Şimdi Ara

21:9 Oyuncular Klübü (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
458
Cevap
15
Favori
26.743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: iARDAs

quote:

Orijinalden alıntı: 10ff

arkadaslar sizce 21/9 monitormu keyif verir yoksa 1080p 32"tv mi ? yaklasik 1,5 metreden kullanilacak. monitor olursa mesafe 1 metreye duser.

Kişiden kişiye değişir hocam ya. Çok subjektif bir soru.

Tam kullanma amacı ne olacak? Oyun mu ? Dizi filan izlemek mi?

sadece oyun icin olacak hocam. dizi film icin degil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

arkadaslar sizce 21/9 monitormu keyif verir yoksa 1080p 32"tv mi ? yaklasik 1,5 metreden kullanilacak. monitor olursa mesafe 1 metreye duser.

Kişiden kişiye değişir hocam ya. Çok subjektif bir soru.

Tam kullanma amacı ne olacak? Oyun mu ? Dizi filan izlemek mi?

sadece oyun icin olacak hocam. dizi film icin degil.

Patlat o zaman hocam 21:9

en çok oynadığınız oyunlar neler?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nén-El

Daha iyi o zaman, ben zaten gözle anlamam 100hz üzerinde oluşacak bulanıklığı. Hiç kafa bulanmamış olur. Bu güne kadar 6-7 yıllık 42" HD TV'yi monitör olarak kullanıyordum. :)

Ben aldım monitörü. yarın kargolanacak

2300 TL çok gaza getirdi beni.
  • iARDAs İ kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun sana vesile oldum, ben vazgeçtim 21:9'dan. Samsung 27" CF790 alacağım 16:9. Baya dizi-film de izlerim ben o monitörden 21:9 bana uymayacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nén-El

Hayırlı olsun sana vesile oldum, ben vazgeçtim 21:9'dan. Samsung 27" CF790 alacağım 16:9. Baya dizi-film de izlerim ben o monitörden 21:9 bana uymayacak.

E tabi dizi film izleyecekseniz 16:9 daha mantıklı. Her dizi zaten 16:9.. Filmlerde de değişiyo..

O monitör güzel monitördür
  • Ben hem monitör hem tv kullanmak için almak istiyorum önerir misiniz 21:9'u ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: melihsapmazz

Ben hem monitör hem tv kullanmak için almak istiyorum önerir misiniz 21:9'u ?

Hayır. TV kullanım amacı ise uzak durun.

Bu monitörler

1-) Oyun
    2-) Editing cart curt tarzı işler için ideal
    Hocam öncelikle güle güle kullanın. Siz nereden sipariş geçtiniz?

Şu an 34UC79 modeli Teknolojipazar satıcısı üzerinden HB'da da 2437TL, N11^de ise 2321TL.
    Mesaj atıp modelin B olup olmadığını ve garanti durumunu sordum. Sanırım garantisi LG Türkiye değil.

Yenisey satıcısı LG Türkiye garantili 2930TL'ye satıyor.

Bu arada 34UC98'de HB'da 3932TL, Vatan'da ise 4298TL ama yanında LAS855M Kablosuz Kavisli Soundbar hediye ediyor.

Bu monitöre de çok hevesliyim ama onu hani kartla besleyeceğim o şüpheli.

34UM67 kullanıp sattım. 27 inch 1440p 75 Hz veya 144Hz monitör bakıyorum.

21:9 işini bıraktığımı düşünüyordum.

Amm virüs gibi mübarek. Hep aklımın bir köşesindeduruyor :)

34UC79 2300-2400 seviyelerinde görünce ne oluyoruz dedim yine :)
  • oup59 kullanıcısına yanıt
    Selamlar hocam. Webdenal.com dan aldım ben. 2300 TL ye geldi. Bana da garanti yurt dısı gibi geliyor ama olsun artık. 1000 TL farkediyor. Amazondan getirtsem daha pahalı olacak 2300 TL den

UC98 daha farklıdır ama bilginize. 60 hz fakat 3440x1440p.... 60 hz bana uyar diyosanız kesinlikle UC98 alın... Ben UC79u 144hz icin alıyorum.

UltraWide bagımlılık hocam. 21:9 kullanıp keyif alınca zor tatmin ediyo digerleri. Enteresan. Tabi kullanıma baglı. Kimisi icin de tam tersi bu olay.

