Şimdi Ara

21:9 Oyuncular Klübü (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
458
Cevap
15
Favori
26.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Selamlar hocam ve teşekkür ederim.

evet 34 inch kavis hiç yoksa gerçekten alınmaz diye düşünüyorum bende. Lg 29da kavis yoktu o bile rahatsız ediyodu fakat şahsen uc79un kavisi bana yeterli geldi. Tabi benimde bazen aklım Acerın o saçma sapan kavisine gitmiyor değil Apayrı bir olay o kavis gerçekten de.

Fiyatlar çok inanılmaz gerçekten.

Bugün tüm gece online oyun oynadım ve banamısın demedi. Eski 60hz Lgimde baya sorun yaşıyodum.
  • oup59 kullanıcısına yanıt
    34UC98 i fena bir ürün değil. Yüksek çözünürlük özellikle masaüstü ortamında farkını belli ediyor. %125 ölçek ile kullanıyorum yazılar falan oldukça keskin. Kavisi fazla. Bu büyüklükteki ips panel için arka ışık sızması yok denecek kadar az. Renk gösterimi ve doğruluğu oldukça başarılı.

İki yönden biraz vasat. İlki kontrast konusunda va panellerin bayağı gerisinde kalıyor. Diğeri de hız olarak çok iyi değil. Ama bu çözünürlükte en fazla 100hz var. Bu da Oc ile 80hz oluyor ama ben yapmadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iARDAs İ kullanıcısına yanıt
    34inch için kavis işi bence de zorunlu. Açıkçası 34UC79G 2300TL için özellikleri de göz önüne alındığında kesinlikle çok iyi bir seçim. 3100TL seviyelerinden birden buralara indi. Şu an tekrar 2600-2700 bandında. Belki de uzun bir süre 2300TL seviyesine tekrar inmez.

Eminim ki çok keyif alacaksınızdır.

2560x1080p çözünürlük bu ebat için dahi açıkçası beni rahatsız etmemişti. Ben şimdilik pas geçtim. Yazın çıkacak modelleri de değerlendirmeye dahil edeceğim.
  • Hobar kullanıcısına yanıt
    34UC98 hep takip ettiğim bir modeldi. 34UM67 aldığım dönemlerde aslında hem o zaman kurun daha düşük olması hem de yanındaki soundbar ve LG projeksiyon hediyeleri ile oldukça uygun bir fiyata satılmış. O zaman almadığıma pişman olmadım değil.

Vatan hala soundbar veriyor ama kur yükseldiğinden fiyat çok arttı. HB KDV indirimi ile 3640TL civarına verdi. Vatan'ın verdiği soundbar elden çıkarılsa işte aşağı yukarı bu modelin en ucuz getirebildiği rakam 3600-3700TL bandında.

Biraz CF791 modelini takip edeceğim. WQHD çözünürlükte 75Hz üzeri o var sanırım şu an sadece. Vatanda sadece teşhirde vardı. 4600Tl fiyatı.

Biraz da 16:9 31,5 inch kavisli 1440p 144Hz modelleri takip edeceğim.

Modeller Mayıs/Haziran gibi Avrupa ve Amerika'da çıkacak.

İncelemelerini görmek sitiyorum.
  • oup59 kullanıcısına yanıt
    Ben n11 den 3200 liraya aldım. Projeksiyon hediye edildi onu 500e sattım. Bir de 1000 liralık çeki 500e almıştım. 100lira da bonus İkinci el bile satsam 3000den aşağı vermem şimdi.
  • Hobar kullanıcısına yanıt
    Sizin maliyetiniz çok çok güzel olmuş. N11 11.11 kampanyası ile ben LG PF1000UT projeksiyon aldım. O dönemde zaten 34UM67 kullanmakta olduğumdan yeni bir cihaz alma hakkımı projeksiyondan yana kullandım :) Güzel kampanya idi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 26 Nisan 2017; 12:43:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iARDAs

evet 34 inch kavis hiç yoksa gerçekten alınmaz diye düşünüyorum bende. Lg 29da kavis yoktu o bile rahatsız ediyodu fakat şahsen uc79un kavisi bana yeterli geldi. Tabi benimde bazen aklım Acerın o saçma sapan kavisine gitmiyor değil Apayrı bir olay o kavis gerçekten de.

