Şimdi Ara

30 yaşında müşavir olmuş kişinin kızının mevlidi şerifi (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
367
Cevap
4
Favori
57.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
379 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BekirTemel

maşaAllah, rabbim daha çok versin kardeşlerime umarım
    selam ve dua ile kardeşim
    https://twitter.com/habibyalcin_/status/1196352249066332160
  • quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

maşaAllah, rabbim daha çok versin kardeşlerime umarım
    Siyanürle intihar edenler de bu ülkenin vatandaşı biraz da onlar için dua et de içinde bulundukları çıkmazsan kurtulsunlar, senin aran iyi gibi görünüyor yukarıysıyla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • falterubbix kullanıcısına yanıt
    o yüzük bebeğe mı ait kardeşim?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ali_ihsan21 kullanıcısına yanıt
    onlar için çok üzgünüm eleştirdiğim çok şey de var ama aileden zengin olmak devlete bir şekilde kapak atmış olmak anormal şeyler değil, bugün o yapar yarın sen yaparsın bu devir hep böyleydi.

• BekirTemel B kullanıcısına yanıt
    evet özel yaptırdık 0,2 mm 9 ay kullansa yeterli zaten bizim için.
  • falterubbix kullanıcısına yanıt
    çocuğa şimdiden yatırım yapıyorlar bu güzel ama afişe etmek tipik sosyal medya görgüsüzlüğü hoş olmamış ülke şartlarını göz önüne alırsak

• tipe bak kafasına palmiye ağacı dikmişler

• Kilik kıyafeti ile sozde daha mutaasip musluman gibi gozuken kadinlarin cogu aslinda gercek muslumanlikla alakasi olmayan, parali arap gorgusuzlugu ile sivanmis ucuz karakterli dikkat cekmeyi seven herseyi uclarda yasiyan bencil, kendiyle celisen samimiyetsiz simarik kasarlar hukumet yalakasi akp sevdalisi bunlar...bknz.yukardaki baslik☝️Bunlar eger muslumansa ben değilim..
    Tum bu rezaletin kaynagi en cok dindar varos cahil akp li secmenler yuzunden oldu(en cok oyu bu secmenden aldilar çünkü )onlar oy vermeselerdi o mustesar olmayacakti o paralari karisina kizina gorgusuzce harcayamayacakti..millet acliktan intiharlar ederken boyle bizim sinirimizi ziplatmayacakti..Herseyin basi egitim egitim egitim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7E2A7C465 -- 18 Kasım 2019; 12:45:43 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bence abartılıyor.Gayet mütevazi bir hayatları varmış...

• Nasıl kazandı bilmem ama paralarını nasıl harcadıkları kimseyi ilgilendirmez. Varsa bir usülsüzlüğü birgün illa ayağı kayacaktır, kaymayanı görmedim.
    Bence parayı yastık altına atmasından daha iyidir.
    Evet çarşaflı bir kadının jip kullanması tuhaf ve çelişkili geliyor insana ama onlar da bu ülkenin vatandaşı. Bırakın istediği gibi harcasın. Saçı açık olunca mı hak ediyor jipi veya lüksü.
    Daha ctsi park yeri ararken başı açık volvo s80 (galiba) bayan şöförün arabasına çarpıyordum. Hatalıydım özür diledim işaretle, açtı camı saydırıyor. Bebeğini direksiyon koltuğunda kucağında tutuyordu. Ben de görünce ona çıkıştım çocuğun kucağında ne işi var diye başta cevap bile veremedi. Düşündü sonra senin yüzünden frene basınca arkadan uçtu dedi. Yalan dolan yani. Bu mu medeniyet? Bu kadın daha mı çok hak ediyor jip kullanmayı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-41F3DB120

İnstagrama söyle bir baktım da bu tipteki muhafazakar gelinlerden sürüyle var.
    yüzbinlerce takipçileri de var.şatafat içindeki yaşamlarını sergiliyorlar.
    Vergileriniz emin ellerde.o kadar vergi ne diye alınıyor ne için kullanılıyor göstermek istemişler malum kesime.
  • Akşam pazardan henüz dönmüştü akp li. Yolda ev sahibiyle karşılaştı, ev sahibi tadsız bir haber verecek kiraya zam yaptığını söyleyecekti. Binanın kapısına yöneldi, bir an gözleri posta kutusuna takıldı. Gelen zamlı elektrik faturasından başkası değildi. Tam kapıyı açacağı an, doğalgaz saat’ine baktı. Havalar sogumaya başlamış lakin saat’e gaz yükleyememişti.
    Öfkelendi akp li chp ye kızmaya başladı.
    Bir habere gözü takıldı akp linin, gösteriş ve şatafat vardı haberde. Tabi canım kılıçtar ssk yı nasıl batırdı, onuda diyin hele. Diyecekti tıpkı dün geçen hafta, ay ve yıl önce dediği gibi.

