Şimdi Ara

22 Euro sınırı kaldırıldı, tüm yurt dışı alışverişlerden vergi alınacak! (68. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.646
Cevap
20
Favori
154.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
292 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Kardeşim sana bir soru soracağım;

Senin, benim oramıza koyacağım diyen Mehmet Cengiz'in 425.000.000.- yani eski parayla 425 trilyon vergi borcunun silinmesi konusunda ne düşünüyorsun? Aynı günün gazetesinde bir de şu haber vardı "Mehmet Cengiz'in 425 milyon liralık borcu silindi, 81 yaşındaki kadın, su borcunu ödeyemediği için gözaltına alındı"

Yandaş basın yazmıyor ama istersen sana haberin linkini gönderirim. "Yeni Şafak ve KanalA’nın patronlarının 608 milyon TL’lik vergi borcu silindi"

Sen bunları da savunursun!

Edit: Az önce okudum. Saraya 26 lüks araç daha geliyormuş. Eeee itibardan tasarruf olmaz tabii.

Alıntıları Göster
    Hocam bunlar zebil gibi her bölümde yandaş hesap
    %99 profilde gizliyorlar . nerede ne dedikleri belirsiz olsun diye
    Beyinde yok ki bize ne bir hafta önce yazdıklarından . korkunun ecele faydası yok .
    Çamur herifler.

• deneme

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iskenderce

Bu ne vicdansıztır böyle anlamadım. Çinden kuponlarla 1-2 dolara alınmış ürünlerden 6 kargom geldi ve herbiri için 14 TL vergi çıkarmışlar e be insaf vicdanda kalmamış artık ne diyeyim 3-4 tl al bişi demiyorum da bu ne abi ya valla sinirlerim hopladı sabah sabah...
    ben de 9 tl lik telefon kılıfı aldım 15 tl vergi çıkmış 2 ay sonra adrese teslim edildi diğer kargo başka adrese gelecekti o gelmedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sturmgewehr44 -- 25 Ekim 2019; 16:45:30 >
  • benım kargo ukim den sonra sehre geldı ama bekletıyorlar..dagıtıma cıkmıcak gıbı

cunku 0 tl yazmıslar

nedenı ıse 1200 tl lık urun alsamda çinlilerın kargoya 7 dolar yazmaları..çinliler boyle yapınca kargo gerı gıdıyor ve kayboldu dıyorlar
  • Fityatı 40 tl olan ama Mecburi kargosuyla 53 tl olan ürüne 14,50 vergi ödedim. Artık sipariş vermiyorum çok çok fark olmassa, çünkü artık ücretsiz kargo verip gümrükde kaybolmasını istemiyorum ücetli hemde vergili oluncabda yüksek oluyor. Ama artık gereksiz alışveriş yapmamamya karar verdim yerli sitelerden veya yabancılardan almıcam, devir tasarruf devri.
  • ptt pim e gıttım baktılar.kargon gumrukte bekletılıyor dedı

2 gun sonra gumruk servısınden şu kısıyle konus dedıler

vergı 0 tl yanı sanırım,çinliler 200 dolarlık urune 3 dolar falan yazmıs olmaları lazım..tahmin

şimdi ne olacak
  • Çok komik bir ülkede yaşıyoruz. İnsanlar içine değil de dışına çıldırsa ülkede çok farklı şeyler olur.
  • 22 Euro sınırı kaldırıldı, tüm yurt dışı alışverişlerden vergi alınacak!

37 liralık ürüne 17 lira ücret çıkarmışlar. Benim için çok önemli ihtiyaç olmadığı sürece aliexpress bitti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benım soru cevabı bılen yok ilginç
  • ürün 900 tl

kargoladıkları ıcın kargo ucretı 100 tl

toplam 1000 tl çine ödenince

vergı olarak 900 tl ye goremı yoksa 1000 tl ye goremı odenıyor.ne kadar vergı hesaplanıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydınayhan

ürün 900 tl

kargoladıkları ıcın kargo ucretı 100 tl

toplam 1000 tl çine ödenince

vergı olarak 900 tl ye goremı yoksa 1000 tl ye goremı odenıyor.ne kadar vergı hesaplanıyor
    Hocam vergiler CIF tutar yani mal bedeli, navlun ve sigorta toplamı üzerinden ödenir. Bu Dünya üzerinde genel bir gümrük kanunudur.

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Hocam vergiler CIF tutar yani mal bedeli, navlun ve sigorta toplamı üzerinden ödenir. Bu Dünya üzerinde genel bir gümrük kanunudur.