Bu arada ben yanlıs bilgi verdim bu konuda.. -b olan 2. surum degil, Siyah mat kasa demekmis.

Ama yeni alınan cogu monitor coktan 2. surume gecmistir diye dusunuyorum. 4-5 ay once guncellendi bu olay.
    Daha önceden 34UM67 kullandım. O da Freesynch ile 75Hz idi.

Açıkçası şu an için bir yandan 144Hz mi yoksa 75Hz mi kararını vermeye çalışıyorum.

144Hz için günlük kullanımdaki getirisini tartamadım henüz. 144hz kullanırsanız geri dönüşü olmaz deniyor.

Ama kullanmadığınız sürece 75Hz de kötü değil diyen de.

Aslında en azından 1440p 27inch kararımı vermiştim. Hz olayına bakıyordum.

Niye ucuzladı ki bu 34UC79 :)

Bu arada teknolojipazarının verdiği cevap. Kendilerine B kodlu ürünü ve garantisini sormuştum.

Merhaba, ürünü üretici sayfasından kontrol edince ikisi içinde aynı ürün çıkıyor, side kontrolünü sağlayabilirsiniz. Ürün TR marka garantilidir. Bilginize.
  • quote:

quote:

Bu monitörler

1-) Oyun

Hem tv hem monitör için nasıl bir şey bakmam lazım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Bu monitörler

1-) Oyun

Hem tv hem monitör için nasıl bir şey bakmam lazım?

Valla hocam. Zor soru....

Oyuncumusunuzdur cok ayrıca? Bide bunun cevabını almak lazım. Oyuncu iseniz ne tarz oyunlar oynarsınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: oup59

Daha önceden 34UM67 kullandım. O da Freesynch ile 75Hz idi.

Açıkçası şu an için bir yandan 144Hz mi yoksa 75Hz mi kararını vermeye çalışıyorum.

144Hz için günlük kullanımdaki getirisini tartamadım henüz. 144hz kullanırsanız geri dönüşü olmaz deniyor.

Ama kullanmadığınız sürece 75Hz de kötü değil diyen de.

Aslında en azından 1440p 27inch kararımı vermiştim. Hz olayına bakıyordum.

Niye ucuzladı ki bu 34UC79 :)

Bu arada teknolojipazarının verdiği cevap. Kendilerine B kodlu ürünü ve garantisini sormuştum.

Merhaba, ürünü üretici sayfasından kontrol edince ikisi içinde aynı ürün çıkıyor, side kontrolünü sağlayabilirsiniz. Ürün TR marka garantilidir. Bilginize.

Bende 29um68 vardı 60hz... 75e OC edemedim kartım Nvidia diye... Valla 60 hz FPS haric her oyunda superdi. Fakat FPS oyunlarında catur cutur beni alınca insnlar sinirlendim simdi kullandıgım 24 inch Gsyncli 16:9 144hz monitore gectim...

Gsyncli 21:9 144hz monıtor beklerben bu UC79 u gorunce tereddutsuz aldım. Gsync yok ama olsun. 144hz de cok da sorun olmuyo. 60hz de ama free sync veya gsync gercekten daha bi sart.

144hz masa ustunde bile farkediyo. Cok akıcı ama asıl oyunlarda cidden fark var hocam. Ayrı bir olay bu.

144hz olmasa bu monitor almazdım zaten

Merhaba,
    Aldığınız monitorde HDR olayı varmıdır, aslen gönlüm SAMSUNG 34" LC34F791WQMXUF den yanaydı fakat bunun fiyat performans olayı cazip gibi, quantum dod ve hdr yüzünden bir türlü net bir karar veremedim.
  • cexxx kullanıcısına yanıt
    LG serilerinde HDR bu sene gelecek olanalarda var. Mesela 32UD99. Gerçi bildiğim bu var. 34UC98'de yok. 34UC99'da da yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cexxx

Merhaba,
    Aldığınız monitorde HDR olayı varmıdır, aslen gönlüm SAMSUNG 34" LC34F791WQMXUF den yanaydı fakat bunun fiyat performans olayı cazip gibi, quantum dod ve hdr yüzünden bir türlü net bir karar veremedim.

Selamlar...

Aldığım Monitörde HDR yok. 144hz ve 2560x1080p çözünürlüğe sahip.

Fakat o Samsung modelinde de HDR olmaması lazım. Tam eminmisiniz HDR olduğuna?

