Şimdi Ara

352. DÖNEM MEBS OKULU VE EĞT. MRK. MAMAK/ANKARA (100 KİŞİ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
227
Cevap
7
Favori
37.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar forumda değişik konularda MEBS'e acemiliği çıkan arkadaşların olduğunu görünce bir konu altında paylaşımı birleştirmek ve bulduklarımın usta birliklerini de yanlarına yazmak istedim. Listeyi oluştururken 352. Dönem ana konuda listeyi devam ettiren arkadaşlardan da yararlandım. Teşekkürler onlara da.

Konuyu mümkün olduğunca güncel tutmaya çalışacağım.

İnşallah herkesin askerliği hayırlı geçer. Tez zamanda biter.

Eski MEBS Mamak Konusuhttp://forum.donanimhaber.com/m_51527867/tm.htm
    352. Dönem Ana Konusu:http://forum.donanimhaber.com/m_72488058/tm.htm
    Donanım Haber Genel Anketi:http://anketform.com/a/4faf7d (Aynı yere çıkanları bu anet açıklanınca öğrenebilirsiniz ana konudan.)

Not: Parantez içinde yazanlar usta birlikleri. Yanlışlık varsa düzeltebiliriz.

sinnan (KR.HVCL.OKL.KH./ANKARA YENİMAHALLE)
    malkoc_torunu (KR.HVCL.OKL.KH./ANKARA YENİMAHALLE)
    captainengin (KR.HVCL.OKL.KH./ANKARA YENİMAHALLE)
    yakupkan (KR.HVCL.K.LIĞI KH. VE DES.BL./ANKARA YENİMAHALLE)
    mustaa27 (KR.HVCL.OKL.KH./ANKARA YENİMAHALLE)
    energyzer01 (KR.HVCL.OKL.KH./ANKARA YENİMAHALLE)
    blostomer (KR.HVCL.OKL.KH./ANKARA YENİMAHALLE)
    axilik (KR.HVCL.OKL.KH./ANKARA YENİMAHALLE)
    mystire ( KR.HVCL.OKL.KH./ANKARA YENİMAHALLE)
    sametkenan (KR.HVCL.OKL.KH./ANKARA YENİMAHALLE)

Executioner (1'İNCİ KR.HVCL.A. HİZ.DES.TB.KH. VE KH.BL./ANKARA YENİMAHALLE)
    cerant (1'İNCİ KR.HVCL.A. HİZ.DES.TB.KH. VE KH.BL./ANKARA YENİMAHALLE)
    UNFORGIVEN54 (1'İNCİ KR.HVCL.A. HİZ.DES.TB.KH. VE KH.BL./ANKARA YENİMAHALLE)
    hince46 (1'İNCİ KR.HVCL.A. HİZ.DES.TB.KH. VE KH.BL./ANKARA YENİMAHALLE)
    onurbulut1907 (1'İNCİ KR.HVCL.A. HİZ.DES.TB.KH. VE KH.BL./ANKARA YENİMAHALLE)

secher (K.K.LOJ.K.LIĞI MÜHT.K.LIĞI 3'ÜNCÜ MÜHT.BLG.K.LIĞI 34'ÜNCÜ MÜHT.BL./ERZURUM HORASAN)
    omar little (ERZURUM ASKERALMA BÖLGE BAŞKANLIĞI/ERZURUM MERKEZ)
    dex_ter_06 (ERZURUM ASKERALMA BÖLGE BAŞKANLIĞI/ERZURUM MERKEZ)
    inler (3'ÜNCÜ OR.K.LIĞI ULŞ.OTO A.K.LIĞI KIŞLA HİZ.TK./ERZURUM AZİZİYE Sınıf: İSTIHKAM)

n0sferatu (28'İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) LOJ.DES.K.LIĞI KH. VE KH.TK./ANKARA MAMAK)
    gaashnak (28'İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) TNK.TB. KH. VE KH.BL./ANKARA MAMAK)
    evren1514 (28.İNCİMKNZ. P.TUĞ. (BARIŞ GÜCÜ) 1'İNCİ MKNZ.P.TB(TTZA) ANKARA/MAMAK)

