Şimdi Ara

21:9 Oyuncular Klübü (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
459
Cevap
15
Favori
26.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba, bende büyük bir sabırla Samsung için bekliyordum ama güzel bir ürün cazip bir fiyatla gelince insanın aklı karışıyor maalesef
  • oup59 kullanıcısına yanıt
    Harika fiyatlar cidden. Amazonda da 100 dolar düşmüş.

Ya yeni bir seri geliyo ona yol açıyolar yada LG biraz daha satmak için fiyatları global indirdi. Emin olamadım.
  • iARDAs İ kullanıcısına yanıt
    Yeni seriler 32ud89,32ud89,34uc99 ve 34um79. CES fuarında bunlar vardı hatırladığım.

Lg ABD de bu monitöre oyun hediyesi de var.

Acaba 1440p 144hz 34inch kavisli gelir mi?

Sanırım tam istediğim bu.

34uc79 üzerine yükseklik ayarı olan,2560x1440 ve 1900R ve altı kavis ile yeni bir UC7 gelir mi?

Bu gelse UC9 serisine benim için gerek kalmaz.

Hoş gelse de fiyat ne olacak o da var?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oup59

Yeni seriler 32ud89,32ud89,34uc99 ve 34um79. CES fuarında bunlar vardı hatırladığım.

Lg ABD de bu monitöre oyun hediyesi de var.

Acaba 1440p 144hz 34inch kavisli gelir mi?

Sanırım tam istediğim bu.

34uc79 üzerine yükseklik ayarı olan,2560x1440 ve 1900R ve altı kavis ile yeni bir UC7 gelir mi?

Bu gelse UC9 serisine benim için gerek kalmaz.

Hoş gelse de fiyat ne olacak o da var?

1440p 100hz 34 inch kavisli var... HDR destekli 144hzlisi de yolda diye biliyorum ama fiyatları düşünemiyorum bende.

Şu an için cidden 34UC79G.. Ultra Wide istiyorum ve oyuncuyum diyenler için bence en iyi model piyasada. ha oyunculuk illa 144hz olacak diye bir şey yok belki ama gerçekten en azından benim ve benim gibi düşünenler için 144hz FPSde farkediyor yaw.

Online oyunda cidden farkediyo.

Single da 30-60fps bile ideal olabilir.

34inch 100hz olan Samsung cf791 sanırım. O da wide qhd oluyor. 4800tl gibi satıldı. Hadelim modeller de heleki 144hz 5-6k olur böyle giderse.

Açıkçası ben tamamen single player moddayım. 144hz muhakkak normal kullanım ve oyunlarda faydalı ama fiyat farkı da çok fazla idi. 34uc79 ucuzlaması işleri karıştırdı.

• quote:

Orijinalden alıntı: oup59

34inch 100hz olan Samsung cf791 sanırım. O da wide qhd oluyor. 4800tl gibi satıldı. