Şimdi Ara

22 Euro sınırı kaldırıldı, tüm yurt dışı alışverişlerden vergi alınacak! (72. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.646
Cevap
20
Favori
154.672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
292 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bygeo

takipli kargolar geliyor cukka şansı yok çünkü takip ediosun
    Takipli kargo olduğunu tam olarak nasıl anlıyoruz hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bace3434

ben hıc gerı adım atıldıgını gormedım boyle devam eder
    katılıyorum

hükümet koyduğu vergiden

almaya alıştığı vergiden ASLA vazgeçmez

onun için ne diyoruz

NEREDE İKAMET EDERSENİZ ORAYA GÖRE VERGİLENDİRİLİRSİNİZ
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydınayhan

kargomun çine geri gitmesi ne kadar sürer

yasaklı urun olmamasına ragmen adetını cok bulma bahanesıyle gumruge takıldı ve tam vergısını vermek ıstesemde kabul etmeyıp gerı gonderdıler,tamamen memurun ıtegıne baglı durum olarak

1 ay ptt de bekledıkten sonra su an yurtdısına gıtmek uzere yolda kac gun surer

bıde çindekı sırket gerı almıyorlarmıs,zararlarını gondersem bıle kural geregı almıyorlar,ve para ıadesıde yapmıyorlarmıs

ne olcak pekı
    2 hafta sürer kafadan
  • quote:

Orijinalden alıntı: IORI

Cebimizde ki parayı nasıl çekeceklerinin yolunu arıyorlar, yakında donumuzu da alacaklar.
    Her ay 3-5 ihtiyacım olan eşya alırdım. Ne zaman vergi çıktı alışverişi kestim. Babayı alırlar benden en azından bu kanaldan.
    ben her zaman diyorum

biz bütün paramızı erdoğana verelim

o istediği zaman bize harçlık versin

böyle ali cengiz oyunları yapılmasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Prestige

Takipli kargo olduğunu tam olarak nasıl anlıyoruz hocam

Alıntıları Göster
    ben alırken satıcıdan takipli kargo istiyorum 17track sitesinden ürünün tüm hareketlerini takip ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydınayhan

benim çindeki arkadaslarım aman yarabbı dıye sasırıyorlar

artık bu ulkeye mal gondermek ıstemıyorlar,kargolar gerı gıdıyor ve çin zarar edıyor

bence arkasında trump var
    arkasında trump değil

türkiyede ki malum kişi var !!!
  • bakalım yenı vergıler neler olacak her zaman bırsey gelır yılbasından sonra beklıyorum
  • Arkadaşlar aliexpresten takipli sipariş verdim Trye giriş yaptıktandan sonra ptt de ürün gözükmüyor. Acaba ürün gümrükte mi bekliyor nasıl bir yol izlemem gerekir

• Aylık 5 adet ürün kotası uygulanıyor mu? Bilgisi olab var mı? Teşekkürler.
  • kim takip edecekki ? Zor bence kaldiki her paketten tokat mevcut
  • aksiyon kamerasından 3 yada 5 adet getırtsem sorun oluyormu yanı tıcarı amacla sayılıyormus dıyorlar
    aynı urunden 2 adet bıle olmucak galıba
  • Banggood Türkiye hızlı kargoda hiç vergi çıkmıyor diyorlar beyler. Doğru mu? Paketi de Yurtiçi veya Aras falan getiriyormuş.

Bu lanet yönetim yüzünden ülkede hiçbir yerde bulunmayan ve sadece Çin'de bulunan bir ürünü alamaz oldum vergiler yüzünden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 21 Aralık 2019; 13:38:3 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    oylede genel fiyatları türkiyeye yakın nerdeyse kazık yani..
  • Bi ürün alırken fiyatı üzerinden sırasıyla vergiler nasıl hesaplanıyor arkadaşlar bilen varsa bilgilendirebilir mi?

• yuzde 22 vergı artı gumruge sunum 6 tl,pul 4 tl
  • Yurt dışında müşterisi olduğumuz Çinli bir firma DHL ile yılbaşı eşantiyonu olarak kendi firma logolu 4 adet usb bellek göndermiş. Maddi olarak değeri yok, sadece tanıtım amaçlı yılbaşı hediyesi olarak göndermiş.

