Şimdi Ara

2 Gündür Sokakta Kalıyorum. Edit: 11 GÜN OLDU EVE DÖNDÜM!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
455
Cevap
66
Favori
17.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
114 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evden sırt çantamı alıp çıktım tek başıma bütün gün gezip dolaşıyorum geceleri de banklarda yatıyorum.

Gün içinde kitap okuyorum internette takılıyorum vs ama cok sıkılmaya başladım tavsiyesi olan varsa alırım bir dal.

Edit1: takılıp zaman geçirmek için halısaha tavsiyesi ve geceleri bankta uyumak yerine hastanelerin bekleme salonunda uyuma fikirleri geldi gayet güzel

Farklı tavsiyeleri bekliyorum

Edit2: Arkadaşlar tavsiyeleriniz için teşekkürler. Hastaneye alternatif havalimanı önerisi geldi. En azından daha sessiz olur diye düşünüyorum yazdım bunu da :)

Bu arada yarı hava yağmurluymuş o yüzden o gün için tek gecelik bir otele gireyim diyorum. Uygun bir yer bilen var mı? Anadolu-Avrupa yakası fark etmez ucuz olsun yeter.

Edit3: CSB diyen arkadaşlar konuyu terk edebilir. SS isteyen arkadaş olmuş öğleden sonra çamlıca tepesine çıkacağım wifi bulup ss atarım.

Edit4: Arkadaşlar İstanbul içinde toplu taşımanın gittiği her yere gidebilirim sıkıntı yok. Eğer derseniz ki şuraya git şunu yap vs. güzel bir fikir gelirse gidip yapar SS çeker paylaşırım. Yaratıcı fikirlerinizi bekliyorum. Şuraya git şöyle bağır, şöyle bir trollük yap vs demeyin. Yaratıcı ve yapılması makul bir fikir olsun

Edit5:
    Yağmur yağdığı ve çok fırtına olduğu için tepeye çıkmadım. Üstümde ve çantamda tişörtten baska bir şey yok çnkü uzun kollu vs. Yarın hava iyi olursa yarın çıkacağım.

Edit6:

Bu arada herkesin merak ettiği soruları yanıtladım ama tüm yorumları okuyamayan yeni gören arkadaslar aynı soruları soruyor o yüzden tekrar özet geçeyim.

Tel şarjı sorun olmuyor 5S +S3 telefonlarım var kullanıyorum ikisi de uçak modunda kimseyle irtibatım yok. İnternet wifi ve şarjı cafelerde hallediyorum bi çay içip 3-4 saat oturuyorum. Self servis cafeleri tercih ettiğim için kimse gelip kardeş sen hayırdır demiyor. Simit Sarayı mesela bilen bilir. Girişte çayını al, terasa çık, akşama kadar otur zaten internete bir tek iddia oynamak ve bu konuyu takip etmek için giriyorum.

Evden çıkarken sadece not bıraktım. "Merak etmeyin 3-5 güne gelirim" vs.

Duş olayını hamamlarda hallediyorum.

Çamaşır olayı henüz gerek kalmadı çantada yeterince tişört boxer çorap vs var. Yetmezse gider BİM den alırım veya bi yerde yıkarım.

Gece uyku olayını park bahçe meydan kalabalık yerlerde geçiriyorum genelde gece uyanık olup sabah etraf daha hareketli olunca vurup kafayı yatırıyorum. Zaten İstanbullular bilir çoğu meydan 7/24 hareketli.

Tavsiyeler arasında havalimanı ve hastanelerde uyuma fikirleri geldi. Bu gece Atatürk Havalimanında olacağım. Yarın gece de bi hastaneye konuk olacağım :)

Edit7:
    İş bul çalış diyenler olmuş. Çalışıyordum zaten işten yeni ayrıldım kpss ye gircem olmazsa askere gitcem.

Sahilde takıl kızlarla tanış demiş bi arkadaş. Yazdım bunu da. Hava güzel olursa zaten çamlıca tepesine çıkacaktım dönüşte sahile uğrarım belki düşer bişeyler sonucu yazarım b

Bu gece havalimanından yarın da yağmur yağmazsa çamlıca tepesi ve sahilden SS atacağım.

