Şimdi Ara

3 Litre Yudum Ayçiçek Yağı 69 TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
1
Favori
24.093
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bizim toptan markette gördüm bugün. Alım sınırı da yoktu. Bir adam toplamaya çalışıyordu. Depodan stok çıkarttırma çabasında idi. Aradan üç tane aldım.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• 3 gündür Yudum hakkında yazılanları okuyorum ve çok üzülüyorum. Sosyal medyayı kullanarak bilinçsizce linç etmesi çok üzücü. Bilen bilmeyen yazıyor, koca marka linç ediliyor.

Öncelikle ben 12 senedir bitkisel yağ firmalarında Arge departmanında çalışan biriyim. İşin tekniğini size açıklamaya çalışayım.

bakanlığın listesine baktığınızda "YAĞ ASİTLERİ KOMPOZİSYONU" konusunda uygunsuzluk bulunmuşsa kesin olarak yağın içine başka bir yağ karıştırılmış diyebiliriz. Ayçiçeğin yağ asidi farklıdır, Pamuğun farklıdır, zeytinyağının farklıdır.

Egemden Zeytinyağının listede yer almasının sebebi "YAĞ ASİDİ ETİL ESTERİ (YAEE)" değeri uygunsuz bulunmuş. YAEE değeri 2 sebeple yükselebilir ;

1. Raf ömrü süresince ürün uzun süre ışık ve ısıya maruz kalırsa . Yani aldığınız zeytinyağını balkona güneşin altına koyarsanız FAEE değeri yükselebilir
    2. Asitliği yüksek zeytinyağının asidini düşürmek için ısıl işlem uygulamak. işte bu metod yasak. Tüketiciyi kandırmak oluyor. tağşiş sınıfına giriyor.

Yudum'da çalışan arkadaşlara sordum, konu nedir detaylarını öğrendim. bakanlık 2020 yılında raftan örnekler topluyor.Yudum egemden ürünün örneği 2018 üretimli raf ömrü 1 HAFTA KALAN ürün alınıyor. Market nereye koymuş, ürün 2 sene market tarafından , toptan tarafında neye maruz kalmış belli değil.

FAEE değeri yüksek olması zararlı mı? Değil.

Dediğim gibi bazı küçük işletmeler piyasadan yüksek asitli zeytinyağlarını alıp ısıl işlemle asitliğini düşürür o ürünleri sızma diye satıyorlar.

Konuyla ilgili bilgi almak , soru sormak isteyen var ise buradan veya özelden mesaj atarak bilgi alabilirler.

Herkese iyi forumlar

Takım tutar gibi parti tutma işini bırakalım sene olmuş 2022 ben cebime, parama bakarım geçen aylarda damacanasını 15 TL ye aldığım su 22-23 TL olduysa litresini 25 TL ye aldığım yağ 70-80 TL olduysa elektrik faturalarım her ay 180 civarında gelirken 340 TL lere çıktıysa kira oranım % 10 civarında yükselirken artık %25 lerin üzerine çıktıysa kimse kusura bakmasın demek ki yanlış giden bir şeyler var. Tuzu kuru olan bu işten nemalananlar konuşur.

• Normal fiyat

• Fiyat abartı ucuz değil 4 lt olsa neyse diyeceğim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yakın zamanda nerede bu fiyatı gördünüz? Bir tanesini paylaşır mısınız?

• Kesin bunada Pamuk yağı karıştırmıştir

• 4 l sini 91 e çakmıştım migrostan gecen gün fiyat normal.komili bile 94 https://www.migros.com.tr/komili-aycicek-yagi-4-l-pet-p-3eb718

• 5 litre market yaglari 110 papel civarinda zaten. Ne firsati!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yudum da bakanlığın en son yayınlanan listesinde vardı galiba.

• spacenet S kullanıcısına yanıt

+1

• Fiyat normal diyen arkadaşlara duyurulur;

Savaş 'yağ' ithalatını durdurdu: Rusya, Türk gemilerini bekletiyor

https://www.bundle.app/app

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • yudum 3 litresi 3 TL olsa da almam suudi malı

• 2 ay önce Hollanda ve Almanya'daydım. Hollanda'da 1 litre sıvı ayçiçek yağı 1,75€, Almanya'da ise 1,50€ du.
    İnsanlar 1-1,5 birime sıvı yağ alabiliyor. Biz ise .... Neyse...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi granma79 -- 4 Mart 2022; 3:44:3 >
  • kariyo K kullanıcısına yanıt

Ayçiçek yağında marka takıntım olmadığından migrosun 5 lt yağı 111 tl. Yani lt'si gelir 22 TL ye. 3x22=66 tl dediğim gibi sizin paylaştığınız yağda bir indirim söz konusu değil

• 5 litresi 45 liraydı millet ne hale gelmiş her gördü fiyatı fırsat biliyor,ciddende böyle yakında 5 lt 200 olacak

• hsn_33 kullanıcısına yanıt
    o zaman ayakkabı giyim vs konularını takip etmeyi bırakalım. Çünkü pazarda hepsi daha ucuz. Marka takıntımız olmazsa sorun çözülür

• "YUDUM" markası kesintisiz her tağşiş listesinde adı geçen bir marka. Ben olsam bu markadan birşey almam. Zihniyet bu...

İçinden yanık motor yağı çıksa şaşırmam.

• granma79 kullanıcısına yanıt

Onlar bizi kıskanıyor hocam

• Zeytinyağına ayçiçek yağı katarak tağşiş yapan firma acaba ayçiçek yağına ne katıyordur?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.