Şimdi Ara

320D GT hakkında deneyiminiz...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
7.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

6 ay kadar önce 2. el temiz bir f10 kasa 5.20D araç ile başladığım BMW sahibi olma maceram, boyutları ve fiyatının daha uygun olması nedeni ile sıfır F30 kasa 320i ED'e dönmüştü. Ancak, istediğim konfigürasyonda bir 3.20i ED mevcut olmayıp sipariş verdiğimde 1,5 ay sonra geleceğini öğrenince, mecburen 2.el araç bakmaya başladım.
    Bu arada, 3.20 GT modelinin varlığını öğrendim. Aracın test videolarını izledim, aracı beğendim. Ayrıca büyük bagaj (5 kasa ile aynı) ve katlanan arka koltuklar da benim aradığım özellikler.

Aranızda bu aracı kullanmış, bilgi sahibi olan var mı? Ayrıca bu aracın xdrive versiyonu da var, onun için görüşleriniz nedir?

Teşekkürler.

• Gecen sene uzun bir hafta sonu tatili icin bir X1 kiralamistim. Araci almak icin gittigimde firma elinde X1 kalmadigini yerine 320 D GT verebileceklerini soylediler. Ben de itiraz edecek bir durum olmadigindan park yerinden getirsinler dedim. Arac geldiginde oncelikle saskinlik duydum. Cunku gercekten buyuk yuksek bir arac. Motoru calistirdigimda gordum ki arac daha 100km de. Aracla soyle bir yol yaptim

https://www.google.nl/maps/dir/Amsterdam/Bruges,+Belgium/@51.6906412,3.5714491,9z/data=!3m1!4b1!4m14!4m13!1m5!1m1!1s0x47c63fb5949a7755:0x6600fd4cb7c0af8d!2m2!1d4.8951679!2d52.3702157!1m5!1m1!1s0x47c350d0c11e420d:0x1aa2f35ac8834df7!2m2!1d3.2246995!2d51.209348!3e0?hl=en

4 gun icin 25 litre gibi bir yakit kullandim. O yonden cok memnun kaldigimi soyleyebilirim. Arabanin ic konforuysa oldukca tatminkardi. Konsolda genis navigasyonu cok seviyorum (benim kendi aracimda ufak olani var malesef)

Ama ben yere yakin arac sevdigimden bana tam olarak hitap etmiyor. Biraz baba araci bunlar bence (yasim 33 bu arada)

Bunlar benim deneyimlerim. Araclar konusunda cok bilgili degilim neticede kisisel deneyimimi aktarmak istedim.

iyi forumlar
    Deniz

• Rotanız yaklaşık 250 km ama 25 lt bu 250 km için yakmadığınızı sanıyorum. Zira aracın ş.dışı tüketim 5-6 lt civarı max'a göre 10 lt civarı tüketim olmalı

Aracın yerden yüksek olması benim istediğim bir özellik. Show-roomdaki araca oturunca önümdeki sedanların üstünden yolu rahat görebilir miyim emin olamadım. Eğer görebilirsem güzel.

Araç baba arabası derken yanılmıyorsunuz. Ben 51 yaşında bir aile babasıyım ama aracı asıl eşimin güvenle kullanması, şehir içinde rahat manevra yapıp park sorunu yaşamaması, gereğinde bagajı istediği gibi doldurabilmesi için düşünüyorum. Arada ben de kullanırım, hafta sonları da kışın kayağa filan gideriz diye düşünüyorum.

Aracın arkası coupe formunda olduğu için, arka koltukta oturanlar için biraz basık tavan hissi veriyor. Sizde nasıldı?

Son olarak, okuduğum testlerde aracın dingil mesafesi uzun olduğu için virajlarda salınımı ve arkayı bırakma eğilimi olduğu yazıyor, siz bunu hissettiniz mi?

Görüşleriniz için teşekkürler.

• Tekrar selamlar,

Evet rotam 250km civarıydı. 25lt lik harcamayı gidiş geliş + civarda dolaştığım yol için yaptım. Yaklaşık 650km için diyelim. Bu benim için gerçekten tatminkar bir sonuç. Tabi şu an 3bin motor bir 325i cabrio kullandığımdan kıyas yapmama gerek dahi yok.

Araç sedanların üstünden görebileceğiniz yükseklikte bu arada.Benim boyum 1.83. Belki bunun da biraz etkisi olabilir. Bir de eşiniz için (eğer boyu 1.70 altındaysa) bence fazla heybetli olur diye düşünüyorum. Zira park etme konusunda her ne kadar kıç tarafı coupe minvalinde olsa da araba size tank hissiyatı verdiğinden bir çekimserlik hissedilebilinir. Tabi park sensörleri ve kamera ile bu durum kotarılabilinir. (Pek tabi araç tecrübesini hesaba katmıyorum)

Arkada oturmadım ama arkadaşlarımdan da herhangi bir rahatsızlık bilgisi almamıştım. Arkadaşlarım da 1.80 ve üzeri insanlar.

Sürüşle ilgili olaraksa hiçbir negatif deneyimim olmamıştı. Bahsettiğiniz gibi bir hissiyat yaşadığımı hatırlamıyorum.

İyi forumlar,
    Deniz

• Deniztns kullanıcısına yanıt
    Ek bilgiler oldukça aydınlatıcı oldu. Bu arada, 650 km için 25 lt tüketim müthiş bir sonuç. 3,8 lt/100 km.

