Şimdi Ara

Muhabere nasıl bir sınıf? Beni çavuş mu yapmışlar? MEBS Okulu Ankara/Mamak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
6.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • MEBS OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI/ANKARA MAMAK
    KUVVETİ : K.K.K.LIGI
    MUV. ÖZELLİĞİ : (MU-008) ÇKMS (YÜK. HIZ TLS.OPR.ÇVŞ.)
    SINIFI : MUHABERE
    HİZMET ŞEKLİ : ER

MEBS= Muhabere Elektronik Bilgi Sistemler Okulu

1. gruptayım.

Bunlar beni çavuş mu yapmışlar?

Muhabere hakkında bilgisi olan var mı? Araştırdığım kadarıyla rahat ve iyi bir sınıf diyorlar. Doğruluk payı nedir?

(MU-008) ÇKMS (YÜK. HIZ TLS.OPR.ÇVŞ.) Ne demek? Çavuş mu yapmışlar?

Ankara Mamak MEBS çıkan başkaları var mı?

Ekleme:

Yeni sorular ilave etmek istiyorum.

- Acemiliğini muhabereci olarak yapanların ustalıkları genelde nerelere çıkıyor bilgisi olan var mı?

- Ayrıca ustalık sınıfları yine muhabereci mi olur yoksa şapkadan başka bir tavşan çıkabilme ihtimali var mı?

- Tahmini bir oranlama yapacak olursak acemi muhaberecilerin ustalıkta sınıflarının değişme oranı sizce nedir?

- Bildiğiniz,tanıdığınız kaç tane muhaberecinin ustalıkta sınıfı değişti?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YshtolaRhul7017 -- 20 Ocak 2018; 2:6:26 >

• Benim de orası hocam. Muv özelliğini bende anlamadım. Ama bir kaç yerde okudum ne kadar doğrudur bilinmez. Mors alfabesini öğreneceksiniz falan yazmışlar . Gidince göreceğiz. Bakalım hakkımız da hayırlısı.
  • Acemiligi bende Mamakta yaptım. Kagıtta ne yazdigina bakma. Ne gorev varsa bosta onu verirler. Benim usta birligim İzmir Bornova. Biz acemilikten 3 arkadas aynı yere cıktık İzmire. Bir arkadas tuvaletci biri telsizci bende santralci oldum. Nöbette var her turlu angarya işte ozellikle çömezlik bitene kadar. Bizim gibi tugaya düşersen büyük yer dert bitmiyor. Gittigin birlikte komutanlar bakiyor konusma tarzına şiven varmı diye santrale şiveli almıyorlar mesela. Şans artik düştüğün yere gore değişir rahatlığın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şahsıma ait ana mesaj halen daha günceldir.

Bilgisi olan farklı kişilerden yeni yorumlar görmek sevindirici olur.

Ayrıca yeni sorular ilave etmek istiyorum

- Acemiliğini muhabereci olarak yapanların ustalıkları genelde nerelere çıkıyor bilgisi olan var mı?

- Ayrıca ustalık sınıfları yine muhabereci mi olur yoksa şapkadan başka bir tavşan çıkabilme ihtimali var mı?

- Tahmini bir oranlama yapacak olursak acemi muhaberecilerin ustalıkta sınıflarının değişme oranı sizce nedir?

- Bildiğiniz,tanıdığınız kaç tane muhaberecinin ustalıkta sınıfı değişti?
  • Hocam bu mail adresim benim : ekremkok@hotmail.com istersen mail at tanışalım. Askerde hem tanıdık yüz olur sıkılmayız. Facebook falan kullanmadığımdan mail veriyorum. mail üzerinden telefonları verir bilgi alışverişindede bulunuruz.hem tanışmış oluruz. ALLAH'a emanet
  • Çavuş Ahmet Tekinalp Santralcisi yani nöbet yok içtima yok telefon başındasın iletişimcisin .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MohCod -- 20 Ocak 2018; 17:0:50 >
  • Güncel.
  • MohCod kullanıcısına yanıt
    Orası öyle ama muhaberede akıllı telefon ile yakalanırsa çok ciddi başı ağrır :) Aman dikkat edin çokta sıkıcıdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekremkok35

Hocam bu mail adresim benim : ekremkok@hotmail.com istersen mail at tanışalım. Askerde hem tanıdık yüz olur sıkılmayız. Facebook falan kullanmadığımdan mail veriyorum. mail üzerinden telefonları verir bilgi alışverişindede bulunuruz.hem tanışmış oluruz. ALLAH'a emanet

Merhaba. Birliğinize katılmak için sevk belgenizde yazan katılacağı tarih kısmını dikkate alın. Katılacağı tarih birliğinize teslim olmanız için son gün oluyor. Siz 29 ocakta da teslim olsanız 1 şubatta da teslim olsanız şafağınız 30 ocaktan itibaren atmaya başlamış oluyor. Katılacağı tarih 1 şubat yazan arkadaşlar 1 şubatta birliklerine teslim olsunlar. Sivilin tadını çıkarın. Erken teslim olup pişman olmayın.

Yeniden belirteyim.
    Katılacağı tarih = Teslim olmanız için son gününüz.

Erken teslim olmanızın size hiçbir faydası olmayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YshtolaRhul7017 -- 25 Ocak 2018; 0:5:51 >

• 370. dönem 1. grup olarak Ankara/Mamak MEBS Okulu'nda dün itibariyle acemiliğimi bitirdim. Mamak MEBS birliği ile ilgili soruları olan arkadaşlar varsa sorabilirler. 2. tabur 5. bölüğe düşmeye çalışın. Diğerlerine nispeten rahat edersiniz.
  • soruyorum, nasıldı?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.