Edit8:

Havalimanı madodan ss geldi. Şifreyi öğrenmek için çaya 5 tl bayıldım. Bi g.o alırım.

Edit9:

Çamlıca tepesinden nihayet ss geldi. Dün yağmur yağdığı için gidememiştim ama bugün gittim sonunda. Yine yağmurluydu ama gitmesem de olmazdı. Hava bulutlu olduğu için manzara biraz kötü ama idare eder

Dönüşte de üsküdar sahilde günbatımı manzarasını yakaladım :)

Edit10:
    İlk günden bi kaç fotoğraf paylaşayım.

Gündüz unkapanındaki surların üzerine çıkmıştım. Çıkarken çok zorlandım ama final güzel olmuştu :)

Akşam taksim meydanında demokrasi nöbetine uğradım. Yemeği suyu beleşe getirdim. Halk Özel Harekat aracı meydanda sergileniyordu. Evet fotoğraftaki bendeniz

Gece nöbet bitince hemen arka taraftaki gezi parkına yerleştim. Bankın üzerine kartonları koydum. Ayakkabıları da çantaya koyup yastık yaptım mis gibi olmuştu.

Motor da bana ait ama ilk günden sonra kullanmadım toplu taşıma araçlarını kullanıyorum.

Maçı da kahvede izledim. Başta Muslera olmak üzere tüm renktaşlarımı tebrik ediyorum.

Edit11- 14 Ağustos Pazar:

@the_executioner kardeşimin tavsiyesine uyup cumartesi gecesini Bezmi Alem hastanesinde geçirdim. Orada wifi bulamadığım için ss atamadım dün gece. Şu an kahvaltı yaptığım cafeden bağlanıyorum.

Çorbası dediğin kadar varmış kardeşim gece karşıdan metrobüsle gelip topkapıdan oraya yürüdükten sonra iyi gelsi

Ama rahat edemedim yahu koltuklar iki kişilik aralarında kol dayama yerleri olduğu için sığamadım boy 185 yine de dün gece cok soğuktu ya dışarda donarak ölecek ya da otele para bayılacaktım. Ölmekle bayılmaktan başka seçenek sunduğun için teşekkür ediyorum

Sabah egzersizinden bir kesit :)
    Fotoyu telefonu çantaya dayatarak videoya aldım sonra videodan kestim.

Edit12:
    Moda sahilinde takıldım bugün uzun bir süreden sonra ilk defa geliyorum çok beğendim. Epey değişmiş.

Moda Sahilden "napacan? Simit mi atacan? Diye bakan martı

Sahilin yan tarafında bir park var "Yoğurtçu Parkı"
    Sol kesim toplanmış forum gerçekleştiriyor. Gündem darbe. Arkadaki pankarttan da okunabiliyorsa...

Ben burayı çok beğendim bu gece burda konaklamaya karar verdim.

15.08 pazartesi günü için bir planım yok. Önerilerinizi bekliyorum

Edit13- 15 Ağustos Pazartesi

Dediğim gibi pazar akşamını burada geçirdim. Bir kaç kişiyle sohbet ettim.

Gece geç saatlerde de hemen han yaraftaki sahile gittim orda çardak gibi bir yer vardı miss gibi. Kuruldum hemen

Bu gece uyumadan önceki manzaram;

Bu da sabah kalkınca

Edit14- 15 Ağustos Pazartesi part2

Kadıköy meydanında bi cafede oturmuş şarjımı doldururken kitap okuyordum. Baktım şarj dolmuş tam kalktım arka sokaktan silah sesleri geldi. Hesabı ödeyip çıktım meydandaki polisler toplanmış.

Görgü tanığından olayı dinliyorlar. Çocuk korkusundan kekelemekten hiç bişey anlatamadı

Biri birine sıkmış kaçmış diğeri de havaya ateş ede ede peşinden kovalamış. Duyduğum böyleydi.