atamanbasar (DİYARBAKIR İNŞAAT EMLAK BÖLGE BŞK.LIĞI/DİYARBAKIR MERKEZ)
    sulocanxxx (K.K.LOJ.K.LIĞI MÜHT.K.LIĞI 2'NCİ MÜHT.BLG.K.LIĞI 24'ÜNCÜ MÜHT.BL./DİYARBAKIR ERGANİ)
    PoToMuchTo (K.K.LOJ.K.LIĞI MÜHT.K.LIĞI 2'NCİ MÜHT.BLG.K.LIĞI 24'ÜNCÜ MÜHT.BL./DİYARBAKIR ERGANİ)
    shark_2112 (ERGANİ DİYARBAKIR - K.K. Loj. K.lığı Müht. K. 2'nci Müht. Blg. 24'üncü Müht. Bl. K.lığı)
    tragosode (ERGANİ DİYARBAKIR - K.K. Loj. K.lığı Müht. K. 2'nci Müht. Blg. 24'üncü Müht. Bl. K.lığı)
    ogzm (ERGANİ DİYARBAKIR - K.K. Loj. K.lığı Müht. K. 2'nci Müht. Blg. 24'üncü Müht. Bl. K.lığı)
    cografyaci77 ((ERGANİ DİYARBAKIR - K.K. Loj. K.lığı Müht. K. 2'nci Müht. Blg. 24'üncü Müht. Bl. K.lığı))
    kbilal (K.K.LOJ.K.LIĞI MÜHT.BLG.K.LIĞI 24'ÜNCÜ MÜHT.BL./DİYARBAKIR ERGANİ)

foztas (3'ÜNCÜ OR.HRK.KUR.YBŞK.LIĞI MEBS A.OR.BLG.MU.SİS.TB. 3'ÜNCÜ BLG.MU.SİS.BL./ERZİNCAN MERKEZ)
    translate2011 (3'ÜNCÜ OR.İS.SVŞ.TB. 1'İNCİ İS.SVŞ.BL./ERZİNCAN MERKEZ)
    01grg01 (3'ÜNCÜ OR.KH.DES.GR. EMN. VE MHF.BL./ERZİNCAN MERKEZ)
    aciz23 (3'ÜNCÜ OR.KH.DES.GR. EMN. VE MHF.BL./ERZİNCAN MERKEZ)

fatih53533 (28'İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) K.YRD.LIĞI TOP.TB. 1'İNCİ 155/39 MM.LİK K/M OB.BT./ÇANKIRI MERKEZ)

eedeplasman (İZMİR İNŞAAT EMLAK BÖLGE BŞK.LIĞI/İZMİR KONAK)
    mopsus (İZMİR KONAK)

PrmthS (İZMİR GAZİEMİR)
    halilcankut (3'ÜNCÜ KR.HVCL.A. MEYDAN HRK.TB. MEYDAN HAREKÂT BL./İZMİR GAZİEMİR)
    umit_90 (İZMİR GAZİEMİR)

teias8 (KHO ATAT Bölge Birlik Komutanlığı URLA/İZMİR)

memodell (MEBS OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI KH./ANKARA MAMAK)
    SınıfOgretmeni (MEBS OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI KH./ANKARA MAMAK)

sonofbacchus (BURSA NİLÜFER ASKERLİK ŞUBESİ)
    lanarth (BURSA ASKERALMA BÖLGE BAŞKANLIĞI/BURSA NİLÜFER)

eerrkk (KIRIKKALE YAHŞİHAN)
    aneursym (K.K.LOJ.K.LIĞI MÜHT.K.LIĞI TB.TİPİ KIŞLA HİZ.BRL./KIRIKKALE MERKEZ)
    webteam (K.K.LOJ.K.LIĞI MÜHİMMAT K.LIĞI KH.BL./KIRIKKALE MERKEZ)