Bugün tüm gece online oyun oynadım ve banamısın demedi. Eski 60hz Lgimde baya sorun yaşıyodum.

Hocam merhaba. Size bir iki birşey sorabilirmiyim. Aslında genel sorularım ama siz Assetto oynadığınız iiçin sizi alıntıladım.
    Öncelikle sadece Assetto Corsa oynuyorum. Diğer eski ve yeni çıkacak oyunlar hiç önemli değil.

Amd 8350-8gbram-amd 280x ve ssd var sistemimde.

lg34uc79 olan monitör aklıma yattı.

1- Siz imzanızdaki sistemde AC de kaç fps alıyorsunuz.
    lg 34uc79 alıp minimum 144 fps almak istiyorum. gtx1080 bunu verirmi acaba.
    2- Assetto Corsa için 3 ekran düşünüyordum ama 144 hz sıkıntı olacaktı. Sizce 34" 21:9 144hz daha mı iyi olur yoksa 3 ekran ama 60hz e talimmi.

Sizce hangisini yapmalıyım.

• Konuyu yeni buldum 32 inc tv kullanıyorum hem konsollarımda hem pc de genel olarak iyi bir sorunum yok , 4k ya geçmek istedim ve olan oldu ks498500 aldım bir iki saat sonra ekran söndü bir daha açılmadı iade ettim ve kullandığım süreçte hiç memnun etmedi , 4k tv işinden vazgeçtim monitör e yöneldim onlarda iyisi 27 inc en fazla , şimdi asus rog 34 var almak istiyorum ama hala kararsızım konsolda siyah bantlar olacak , pc de her oyun desteklemiyecek , film izlerken yine 16.9 ise bantlar çıkacak :( sadece oyun için çok iyi görünüyor desteklenen oyunlarda , mesela overwatch çok oynuyorum ama onda tam destek yok avantaj sağlıyor diye :( ne yapsam bilemedim

• quote:

Orijinalden alıntı: rambocuk

Konuyu yeni buldum 32 inc tv kullanıyorum hem konsollarımda hem pc de genel olarak iyi bir sorunum yok , 4k ya geçmek istedim ve olan oldu ks498500 aldım bir iki saat sonra ekran söndü bir daha açılmadı iade ettim ve kullandığım süreçte hiç memnun etmedi , 4k tv işinden vazgeçtim monitör e yöneldim onlarda iyisi 27 inc en fazla , şimdi asus rog 34 var almak istiyorum ama hala kararsızım konsolda siyah bantlar olacak , pc de her oyun desteklemiyecek , film izlerken yine 16.9 ise bantlar çıkacak :( sadece oyun için çok iyi görünüyor desteklenen oyunlarda , mesela overwatch çok oynuyorum ama onda tam destek yok avantaj sağlıyor diye :( ne yapsam bilemedim

Selamlar.

Filmler genelde 21:9 formatındadır. Harika olur bu monitörlerde ama diziler 16:9 malesef.

Yeni çıkan oyunlar 100% derecesinde artık destekliyor 21:9u. Eski oyunlarında bir çoğu bir şekilde çalışıyor. Yani bundan sonra çıkacak oyunlarda hemen hemen hiç 21:9 riski yok. Overwatch tek sıkıntıydı onlarda bir şekilde 21:9 desteği sundular.

Konsol oyunlarında evet.

Kısacası 21:9 bir monitörü HERŞEY için alacaksanız bence almayın. Amacınız çoğunlukla PC oyunları ve filmler ise alın.

Benim 21:9 monitörün yanında 32 inch normal TV var. Bu şekilde her sorunuma çözüm buluyorum ama TV olmasa da açıkçası genelde PC oyunu oynadığım için sorun olmazdı.