Yerdeki boş kovanlar

Fotoları çektikten sonra kafeye döndüm editledim şimdi bostancıya gidicem. 6 gündür hiç aksiyon yaşamamıştım ne olacak acaba diye bekledim hep. Bu da aksiyon sayılırsa tabi...

Edit15- 15 Ağustos Pazartesi part3

Dediğim gibi Bostancı sahilde geçirdim bugünü. Şu an akşam yemeği yediğim yerden bağlanıyorum. Her zamanki gibi sahilde takılıp kitap okuyup müzik dinleyecektim ama baktım bi tane halk plajı çıktı önüme. Çantada da kapri vardı atladım denize

Burada oturanlar çok şanslı. Sahil şeridi boyunca koşu parkurları yürüyüş yolu bisiklet yolu spor alanları vs. var.
    Avrasya maratonuna hazırlanan biri olarak bizim oralarda böyle şeyler yok çok özendim şu an.

Bu da sahilden çektiğim bir kedicik. Habersizmiş gibi çek panpa dercesine poz verdi :)

Edit16 - 16 Ağustos Salı

Yeni bir günden merhaba beyler :)

Dün dediğim gibi denize gittim yemek yedim va sonra sahile geri döndüğümde baktım kenardaki belediyeye ait sahalarda basket voleybol futbol vs oynuyorlar.

Gidip izleyeyim dedim minyatür kale oynayanlar vardı. Sahadan orta yaşlı göbekli adamın biri kenara oturup onları izlediğimi görünce yanıma geldi kardeş yerime oynar mısk dedi geçtim oymadım. 4'erli takımlar, karşılıklı iki minyatür kale.

Sonradan anladım ki kimse kimseyi tanımıyor. Yorulan, sıkılan varsa yerine oynamak isteyen biri giriyor. Güzel ter attım gece 2 gib olmuştu oyun bitti sonunda:)

Maç bittikten sonra 4-5 kişi kaldık hepimiz çimlere serildik seyyar çaycı geldi çay verdi su verdi vs muhabbet ettik. Dinlendikten sonra herkes eve gitmek için ayaklandı, selamlaştı vs baktım herkes farklı yöne gidiyor yolu aynı olanlar yolda muhabbete devam ediyor ben de iyi akşamlar diyerek kimsenin gitmediği tarafa yöneldim

Gece saat 2 civarı artık yatma vakti gelmişti. Sabah plajdaki şezlongları kestirmiştim gözüme. Nöbetçi falan yoksa gider sızarım dedim baktkm kimse yok ohh mis. Aldım bi şezlong kuytu bi yer ararken gözüme gündüzleri can kurtaranların beklediği çardak gibi bi yer vardı etrafı tüllerle kapalı. Çektim oraya V.I.P yataklara meydan okuyordu benim gözümde :)

Arkada da lavabo vardı bi kaç çamaşır yıkadım astım arkaya herşey benim için hazırlanmıştı sağolsunlar

Tam uyuyacaktım ki 3 sene önce arkadaşlarla tatilimizin son gecesi denizle vedalaşmamız aklıma geldi manyak bişeydi. Neden olmasın dedim ve soyunup kendimi kara sulara bıraktım. Gece denizin tadı başka oluyor bilen bilir :) tabi biraz dondum ama değdi

En son kurulanıp nihayet yatağıma yerleştim. Plaj sepsessiz, etrafta kimsecikler yok. Ay ışığının aydınlattığı kara sulara karşı ayaklarımı uzattım ve keyif sigaramdan sonra muhteşem bir uyku...

Edit17 - 16 Ağustos Salı

Bugün kahvaltı yapacak yer araken bir baktım bir yerde kahvaltı tabağı 29 TL yazıyor içerisi de tıklım tıklım. Yuh dedim. Tamam buralar hep pahalı mekanlarla dolu da bu kadarı abartı geldi. Ama bana da birşey anımsattı. Bugüne kadar kahvaltıları ya poğça-börek şeklinde yapmıştım yada öğün atlayıp direkt öğle yemeği yemiştim.

Daha önce nasıl aklıma gelmedi dedim ve daldım migrosa.