Park konusu ne kadar usta, tecrübeli olursa olsun genelde kadın sürücüler için sıkıntı. (İstisnalar kaideyi bozmaz)

Eşimle bir test sürüşü yaptıktan sonra artı ve eksiler iyice ortaya çıkacaktır. Ancak test sürüşünde uzun yol ve arka oturma konusunda da sizden gelen veriler ışık tutucu oldu.

Tekrar teşekkürler ve size de iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dasarum -- 10 Aralık 2014; 18:10:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dasarum

Rotanız yaklaşık 250 km ama 25 lt bu 250 km için yakmadığınızı sanıyorum. Zira aracın ş.dışı tüketim 5-6 lt civarı max'a göre 10 lt civarı tüketim olmalı

Aracın yerden yüksek olması benim istediğim bir özellik. Show-roomdaki araca oturunca önümdeki sedanların üstünden yolu rahat görebilir miyim emin olamadım. Eğer görebilirsem güzel.

Araç baba arabası derken yanılmıyorsunuz. Ben 51 yaşında bir aile babasıyım ama aracı asıl eşimin güvenle kullanması, şehir içinde rahat manevra yapıp park sorunu yaşamaması, gereğinde bagajı istediği gibi doldurabilmesi için düşünüyorum. Arada ben de kullanırım, hafta sonları da kışın kayağa filan gideriz diye düşünüyorum.

Aracın arkası coupe formunda olduğu için, arka koltukta oturanlar için biraz basık tavan hissi veriyor. Sizde nasıldı?

Son olarak, okuduğum testlerde aracın dingil mesafesi uzun olduğu için virajlarda salınımı ve arkayı bırakma eğilimi olduğu yazıyor, siz bunu hissettiniz mi?

Görüşleriniz için teşekkürler.

Yeni X3. ü denemenizi öneririm.

• O da listemde var. Ancak okuduğum yorum ve testlerde, süspansiyondaki sertlik, özellikle arkada oturanların rahatsız olduğu belirtiliyor.
    Yine de bir test sürüşü yapmayı düşünüyorum.
  • Geçenlerde Avcılar Borusan da incelemiştim, beyaz 320d xdrive sport paketti ve donanım seviyesi üst düzeylerdeydi.
    Fiyat etiketi haricinde çok hoşuma gitti araç, aile aracı olarak düşünülüyorsa kesinlikle tavsiye ederim.

Arka koltuklardaki baş ve diz mesafesi 5 serisinde dahi yok bagaj desen fazlasıyla yeterli, benim gibi SW araç sevmeyen biri için bitirim.

Ayrıca M paketi bir coupe araç edasında çok tatlı duruyor, arkadaki açılır kapanır spoiler güzel bir hava katıyor araca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi allstar34 -- 12 Aralık 2014; 8:32:04 >
  • Araç gerçekten, SW, sedan, coupe ve yüksek araçların bir melezi. Ancak nedense Türkiye'de hiç tutulmadı, bu yüzden 0 yerine dolu bir 2.el daha cazip duruyor. Bakalım. Yıl sonuna kadar alternatifleri inceleyip kafa karıştırmaya devam...
  • quote:

Araç gerçekten, SW, sedan, coupe ve yüksek araçların bir melezi. Ancak nedense Türkiye'de hiç tutulmadı, bu yüzden 0 yerine dolu bir 2.el daha cazip duruyor. Bakalım. Yıl sonuna kadar alternatifleri inceleyip kafa karıştırmaya devam...

Türkiye'de sedan kasa dışındaki araçların tutulması zor. Hele ki böyle melez araçların.
    Alırken keyifle alınır da satmaya gelince, edeceğiniz zarar üzebilir.

Aynı paraya "jip" tabir edilen bir araç almak daha mantıklı olur

• erciftci E kullanıcısına yanıt
    Araç alırken hiçbir zaman satınca zarar eder miyim sorusu ile (mecbur kalmadıkça) karar vermedim. Ayrıca, çok araştırıp, uzun süre bekleyip beğenerek bir araç alıyorsam, herkeste olanı değil, farklı olanı seçmeyi ve keyfini sürmeyi düşünürüm.
    Yanlış anlaşılmasın herkesin fikrine, zevkine, seçimine saygım var, ben neden 320D GT'nin listemde yer aldığını naçizane açıkladım.
  • quote:

Araç alırken hiçbir zaman satınca zarar eder miyim sorusu ile (mecbur kalmadıkça) karar vermedim. Ayrıca, çok araştırıp, uzun süre bekleyip beğenerek bir araç alıyorsam, herkeste olanı değil, farklı olanı seçmeyi ve keyfini sürmeyi düşünürüm.
    Yanlış anlaşılmasın herkesin fikrine, zevkine, seçimine saygım var, ben neden 320D GT'nin listemde yer aldığını naçizane açıkladım.

Para sizin, zevk sizin. Hayırlısı olsun
  • Teşekkürler. Bu arada ilk mesajda belirtmeyi unuttum, halen jip türü bir araç var hafta sonu filan kullandığım. 320GT yi günlük kullanım için düşünüyorum.
  • Hortttt. Yok mu şu aracı kullanmış veya kullanan birileri yahuu. Yorum yazsa!!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,
    201"4 den berri kullanıyorum. Gerçekten çok ama çok memnunum. Ferah, büyük ve oturaklı karizmatik bir araba. 2. el de pek bilinmediği için ve sıradan arabalar tercih edildiği için özel olan bu aracı ancak bilenler tercih ediyor. BMW de yeni modelini getirmediği için 2014 de kaldı malesef. Şu anda ikinci eli ucuz olduğu için şiddetle tavsiye ederim. Sormak istediğiniz sorularınız için özelden de cevap verebilirim
  • Bende 530D GT var , anlatılmaz yaşanır...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.