Alıntıları Göster
    benım kargoma gumruk el koydu uzerıne 1 dolar 3 dolar yazmıslar

dekontu gotursem yeterlı olurmu ama dekontun ona aıt oldugunu nerden bılıceklerkı yanı ısler ıyıce karısıyor

fırmayı belırlemek ayrı urunler fıyatlar degısık karısık ıs

sadece dekontla beyan edıp ımza atsam yeterlı olurmu
  • aydınayhan kullanıcısına yanıt
    Hocam o kısım hakkında bir bilgim yok. Anladığım kadarıyla orada işler anam babam usulü yürütülüyor.

• gümrüğe gittim

giderken banka ödeme dekontu ayrıca ürünlerin oldugu fıyatları gosteren sayfa yazıcıdan cıktı alıp goturdum

bu 2 belge yeterlı yanı urunler fıyatlar odeme vede urunu satan fırma hepsı sayfalarda gorunuyor baska seye gerek yok

gümrük eskıden herkes hangı ılde olursa olsun ıstanbula gıder donermıs

sonra sıstem degıstı ve her ılde şube acılmıstı

sımdı yıne sıstem degısmıs ve ıl ptt mudurluklerının hemen yan bınasında gumruk servısı acılmıs

ben ptt ıl mudurlugundekı gumruk servısıne gıttım

ıcerıde ptt memuru oturuyordu onunla konustum..o anda gümrük memuru orada yokmus

gumruk memuru kagıda not yazmıs ve sorunu eklemıs..

ptt memuru kagıdı okudu,sonra bana dedıkı bu urunler ne ıcındır ne yapacaksın nıye ıstıyorsun dedı

yasaklı olmamasına ragmen soruyorlar,daha sonra asıl sorun olan çindekı kargolayanlar fıyat kısmına rastgele yazdıkları ıcın gumruk vergısı cıkmamıstı

ben gercek fıyatı bıldırdıgım ıcın,gumruk memuru yenıden hesap yapacak ve ucret cıkacak

onu oradakı ptt memuru odemeyı alıyormus

ayrıca ıcerıdekı depoda ortalama 500 kargo var hepsıde yırtılmıs ve gumrukce bakılmıstır dıye mor renk artı seklınde bantlıydı

memura bunlar ne dedım hepsı gumrukce yenıden ıncelencek mallar dedı

kısacası ıldekı gumruk şubesıne ılk yırtıp bakıp ılk ıncelemeden sonra gonderıyorlar

buradakı 1 gumruk memuru tek tek ıcıne bakıp eksıklıklerı not cıkarıyor

yasaklı olmucak,gercek fıyatını belırleyıp vergı alacaklar

bıde gumruk memuru soru soruyor onaylarsa verıyor

aksı halde gerı gıdıyor yanı once il sonra istanbul sonra çine gerı gıdıyor

gumrukte 7 gun bekleme suresı var,ıstersen sesını cıkarma bıraz bekler gerı gıder,herkesı tek tek aramıyorlar
    eve gelmedımı gıdıp bakmak lazım

daha cok urunun ne oldugu ne ıse yaradıgı yasaklımı vede gercek fıyatı uzerınden dolayı takılma bekletme yapıyorlar

verdıgın kagıtları zımbalayıp arkasına kımlık no ısım soyısım ve ımzanı alıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydınayhan -- 30 Ekim 2019; 10:28:11 >

• Suraya bak ya nasil bir ulkede yasiyoruz yil olmus 2020
    arkadaslar allahinizi seversiniz sunlara yol verin artik basinizdan gitsinler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • gümrük memurunu gördüm,adamın önüne kargomu koydular,adam kutusu kestı cıkardı ınceledı sonra bantladı

evraklar tamdı ve yasal urundu ama yınede vermedı,nedenı belkı alıp satıyormusum dıye,bu yuzden gumruk musavırlıgıne yetkı vercekmısım belgeler doldurcakmısım yanı ugras dur

bu yuzden gerı ıade talep edıyorum dıye ımza attırdılar...dedıklerı gıbıymıs gumruk kolay kolay vermıyor hersey tam olsada

oraya dustumu alması cok zor
  • 3 kamera getırttım dıye gumruk gerı ıade ettı vermedı

neymıs tıcaretmı yapıyormusum

arkadaslarım ıstedı dedım,yanı 3 tane seyın tıcaretımı olurmus,ben boyle sey gormedım

adam vermedı,gerı gıdecek,fırmada gerı ıade nedenı olarak gecerlı bulmadı parada yanacak.basına gelen bılır bunu

bır daha bırsey alasımda yok artık
  • vergısını tam odedıkten sonra tıcaret amaclı 3 urun getırıp satsam ne olcak,neden buna musade etmezlerkı cok ılgınc
    ısler oluyor
  • 
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.