Peynir, zeytin, helva, domates, salatalık, simit, sandviç ekmeği... Hepsi 7 TL tuttu :)

Sahile geçip belediye tesisinden de 1 TL ye çay aldım. Keyfime diyecek yoktu. Zenginler van kahvaltısına koşsun, benim için en kral kahvaltı budur. Hem manzaralı, hem ucuz, hem de doyurucu. Hepsini bitiremedim hatta arttı

Kalan yiyecekleri kuş ve kedilere verdim. Kediler beyaz peynire bayılıyormuş, yeni öğrendiğim

Kargalar domates, salatalık, zeytin hiç affetmiyor ne attıysam yedi. Hele ki zeytine bayılıyorlar. Bir tanesine zeytin atarken diğeri havada uçup kaptı. O sırada kamera kayıtta olsa efsane görüntü çıkardı :)

Attığım peynirleri yemek yerine yavrularına yediren, onlar yemeklerini yerken etrafı gözleyen anne kedi...

Edit18 - 16 Ağustos Salı- part2

Bugün kahvaltıdan sonra çok sakin ve boş geçti pek bir şey yapmadım.

Bostancı'dan kadar yürüdüm ordan vapura binip Eminönüne geçtim. Balık-Ekmek + Turşu yemiyormuşum uzun zamandır onu fark ettim ve süreyi daha fazla uzatmadım götürdüm bi tane :)

Ordan da yürüyerek Gülhane parkına geçtim havanın verdiği ağırlık ve yorgunlukla uyudum bie kaç saat bankta. Buraya da uzun zamandır uğramıyordum. İyi oldu.

Geceyi Sultanahmet-Ayasofya meydanında geçirmeyi düşünüyorum. Banklarını sevdim

Etrafta da bayağı bie polis noktası ve güvenlik önlemi var, güvenli görünüyor son zamanlardaki terör saldırılarından sonra.

Vapurdan kız kulesi

Gülhane'den boğaz manzarası. İstanbulda olup sa burada hala çay içmeyen varsa en kısa sürede gelmeli.

Yarın Atatürk Arberetumu'na gitmeye karar verdim. Planımda bie değişiklik olmazsa onlarca doğa fotoğrafı sizlerle olacak :)

Edit19 - 16 Ağustos Salı- part3
    Slayer_00 nickli abimizin forumdaki konusunu gördüm starbucks da çalışıyormuş yorumlar tavsiyelerde bulunuyordu. 8 gündür bir çok cafeye gittim wifi ve şarj ihtiyacı için fakat hiç buraya gelmemiştim. Konuyu gördükten sonra bir de starbucks ı deniyim dedim. Şu an konuda şiddetle tavsiye ettiği Cold Brew'imi yudumlarken sizlere bu mesajı yazıyorum.
    Orta boy 8 tl bayıldım.. Biraz koydu ama neyse, lezzetine değer :)

Burdan Slayer_00 a teşekkür ediyorum. Bu arada hangi şubedesin? PM gönder istersen belki yolum düşer
    Ha bir de wifi için normal bağlantı yok wiispoter diye bi şey koymuşlar bağlandığın zaman sms ile onay istiyor. Benim gibi telefonunu uçak modunda kullanan biri için sorun oldu. Çözümü yan taraftaki cafenin wifi şifresini almakta buldum

Edit20 - 17 Ağustos Çarşamba part1:
    Çarşamba gününün ilk saatleri... Az kalsın donuyordum sanırım. Sultanahmet meydanında polis noktası var saat gece 1 gibi geldim. Selam verdim polisle ayaküstü muhabbet ettik sonra yaptıklarımı anlattım adamın ağzı açık kaldı
    Bi süre muhabbet ettikten sonra yan taraftaki banka geçtim vurdum kafayı yattım. İlk başta herşey iyi güzel hoş, hava fena değil üşümüyorum. Başımda sabaha kadar nöbet tutan polis var en güvenli gecem olacaktı eğer olsaydı.

