Şimdi Ara

25 liradan aşağı doymanın imkansız olması (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
290
Cevap
2
Favori
15.968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
252 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1 lahmacun 8 tl bizim burda
  • Ben iç mimarım . Çalıştıgım firma günlüğü 28 TL den multinet veriyor. açıkçası çoğu zaman da kullanmadıgım için yetiyor. hatta birikiyor.

Çalıştıgım firma da güvenlikler var. taşeron çalışıyorlar ve yemek paraları günlük 15 TL. evet sadece 15TL!!! bazen Muhabbet ediyoruz onu da zaten yemiyoruz gıda alış verişine kullanıyoruz diyorlar. Güvenlik arkadaşlardan biri AKP li. hem kazandıkları paraya aldıkları yemek parasına falan sövüyor. hemde Reisim de reisim de geziyor ortalık. bunları da görünce müstehak diyorum.
  • EMRE_RUSLAN kullanıcısına yanıt
    Senin yediğin et değil kardeşim.. Bolbol kıkırdak, hayvanın derisi ve antibiyotik.. O dediğin tavukların hepsi ilaçlı şişirilmiş antibiyotikli hayvanlar...

Tabii öyle ucuz yerlerde 100 gram diye verilen etler hakiki 100 gramda olmuyor.. İnanmıyorsan al eve sipariş et etleri çıkar gramaj makinen varsa ölç..

Yemek sitesinin yorumlar bölümünde böyle ölçüp yazanlar çok var.. 100 gram diye 60-70 gram koyan ne yazık ki çok var.. Bazı yerler patates falan koyup gramajı arttırıyor falan..

Neyse sana afiyet olsun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkmoon34 -- 2 Haziran 2020; 20:46:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekşi sözlükte aylar önce tartışılmıştı bu durum. Bir restorana gidip adamakıllı sulu yemek istediniz. Çorba mercimek 7 kelle işkembe 10, kuru 5, patlıcan musakka 9, tas kebap yarım porsiyonu 12, pilav veya bulgur 5, e yanına cacık istersen ona da 5 de, içeceği ile 25 lira etti zaten. Bir kelle bir musakka yanına pilav ve cacık derseniz 29 yaptı daha tatlisi yok içeceği yok. Ve bu tek öğün!

Onerenler olmuş. Ucuzluk marketlerinde satılan atıştırmalık ürünler, tavuk döner, ekmek arası salam filan ucuz olsa da sürekli yenecek şeyler değildir. Fastfood hem pahalı hem sağlıksız, bu besinlerle yaşayacağınız sağlık problemlerinin en hafifi reflü, insülin direnci filan olur.

Hele bir de spor yapıyor iseniz yandınız.

• dünyanın en pahalı şehri dediğin paris bile aynı birim para da türkiye'nin yanında sudan ucuz ve kelepir kalıyor.

economy ist çoh eiyi.
    bim'den 2 sene önce 8tl ye aldığım sokuk jacobs kahve bile bugun baktım 15.50tl olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E19076E5A -- 2 Haziran 2020; 20:50:55 >
  • Az çorba
    Az kuru
    Az bezelye
    Yedim 2 arkadaşta aşağı yukarı aynı yedi toplam 75 TL ödedim.

25 TL adam başı ve azar yedik.

Tevafukun böylesi.

