Şimdi Ara

22 Euro sınırı kaldırıldı, tüm yurt dışı alışverişlerden vergi alınacak! (69. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.646
Cevap
20
Favori
154.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
292 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam etmezler. Senin malı geri göndermiş gibi yapıp çökecekler. Belli oldu.

Büyük vurgun var yurt dışı gönderilerinden.

20 gün önce vites topuzu istedi arkadaşım aliexpress'ten. Küt diye dün geldi. 20 TL geçirmişler 52 TL'lik ürüne.

Bakmışlardır "İşimize yaramaz" deyip salmışlardır. Ama kablo, aksesuar, sizinki gibi kamera vb olursa "Ooo mis gibi cihaz iyi okuturuz" diyerek el koyuyorlar.

Berbat ötesi bir sistem.
  • Artık kablolar doğru düzgün gelmiyor mecburen ülkemizde satılan kalitesiz kablolara kaldık. Turkcell aukey için geçen seneki gibi bir kampanya yaparsa stok yapmak şart oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: astegon

Hocam etmezler. Senin malı geri göndermiş gibi yapıp çökecekler. Belli oldu.

Büyük vurgun var yurt dışı gönderilerinden.

20 gün önce vites topuzu istedi arkadaşım aliexpress'ten. Küt diye dün geldi. 20 TL geçirmişler 52 TL'lik ürüne.

Bakmışlardır "İşimize yaramaz" deyip salmışlardır. Ama kablo, aksesuar, sizinki gibi kamera vb olursa "Ooo mis gibi cihaz iyi okuturuz" diyerek el koyuyorlar.

Berbat ötesi bir sistem.
    çinli şirket gerı ıadeyı kabul etmıyot,kargo odeyıp zarar edecekler
  • 30 cm takma alet getırtmek lazım gumruk memuru kutuyu acıp alıne alıyor bakar bu ne der

sonra gerı ıade ısterız
  • _S_R_ _ kullanıcısına yanıt
    Test

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • çine gerı gıden kargolar sıstemde gorunmuyor para ıadede alamıyoruz çok kötü şu gumruk olayı
  • Ayrı iki ürün aynı zamanlarda ülkeye varıyor biri teslimata çıkacakken diğeri hala ülkeye vardı statüsünde.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sürekli iade talebi olursa yakında Aliexpress Türkiye'ye gönderiyi keser.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydınayhan

30 cm takma alet getırtmek lazım gumruk memuru kutuyu acıp alıne alıyor bakar bu ne der

sonra gerı ıade ısterız
    Aman dikkatli ol, sonra Külkedisi & cam ayakkabı hikayesi gibi olmasın gönderinin sahibini bulmaya çalışırken...
  • gumrukten gerı gondermek ıcın ımza verelı 10 gun oldu hala ptt de beklıyor yazıyor

gerı gıderken takıp edemıyormuyuz sonra çindekıler gelmedı dıyorlar

arabada 3 arac kamerası varken bozulsa yenıden 3 tane alınca,tıcaret amaclıymıs alıp satıyormusuz dıye gumruk vermıyor gerı gonderıyorda

• ticaret amaclı kargo almak demek ıster 1 den fazla ıster 1 tane alırsın satarsın o tıcaret amaclı oluyor

belkı koleksıyoncu her renk her modelden 1 er alıyorsun ve sayıca cok,bu tıcaret amaclı nasıl sayılıyorkı

yanı satan 1 tanede alır satar o tıcaret olur,bu zannetme işi tek bızım gumruktemı oluyor
  • Arkadaşlar merhaba bişey sormak istiyorum konu ile alakalı tam olarak anlayamadığım bir konu var. Ben yurt dışından 250 300 tl lik yani eskiden gümrük vergisi 22 euro iken bu bedelin üzerinde bir alışveriş yaptığımda nasıl vergilenme olacak? Ve bu vergileme kapıda mı tahsis edilecek yoksa ptt ye frlan gitmem gerekiyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Red John

Arkadaşlar merhaba bişey sormak istiyorum konu ile alakalı tam olarak anlayamadığım bir konu var. Ben yurt dışından 250 300 tl lik yani eskiden gümrük vergisi 22 euro iken bu bedelin üzerinde bir alışveriş yaptığımda nasıl vergilenme olacak? Ve bu vergileme kapıda mı tahsis edilecek yoksa ptt ye frlan gitmem gerekiyor mu?
    Eskiyi ve € 22 avro sınırını unutun, onlar geçmişte kaldı. Sınır vs kalmadık artık. Vergiyi üzerinde yazan tutar üzerinden ödeyeceksiniz.
    Siparişinizi getiren görevli tahsilatı kapıda yapıyormuş. Buradan okuduklarım kadarıyla takipli kargo almanız siparişinizin kaybolmaması için gerekiyormuş.
  • benım gerı gıden kargo sıstemde gorunmuyor
  • Benim bir kargo Türkiyeye geleli üç ay oldu bana ulaşmadı, geri gitmeyip bilerek kaybedildiyse haram olsun.geri gittiysede %99 dürüst olan çinli satıcılara helal olsun ürünün fiyatı. Aynı ürünü bu defa 2.05 kargo ücretli olarak aldım ve bir ayda geldi ama 13,84 tl ücretli ürüne 14,38 vergi ödeyip öyle aldım. Adalet bunun neresinde.

22 Euro sınırı kaldırıldı, tüm yurt dışı alışverişlerden vergi alınacak!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anadoluparsı -- 7 Kasım 2019; 12:4:46 >

• celebic kullanıcısına yanıt
    20 dolarlık bişey almıştım takipsiz kargoydu kapıya getirdi taksilatta 15 tl daha ödemiştim artık bence kaybolma riski kalmadı hocam. Bu arada teşekkür ederim bilgilendirmeniz için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Red John

20 dolarlık bişey almıştım takipsiz kargoydu kapıya getirdi taksilatta 15 tl daha ödemiştim artık bence kaybolma riski kalmadı hocam. Bu arada teşekkür ederim bilgilendirmeniz için.
    Geçmiş olsun o zaman size çünkü bu başlıkta çok kişi siparişlerini teslim alamadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 7 Kasım 2019; 17:16:49 >
  • 70tl lik kablosuz kulaklık aldık 65tl vergi çıkarmışlar bunu nasıl iptal edebiliriz resmen soygun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.