Ama titreye titreye uyandığımda saat 04.15 ti. Hayatımda bu kadar titrediğimi hatırlamıyorum. Sahillerde denize sıfır yatarken biraz soğuk oluyordu sabaha karşı ayaz ama uyumaya engel olacak kadar rahatsız edici olmamıştı hiç. Sanırım bu gece sıcaklıklar düştü veya Sultanahmet üç tarafı denizle çevrili olduğu için sabah ayazı daha soğuk olabiliyordurmdiue düşündüm bilmiyorum belki de saçmadır

Kalktım toparlandım yürümeye başladım bir süre. Hala titriyordum. Hızlı hızlı yürüdüm bir süre fakat yine de titreme devam ediyordu.

Baktım olacak gibi değil, üşütmekten iyidir diyip açık bi yer bakmaya başladım. Meydandaki 24 saat tek açık mekan Sultanahmet camii altındaki Sultan Restaurant. Hem açık olan tek mekan, hem de turistik bi mekan olmasından fiyatlar acayip pahalı.

Fotodaki köfte ekmeğe 15 tl bayıldım bi afiyet olsun alırım

Üstelik çay ikramları bile yokmuş çay 4.5 tl su 2.5 tl bişi içmedim kuru kuru yedim. Neyseki wifileri varmış sağolsunlar onu düşünmüşler en azından.

Edit21 - 17 Ağustos Çarşamba part2:

Köfteciden sonra sabah namazı vakti gelmişti Sultanahmer camiine girdim. Normalde camide yatılmasına ve yatanlara karşıyım ama bu sefer aşırı ayaz yüzünden mecbur kaldım.

Gece yattığım yan yana koyulmuş onlarca bank... Benim için dev bir yatakhaneyi andırıyordu

[simage] http://i.hizliresim.com/oEYbY7.jpg [/simage]

Gece uyumadan önce Sultanahmet Camii

Sabah;

Şarj ve öğle yemeği mevzularını hallettikten sonra istikamet Atatürk Arboretumu

Edit22 - 17 Ağustos Çarşamba part3:

Şarj ve öğle yemeğini hallettikten sonra tam yola çıkacaktım ki aklıma motosikletim geldi. Kaç gündür aynı yerde duruyor bir şey olmuş mudur diye gidip bakmak istedim. Gittim baktım yerinde bıraktığım gibi duruyordu. Giderken istikamet olduğu için biraz zaman kaybettim. Atatürk Arboretumu da İstanbul dışında sayılır zaten biraz uzakta kalıyordu ama yine de gitmek istedim. Metro ile Sarıyerde aktarma yaptım saat 15 gibiydi. Oradan binmem gereken otobüse bindim veee tebrik edin uyuyakaldım gözlerimi açtığımda hiç bilmediğim bir yerdeyim ve burası bir köy!
    Cebimdeki telefonda wifi olmadan bir işe yaramıyordu zaten. Biraz dolandım gezdim İnternete girebileceğim bir yer aradım ama nafile.

Bayağı bir yürüdükten sonra köy merkezine geldim köy kahvesinden bağlanıyorum. Köy kahvesi teknolojiye yenik düşmemiş wifi bağlatmış. :)

Gece kalacak bir yer bulup sabah erkenden tekrar gitmeyi deneyeceğim. Umarım bu sefer başarılı olurum

Özetle, bugün hiçbir şey yapmadığımı söyleyebilirim. Boş geçmemek adına bulunduğum yerin konumunu atayım. İstanbul'un kuzeyinde Belgrad ormanlarının içindeki köylerinden birindeyim;Bahçeköy.

Bunu 5 dk önce bulduğum görmüş olduğunuz kahveden internete bağlanınca anladım.

Aslında gideceğim yer bir kaç km uzaklıkta ama bu saatten sonra gitmenin bir anlamı kalmadı o yüzden yarın gideceğim.