DHL'i aradık durum nedir diye. Gümrük işlemlerini takip etmesi için bir gümrük müşavirine vekalet vermemizin gerektiğini söyledir. Beyanname açılacakmış ve bunun haricinde yaklaşık € 15 euro kadar masrafınız olur dediler.

Bir yabancı firmanın lojistik koordinatörüyüm. çalışmakta olduğumuz bir gümrük müşavirimiz var ve bu hizmeti ben olduğum için ücretsiz yapacaktır ama normal vatandaş ne yapsın?

Ayrıca 4 adet usb bellek için 70 ile 100 lira arasında değişen masraf nedir yahu?

Sonunda DHL'e yazı yazarak gelen kargoyu teslim almayacağımızı belirterek gümrüğe terk edilmesi hakkında bir yazı yazıp, imzalayıp gönderdik.

Sonradan gümrükçümüzle görüştüm, takma kirpik için bile beyannameler açılmış, bu yüzden gümrüklerde yığılmalar oluyormuş, sıkıntı büyük diyor. Bu konudan herkes gibi gümrüklerde görev yapan memurlar da çok şikayetçiymiş.

Bu işi bugüne kadar çok güzel yürütüyorlardı. Başlarda $100 dolara kadar sınır vardı sonra bu yüksek dediler ve $ 22 euroya kadar indiler. Zaten Çin sitelerinden verilen siparişlerin bir röntgenini çekselerdi yapılan alışveriş ortalamasının bu rakamın (€22) bile altında olduğunu görürlerdi.

Buralardan sipariş veren kişiler zaten 3 kuruşun hesabını yapmaya ihtiyaç duyan kişilerdir. Bu insanlar yani bizler $ 3 dolara ya şarj kablosu ya da 2 dolara telefon kılıfı sipariş vereceğizdir. Bilemedin 10 -15 dolara saat vs sipariş veriyoruzdur. Oradan $ 2-3 dolara satılan kablo burada 30-40 lira olunca insanlar 1 ay beklemeyi göze alarak sipraiş veriyorlardı. Sen kalkıp bu insanların $ 5-10 dolara sipariş verip işini gördüğü üründen vergi almaya kalkarsan bana hiç bir şekilde gelme. Ne halkı düşündüğünü söyle ne de halkının yanında olduğunu söyle.

Sen ancak milletin orasına burasına koyacağını söyleyen Cengiz İnşaatın 425.000.000.-TL (eski parayla 425.000.000.000.000 nasıl okunuyor bilemedim? Katrilyon mu?) borcunu bir kalemde silersin ama 81 yaşındaki kadın su borcunu ödemedi diye gözaltına aldırırsın.

Kanal İstanbul adı altında kanal çevresinde Katar'lılara satılan arazilerin toplamı 3 milyon metrekareyi geçmiş. Bunun haricinde Katar'ın yüzölçümünden daha fazla bir toprağı parayla Türk toprağı olarak Katar'lılara satmışız ama sorsan en yerli ve en milli olanlar onlar.

Ama suç onlarda değil bizde. Bunlara rağmen bu halk bunları halen iktidar yapıyorsa o zaman o halk her şeyi hak ediyor demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 26 Aralık 2019; 12:44:43 >

• Ağzına sağlık ...
  • 22 euro sınırının kaldırılmasında her kimin emeği düşüncesi fikri varsa;
    hepsini bol bol anıyorum.

• amaç iç piyasayı canlandırmaktı sizin 3 kuşluk verginiz değil esnaf gayet memnun...çünkü çoğu kişi kesti en azından 1-2$ onlarca yüzlerce şey almayı, türkiyeden almaya başladı kazıkta olsa,zaten ptt şu sıralar her türlü yıldırma projesi uyguluyor tamamen vazgeçin diye.. aliexpressde teslim edilemeyen ürünlerden yılıp ban atabilir türkiyeye komple finish olur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 28 Aralık 2019; 15:20:6 >
  • 
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.