• quote:

Orijinalden alıntı: LETHALDOZE

quote:

Hocam merhaba. Size bir iki birşey sorabilirmiyim. Aslında genel sorularım ama siz Assetto oynadığınız iiçin sizi alıntıladım.
    Öncelikle sadece Assetto Corsa oynuyorum. Diğer eski ve yeni çıkacak oyunlar hiç önemli değil.

Amd 8350-8gbram-amd 280x ve ssd var sistemimde.

lg34uc79 olan monitör aklıma yattı.

1- Siz imzanızdaki sistemde AC de kaç fps alıyorsunuz.
    lg 34uc79 alıp minimum 144 fps almak istiyorum. gtx1080 bunu verirmi acaba.
    2- Assetto Corsa için 3 ekran düşünüyordum ama 144 hz sıkıntı olacaktı. Sizce 34" 21:9 144hz daha mı iyi olur yoksa 3 ekran ama 60hz e talimmi.

Sizce hangisini yapmalıyım.

Çok çok özür dilerim şimdi gördüm mesajı. Dalmışım tamamen.

Ne karar verdiniz?

• Henüz ürünler yeterince olgun değil sanki ...
    34UC98 ilgimi çekmişti ancak çokta yeni bir ürün değil, hz düşük vs.
    CF791 daha dikkat çekici ama benim gibi amd kartlılarda problemler oluyormuş ...

Sanırım yeni seri ürünleri beklemek en iyisi.
    31.5 yüksek hz ve çözünürlüklü ürünlere de yönelebiliriz ama ülkemize az çeşit geliyor.
    daha karesel ürünlerde olabilir ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: arastir

Henüz ürünler yeterince olgun değil sanki ...
    CF791 daha dikkat çekici ama benim gibi amd kartlılarda problemler oluyormuş ...

31.5 yüksek hz ve çözünürlüklü ürünlere de yönelebiliriz ama ülkemize az çeşit geliyor.

Aslında güzel ürünler var ama fiyatlar pahalı ve teknoloji limitli.

Şu an piyasada 3440x1440 olan 21:9 monitörler maksimum 100hz... 144hzleri yok

O LG nin UC98 de 60hz sanırım sadece.

Yeni lansmanlar yapıldı ama 3440x1440 200hz ve HDR olan monitörler geliyo. Asus PG35VQ biri. Birda Acer'ın var. Ama ABD fiyatı bile 1500 dolar seviyelerinde olacak. Yani Türkiyede 7-8000TL filan olur herhalde en az.[simage][/simage]

21:9 Oyuncular Klübü

Ben UC79G aldım. 34 inch ama 2560x1080p... Oyunlarda grafik olarak bir sorun yaşamıyorum. 144hz. Tamda istediğim gibi.

Gsync yok, Nvidia kullanıcısıyım ama sorun değil. Gsync li monitörden gelen biri olarak söylüyorum 1 kere bile 144hz monitörlerde ekran kayması yaşamadım.

Ama sonuçta dediğiniz gibi. Daha olgunlaşan bir sektör diyebilirim.

-----------------------------------------------------

samsung yeni bir panel çıkartıyor mesela. CHG90.. Super Ultra Wide olarak geçiyor. 21:9 değil 32:9 yani bildiğin 2 tane 16:9 ekran yanyana tamamen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iARDAs -- 9 Haziran 2017; 22:19:33 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: arastir

Henüz ürünler yeterince olgun değil sanki ...

Aslında güzel ürünler var ama fiyatlar pahalı ve teknoloji limitli.

Şu an piyasada 3440x1440 olan 21:9 monitörler maksimum 100hz... 144hzleri yok

O LG nin UC98 de 60hz sanırım sadece.

Yeni lansmanlar yapıldı ama 3440x1440 200hz ve HDR olan monitörler geliyo. Asus PG35VQ biri. Birda Acer'ın var. Ama ABD fiyatı bile 1500 dolar seviyelerinde olacak. Yani Türkiyede 7-8000TL filan olur herhalde en az.[simage][/simage]

Ben UC79G aldım. 34 inch ama 2560x1080p... Oyunlarda grafik olarak bir sorun yaşamıyorum. 144hz. Tamda istediğim gibi.