jeoben (AYDIN ASKERALMA BÖLGE BAŞKANLIĞI/AYDIN MERKEZ)
    muhammedyagci (K.K.LOJ.K.LIĞI MÜHT.K.LIĞI 4'ÜNCÜ MÜHT.BLG.K.LIĞI 42'NCİ MÜHT.BL./AYDIN MERKEZ)

aliozdas (OSMANİYE/TOPRAKTEPE)
    kimbuyaa (K.K.LOJ.K.LIĞI MÜHT.K.LIĞI 2'NCİ MÜHT.BLG.K.LIĞI 25'İNCİ MÜHT.BL.K.LIĞI/OSMANİYE TOPRAKKALE)

MahirMert07 (K.K.LOJ.K.LIĞI MÜHT.K.LIĞI 2'NCİ MÜHT.BLG.K.LIĞI 26'NCI MÜHT.BL.K.LIĞI/MERSİN MERKEZ)
    DjMaJeRe (Loj.Kom. Mersin/Merkez)
    snn1905 (K.K.LOJ.K.LIĞI MÜHT.K.LIĞI 2'NCİ MÜHT.BLG.K.LIĞI 26'NCI MÜHT.BL.K.LIĞI/MERSİN MERKEZ)

BRHNKNK (2'NCİ KR.HVCL.A. MEYDAN HRK.TB. MEYDAN BKM.ONR. VE İŞL.BL./MALATYA MERKEZ)
    meydan_harekat44 ( 2'NCİ KR.HVCL.A. MEYDAN HRK.TB.KH./MALATYA MERKEZ)
    byolog1988 (2'NCİ KR.HVCL.A. HİZ.DES.TB. HİZMET BL./MALATYA MERKEZ)

donanıMüdavim (SİVAS ASKERALMA BÖLGE BAŞKANLIĞI/SİVAS MERKEZ)
    meczubane (SİVAS ASKERALMA BÖLGE BAŞKANLIĞI/SİVAS MERKEZ)

trgy2534 (KASTAMONU ASKERALMA BÖLGE BAŞKANLIĞI/KASTAMONU MERKEZ)

moko_coke (TSK İSTH.OKL.K.LIĞI/ANKARA YENİMAHALLEKuvvetKARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI)

fatih9055 (YENİMAHALLE)
    luciaan (YENİMAHALLE)

serdarakyol (LOJ.DES.K.LIĞI TEKNİK HİZMET BÖLÜK KOMUTANLIĞI ÇANKAYA/ANKARA)

exclusive13 (GNKUR.GENSEK TSK FOTO FİLM MRK.K.LIĞI/ANKARA ÇANKAYA)

feciratayol (K.EĞT. VE DOK.K.LIĞI KH. VE DES.KT.GR.K.LIĞI KH./ANKARA ÇANKAYA)

ömür s. (K.K.EĞT. VE DOK.K.LIĞI İD.BŞK.LIĞI MEBS Ş. MEBS TK./ANKARA ÇANKAYA)

edipdincer (ANKARA İNŞAAT EMLAK BÖLGE BŞK.LIĞI/ANKARA ÇANKAYA)

serdarsdu (Pers isl daire Başkanlığı ANKARA ÇANKAYA)

hayalet cevher (GNKUR. MEBS VE SİBER SAVUNMA K.LIĞI ANKARA ÇANKAYA)

mawice (ANITKABİR KOMUTANLIĞI ÇANKAYA/ANKARA)

eLmrCh (GNKUR.BASIMEVİ MÜDÜRLÜĞÜ/ANKARA ÇANKAYA)

sexcukgs (KHO BEDEN EĞİTİM VE SPOR (BES) GR.BŞK.LIĞI/ANKARA ÇANKAYA)

qabasaqal (GNKUR.KH.VE DES.KT.GR.K.LIĞI KH.VE KH.HİZ.BL./ANKARA ÇANKAYA)

