Şimdi Ara

3 GÜNDÜR UĞRAŞIYORUM, EN SON KIRIP ATICAM!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

NEXTSTAR YE-6000 FTA cihazı aldım... Evde merkezi sistem olarak tepede 3 tane çanak var. Uydu kanallarını ayarlayamıyorum, ne denediysem olmadı.

Turksat1C var diğer türksatlar yok, bu uydudan tarama yapınca hiçbirşey bulmuyor!
    Nilesat diye bir uydu ismi var, oradan tarama yapıca bazı türk kanallarını buluyor faka star, tnt, ntv falan yok...

Nasıl yapıcam nasıl edicem yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Teşekkürler.

• fabrıka ayarına donup elle tp ekleyın

11844 v 02222
    taratın
  • quote:

Orijinalden alıntı: x_magic_x

Merhaba Arkadaşlar,

NEXTSTAR YE-6000 FTA cihazı aldım... Evde merkezi sistem olarak tepede 3 tane çanak var. Uydu kanallarını ayarlayamıyorum, ne denediysem olmadı.

Turksat1C var diğer türksatlar yok, bu uydudan tarama yapınca hiçbirşey bulmuyor!
    Nilesat diye bir uydu ismi var, oradan tarama yapıca bazı türk kanallarını buluyor faka star, tnt, ntv falan yok...

Teşekkürler.

Selam,

Cihazda diseqc seçimleri yapmalısınız.

Merkezi sistem olarak; Türksat, Hotbird ve W3 uyduları olmalı...

Türksat multisviç santraldan A çıkışından gönderiliyor olmalıki, Türksatı bulmuşsunuz.

Cihazınızda dieqc seçiminde Hotbird uydusunu B olarak ayarlayıp, tarama yaptırınız. Hotbird uydusunu taramazsa, W3 uydusunu B seçimi olarak ayarlayıp, tarama yapınız...

Konuyu sanırım kavradınız.

Merkezi isteminiz, yukarıda yazdığım uydular dışındaki uydulara bakıyor ise, tekrar yazın, çözümlemeye çalışalım.

Kolay gelsin.

• Serkan Bey, telefonunuz varsa çaldırın ben sizi arayayım, bu şekilde çok zor olacak :( 535 299 44 00
  • quote:

Serkan Bey, telefonunuz varsa çaldırın ben sizi arayayım, bu şekilde çok zor olacak :( 535 299 44 00

Telefonla kafa karışıklığı olur. Özelinize MSN adresimi göndereyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihmc

fabrıka ayarına donup elle tp ekleyın

11844 v 02222
    taratın

denedim olmuyor
  • quote:

Merhaba Arkadaşlar,

Teşekkürler.

Siz hiç uğraş mayın bi uyducuya götürün merkezi sistem oldunu söyleyin ayarı yaparlar 10tl ücret alırlar en fazla

• Yada yöneticiden merkezi sistemin yapan kişinin numarasını alın ama öle daha pahalı olur en düşük üzret (anlaşmalı 30-40 tl) kişiye özel servis !.
  • Başlığı açan arkadaşa MSN'den yardımcı oldum. Sorun uydu cihazındaymış...

Başlık sahibi, açtığı konuya sahip çıkıp, neticeyi bildirmeyince, böyle gereksiz yardım yanıtları gelebiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 31 Ocak 2012; 18:39:46 >
  • çözdüm arkadaşlar, Serkan Bey yardımcı olmaya çalıştı fakat bir sonuca ulaşamadık.. Gecenin ilerleyen saatlerinde çözdüm, Nilesat ve Astra diye bir uydular üzerinden tüm kanalları seyredebiliyorum.
  • quote:

çözdüm arkadaşlar, Serkan Bey yardımcı olmaya çalıştı fakat bir sonuca ulaşamadık.. Gecenin ilerleyen saatlerinde çözdüm, Nilesat ve Astra diye bir uydular üzerinden tüm kanalları seyredebiliyorum.

İlginç !

Demekki, listede kayıtlı uydular üzerinden sviç seçimi yapmayabiliyor.

Sorunu çözdüğünüze sevindim.
  • Desteğiniz için tekrar teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.