankette işitme kaybı kısmını işaretledim açılan kutucuğada kaybın değerini girdim.Yoklama işleminin sonuna gelince aile hekiminize gitmenizi istiyor.Raporunuz varsa onları da götürün.
    Aile hekimine gittim ve işitme kaybım olduğunu söyledim.Doktorda beni hastaneye sevk etti size 2 tane çıktı veriyor bunları alıp hastaneye gidiyorsunuz.
    Hastaneye gittiğinizde ilk olarak danışmaya gitmeyin. Evrak Kabul/Kayıt bölümüne gidip aile hekiminizin verdiği hastaneye sevk kağıdınızı kayıt ettirin.Daha sonra bunun bi fotokopisini çektirip bununla danışmadan numara alıyorsunuz.
    KBB'ye girince doktor hemen odyolojiye işitme testi için gönderiyor.Orda testi yaptırıp yeniden doktora götürüyorsunuz.Sonra size bi kağıt veriyor onunla sağlık kuruluna gidiyorsunuz.Sizden ertesi gün gelmenizi, 2 tane belgenin ve 1 tane kimlik fotopisi getirmenizi istiyor.Onları teslim edince saat 13:30 hastanede olmanızı istiyorlar.
    Sonra sıra ile çağırıyorlar heyete girince hastalığınızla ilgili basit sorular sorup kararı yüzünüze söylüyorlar.Rapor ise 15 gün çıkacakmış oda askerlik şubesine verilecek.
    Benim değerlerim sol kulak 50 sağ kulak 53 db idi.

• SAYIN YETKİLİLER SESİMİZİ DUYUN

sizin çocuğunuzda bu durumda olabilirdi.Askerlik durum belgesinde askerlik durumumuz "MUAFİYET(ÇÜRÜKLÜK) NEDENİ" değilde "ASKERLİK GÖREVİNİ TAMAMLAMIŞTIR" ibaresi tek kullanılırsa.TOPLUMA VE AİLEMİZE YÜK OLMAYIZ.Bizlerinde bir ONURU VE ŞEREFİ var.Biz istemedik elimiz yada kolumuzun olmamasını.Lütfen cimere yazalım.Namuslu insanlar illaki sesimizi duyacaktır...Birlikten kuvvet doğar.İŞ BAŞVURUSUNDA AMAÇ ASKERLİK GÖREVİNİ YAPTIMI YAPMADIMIDIR.LÜTFEN ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUN...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SAYIN YETKİLİLER SESİMİZİ DUYUN

sizin çocuğunuzda bu durumda olabilirdi.Askerlik durum belgesinde askerlik durumumuz "MUAFİYET(ÇÜRÜKLÜK) NEDENİ" değilde "ASKERLİK GÖREVİNİ TAMAMLAMIŞTIR" ibaresi tek kullanılırsa.TOPLUMA VE AİLEMİZE YÜK OLMAYIZ.Bizlerinde bir ONURU VE ŞEREFİ var.Biz istemedik elimiz yada kolumuzun olmamasını.Lütfen cimere yazalım.Namuslu insanlar illaki sesimizi duyacaktır...Birlikten kuvvet doğar.İŞ BAŞVURUSUNDA AMAÇ ASKERLİK GÖREVİNİ YAPTIMI YAPMADIMIDIR.LÜTFEN ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUN...

• merhabalar yazdığın değerler işitme kayıp derecelerin mi yoksa duyma derecelerin mi ? Birde heyete falan giderken cihaz kullanıyorsan eğer takıp mı gittin cihazını ? Cihaz için birşey söylüyorlar mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sergencetn

merhabalar yazdığın değerler işitme kayıp derecelerin mi yoksa duyma derecelerin mi ? Birde heyete falan giderken cihaz kullanıyorsan eğer takıp mı gittin cihazını ? Cihaz için birşey söylüyorlar mı ?
    Raporda saf ses ortalaması yazıyordu.Heyete cihazları takıp çıktım.Zaten sordular cihaz kullanıyon mu kaç yıldan beri kullanıyon vs. Heyet formaliteden ibaret zaten 1 dk bile sürmüyor doktorun verdiği kararı uyguluyorlar.
  • asdasdqwertyveyaalxyvance A kullanıcısına yanıt
    Benim değerlerimde aşağı yukarı o seviyelerde seneye bende tecili bozdurup bir deneyeceğim bakalım. Ya gitmekten korkum yok gideyim sorun değil de şu cihaz sıkıntı işte. Kaybolma derdi var, terlediğinde sorun çıkartabiliyor ve çalınma riskide var
  • Saf ses işitme biri 60DB diğeri 61DB sonuç ne olur acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: fox5578

