Şimdi Ara

ANKARA Mrk. K.lığı 1'inci As. İz. Blg. K.lığı YENİMAHALLE ANKARA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
28.522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Acemiliğim MAMAK MEBS te orasının rahat oldugunu duydum fakat bu Askeri İnzibat birliği hakkında bi bilgi elde edemedim arkadaşlar var mı burada askerlik yapmış olan ? nasıldır rahatmıdır eğitim teftiş sıkı mıdır?

ANKARA Mrk. K.lığı 1'inci As. İz. Blg. K.lığı
    YENİMAHALLE ANKARA

• Aradan yıllar geçmiş,şu anda bana burası çıktı. Bilgi verecek dedelerime bin selam olsun.

YENİMAHALLE ANKARA

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: safir_yusuf

Aradan yıllar geçmiş,şu anda bana burası çıktı. Bilgi verecek dedelerime bin selam olsun.

YENİMAHALLE ANKARA

Ve 1 yıl sonra aynı soruyu ben soruyorum hala cevaplanmamış bir sorun
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatiherdem22

quote:

Orijinalden alıntı: safir_yusuf

Aradan yıllar geçmiş,şu anda bana burası çıktı. Bilgi verecek dedelerime bin selam olsun.

YENİMAHALLE ANKARA

Ve 1 yıl sonra aynı soruyu ben soruyorum hala cevaplanmamış bir sorun

aradan 5 gün geçmiş hala cevap yok benimde usta birliğim orası kısa dönem çıktım , bir de merasim taburu yazıyor bende.

• Aradan bi hayli zaman geçmiş,buralarada fazla uğrayamadığımızdan görememişiz. Bizden sonrakilere selam olsun.

Öncelikle Ankara Merkez Komutanlığı 1. Ve 2. Bölge olmak üzere iki farklı kışladan ibaret.

Asıl komutanlık 1. Bölgededir. Ben 1. Bölgeden bahsedeceğim. Öncelikle Merkez Komutanlıkları, garnizonundaki askeri kolluk yetkisini elinde bulunduran İnzibat birliklerinden oluşur. Bu birlikler askeri kolluk hizmetlerinin yanı sıra törenlerde de hizmet verme anlamında görev alırlar.
    Bölge içerisinde Bölükler,bağlı birlikler,merasim,cenaze gibi görev dağılımının olduğu tertipli birliklerden oluşur.
    Cenaze bölüğünde;Şehit ve emekli komutanlarımızın cenaze merasimlerinde tabut taşıma görevi icra edilir.
    Yine merasim bölüğü ; Cumhurbaşkanımızın yurt dışı ziyaretlerinde uğurlama ve karşılama görevlerini icra ederken ayrıca gösteri anlamında çakı gibi askerlerle ordumuzun vitrinindeki birliklerdendir.
    Yine Merkez komutanlığa bağlı bölüklerde Ankara garnizonundaki askeri suçlara önleyici ve müdahale edici görevler üstlenir. Üzerinde AS-İZ TRAFİK yazan araçlarla olaylara intikal ederler yada önemli durumlardaki konvoylara eskortluk ederler. Kolunda yada başlığında AS.İZ yazan TV'lerde gazetelerde gördüğünüz kahraman askerlerimizin hepsi Merkez Komutanlığına mensup Hava,kara,jandarma ve deniz kuvvetleri askerleridir. Yani Merkez komutanlığında tüm sınıflardan personel yer almaktadır.
    Ayrıca komutanlarımızın lojmanlarını koruma görevi de icra edilen vazifelerdendir.

Daha yazacak çok şey var ama şimdi vaktim kısıtlı.

Herkes söyler ama hakikaten burada askerlik yapmak ayrıcalıktır. Yıllar geçsede anılarınızda güzel bir iz bırakacaktır.

Tüm 361 KD lere ayrıca selam olsun. :)

Daha sonra yazıya devam edeceğim.

• bende burada yaptım :D yeni görüyorum. bence yukarıdaki arkadaşın dediği gibi ayrılacalık degil öyle söyleyim. cok rütbeli var bıktırıyor. Merkoooooooooo özledim lan seni. merkez komutanıydı bızım tuğgeneral gelmeden 15dk önce yapraklar süpürtürlerdi vay anasını ne söverdık. yanımızda anıtkabkir. ankaranın ortasında bızz gibi soguk.

Ben kışla hizmette oldugum için nöbet yoktu rahattım ama karargah merasim cenaze felan amele işi öyle söyleyim düştünüzmü yandınız

Paso egitim pasoo gülerdik adamlara ama sonra acırdık. en rahat kralı kışla hizmettir. çamaşırhane kantin elektrik fela bizden sorumlu oldugu ıcın herkes bize yalakalık yapardı. bu yüzden bütün gün işimiz oldugundan nöbetimiz yoktu. KD olarak en kral yerdi. KARARgah bölüğü felan abowww tam cehennem Devreciliğin kralı vardır aman düşmezsiniz inş
  • Biri güncel bilgi verebilir mi?

• askerlik buraya çıktı. taktik verin
  • Eğitim BirliğiANKARA MRK.K.LIĞI KH. VE KH.BL. / ANKARA YENİMAHALLE / ANKARA
    Celp Grubu1
    Esas BirliğiANKARA MRK.K.LIĞI ALAY TİPİ KIŞLA HİZ.BRL. / ANKARA YENİMAHALLE / ANKARA
    KuvvetKARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI
    StatüKISA_DÖNEM ER
    SınıfPIYADE
    Sevk Başlangıç30/10/2017Branşı
  • Selamun Aleykum,

ANKARA MRK.K.LIĞI 1 İNCİ AS.İZ.BLG.K.LIĞI 1 İNCİ MOT.AS.İZ.TB.KH. VE KH.KS. / ANKARA YENİMAHALLE

Usta bırlıgım burası cıktı kısa donem 6 Nisan gıbı burdayım allah nasıp ederse benle birlikte gelecek olan arkadaslar varmı bıde yenı askerlıgını burda yapanlar bılgı verebılırmı :)
  • usta birliğim burası kısa dönem bilgi sahibi olan varsa bilgilerinden yararlanalım gitmeden evvel...
  • bulutorkun B kullanıcısına yanıt
    S.a kardesım bende yazdım ama yenı yapmıs olanlar yok galıba :D yukarıdakı bılgılerle yetınıcez ısım bulut dımı orada gorusuruz ınsallah.acemı amasya benım ıstanbuldan amasya ordan ankara.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetgulercan

S.a kardesım bende yazdım ama yenı yapmıs olanlar yok galıba :D yukarıdakı bılgılerle yetınıcez ısım bulut dımı orada gorusuruz ınsallah.acemı amasya benım ıstanbuldan amasya ordan ankara.

Aleyküm selam hocam benim de aynı acemilik Amasya, ustalık Ankara, ismim Orkun görüşürüz inşallah
  • aynen aynı yermıs orkun bakalım bızı ne beklıyor oralarda 13 unde ıstanbuldan 12:00 ucagıyla allah nasıp ederse amasyadayım ben sen nerden gelıyorsun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.