• Eskiden ibadetimi eksiksiz yapardım şimdi hiçbiri umrumda değil din falan insanları sömürmek içinmiş anladım din bunlar gibilerin işte

• Kaç gündür ülke gündeminden düşmeyen bu soytarıları cumhurbaşkanı duymamış görmemiş mi sanıyorsunuz?

• Bu şatafata ya da görgüsüzlüğe lafım yok. Zaten benden uzaklar hiç işim de olmaz bu tiplerle.

Ama lafa gelince bu tipler benden daha müslüman geçinince sinirim bozuluyor.
    Bunlardan olsa olsa süslüman olur.
  • Tiksinerek izledim

• Dün ALES sınavı vardı, binlerce genç, geleceğine yön vermek için sınava girdi. Biz büyükler de dışarıda beklerken kendi aramızda konuştuk. Gençleri bırakın, büyüklerin de geleceğe dönük umudu kalmamış, herkes bıkmış, sanki kerhen bu dünyada yaşıyorlar. Herkes kan ağlıyor, 5 yıllık yabancı dil ile eğitim alan, bilgisayar bilen mühendise 1500 TL teklif ediyorlarmış. Gelelim konumuza; o sınava giren binlerin arasında 10-20 kişi bile türbanlı, takkeli tip yoktu, ailelerde de durum aynı. Mesela bu şahıslar, hangi eğitimle, hangi işi yaparak, bu kadar şatafatlı yaşayabiliyorlar. Geçmişleri nedir, babadan, atadan mı kalmıştır?? Eğer hak ederek o mevkileri işgal ediyorlarsa, görevini layıkı ile yapıyorlarsa, ben den yana helal olsun, aksi halde budünyada kul hakkımı yemelerini engelleyemiyorum, ancak ahirette iki elim yakalarındadır,

• Tevfik Fikret’in Han-ı Yağma Şiiri

HAN-I YAĞMA
    Bu sofracık, efendiler – ki iltikaama muntazır
    Huzurunuzda titriyor – bu milletin hayatıdır;
    Bu milletin ki mustarip, bu milletin ki muhtazır!
    Fakat sakın çekinmeyin, yiyin, yutun hapır hapır…

Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin,
    Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin!

Efendiler pek açsınız, bu çehrenizde bellidir
    Yiyin, yemezseniz bugün, yarın kalır mı kim bilir?
    Bu nadi-i niam, bakın kudumunuzla müftehir!
    Bu hakkıdır gazanızın, evet, o hak da elde bir…

Bütün bu nazlı beylerin ne varsa ortalıkta say
    Haseb, neseb, şeref, oyun, düğün, konak, saray,
    Bütün sizin, efendiler, konak, saray, gelin, alay;
    Bütün sizin, bütün sizin, hazır hazır, kolay kolay…

Büyüklüğün biraz ağır da olsa hazmı yok zarar
    Gurur-ı ihtişamı var, sürur-ı intikaamı var.
    Bu sofra iltifatınızdan işte ab u tab umar.
    Sizin bu baş, beyin, ciğer, bütün şu kanlı lokmalar…

Verir zavallı memleket, verir ne varsa, malını
    Vücudunu, hayatını, ümidini, hayalini
    Bütün ferağ-ı halini, olanca şevk-i balini.
    Hemen yutun düşünmeyin haramını, helalini…

Bu harmanın gelir sonu, kapıştırın giderayak!
    Yarın bakarsınız söner bugün çıtırdayan ocak!
    Bugünkü mideler kavi, bugünkü çorbalar sıcak,
    Atıştırın, tıkıştırın, kapış kapış, çanak çanak…

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarhosbulasikteli -- 18 Kasım 2019; 13:54:0 >

• quote:

Orijinalden alıntı: falterubbix

Bu mesaj silindi.
    aynı arap ülkelerindeki çakma prensliklere yönetimlere benzemiyor mu genelliklede batıya özenen arap simsarlar hepsi.Bunlarda çakması.Ne orayı temsil eder ne burayı.Halkla alakası yok ülke ile insanı ile hiç alakası yok.Tamamen arap coğrafyasasına değlenmesi gereken zerzevatlar.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.