Saf ses işitme biri 60DB diğeri 61DB sonuç ne olur acaba?
    muaf
    Hocam şu an askerdeyim işlemler nasıl olacak acaba?

• quote:

Hocam şu an askerdeyim işlemler nasıl olacak acaba?
    askere gitmeden önce aile hekimine işitme kaybından bahsedip hastaneye sevk almadınız mı ?
    O zaman fena değildi şimdi ilerledi. Revire gittim. Askeri hastaneye sevk etti. Askeri hastanede devlet hastanesinden işitme testi istedi. Test şu an elimde pazartesi askeri hastaneye gidicem. Acaba ne diyecekler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fox5578 -- 13 Mart 2020; 16:41:44 >
  • quote:

O zaman fena değildi şimdi ilerledi. Revire gittim. Askeri hastaneye sevk etti. Askeri hastanede devlet hastanesinden işitme testi istedi. Test şu an elimde pazartesi askeri hastaneye gidicem. Acaba ne diyecekler
    %100 muaf vercekler geçmiş olsun
    İçime su serptin çok teşekkür ederim

Hocam aklıma bişey takıldı. Anlattığınıza göre direkt işitme testinden sonra karar verilmiş. İşitme testini yanıltmak çok kolay gerçekten duyuyor olsanız bile çürük alabilirdiniz. O nasıl olcaktı peki

• quote:

Hocam aklıma bişey takıldı. Anlattığınıza göre direkt işitme testinden sonra karar verilmiş. İşitme testini yanıltmak çok kolay gerçekten duyuyor olsanız bile çürük alabilirdiniz. O nasıl olcaktı peki
    Testi yapan doktor size inanmazsa bera testi ister.bu test uyku esnasında yapılır kandırma ihtimaliniz olmaz yani.Ayrıca teste girmeden önce zaten kulaktaki sinirlere bakıyorlar.Sağlıklı insan kolay kolay kandıramaz doktoru.

Hocam tekrar selamlar. Aklıma bir soru takıldı. Muafiyet alınca iş bulma sıkıntısı yaşar mıyım acaba? Mecbur işitme cihazı kullanıcam sıkıntı olur mu sizce?

• quote:

Hocam tekrar selamlar. Aklıma bir soru takıldı. Muafiyet alınca iş bulma sıkıntısı yaşar mıyım acaba? Mecbur işitme cihazı kullanıcam sıkıntı olur mu sizce?
    yok sıkıntı olmaz
  • Saf ses ortalaması 1393/1093

Konusmayi alma esigi 20/20 db

Konusmayı ayirt etme %76 %88

Hocam bu degerler nasıl?

Ben kulagimdaki agri icin muayene oldum. Dr sol kulaginda duyma kaybi var dedi rapora bakarak. Cizgilerden net belli oluyor. Kucukken vs kulagina darbe aldin mi yuksek ses vs sordu.

Bu sonuçlar muafiyete sebep olur mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: notguest

Saf ses ortalaması 1393/1093

Konusmayi alma esigi 20/20 db

Konusmayı ayirt etme %76 %88

Hocam bu degerler nasıl?

Ben kulagimdaki agri icin muayene oldum. Dr sol kulaginda duyma kaybi var dedi rapora bakarak. Cizgilerden net belli oluyor. Kucukken vs kulagina darbe aldin mi yuksek ses vs sordu.

Bu sonuçlar muafiyete sebep olur mu?
    20db muaf sağlamaz
    Peki hocam benim sol kulakta grafikte aşağı düşme var. Doktor da sol tafta bir kayıp var dedi. Peki raporda neden 20/20 şekilde iki kulak da eşit oluyor?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.