naismith (MSB PER.D.BŞK.LIĞI ARŞİV MÜDÜRLÜĞÜ/ANKARA ÇANKAYA)

sefo27 (ATICILIK VE UZMAN NİŞANCI EĞT.BRL.K.LIĞI (ATUNEB)/ANKARA MAMAK)

kurso52 (58'İNCİ TOP.TUG. 3'ÜNCÜ TOP.TB. 1'İNCİ TOP.BT./ANKARA POLATLI)
    king.46 (58'İNCİ TOP.TUG. 3'ÜNCÜ TOP.TB. 1'İNCİ TOP.BT./ANKARA POLATLI )

kobe01 (58'İNCİ TOP.TUG.LOJ.DES.K.LIĞI BKM.BL./ANKARA POLATLI)
    theblacktt (58'İNCİ TOP.TUG.LOJ.DES.K.LIĞI BKM.BL./ANKARA POLATLI)

MMMONUR (istanbul inşaat emlak daire başkalığı istanbul üsküdar)
    murat.y87 (İnşaat emlak Bölge Baş. Üsküdar/İSTANBUL)

7gkhn (4'ÜNCÜ KR.HVCL.A.HİZ.DES.TB.KH. VE KH.BL. MEBS TK./İSTANBUL KARTAL)
    mjselcuk (4'ÜNCÜ KR.HVCL.A.HİZ.DES.TB. KH. VE KH.BL./İSTANBUL KARTAL)

captan6 (K.K.LOJ.K.LIĞI MÜHT.K.LIĞI 1'İNCİ MÜHT.BLG.K.LIĞI 12'NCİ MÜHT.BL./İSTANBUL ÇATALCA)

tamanya (istanbul beyoğlu askeri müze)

gsk_1905 (İZMİT İNŞAAT EMLAK BÖLGE BŞK.LIĞI/KOCAELİ MERKEZ)

ekiiinnn (K.K.LOJ.K.LIĞI MÜHT.K.LIĞI 3'ÜNCÜ MÜHT.BLG.K.LIĞI 35'İNCİ MÜHT.BL./MUŞ MERKEZ)

bonosi (45'İNCİ MÜHT.BL.K.LIĞI/BİLECİK BOZÜYÜK)

sangiovannese (ADANA ASKERALMA BÖLGE BAŞKANLIĞI/ADANA SEYHAN)

makel85 (K.K.LOJ.K.LIĞI MÜHT.K.LIĞI 4'ÜNCÜ MÜHT.BLG.K.LIĞI 48'İNCİ MÜHT.BL.K.LIĞI/GİRNE)

cyhr78 (TATVAN ASKERALMA BÖLGE BAŞKANLIĞI/BİTLİS TATVAN)

dlef0rme (K.K.LOJ.K.LIĞI MÜHT.K.LIĞI 2.MÜHT BLG.K.LIĞI 23.MÜHT.BLG ELAZIĞ/MERKEZ)

akıncı0606
    ozefe
    pikame
    tappo22
    drprens
    Artehlus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi secher -- 8 Ağustos 2013; 16:59:47 >

• Listeyi oluşturmaya çalıştım ama mutlaka atladıklarım olmuştur.

Bu arada genelde Ankara'da kalınmış ama benim gibi Bahtsız Bedevilere Erzurum çıkmış. Ekim, Kasım, Aralık ve Ocak ayında Allah kolaylık versin bize.
  • Bu listeye gore 7 kisi acemiligi ve usta birligini ayni yerde yapacagiz, usta birligi KR.HVCL.OKL.KH./ANKARA YENİMAHALLE.

