Yüzbaşı
22 Ekim 2003
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme
Toplam: 17 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba Arkadaşlar,

NEXTSTAR YE-6000 FTA cihazı aldım... Evde merkezi sistem olarak tepede 3 tane çanak var. Uydu kanallarını ayarlayamıyorum, ne denediysem olmadı.

Turksat1C var diğer türksatlar yok, bu uydudan tarama yapınca hiçbirşey bulmuyor!
Nilesat diye bir uydu ismi var, oradan tarama yapıca bazı türk kanallarını buluyor faka star, tnt, ntv falan yok...

Nasıl yapıcam nasıl edicem yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Teşekkürler.
Merhaba Arkadaşlar,

Eve tek çanaklı uydu taktırmak istiyorum ama inanın bu konuda hiç ama hiç bilgi sahibi değilim. Biraz bilgi alayım forumu gezeyim dedim kafam çok karıştı. Yok kartlı sistem yok şifreyi çözmek, uydudan güncelleme-pc den güncelleme falan kafam çok karıştı.

Ben sizlere ihtiyacımı yazayım, sizlerde bana öneri yaparsanız çok memnun olurum. Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim.

Fiyat 150 TL belki max. 200 TL olabilir
Tek çanak
Uydudan güncellenebilen (yani ben makineyi kurduktan sonra hiç onu sökmeyeceğim diye anlıyorum)
Isınınca sapıtmayan
Görüntüyü dondurmayan
Kanallal arası geçişte çok bekletmeyen
Min. 2-3 sene kullanabileceğim

...bir sistem almak istiyorum. Sizce hangi marka ve nereden alayım?
Merhaba Arkadaşlar,

İmzamdaki sistemehttp://forum.donanimhaber.com/m_31121914/mpage_1/key_//tm.htm#31123924 bu sabit diski (SATA) aldım. Fakat bir türlü görmüyor. Bios'u da güncelledim ama yine görmüyor.

Öneriniz varmıdır?
Arkadaşlar:

Ati marka olarak fiyatı 200$ ı geçmeyecek x16 ekran kartı tavsiyeleriniz nelerdir ???
Merhaba arkadaşlar:

Çalıştığım firma (Superonline) CEBIT Bilişim fuarı nedeniyle sadece fuarda geçerli olan bir kampanya başlattı.. Sizin de bilgi sahibi olmanızı ve yararlanmanızı istedim...

1. ADSL sabit ücretleri TT fiyatlarıylarıyla aynı..
2. Aktivasyon (kurulum) ücreti alınmıyor.
3. AirTies RT 101 ADSL Modem ücretsiz veriliyor. Modem adrese kargoyla ücretsiz teslim ediliyor.
4. 5 tane superonline.com uzantılı mail adresi alma hakkınız var ( şşimdilik mail kotası 250 MB ama yakında 1GB olacak)
5. Modem ve ADSL hattıyla ilgili 7/24 çağrı merkezinden profesyonel teknik destek imkanı. %99 çözüm garantisi...
6. ADSL arızası olduğunda veya farklı yerde kullanımınız için her ay 10 saat dial up bağlantısı..
7. Modeminiz varsa yani modem istemezseniz: 256 K limitli bağlantıda 2 ay, 256 K Sınırsız ve 512 K Limitli bağlantıda 1 ay ücretsiz kullanım hakkı. ( 512 K Sınırsızda da 1 ay ücretsiz kullanım hakkıda olabilir)

İŞTE KAMPANYA BU ŞEKİLDE.... EĞER YARARLANMAK İSTERSENİZ VEYA SORULARINIZ OLURSA CEBIT FUARI SALON 10 DAYIZ.. Adım Ömer ... Tüm forum arkadaşlarıma yardımcı olabilirim..
Merhaba arkadaşlar... xp pro kullanıyorum.. Dün akşam bilgisayarıma longhorn tema sı yükledim.. Bilg. kapanıp açılırken hata vermeye başladı.. Sanırım açılışta okuduğu dosyayı bulamıyor.. ntoskrnl.exe .... sistem geri yükleme falan filan denedim ama çözemedim..

Yardımlarınızı rica ederim. Teşekkürler....
SELAM ARKADAŞLAR..
Bir arkadaşım P3 800 işlemcili (ve bunu destekleyen anakart) makinesine yeni bir HDD almış.. Evde yükleyemediği için bana getir ben hallederim dedim.. Ama nerdeeeeeee.... Bilgisayar HHD i görmüyor.. Ayrıca hdd çıkarıp benim kasamda ASUS P5P800 anakartlı board umda denedim gene başaramadım,makine g-ö-r-m-ü-y-o-r... Teknik servise yolladık, orada tanıdık bir arkadaş almış evine götürmüş, içine xp falan yüklemişi geri getirdi. Yani HDD sağlam... Ama gene 2 kasada da denedim görmedi.. Acaba HDD ile ilgili bilmediğim birşey mi var.. HDD üzerinde şunlar yazıyor...
SAMSUNG
80 GB/ 7200Rpm/ 2M/ PATA

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler...

Saygılarımla..
Arkadaşlar modemin cd si yok... Bilgisayara yükleyeceğim fakat modemin web sitesinden driveri (xp) bulamadım.. Yardımcı olabilirmisiniz?
Selam arkadaşlar..
Şirketimizde internet çıkışlarımızı kısıtlamışlar yani filtrelemişler.. Daha önce girdiğimiz web sayfalarına giremiyoruz.. Çözüm olarak web adresinin ip sini yazarak girmeyi başardık fakat ona da filtre koydular... Web sitelerine nasıl ulaşabiliriz ? Bilginiz var mı ? Yardımcı olurmusunuz ?
Herkese şimdiden teşekkür ediyorum
Merhaba arkadaşlar:
Flyvideo3000 var. cine5 çözücü programları hangi siteden indirebilirim ?
Hakkında
Forum İmzası:
ASUS TA230//Intel Pentium D 930 (4M Cache, 3.00 GHz, 800 MHz FSB)//Gigabyte GA-945PS3//HI-LEVEL 2+1 GB DDR2 //HIS Radeon X1550 512 MB PCI-E//Samsung 160 GB SataII 7200 Rpm//LG 52x24x52 CD-RW//LG-DVD//LG-Flat T710SH//FlyVideo 3000 Tv//USRobotics 5473 Wireless ADSL Router//XP Professional SP3//HP DeskJet 656C//NOKIA E75
Forum İkinci El İmzası:
Alışveriş Yaptığım Arkadaşlar: ergin (Samsung 160 GB SataII HDD 7200) - cmt (Ati Radeon 9800 Pro) – cultus (HIS x1550 ekran kartı) – meios (Gigabyte Anakart) - sener3e (Sapphire x1650 Pro) - yankiuslu (HP-Netbook) - thekhan1010 (HP-Netbook) - eemre__1903 (P4 Sistem) - NOREMORSE (Samsung 17' Monitör)
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
SYSTEM
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 11 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 6 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 614
İkinci El Bölümü Mesajları: 194
Konularının görüntülenme sayısı: 22.956 (Bu ay: 122)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.