Ondan sonra da eve dönmeyi düşünüyorum bakalım

Edit23 - 17 Ağustos Çarşamba Part4:

Arkadaşlar iyi akşamlar herkese. Son yorumlarınız oldukça iç açıcı. Konunun bu kadar tutacağını bu kadar beğeni alacağını ve bu ufak maceramın bu kadar ilgi çekeceğini hiç tahmin etmezdim. Benim için de oldukça keyifli oldu. Sanırım bu paylaşımları yapmasam ben de bu kadar eğlenmezdim. Keşke önceden planladığım bir şey olsaydı da, daha düzenli daha güzel rotalarda gezebilseydim. "Tabi kafa nereye ben oraya" rotasının da tadı başka. Böylene şeye karar vermem ile çantamı hazırlayıp evden çıkmam arasında 1 saat ya vardır ya yoktur. 11 gündür yaptığım tüm planlarım en fazla 1 saat sonrasını kapsıyor. Her neyse, bakarsınız ilerde daha organize daha farklı bie şey denerim. Manevi desteğinizi esirgemediğiniz için teşekkürler.

Bu gece son gecem olacak yarın akşama doğru dönmeyi planlıyorum. O yüzden güzel bir final düşündüm.

Bahçeköy'ün köy kahvesinde çayımı içtim emekli ve orta yaşlı amcalarla muhabbet ettim. Yabancı olduğum direkt belli oluyor zaten ilgilerini çekince laf lafı açtı bayağı bir muhabbet ettik. Bahçeköy İstanbul sınırları içinde olup, İstanbul ile alakası olmayan bir yer. Sokakta hala tanışmasalar bile birbirlerini selamlayan insanlar mevcut. Hatta atla gezeni bile gördüm

Her neyse, telefonum enerjiye, ben de muhabbete doyduktan sonra otobüs durağına ulaştım. Daha merkezi bir yere gitmem gerekiyordu çünkü geceleri işlek bir yeri yoktu oranın. Durağa ulaştığımda kalkmasına 1 dk kalan 2 otobüs vardı ikisinden birini seçecektim. Biri Beşiktaş, diğeri Sarıyer. Beşiktaşta daha önce sabahlamıştım o yüzden Sarıyer'i tercih etmek istedim fakat oralarda da gece kalabileceğim bir yer olup olmadığından emin değildim. Her türlü vardır aslında ama biraz turlamam gerekebilirdi. Bir yandan da ayaklarım artık yürümekten su toplamış olduğu için en kısa sürede bildiğim bir yere ulaşmayı düşünüyordum.

Ben bunları düşünüp hala karar vermeye çalışırken şöförler kontağı açtı, motorları ısıtmaya başladı.

O anda cebimden bozuk para çıkardım. Nereye gideceğime yazı-tura karar verecekti. Bu noktada Özgürlük kavramına yeni bir tanım eklemek istiyorum: "Nereye gideceğinize yazı-tura ile karar verebiliyorsanız, Özgüsünüzdür."

Yazı tura sonunda Beşiktaş çıktı. Bindim otobüse. Güzergah Sarıyer üzerindeydi. Sarıyer'den sahile bağlandık. Sarıyer sahilden Beşiktaş sahile kadar tüm mekanlar yavaş yavaş hareketlenmeye başlamıştı. Bir çok semtte gün bitmişken, burada her şey yeni başlıyordu.

Sahilden ilerleyip Ortaköye ulaştık. Burdan biraz daha ilerisi Beşiktaş ama ben geçerken burada inmek istedim. Bilmeyenler için söylüyorum, burası da sabaha kadar işlek meydanlardan biri. Hatta İstanbul'lu olmayanlar da mutlaka görmüştür o fotoğrafı. Boğaz köprüsü ile sahile sıfır olan bir caminin aynı kareye sığdığı yer, Ortaköy Camii ve Boğaziçi Köprüsü. (Yeni adı 15 Tem. Şehitler Köprüsü)

Gece performansı oldukça berbat olan telefonumun kamerası ile bu ikiliyi ben de bir araya getirdim. İkisinin de aynı kareye sığması için belli bir açı var ve bu açıyı yakalamak isteyen onlarca kişi arasında telefonu denize düşürmeden fotoğraf çekebilmek bence kolay bir şey değil

Özgürlük kavramına bir başka tanım daha ekleyerek sizi fotoğrafla başbaşa bırakıyorum.