Bu arada o monitör 10 numara bir montördür ve 34 inchte 3440x1440, 2560x1080p ye göre daha caziptir. 100hzde oyunlarda da gayet yeterlidir. 60 dan iyyidir baya en azından.

Bütçeniz el verirse ben Samsung'u alırdım. (input lag nasıl bilemiyorum tabi ona bakmadım)

Açıkçası cidden 2300 TL Lg34UC79G için efsane bir fiyat. ( O kadar efsane ki hiç aklımda monitör değiştirmek yoktu. 0dı.)

Kargoya vermişler ürünü. Yarın gelsin detaylı yazarım buraya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iARDAs -- 24 Nisan 2017; 17:25:20 >

Ben şu 34UC79'a bir bakayım tekrar.

1440p 27inch 144Hz olarak AOC AG271X belirlemiştim. TR fiyatı 2800, Amazon ise 1950TL'ye geliyor.

75Hz olarak ise iiyama Gamemaster GB2783QSU-B1 var. Amazon'dan 1275TL gibi. Fiyatı çok uygun geldi. TR'de yok.

Pek bilinmese da kaliteli bir Japon markası gördüğüm kadarıyla.

Şimdi 2300-2400TL fiyatı ile bir de aklımı 34UC79 karıştırdı.

Açıkçası 3440x1440 çözünürlüğe çıkarsam yanına çok sağlam da bir kart almam gerekecek.

Daha AMD Vega kartları bekliyoruz malum.

Hoş şu an imzamdaki yedek monitör ve ekran kartı ile 1368x768 çözünürlükte 27-30 fps ile Lords of Shadow 2 oynuyorum.

Oyun keyifli olduktan sonra 30fps bile çok rahatsız etmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oup59

Ben şu 34UC79'a bir bakayım tekrar.

1440p 27inch 144Hz olarak AOC AG271X belirlemiştim. TR fiyatı 2800, Amazon ise 1950TL'ye geliyor.

75Hz olarak ise iiyama Gamemaster GB2783QSU-B1 var. Amazon'dan 1275TL gibi. Fiyatı çok uygun geldi. TR'de yok.

Pek bilinmese da kaliteli bir Japon markası gördüğüm kadarıyla.

Şimdi 2300-2400TL fiyatı ile bir de aklımı 34UC79 karıştırdı.

Açıkçası 3440x1440 çözünürlüğe çıkarsam yanına çok sağlam da bir kart almam gerekecek.

Daha AMD Vega kartları bekliyoruz malum.

Hoş şu an imzamdaki yedek monitör ve ekran kartı ile 1368x768 çözünürlükte 27-30 fps ile Lords of Shadow 2 oynuyorum.

Oyun keyifli olduktan sonra 30fps bile çok rahatsız etmiyor.

Yani şöyle.

Bir oyunu 3440x1440 da 100hz oynatmak, 2560x1080p de 144hz oynatmaktan sadece 25% daha fazla güç istiyor aşağı yukarı... Çokda atla deve değil. Bende GTX1070 var, 1920x1080p 144hz için son derece idealdi, 2560x1080p 144hzde de ideal olur diye düşünüyorum...

Ama 3440x1440 100hz monitör alsam şu an 1070i satıp almışken en iyisi olsun diye 1080ti a yönlenirdim kesin. Hep ekstra masraf yani.

Siz bi inceleyin. Bu monitör çok hassas olay. 21:9u seveceksiniz diyede birşey yok.. 16:9 gibi her oyunda 100% verim alamama riski hep var.

Samsung 34CF791 HDR olmaması lazım. 34UC79 fiyatı aniden düştü. Şu an netsipariş sitesinde tek çekim 2229TL. N11 ve Gittigidiyor gibi yerlerde 2300TL'ye var.

Valla bana da aldıracaklar galiba :)

34UC79G kavis değeri 3800R. Daha yüksek modellerde bu değer 1900R hatta CF791 1500R ile ciddi kavisli. Ama onların sınıfı farklı zaten.
    Aslında mönitör almak için Vega serisini bekliyordum ama dediğiniz gibi fiyat cidden çok iyi, bir an şeytan dürttü benide.
    Hdr nin Samsung da olup olmadığına emin olamadım açıkcası, net bir bilgi göremedim. Sizinki gelsin bakalım, merakla bekliyoruz deneyimlerinizi.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.