Şimdi Ara

22 Euro sınırı kaldırıldı, tüm yurt dışı alışverişlerden vergi alınacak! (74. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.646
Cevap
20
Favori
154.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
292 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Banggood Turkey Direct Mail (Hızlı Gönderi) ile vergisiz ürün alan var mı? Herhangi bir ücret (sunma ücreti dahil) talep edildiği oldu mu hiç?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    hayır ücretlerin hepsi içinde. herhangi bir ücret talep edilmiyor. eğer kaybetmezlerse kargonuz yurtiçi kargo tarafından dağıtımı yapılıyor. birde orada yazan teslim süreleri doğru değil genellikle çok daha uzun sürüyor. ona göre sipariş vermek gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: öz gür

hayır ücretlerin hepsi içinde. herhangi bir ücret talep edilmiyor. eğer kaybetmezlerse kargonuz yurtiçi kargo tarafından dağıtımı yapılıyor. birde orada yazan teslim süreleri doğru değil genellikle çok daha uzun sürüyor. ona göre sipariş vermek gerekir.
    Teşekkürler hocam. Şunu farkettim. Sepete Türkiye Hızlı Gönderi ibareli birden fazla ürün atarsanız, ödeme anında indirim yapıyor vergi/kargo tutarında. 3 ürün alıyorum mesela, 1'inin ücreti iniyor hesaplarsanız gümrük vergisi/kargo bölümünde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Banggood dan gecen hafta Cuma günü sipariş vermiştim. Karttan parayı çekti fakat ödemede sorun oluştuğu için odeme bekleme kısmında takılıp kaldı sistem. Payu ile Banggood ile iletişime geçtim. Sistem riskli olduğu için ödeme red edildi denildi banggood tarafından. Aliexpress te defalarda kullandığım kart red edildi. Ödeme bankada provizyon aşamasında hala görünüyor. Banka 25 gün içinde borç kaydedilmez ise otomatik silinecek dedi. Nasıl bir sorun anlamadım. Böyle bir olay başına gelen oldu mu acaba?
  • artık bu tür şeyler halk tarafından normal karşılanıyor. en basitinden 10 yıl önce bu tür zulümleri halkına yapsa devlet, yer yerinden oynardı.
    yıllardır kimsenin kabul etmediği, hayır ya öyle şey mi olur dediği şeylerin hepsi bugün yaşanıyor.
    umarım toplum olarak uyanırız artık.
  • Arkadaşlar merhaba, yakınım amerikadan oneplus 7t telefon aldı. Yolcu yanında getirilen telefondan da vergi alınmaya başlandığı için valizde bu telefon görülür mü? Telefonu cebinde getirse valizdeki boş kutu dolayısıyla yinede vergi alınabilir mi? Vergi ödemeden geçmesi için ne yapması gerekiyor? Aynı soru laptop içinde geçerli.
  • Ayda 5 ürün alışverişi geçen oldu mu? ne oluyor geçince?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HSeldon

Ayda 5 ürün alışverişi geçen oldu mu? ne oluyor geçince?
    Bu kural yeni değil ancak bunu tespit edebilecek bir sistemleri yok. Zaten o kural olsa bir müeyyidesi olurdu.

Bundan önceki senelerde bir yıl içinde 20 - 25 siparişim olmuştur, sıkıntı olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 5 Ocak 2020; 12:37:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba. Avrupa'da yaşayıp Banggood "Eu Priority Line" ile "Priority Direct Mail" olanaklarını bilen var mı? 

Hollanda'da yaşayan bir tandığıma vergisiz ulaşması üzere TV Box siparişi vermek istiyorum. Hangisini seçmeliyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben ödeme yaparken bu şekilde ödedim.

