Şimdi Ara

34-35 Bin TL'ye Aile Aracı Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar sigorta, kasko vs diğer giderler haricinde maksimum 34-35 bin TL verebileceğim aile arabası arıyorum.

- Sedan araç daha iyi olur

- Dizel, Manuel Vites

Focus II - Megane II - Linea gibi araçlara biraz göz attım ama kararsızlığım devam ediyor. Başka tavsiyelerede açığım. Birde bu araçlar için alınabilir km ortalaması ne kadar olmalıdır ?

• Focus ve linea yakit olarak magane nin gerisinde kalir bence megan2 en ideali

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bulabilirseniz focus daha önde tabi kalite vs olarak.

dizellerde, turbo, enjektör kontrolü başı çeker.
  • Öncelikle bende sizin gibi aşağı yukarı bu fiyatlara az yakacak masraf çıkartmayacak eli yüzü düzgün bir dizel sedan aile aracı arıyordum. Symbol linea vs baktık hepsi teneke.

En sonunda Chevrolet Aveo yu inceledim ve işte kesinlikle bu dedim. Araçta görünüş var donanım var güvenliğin alası var. 1.3 dizel az yakan yüksek tork ile çekiş vs problemi bulunmayan bir araç. 502lt bagaj hacmi benim gibi geniş bagaj sevenler için birebir.

Chevrolet avrupadan çekildi sorun olurmu diye düşünebilirsiniz. Kesinlikle parça servis sorunu yaşamazsınız. Servisine opel bakıyor. Parçaları piyasada mevcut. Zaten opelin pek çok parçası uyumlu.

Ben 1 ay önce aldım ve çok memnunum. Bu fiyata alınabilecek en donanımlı en güvenli araç aveo bence.

Değerlendirmenizi tavsiye ederim.
  • Herkese değerli fikirleri için teşekkürler

@ferfecir66
    Peki kıyas olarak yol tutuş, kalite gibi durumları katarsak fikriniz ne olur ?

@Senkei
    Eğer seçim Focus Dizel olursa turbo ve enjektörleri mi öncelikle kontrol ettirmeliyim ? Focusları biraz araştırdığımda karşılaşılan sorunların başında turbo geliyordu..

@Osmanli61
    Aracınız hayırlı olsun, gönlünüze göre bulabildiğinize sevindim. Kazasız belasız binmeniz dileğiyle
    Aveo sitede bir komşuda var sürekli görüyorum fakat nedense görünüşü bana pek hitap etmiyor. Tabii ki dediğiniz donanım-güvenlik vs. de çok önemli. Chevrolet denincede akla artık piyasadan çekilme durumu geliyor. Eniştem bu durumdan hemen sonra Captiva'sını elinden çıkarmıştı..

• Deathbringer kullanıcısına yanıt
    Çünkü focusta peugeot motoru var dizel. Peugeot motorlarında da genel olarak turbo arızalıdır, nedenini bilmem. Megane 2, az yakan geniş, büyük bagajlı bir araçtır. Yol tutuşu da macera aramazsanız iyidir. Konfor için biraz yüksek yapılmıştır. Enişteniz de Türk halkının çoğu gibi kendi rahatını, konforunu değil piyasa kaygısını vb. şeyleri düşünerek hata yapmış.

• Tüplü araçla ilgilenirseniz cruze tavsiye edebilirim

• citroen elysee var mesela düşünürseniz.
    toyota corolla eski kasa var 2006 falan 1.4 d4-d dizel terra modelleri sedan . sol modelleri hb.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deathbringer

Herkese değerli fikirleri için teşekkürler

@ferfecir66
    Peki kıyas olarak yol tutuş, kalite gibi durumları katarsak fikriniz ne olur ?

@Senkei
    Eğer seçim Focus Dizel olursa turbo ve enjektörleri mi öncelikle kontrol ettirmeliyim ? Focusları biraz araştırdığımda karşılaşılan sorunların başında turbo geliyordu..