Ben sinan, istanbul, insaat muhendisi, yas 29

İnsallah hem acemilikte hem de usta birliginde birbirimizi tutarsak rahat ve keyifli bir askerlik yapariz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şu inşaat ve emlak daire başkanlığında biz ne yapcaz ben harita mühendisiyim acaba meslekmi yaptırcaklar (izmir, diyarbakır, ankara) çıkan arkadaşlar birde branşlarınızı şöylerseniz @eedeplasman @atamanbasar @edipdincer
  • Selam arkadaşlar. Bu kadar dh'cinin aynı yere çıkması çok güzel oldu. Eminim acemilikte alışma sürecinde yaşayacağımız tedirginliğin bir bölümünü alacaktır. Hani artık botlar için kilit bile almasam olur diye düşünmeye başladım :) Şaka bir yana umarım düşündüğüm gibi olur ve rahat bir acemilik geçiririz. Ben İzmir den yolcuyum. Önümüzdeki hafta sülüsü alıp teslim tarihini öğrendikten sonra biletimi alacağım. 50 tl civarı para verdiklerini okudum. Bu parayı da uçağa harcarım diye düşünüyorum. İzmir den gidecek arkadaşlar haber bekliyorum.

Şimdi benim bir sorum olacak, bu barış gücü ile ilgili bilgisi olan var mı ? Yurt dışına gitme durumları falan oluyormuş. Çok güzel durumlarda olabiliyormuş hani oralarda Bilgisi olan varsa, paylaşırsa sevinirim.

• Liste iyi olmuş, eline sağlık. Artık orada bi şekilde organizasyon yaparız :)
  • vay be aklıma 13 nısan sabahı geldı. Sabah 4 te uyandırmıslardı buz gıbı havaydı 3 saat ayakta dıkıp ıctıma aldılar. sureklı sıra beklersınız yemek ıcın sıra kantın ıcın sıra kamuflaj ıcın sıra. hherkes kısa donem oldugu ıcın guzel arkadaslıklar edınırsınız. Egıtım falan yok sadece uygun adım yurume ve marslar ogretırler sadece yemın torenıne hazırlık.2 cuma gunu gecırıp 3. cuma yemın torenınız olur. Zıraat kartı olanlar para yukleyıp gotursun. Para gecmez kantınlerde sadece zıraat kart. 12 agustosda kapıda gırıstede verırler zııraat kartı yoksa mutlaaka ordan alın

• Benden başka acemiliği ve ustalığını mebs de yapacak yok galiba.
  • Usta birliklerimizin hiç biri birbirini tutmuyor dostlar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: nizipliyim

vay be aklıma 13 nısan sabahı geldı. Sabah 4 te uyandırmıslardı buz gıbı havaydı 3 saat ayakta dıkıp ıctıma aldılar. sureklı sıra beklersınız yemek ıcın sıra kantın ıcın sıra kamuflaj ıcın sıra. hherkes kısa donem oldugu ıcın guzel arkadaslıklar edınırsınız. Egıtım falan yok sadece uygun adım yurume ve marslar ogretırler sadece yemın torenıne hazırlık.2 cuma gunu gecırıp 3. cuma yemın torenınız olur. Zıraat kartı olanlar para yukleyıp gotursun. Para gecmez kantınlerde sadece zıraat kart. 12 agustosda kapıda gırıstede verırler zııraat kartı yoksa mutlaaka ordan alın

Orası anladığım kadarıyla eğitim bölüğü. Uzun dönemlerin acemiliği de orada mı oluyor? Yoksa sadece kısa dönem ve yedek subaylar mı oluyor. Benim usta birliğimde orada olcak. Eğitim çavuşu olma ihtimalim yüksekmiş gözümü korkuttular çok.

• quote:

Orijinalden alıntı: sinnan

Bu listeye gore 7 kisi acemiligi ve usta birligini ayni yerde yapacagiz, usta birligi KR.HVCL.OKL.KH./ANKARA YENİMAHALLE.