22 Euro sınırı kaldırıldı, tüm yurt dışı alışverişlerden vergi alınacak!

şimdi ptt'den bakıyorum 35 tl vergi çıkarmışlar. bu 34 TL'yi geri alabiliyor muyum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Death Time -- 12 Ocak 2020; 0:10:48 >
  • kameralara 160 dolar yazdılar
    gumrukten gecerken Gümrük Vergisi 170.78 TL
    Damga Vergisi 0.8 TL
    Gümrüğe Sunma Ücreti 8.0 TL
    Yurtdışı İade Ücreti 0.0 TL Toplam
    179.58 TL tuttu yani hesapları bu şekilde

160 dolar demek dolar 6 tl den hesaplansa 960 tl eder,yada dolar 5,8 den hesaplarsak 928 tl edıyor

buna yuzde 20 vergı alalım 192 eder yada 185 edıyor o halde vergı yuzde 20 degıl

vergıyı yuzde 18 den hesaplayalım 172 tl yada 167 cıvarı tutuyor

bu durumda dolar o anda kac kur ıse ona gore tahmını yuzde 18 vergı almıslar ki 170 tl gelmıs

bu durumda gümrük hesabı şöyle vergi artı gumruge sunum ucretı standar 8 tl damga vergısınıde eklersek 9 tl oluyor

vergı 18 artı 9 tl olacak
  • kargoda 160 dolar yazınca 180 tl vergı aldıkları ıcın gumruk hıc ıcıne bakmadan hemencecık eve gonderdı
    bu ısler boyle,yoksa bır suru sorun cıkarıyorlar,yok tıcaret amaclıymıs dıye gerı gondermeler vs
  • gümrük,çinden gelen malıma el koydu sonra evraklarla gittim vergısı neyse onu verecektım ki vergısı 200 tl tutuyordu
    ımza attım vs sorun yoktu
    ama gumruk memuru vermemde vermem dedı kafasına gore dedıkı ticaret amaclı gelmıs gerı gonderıcem dedı
    aynı urunden 2 adet aldım dıye vermedı bahanesı buydu

gerı gıttı ama yıne aynı sıparısı verdım bu sefer gumrukte takılmadı ve dırek geldı 200 tl vergısı cıktı

sonuc olarak gumruk memuru kafasına gore ıs yapmıs.sımdı elımdekı kargo ve belgelerle gıdıp yaptıgının boşuna zaman kaybı keyfı olugunu yuzune desem ve şikayet etsem olurmu

çocu ınsanı madur edıyor

kural tanımayan karaktersız,kafasına gore haraket eden,kıl tipli gumruk memurları var ona denk gelmezse ıyı olur
    bu konuda emin olabilirsiniz

diceksınızkı kural tanımamakmı olur,adam o kadar zor işlerden sureclere sokuyorki sıf kıllık olsun dıye

işte boyle kural tanımıyorlar resmen surunduryorlar,sızde o ıslere gırmeyınce kargo gerı gıdıp kayboluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bace3434 -- 12 Ocak 2020; 15:13:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliel79

Banggood dan gecen hafta Cuma günü sipariş vermiştim. Karttan parayı çekti fakat ödemede sorun oluştuğu için odeme bekleme kısmında takılıp kaldı sistem. Payu ile Banggood ile iletişime geçtim. Sistem riskli olduğu için ödeme red edildi denildi banggood tarafından. Aliexpress te defalarda kullandığım kart red edildi. Ödeme bankada provizyon aşamasında hala görünüyor. Banka 25 gün içinde borç kaydedilmez ise otomatik silinecek dedi. Nasıl bir sorun anlamadım. Böyle bir olay başına gelen oldu mu acaba?
    genelde 3d ödeme olmayan yerlerde belli kartlar ödeme yapmıyor banka güvenlik nedeni ile...
  • Kim demiş ki avrupada sipariş verince vergi ödemiyor böyle bir dünya yok https://chinapurchasingagent.com/import-customs-duties-from-china-to-europe/ buradan avrupa vergilerini okuyabilirsiniz
    Avrupada da gümrüğe gittiğinizde malın değerlendirmesini gümrükçü yapıyor ister veriyor ister vermiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meto7739 -- 17 Ocak 2020; 9:35:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: meto7739