Gideceğiniz durağa henüz ulaşmamışken otobüsten inebiliyor ve program değiştirebiliyorsanız, Özgürsünüzdür."

Dediğim gibi, yarın akşam evde olmayı planlıyorum. Bu gece sokaklardaki son gecem. Yarın da son günüm olacak. Güzel olduğunu düşündüğüm ufak bir rota çizdim. Akşam eve ulaştığımda finali evde yapacağım.

İyi akşamlar

EVE DÖNÜŞ! :

Edit24 - 18 Ağustos Perşembe SON! :

Başka bir konuda yazdığım mesajdan dolayı geçici süre ile ceza almıştım. Sonunda cezam bitti ve yarım kalan konumu tamamlayabiliyorum.

Çarşamba gecesi sokaklardaki son gecem, perşembe günü de son günümdü. Son günümde güneşin doğuşunu ve batışını fotoğraflamak istedim. Güneşle birlikte gezmeye başlayıp yine güneş battığında eve dönecektim.

Akşam Ortaköy'deydim. Akşam yemeği ve şarj ihtiyaclarını burda giderdim sonrasında bulunduğum 1. köprüden 2. köprüye kadar sahil boyunca yürüdüm yaklaşık 3 saat boyunca. Şafak çökmesine çok az bir süre kalmıştı Rumelihisarındaydım. Ulaştığımda şirin bir misafir karşıladı beni. Emin değilim ama sanırım bir leylek

Gecenin zifiri karanlığında simsiyah denizin dibinde, dalgaların sesi eşliğinde güzel bir sigaramı tüttürdüm. Düşünmek güzel şey.

Artık yavaş yavaş güneş pırıltıları denize yansımaya başlamıştı.

Sabah olduğunda ilk otobüs ile Bahçeköy'e geçtim. Orada kahvaltımı yaptıktan sonra Atatürk Arboretumuna ulaştım. Şehir içinde korunmuş bir bölge. Şehirden sıkılıp bir nebze de olsa doğada nefes almak isteyenlerin tek noktası.

Orman yolu panoromik çekim

Burada da ormanın içinden yola çıkmış bir kaplumbağa tarafından karşılandım.

Gölde yüzen kuğular.

Ve kenarda otlananlar...

Bu hayvancağıza kim ceza verdi?

Orman havasındaki bol oksijen ister istemez yorgunluğa yol açıyor. Gecenin de verdiği uykusuzlukla çok fena uykum geldi. Güzel bir yatak buldum ve geçtim yattım tertemiz orman havasında. Şehirde yaşayan insanlar için bu büyük bir lüks.

Kalktığımda ise bomba gibiydim.

Akşam gün batımını izlemek ve fotoğraflamak için Çengelköydeki tarihi Çınaraltı'na gitmeye karar vermiştim. Ormandan çıkıp Beşiktaş'a ve oradanda vapura binip Üsküdar'a geçtim. Üsküdardan da tekrar otobüse binerek Çengelköy'e ulaştım.

Mekana ismini veren efsane çınar ağacı. Yaklaşık 800 yaşında ve hala ayakta. Sağ taraftan çıkan kolu tüm mekanım gölgelenmesini sağlıyor.

İskeleye geçtim ve yavaş yavaş batan güneş...

Güneş de battıktan sonra artık bana ev yolu görünmüştü. Artık 11 gecenin ardından yatağımda uyuyabilecektim.

Ailemin tepkisini soran arkadaşlar olmuştu. Ailem aşırı bir tepki vermedi sadece merak etmişler, telaşlanmışlar vs.
    Yakın arkadaş çevremden de kızanlar küsenler oldu habersiz bıraktığım için. O kadar.