Ben sinan, istanbul, insaat muhendisi, yas 29

İnsallah hem acemilikte hem de usta birliginde birbirimizi tutarsak rahat ve keyifli bir askerlik yapariz

aynen ben mustafa sınıf ögrt yaş 27 usta birliğimizde aynı...
  • evet tertipler, acemide de ustada da ayni birlikteyiz, tanisalim

1- sinnan (KR.HVCL.OKL.KH./ANKARA YENİMAHALLE)
    2- malkoc_torunu (KR.HVCL.OKL.KH./ANKARA YENİMAHALLE)
    3- captainengin (KR.HVCL.OKL.KH./ANKARA YENİMAHALLE)
    4- mustaa27 (KR.HVCL.OKL.KH./ANKARA YENİMAHALLE)
    5- energyzer01 (KR.HVCL.OKL.KH./ANKARA YENİMAHALLE)
    6- blostomer (KR.HVCL.OKL.KH./ANKARA YENİMAHALLE)
    7- axilik (KR.HVCL.OKL.KH./ANKARA YENİMAHALLE)
  • sinnan S kullanıcısına yanıt
    Usta birliğimizle ilgili (KR.HVCL.OKL.KH./ANKARA YENİMAHALLE) bilgi bulabildinizmi arkadaşlar, okul ile ilgli internette pek bilgi bulamadım, nasıl bir yermiş. Daha önce orda yapan tanıdık eş dost varmıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi captainengin -- 26 Temmuz 2013; 16:42:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: captainengin

Yer ile ilgili bilgi bulabildinizmi arkadaşlar, okul ile ilgli internette pek bilgi bulamadım, nasıl bir yermiş. Daha önce orda yapan tanıdık eş dost varmıdır?

ikisi icin de cok rahat deniliyor fakat bolukler arasinda fark olabiliyormus. ust tegmen arkadasim var, cok iyi yere cikmis dedi, bir kac yerde de guzel diye okudum.
  • tertipler kısa dönem çok fazla olucaz galiba. Benim de acemilik burda usta izmir gaziemir. liste iyi olmuş eline sağlık.
  • yatmaya gidiyorsunuz oraya , ohh kebap
  • Selamlar, acemilik mebs ve usta birligi yenimahalle grubuna ekleyebilirsiniz beni de. gitmeden konusup tanismis oluruz.

Kutuk : adana
    Ikamet : istanbul
    Dokuz eylul bilg. Muh.
    Yas 25

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luciaan -- 26 Temmuz 2013; 19:35:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinnan

evet tertipler, acemide de ustada da ayni birlikteyiz, tanisalim

1- sinnan (KR.HVCL.OKL.KH./ANKARA YENİMAHALLE)
    2- malkoc_torunu (KR.HVCL.OKL.KH./ANKARA YENİMAHALLE)
    3- captainengin (KR.HVCL.OKL.KH./ANKARA YENİMAHALLE)
    4- mustaa27 (KR.HVCL.OKL.KH./ANKARA YENİMAHALLE)
    5- energyzer01 (KR.HVCL.OKL.KH./ANKARA YENİMAHALLE)
    6- blostomer (KR.HVCL.OKL.KH./ANKARA YENİMAHALLE)
    7- axilik (KR.HVCL.OKL.KH./ANKARA YENİMAHALLE)

oo maşallah tertipler yok mu arttıran :) .. memleketler neresi ben istanbul/ pendikte yaşıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: secher

Listeyi oluşturmaya çalıştım ama mutlaka atladıklarım olmuştur.

Bu arada genelde Ankara'da kalınmış ama benim gibi Bahtsız Bedevilere Erzurum çıkmış. Ekim, Kasım, Aralık ve Ocak ayında Allah kolaylık versin bize.

Amin bu arada emeğine sağlık. Gidene kadar burada kaynaşırız
  • mebsde 21 gun acemilik yaptim,Mebs rahattir yurursunuz, yemin torenine hazirlanirsiniz,tekmil vermeyi ogrenirsiniz, Mebs komutanlarini mebs marslarini ezberkersiniz. Iyi arkadaslar edinirsiniz. Carsi acemi boyunca yok acemilikte 3 hafta olur. bol.bol mintika yaparsiniz kantin guzeldir, hamam vardir haftada 2 gun yikanabiliyosunuz. gidince hepiniz gorursunuz zatem,simdiden kolayliklar l

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.