Şimdi Ara

22 Euro sınırı kaldırıldı, tüm yurt dışı alışverişlerden vergi alınacak! (73. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.646
Cevap
20
Favori
154.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
292 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    PTT zaten zarar yazmış, bu kafayla batar yakında.
    Aynı ürünü iç piyasadan saçma fiyatlara satın alacağıma, paramı dövize çevirip "yastık altı" yapıyorum. Zaten Aliden aldıklarım keyfe keder ürünlerdir. Er ya da geç bu kafa değişir (ya da kuzey koreden beter oluruz)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • zam gelır sımdı
  • Esnafı seveyim.Dünyanın en beleş işi esnaflık.Koy rafa sat, üretim yok, vergi vermek yok..Devlette bunlar için vatandaşını feda ediyor.Bunların alayı KDV ve gelir vergisi hırsızı.
  • şimdi bana yurtdışıdan(ABD) hediye ürün gelirse(gerçekten hedidye; tişört kartpostal vs) bundan vergi mi alınacak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Olgi -- 29 Aralık 2019; 23:3:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Olgi

şimdi bana yurtdışıdan(ABD) hediye ürün gelirse(gerçekten hedidye; tişört kartpostal vs) bundan vergi mi alınacak?
    Hocam 8-10 yorum önce bir paylaşımda bulunmuştum, onu okuyun lütfen.

Yeni kanundan sonra her ne geliyorsa gümrüğe tabi oluyor yani vergi vs ödemesi çıkıyor. Eğer vergi ödemeye değecek bir şeyse göndersinler yoksa teşekkür edin, geçin. Biz vergi vs ödemedik ve hediye olarak gelen 4 tane usb belleği gümrüğe terk ettik. Durmak yok, yola devam...
  • celebic kullanıcısına yanıt
    Selam göndermekten vergi alacaklar mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arkedon

Selam göndermekten vergi alacaklar mı ?
    Kulaklarına su kaçırmayın şimdi, burayı okurlarsa o da başımıza gelir
  • celebic kullanıcısına yanıt
    Sustum hocam . Mesajımı sileyim mi ?
  • evereve kullanıcısına yanıt
    Test

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • eğleniyoz mu gençler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arkedon

Sustum hocam . Mesajımı sileyim mi ?

Yok hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazer__

eğleniyoz mu gençler
    Eğlenmiyoruz. Ağlanacak halimize gülüyoruz.

Halkını soyan bir yönetime söylenecek bir şey kalmadı.
    Son gülen iyi güler. Hiç bir şeyin sonu olmadığını sanmayın . Umutsuzluğa yer yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Yok hocam

Alıntıları Göster
    Halkına bu kadar zulmeden yönetim .
    Çinden 5 tl kargo ücreti olan ürünü TR den geri göndersen en az 30tl.

Çinden üç kuruşluk ayakkabı terlik alıp torunu sevindiriyorduk. Zevkimiz kaçtı.

• T@M@Y kullanıcısına yanıt
    Hayır, vazelinli.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Az önce Twitter'da okudum.
    Hediye gelen atkı ve eldiven için 608 lira vergi istemişler.

22 Euro sınırı kaldırıldı, tüm yurt dışı alışverişlerden vergi alınacak!

• Eeee bunca babayiyici iti bir havuza doldurunca neyle beslenecekti bunlar. Bak 100 yıllık dünya markası OPEL 2.2 milyar Euroya satılırken bu babayiğitlerin şartnameye göre 13-20 yıl sonra üretecekleri milli yerli arabanın projesi 3.5 milyara bütçelendiriliyor. Yetmez ama gani gani ABV.
  • Beddua etmek yapacağım iş değil, ama hak ettikleri sona geldiklerinde içmek üzere bir şişe şampanya birkaç yıldır buzdolabında bekliyor...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kansız, ciğersiz aktrollerin maaşları da ödenmelidir nihayetinde. Gurbetçi bir aktroll Lamborghini veya Ferrari gibi bir super car almış, resmini paylaşmıştı Twitter'da. Bunu da gurbetçi maaşıyla alamayacağına göre...

• quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

amaç iç piyasayı canlandırmaktı sizin 3 kuşluk verginiz değil esnaf gayet memnun...çünkü çoğu kişi kesti en azından 1-2$ onlarca yüzlerce şey almayı, türkiyeden almaya başladı kazıkta olsa,zaten ptt şu sıralar her türlü yıldırma projesi uyguluyor tamamen vazgeçin diye.. aliexpressde teslim edilemeyen ürünlerden yılıp ban atabilir türkiyeye komple finish olur..
    iyide birader benim sandisk depolama ünitesi arızalandı. Adamlarda ikiletmeden iade ve değişim talebi açtı, verdikleri adres polonya.
    .ben garanti kapsamında ürün değiştiriyorum, yurtiçinden alsam dahi firma değişim kararı için yurtdışındaki deposuna gönderiyor. Ordan yeni ürün temin edilip adresime verilecek

mal arızalandı ,adamlar kargo ücreti dahi almadan yenisini gönderiyor ama ben gümrükte ücret ödeyeceğim ne kadar ödeyeceğimde belli değil.

Yazık değil mi?

Allah'a havale ediyorum haram olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Violet Evergarden -- 31 Aralık 2019; 22:0:1 >

• 1 tane hayırlı işleri olmaz mı ya.

Vergisinide vereceğiz kabul.

Şu prosedürleri kolaylaştırın bari diyoruz.

O da yok.

Kamilciğim burda bulunan bir ürünü niye eziyet çekerek dışardan alayım.

Ne oldu sizin şu globalleşmenize. İşinize geldimi globalleşme.

• 
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.