@Osmanli61
    Aracınız hayırlı olsun, gönlünüze göre bulabildiğinize sevindim. Kazasız belasız binmeniz dileğiyle
    Aveo sitede bir komşuda var sürekli görüyorum fakat nedense görünüşü bana pek hitap etmiyor. Tabii ki dediğiniz donanım-güvenlik vs. de çok önemli. Chevrolet denincede akla artık piyasadan çekilme durumu geliyor. Eniştem bu durumdan hemen sonra Captiva'sını elinden çıkarmıştı..

Önclikle iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Tabiki aracın herşeyi gibi görünüşününde içinize sinmesi önemli :)

Dediğim gibi piyasadan çekilmesi aracın artık alınmayacağı anlamına gelmez. Gayet güzel piyasası dönüyor. Yedek parça servis gibi durumlarda hiçbir sıkıntı yok.

Bende bu durumları çok araştırıp öyle aldım. Enişteniz piyasası düşeceği için muhtemelen teşala kapılıp elinden çıkartmıştır. Ancak piyasası ve fiyatları hala gayet iyi durumda :)

Gönlünüze göre araç bulabilmeniz dileğimle...

• Hocam dizel ikinci el aliyorsaniz 35+5 gibi bi butce olmadi lazim. Malum dizel ikinci elde daha risklidir.

• 2011 C4 bak hocam.

• Parayı tamamen hazırladım, artık araç bulup seçme vakti geldi

@JNG90 C4 lerede bakmıştım fakat içi pek hoşuma gitmedi, özellikle göstergenin ortada olması..

@selmand +5bini hata çıkarma şansını göz önünde bulundurmak için diyorsunuz sanırım ?

Kazasız, 3-4 parça boyası bulunan Focus 2 150-180bin km aralığında alınabilir mi ? Yoksa bu kmler çok mu fazladır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deathbringer

Parayı tamamen hazırladım, artık araç bulup seçme vakti geldi

@JNG90 C4 lerede bakmıştım fakat içi pek hoşuma gitmedi, özellikle göstergenin ortada olması..

@selmand +5bini hata çıkarma şansını göz önünde bulundurmak için diyorsunuz sanırım ?

Kazasız, 3-4 parça boyası bulunan Focus 2 150-180bin km aralığında alınabilir mi ? Yoksa bu kmler çok mu fazladır ?

2011 c4 ler yeni kasadır göstergeler ortada değil.

sedan düşünmeseniz bende size bravo 1.6 120 bg lik önerirdim. 35 e km si düşürülmüş bitik yeni kasa c4 ler var.

• Honda city'yi bi incele hocam.

• Arayışım halen devam etmekte Linklerde ki araçlar hakkında neler düşünüyorsunuz arkadaşlar ?

Ayrıca boya olayı abartı olmadıkça dikkate almıyorum, çünkü aracı hiç tecrübesi olmayan yeni ehliyete sahip kişi kullancak

Focus 2008 Collection

Focus 2007 Ghia

Megane II 2006 Dynamique

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deathbringer -- 10 Temmuz 2017; 3:34:52 >

• Benim araç diye söylemiyorum :D . Bu fiyata daha iyisi zor :D

Aveo
  • o fiyata hep haşat Focuslar var.
  • Renault clio 1.5 dizel grandtour al hiç yakmıyor denicek kadar az. hatta arkadasımda var satıyor suan ev alıcak kendıne yardımcı olurum sanada
  • dizel manuel o fiyata model yılı yüksek en iyi bulacağınız araçlar chevrolet aveolardır. Bahsettiğiniz fiyatlara 2009 2010 model peugeout 308 bakabilirsiniz 1.6 hdi yada fiat bravo 1.6 multijette bulabilirsiniz. Nissan note 1.5 dizel var. İkinci el de satılmayacak araba yoktur hepsi satılır. Aracınız temiz olsun,bakımlı olsun yeterli. Zor satan araç chevroletler değil dodge caliber dır mesela
  • Araç hakkındaki yorumlarınızı alayım

Link

Fiyat fazla ama düzgün olduktan sonra bir orta yol bulunur diye düşünüyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.