Diğer tüm her şey bıraktığım gibiydi. Fakat şunu söyleyebilirim ki, benim için zevkli ve eğlenceli küçük bir macera oldu. Kafamı dinledim, kendimi dinledim, rahatladım. Hayatımda bazı yeni kararlar aldım. Köklü değişiklikler yaptım. Her şeyden ve herkesten kısa bir süreliğine de olsa uzaklaşmak, yalnız kalmak... Bunlar her insanın ihtiyacı olan şeyler. İhtiyaçlarınızı ertelemeyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Righte0us -- 14 Nisan 2019; 13:12:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kızlar teklif ediyormu

• Hocam telefon şarjı falan nasıl hallediyorsun kafelere mi gidiyorsun ? Halı saha falan varsa oralarda takıl arada. Bulunduğun yere göre değişir ama.
  • Zorunlu olarak mi yapiyosun yoksa keyiften mi

• quote:

Orijinalden alıntı: Fus Ro Dah

Zorunlu olarak mi yapiyosun yoksa keyiften mi

Yarı yarıya diyelim. Yapmasam da olurdu ama yapmak istedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: anomaly

Hocam telefon şarjı falan nasıl hallediyorsun kafelere mi gidiyorsun ? Halı saha falan varsa oralarda takıl arada. Bulunduğun yere göre değişir ama.

Aynen kafelerde hallediyorum. Ayrıca telefonum da kapalı ucak modunda takılıyorum. 5gb internetim var ama şebekeyi açmadığım için kullanamıyorum

Halısahada napcam? Eksik adam olsa yerine gir falan diyorsan olurdu ama kıyafet yok.

• Yaş kaç acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykarakaplan

Yaş kaç acaba

23 yazdım. :)

• Righte0us kullanıcısına yanıt
    Kusura bakmayın dikkat etmedim :) Eğer uzun bir süre gitmemeyi düşünüyorsanız size tavsiyem çalışmanızdır. Nerede çalışayım derseniz uzun yol otobüslerinde host olarak çalışmanızı öneririm. Çoğu firmada yatacak yer duş imkanı gibi imkanlar var değerlendirilebilir.
  • Banyo işini falan nasıl hallediyorsun? Paran bitince ne yapacaksın? Gece kekonun biri gasp etmeye kalkışırsa nasıl savunma yapacaksın?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykarakaplan

Kusura bakmayın dikkat etmedim :) Eğer uzun bir süre gitmemeyi düşünüyorsanız size tavsiyem çalışmanızdır. Nerede çalışayım derseniz uzun yol otobüslerinde host olarak çalışmanızı öneririm. Çoğu firmada yatacak yer duş imkanı gibi imkanlar var değerlendirilebilir.

4-5 gün sonra döneceğim hocam

• Hocam 'dan sonra ne yapmayı düşünüyorsunuz?

Ya da sabah kalktınız bi ıslaklık var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Abdülhak Hamit Tarhan -- 12 Ağustos 2016; 2:09:07 >
  • Righte0us kullanıcısına yanıt
    Dikkat edin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doom.

Banyo işini falan nasıl hallediyorsun? Paran bitince ne yapacaksın? Gece kekonun biri gasp etmeye kalkışırsa nasıl savunma yapacaksın?

Hamama gidiyorum. 4-5 gün sonea döneğim bunun için yeteri kadar param var.
    Gasp olayı olmaz çünkü geceleri meydanlarda kalıyorum sabaha kadar canlı. Etraf da polis kaynıyor zaten şu sıralar.

• quote:

Orijinalden alıntı: UgandaBukalemunu

Hocam 'dan sonra ne yapmayı düşünüyorsunuz?

Ya da sabah kalktınız bi ıslaklık var...

Hamam var hocam :)
    Mahalle arası bi hamama girdim bugün 20 tl verdim güzel bi yıkanıp çıktım

• İyi keseleseydiniz hocam

• peki büyük soruyu soruyorum nedenn?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PersonaNonGrata-

peki büyük soruyu soruyorum nedenn?

Can sıkıntısı diyelim. Uzaklaşmak istedim. Tel kapalı kimseyle irtibatın yok. Eve not bırakıp çıktım

• Up...
    Tavsiyeniz yoksa bile konuyu güncel tutun beyler tavsiyeye ihtiyacım var :)

• Up güzelmiş

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.