Şimdi Ara

22 Euro sınırı kaldırıldı, tüm yurt dışı alışverişlerden vergi alınacak! (70. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.646
Cevap
20
Favori
154.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
292 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cebimizde ki parayı nasıl çekeceklerinin yolunu arıyorlar, yakında donumuzu da alacaklar.
    Her ay 3-5 ihtiyacım olan eşya alırdım. Ne zaman vergi çıktı alışverişi kestim. Babayı alırlar benden en azından bu kanaldan.
  • Bunlar Amazon rehberi, AliExpress rehberi gibi referans sisteminden para kazanmaya çalışan aç gözlüler yüzünden oldu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • RP777645275CN

Urun turkiyeye 9 kasimda geldi ama tarihten beridir hareket yok.
    Son zamanlarda ne kadar suruyor turkiyedeki gumruk vs islemleri.

Teslim adresi Ankara Merkez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kursatyurt -- 13 Kasım 2019; 1:52:34 >
  • merhaba 11.11 de toplam 70$ lık 2tane saat aldım aynı satıcıdan tek paket olarak gelecek bunun vergisi nekadar olur acaba bilen birisi cevaplarsa sevinirim kargo daha yollanmadı çok çıkacaksa siparişi iptal edeceğim iyi günler
  • Alphace A kullanıcısına yanıt
    Bir de youtuber adı verilen görgüsüz şımarık bebeler yüzünden

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alphace

Bunlar Amazon rehberi, AliExpress rehberi gibi referans sisteminden para kazanmaya çalışan aç gözlüler yüzünden oldu.
    Sadece gümrük vergisi olarak bakarsanız haklısınız, ancak her sene yılbaşında yapılan zamlardan iflahımız soldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10 liralık ürüne 15 tl vergi ödeyince aliexpress'e veda ettim
  • Bizden alacağın 5 - 10 liralık vergilerin peşine düşene kadar şu yüzsüzlerin cezalarını tahsil etsen milyar katını hazineye koyardınız ama yine halkın yanında değil milletin orasına koyanların yanında oldunuz.

22 Euro sınırı kaldırıldı, tüm yurt dışı alışverişlerden vergi alınacak!

• benim kargom gümrüğe takıldı nedeni ise çok getırtmısım ondan sadece 4 adettı,tam fıyatı ve vergısını tam verecektım kabul etmedı
    bu yuzden gumruk memuru vermedı,ıkna edemedım yuzu asık ve nesesı olmayan bırıne denk geldım malesef
    gerı gıdecek dedıler,urunu gonderen fırma gerı ıadeyı kabul etmıyor nedenı kargo parası,ayrıca gerı gıtmesı zaman alacak buna ragmen ıade ıcın 10 gun gerı sayım vardı yanı işlerı karısıktı

tam 1 aydır ptt de beklıyor yazıyordu,az once yıne gumruge gıttım dedımkı 1 aydır sıstemde ptt de beklıyor yazıyor dedım

dedıkı cok urun gerı gıdecek bırıkme cok zaman alacak dedı,gerı gıttıgını google dan yurtsısından takıp et dedı
    aynı kargo takıp nosuyla gorunur dedı ama zaman alır dedı

e bu durumda para ıadesıde alamıcam ısler karısık hep zarar
  • benim kargom gümrüğe takıldı nedeni ise çok getırtmısım ondan sadece 4 adettı,tam fıyatı ve vergısını tam verecektım kabul etmedı
    bu yuzden gumruk memuru vermedı,ıkna edemedım yuzu asık ve nesesı olmayan bırıne denk geldım malesef
    gerı gıdecek dedıler,urunu gonderen fırma gerı ıadeyı kabul etmıyor nedenı kargo parası,ayrıca gerı gıtmesı zaman alacak buna ragmen ıade ıcın 10 gun gerı sayım vardı yanı işlerı karısıktı

tam 1 aydır ptt de beklıyor yazıyordu,az once yıne gumruge gıttım dedımkı 1 aydır sıstemde ptt de beklıyor yazıyor dedım

dedıkı cok urun gerı gıdecek bırıkme cok zaman alacak dedı,gerı gıttıgını google dan yurtsısından takıp et dedı
    aynı kargo takıp nosuyla gorunur dedı ama zaman alır dedı

e bu durumda para ıadesıde alamıcam ısler karısık hep zarar
  • bace3434 kullanıcısına yanıt
    Neye göre çok getirtmişsiniz? Sipariş verme sınırı var mı? Nerede yazıyormuş merak ettim?

Her şey o kadar anam babam usülü yürüyor ki oradaki memur senin sipariş verdiğin ürünün sayısının az veya çok olduğuna kendi başına karar verebiliyor çünkü elde yazılı bir kanun veya genelge yok. Halbuki al vergini ver siparişi sahibine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: javara

Bu mesaj silindi.
    Senin amacın nedir, ne yapmak istiyorsun anlamıyorum? Bir kaç günde bir foruma girip "test" yazıp çıkıyorsun. Kirlilik yaratıyorsun.
  • Ülke çağ atladı...
    Aliexpressten 0.88 USD (total 1.88 USD tuttu 1 usd tutarında kupon kullandım) tutarında 2 tane kırılmaz cam aldım. Bilin bakalım ne kadar vergi verdim?
    14.39 ₺ evet yanlış okumadınız on dört lira otuz dokuz kuruş. Gümrüğe sunma ücreti 8₺ yazmışlar gerisi vergi.
    Söyleyeceklerim bu kadar...

• benim çindeki arkadaslarım aman yarabbı dıye sasırıyorlar

artık bu ulkeye mal gondermek ıstemıyorlar,kargolar gerı gıdıyor ve çin zarar edıyor

bence arkasında trump var
  • Ne trump'ı ya. Bırakın başka yerde suçlu aramayı. Suçlu bizim milletimiz. Suçlu sistemimiz. Ülke tımarhane. Allah belamızı verdi-verecek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • aydınayhan kullanıcısına yanıt
    Ne alaka
  • 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.