Şimdi Ara

250.000 km Alfa Romeo 159 alınır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi akşamlar arkadaşlar. Daha önceden konu açmıştım 300.000 civarına tasarımı hoş araba önerebilir misiniz diye. 250.000 km civarında 350.000 TL'ye Alfa Romeo 159 alınır mı sizce? 159lar çok hoşuma gidiyor. Alırsam ne gibi avantajı ne gibi dezavantajı olur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• alırsın hadi temiz buldun aldin da arabayı yetkili servise götürüp yürütecek senelik 25 30 bin tl civarı paran var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi en1gma -- 7 Ocak 2023; 18:10:47 >
  • Böyle arabalar hobi amaçlı alınır sadece. Para ve zaman sorunu olmamalı. Parçasını temin etmek için uzun süre beklemek gerekebiliyor.

• 159'u bilmem de benim arkadaşta 1.6 156 var 2.5 yıldır kullanıyor 320binde daha önce hiç lpg değmemiş, ayyaş gibi yağ yakması haricinde hiçbir sorunu yok, 2.5 yıldır yağ ekleme haricinde bir sorun çıkarmadı. aracın eski sahipleri düzgün kullanmışsa bir sorun çıkaracağını düşünmüyorum ayrıca 2022 sıfır araçlara taş çıkartacak bir konforu var bu araçların alfa romeo deyip geçilmemeli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mosasaurus -- 7 Ocak 2023; 18:48:27 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Motor konusunda sıkıntı yaşamazsınız.1.9 fiatin multijet motorunu kullaniyor.elinizdeki bütçeyle 1.6 jtd giulietta da düşünülebilir.

• Avantaj:Deli gibi sürüş keyfi,kendi fiyatında eşi olmayan malzeme kalitesi ve prestij,
    Dezavantaj:Ucu paraya değen herşey

• Ah ah 159… çok güzel araçtır, 2,5 sene kadar kullandım. Sorun açabilme potansiyeli biraz var maalesef ama çok keyifli araçtır. Bunu kabullenerek almanızı tavsiye ederim.

Arıza açma riskini en aza düşüreyim derseniz, yine yakışıklı ve keyifli araç alternatifi olarak 2.4 Accord’ u önerebilirim. 2017-2019 arasında kullandığım, 260 bin km’deki ve 14 yaşındaki 2.4 Accord’dan çok memnun kalmıştım. Keyifli arabadır o da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leonheart07 -- 7 Ocak 2023; 22:11:48 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 250 binde olduğuna emin misiniz. Bu ataçlar yıllardır 250 binde çünkü

• 1.9 JTD taş gibi bir motordur. O konudan yana sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Jts olanları direkt enjeksiyonlu, LPG uyumlu değiller. Üstelik yakıt tüketimleri epey fazla bana kalırsa. Bence dizeli mantıklı.

Kronik bir sorunu yok denir 159 için. Fakat araç bayağı ağır. 1700 kilo olması lazım. Bu da olumsuz yakıt ekonomisi demek. Şehiriçi 8 litre ile gezer diye düşünüyorum. Şehir dışı muhtemelen 6 litre civarı olacaktır.

Yol tutuşu, kalitesi, tasarımı, güvenliği... Üzerinde pek konuşmaya gerek yok gibi. Özelikle tasarım ve yol tutuşu bu sınıfta en iyilerden diyebiliriz.

En dikkat edilmesi gereken noktalar bence geçmişi belli bir araç bulmak. Malum son yıllarda kilometre düşürme gibi bir çok kavrama maruz kaldık. Bu araçlar da bundan nasiplendiler maalesef.

• zorlamayın öylesine açılmış bir konu işte:)
    Yarın da mercedes konusu açar

• en1gma kullanıcısına yanıt

3 yıldır 2007 model dizel otomatiğini kullanıyorum 276 binde aracım. 3 yıldır Sağ sol ön salıncak değişimi hariç masraf yapmadım. İlanlardaki en ucuz bitik 159 u alırsanız masraf açar. Aracın kronik bir sorunu yok alırken otomatikse şanzımanı şanzımancıya kontrol ettirin yeter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sevketirencin -- 10 Ocak 2023; 3:41:39 >
  • sevketirencin S kullanıcısına yanıt

konu sahibi bile konuya uğramamış, çoluk çocuğun hevesiyle kendiniz bir şeyler anlatmaya çalışmayın. 159 premium arabadir premium arabanın premium masrafı olur. piyasada bitik olmayan 159 bulmak ayrı mesele,sana bir sürpriz açsa iflahini keser ayrı mesele

bu tip elemanlara direk paradan haber veriyorum arkalarına bakmadan kaçıp gidiyorlar:))

• en1gma kullanıcısına yanıt

3000 mesaja yaklaşan birine forum mantığını anlatmak biraz garip olsa da deneyeceğim. :)

Forumlarda bilgi paylaşımı özellikle ve sadece başlık sahibi için yapılmaz. Bu paylaşımlar sayesinde aynı konuyu araştıracak muhtemel kullanıcılar için bilgi arşivi oluşur.

• Hepimizin yaşadığı Alfa romeo sendromu : araç bakaeken bir an heveslenip sonra vazgeçmek :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeybek1982 -- 11 Ocak 2023; 0:18:30 >
  • Sanayide kaporta ustası olan bir tanıdığım 6-7 yıl önce bu sedan alfa romeolardan birini alıyor. Hem düzeltip satmak için, hem de bir süreliğine zevkini çıkarmak için. Bana anlattığı, aracın kaporta parçalarını ancak italyadan siparişle getirtebildiği, pahalı olduğu ve aylarca sürdüğü oldu. Kaç ay dediğini hatırlamıyorum.

Bu güzel arabayı aldın. Yolda bir akşam vakti alkollü bir lada samara sürücüsü önden çarptı. O arabayı nasıl tekrar adam edeceksin? Kaç ay sürecek, kasko yoksa kaç liraya mal olacak? Kasko olsa dahi araç aylarca yatmak zorunda kalacak. Parçası sıkıntılı olduğu için yetkili servisiyle, sigorta eksperiyle de uğraşacaksın. Bir araban daha varsa idare edebilirsin belki. Yoksa büyük sıkıntı. Araba çok az olduğu için çıkması da çok az. Anlayanı da az.

Böyle araçlar hobi amacıyla alınır. Bir aracın daha vardır, veya arabaya ihtiyaç duyduğun bir yaşamın yoktur sadece zevk için biniyorsundur. LPG de taktırmazsın. Benzin ne kadar yakarsa verirsin. Mümkün olduğunca orijinal parçalarla bakımlarını yaparsın. Bu arabaları başka koşullarda almak ve yürütmeye çalışmak can sıkabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F43B8C5E5 -- 11 Ocak 2023; 1:12:33 >

• münzevii M kullanıcısına yanıt

forumda bilgi paylaşımı istiyorsanız eğer zaten 159 un onlarca konusu ve kullanıcılarının yorumları var

konu açmış olmak için gelip forumu trolleyen çoluk combalak yüzünden ne kadar eski üye varsa forumu bıraktı

her hafta aynı saçmalıklar

laguna alacam masraf açar mı

x5 alacam kolay satılır mı

159 alacam üzer mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi en1gma -- 11 Ocak 2023; 11:51:55 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.