Gsync yok, Nvidia kullanıcısıyım ama sorun değil. Gsync li monitörden gelen biri olarak söylüyorum 1 kere bile 144hz monitörlerde ekran kayması yaşamadım.

Ama sonuçta dediğiniz gibi. Daha olgunlaşan bir sektör diyebilirim.

-----------------------------------------------------

samsung yeni bir panel çıkartıyor mesela. CHG90.. Super Ultra Wide olarak geçiyor. 21:9 değil 32:9 yani bildiğin 2 tane 16:9 ekran yanyana tamamen.

Cevap için teşekkürler.

UC79G ürününü vatanda inceledim, internette araştırdım ama almışken çözünürlük yüksek olsun filan dedim.
    Keşke uc98 ve cf791 ve hatta uc79g birleşimi bir ürün olsa :)

asus 34'ler pahalı ...

karışık işler :)

• Uzun süredir kullanıyorum. İlk mesaj atanlardandım konuya. Tekrar durumumu anlatayım istedim.

Oyunlarda ciddi anlamda farklı bir havası var. Kesinlikle 16:9'dan çok daha iyi. Resimlerden de gözüktüğü üzere görüş alanınız daha geniş, daha gerçekçi bir görüntü sunuyor.
    21:9 filmler cuk oturuyor. Dadından yinmez.
    Komik gelebilir ama dosya kopyalarken, arşiv toplarken inanılmaz fark ediyor. İki üç pencereyi yan yana atıp ona buna bakarken bir yandan kopyalamak geniş bir alanda çok daha kolay. Gözünüzün önünde daha fazla pencere, daraltılmamış olarak durabiliyor.
    Çizim, düzeltme programlarında sağda solda menüler sizi hiç rahatsız etmiyor. 16:9 için sürekli gizli tuttuğum menüleri sabitleyerek kullanıyorum. Hem görüş alanım daralmamış oluyor hem de daha hızlı işlem yapabiliyorum.

Yakın zamanda raspi alıp dual screen denemesi yapacağım. O zaman tekrar mesaj atarım.

• LC34F791 modeline yönelir gibi oldum.

UC79G düşük çözünürlük ama yüksek hz için iyi ...
    UC88 ise yüksek çözünürlükte iyi ama hz düşük ...
    asus çok pahalı arada f791 kalıyor

Aslında yazılım, rapor, internet işlerimin yanında oyun neredeyse 0'a yakın ama çift monitor yerine iyi yatırım diye düşünüyorum
    sık sık word ve programlama işi yapıyorum bu nedenle yanyana ekranlarda daha iyi olabilir dedim.
    ancak f791'in keskin curve değerine alışabilir miyim ?
    bu yazıyı yazarken monitor ile aramda 60 cm var mesela
  • iARDAs İ kullanıcısına yanıt
    Estafurullah,
    Hala bi karar vermedim.
    3 ekran 60hz mi 21:9 144hz mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: LETHALDOZE

Estafurullah,
    Hala bi karar vermedim.
    3 ekran 60hz mi 21:9 144hz mi

21:9 monitör 1.5 ekran gibidir aslında.

3 Ekran daha geniş bir görüntü verir ama sorunları olabiliyo diye duydum. Kullanmadığım için birşey diyemiyecem. Ama ne olursa olsun online oyun oynuyosanız 60hz sıkıntı yaratabiliyor.

Fakat ofis ortamı için düşünüyosanız 3 ekran keyifli olabilir
  • arastir kullanıcısına yanıt
    Elimdeki cf791 ' i satmayı düşünüyorum eğer almaya karar verirsen uygun bi fiyata satabilirim. (Sadece 2 gün kullandım)
  • ShcaRwp. S kullanıcısına yanıt
    Satma nedeniniz nedir curve mu çok veya kullanım mi zor acaba

• arastir kullanıcısına yanıt
    dediğiniz gibi curve çok fazla geldi bana alışamadım içime sinmedi monitör
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.