Dışarda yemek yiyorsanız yanmışsınız.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Erwin kullanıcısına yanıt
    Bu nasıl bir hesap ya? Ekmek fiyatı + içinde ki tahmini patatesin fiyatına göre mi yaptınız bu hesabı? 1.5tl maliyeti var 9-10 tl ye mi satıyor işletme?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kronik barsak rahatsızlığım nedeniyle dışarıdan yemek yemiyorum piyasa nedir bilmem ama yiyen arkadaşlara tavsiyem kendi yemeğinizi evinizde kendiniz yapın bugün 1 bütün tavuk 12,5 lira 1 kilo ızgara tavu 20 lira ekmek ve ayranla olsun 25 bir et parçasını içerisinde bir miktar yağ olan tavaya koymak yeterince zor olmamalı 7 senedir kendi yemeğimi kendim yapıyorum ve çok zaruri olmadıkça dışarıdan yemiyorum emin olun yaptıkça daha farklı şeyler deniyorsunuz ve mutlu oluyorsunuz
  • Komagene çiğ köfte dürüm bile 9 10 tl bandına çıkmış durumda. Etli yiyecekler zaten uçuk. Eskisehir de bulunanan donas 9.5tlye tavuk döner veriyor en ucuz doyurucu yemek o şuan sanırım. İskender vs uzun zamandır almadım zaten.
  • 6 ay sonra mc donalts siparisi verdim. Bigmac menu, bilmem ne burger menu iki katli tavuk var icinde birde tek chicken burger ve sogan halkasi 57 lira. Tabi hepsi soguk ve ici gecmis. Birde menulere kisi basi fiyat reklami yapmislar komedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nuvo' -- 2 Haziran 2020; 21:57:35 >
  • maalesef gerçek bu tabi her gün döner, kıyma konulduğu iddaa edilen lahmacun yerseniz ortalama 20-25 liraya sadece bir öğünü geçiştirebiliyorsunuz biraz adam akıllı bir şeyler yiyim deseniz 35-40 liraya kadar dayanıyor içine 80 gr kıyma konulan her köşe başındaki homemade burgercılarda bile 30 liradan aşağı burger yok doyarsanız da şanslısınız bir iskender yiyim deseniz 30-35 liradan aşağı yeme şansınız yine yok pizzacılara burger king gibi fastfoodçulara girmiyorum bile 35 liradan aşağı adam akıllı bir şey yiyemezsiniz...

araya eklemezsem olmaz kağıt gibi olmuş lavaş arası salçalı bulguru mega çiğ köfte diye 8-9 liraya satanların buradan taaa.......

ben bekar yaşayan bir insanım elimden geldiğimce yemek yapıyorum ama yemek bilgim sınırlı olduğu kadar mutfak işlerine elim yatkın değil bir yemek yapmaya kalktığımda mutfağın altını üstüne getiriyorum resmen ki bel fıtığı problemim olduğu için her işi ağır ağır yapıyorum (pişirmesi varsa bulaşığı da var) ee her gün her gün makarna yapacak halimiz yok mecbur dışarıdan söylüyoruz ya tavuk dönere ya çakma kumrulara ya kıymalı olduğu iddaa edilen lahmacunlara biat ediyoruz...

12 liraya iskender 2 liraya kola üstüne de tatlı yediğimiz günleri bir daha göremeyecez orası kesin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DelNaja -- 2 Haziran 2020; 22:37:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Lene

Merhaba.. Adana da masayı donatırlar derler.. Bu doğru mu?
    Adana dürüm yanın da mesela..
    o olay sadece adana kebap veya dediğiniz gibi adana dürüm için geçerlidir adana'da genelde servis kebabın yanında daha çok ikram gelir dürümün yanında en fazla ufak bir salata biraz yeşillik bir de ezme gelir fakat servis kebapta en az yanına 7-8 tane ikram gelir masaya

adana'da kebabın porsiyonu ortalama 30-35 liraya dayanmış durumda dürüm deseniz servis fiyatına satan da var 15-20 lira bandına satan da fakat adana dürümünün özelliği ince ve tek pide ekmek arasına yapılmasıdır lezzet olarak sorun yok ama doyuruculuk anlamında en az 2 tane yemek gerekir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DelNaja -- 2 Haziran 2020; 22:52:29 >

• Öneriler vermişsiniz. Güzel ve ekonomik öneriler için teşekkürler ama hiç mi sulu yemek yemeyelim. Çizgimiz hep ekmek arası tavuk, sucuk, köfte mi olsun
  • DelNaja kullanıcısına yanıt
    Her anlamda desene 25 TL bandını geçiyoruz.Adana da olsa. Bu aynı Tantuni olayına benziyor. Doyurmuyor. Çocuk menüsü gibi geliyor bana.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lene kullanıcısına yanıt
    hiç sormayın hocam üniversiteyi mersinde okumuş ve 1 yıldır da mersinde yaşayan birisiyim tantunin bir tanesi bir ısırıkla bitiyor zaten
  • tavuk dönerle karnını doldurup, yemek yedim sana adam tabi ki bu başarının (!) müsebbibi akpye verecek oyunu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 25 liradan aşağı doymanın imkansız olması
  • yedigimiz seylerde kaliteli olsa bari.. gidalarin hepsi yapmacik, katkili seyler

• donas
    öncü
    pita

zurna
    ----

:(((((((((((((

ulan allahtan okul yokta eve gelip 2 3 şey yedik zurna ile besleniyordum resmen
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.