Kim demiş ki avrupada sipariş verince vergi ödemiyor böyle bir dünya yok https://chinapurchasingagent.com/import-customs-duties-from-china-to-europe/ buradan avrupa vergilerini okuyabilirsiniz
    Avrupada da gümrüğe gittiğinizde malın değerlendirmesini gümrükçü yapıyor ister veriyor ister vermiyor.
    Bir süredir bu başlığı takip etmekteyim. Eğer gözümden kaçmadıysa burada kimse Avrupa'da vergi yok demedi.

Mesleğim lojistik koordinatörlük olduğundan dolayı gümrük konularına yeterli derece hakim sayılırım.

Vermiş olduğunuz linkte de belirtildiği gibi ithal edilen ve ihraç edilen her türlü ürün ve hizmet için 12 haneli bir Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonu (GTİP) kodu vardır. Linkte kodlar 10 haneli olarak verilmiş ancak bunun doğrusu 12 hanedir. Bu kodlara göre mal cinsi ve vergi oranı belirlenir. Bu kodlar evrenseldir ve her ülke gümrüğünde aynıdır. Ancak ülkeler her ne kadar bu kodlara uysa da bu kodlara uygulayacağı vergi oranını belirmek kendi insafındadır. Muhtelif ülke mallarına günün koşullarına ve siyasi şartlara göre damping veya anti-damping vergisi uygulayabilir. Örneğin şimdi rahmetli olan ekonomi eski bakanı kendi oğlu ithalat yapacak diye 1 gün için mısır ithalatının vergisini SIFIRLAMIŞTI.

Söz konusu gümrük vergisi 12 haneli GTİP koduna göre belirlenir ve bunun üzerinden vergilendirme yapılır. Yani sizin yukarıda yazdığınız gibi malın değerlendirmesini gümrük memuru kafasına göre veya keyfiyetine göre yapamaz. Bildirilen GTİP koduna ve satıcının beyanına göre değerlendirme yapılır. Yani keyfi bir tutum olması mümkün değildir.

Avrupa'yı örnek vermişsiniz keşke her konuda Avrupa'yı örnek alsak biz de buna razı oluruz.

Sor bakalım Avrupa'da "milletin orasına burasına koyacam" diyen adamın 425.000.000.-TL'lik vergi borcu dayanaksız bir şekilde siliniyor muymuş?

Milletin sipariş verdiği $ 3-5 dolarlık üründen vergi alma konusunda şahinlik yapacağına senin, benim orama koyacak olan adamın vergi borcunu silmesin.

Not: Vergi borcu silinenlerin tam listesini öğrenmek istersen bana bildir burada paylaşayım.

Ekleme: İnsanlar kendi aleyhine olan şeyleri niye savunur anlamış değilim? Örneğin son 1-2 gündür sosyal medyada yüksek gelen doğalgaz ve elektrik faturalarını savunan ve yerinde bulan bir kesim var. Hakikaten tez konusu olacak konular bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 20 Ocak 2020; 11:56:43 >
  • celebic kullanıcısına yanıt
    Hocam imzanız yetermiş aslında arkadaşa karşı
  • quote:

Orijinalden alıntı: StaatSanWalt

Hocam imzanız yetermiş aslında arkadaşa karşı

Bu arkadaş inşallah öyle değildir ama bazı kesim hiç bir şekilde bu iktidarın her ne yanlış yapmış olursa olsun eleştirilmesini istemiyor. Bu kesim çok sesliliğe karşı, eleştiriye karşı ama sorsan en büyük demokrat gene onlar. Selamlar.
  • celebic kullanıcısına yanıt
    Zaten eleştirmeyi, yanlışını görmeyi basarabilseler çoktan kurtulmuştuk ülke olarak ama bu şekilde batmaya mahkumuz demek ki, saygılar hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.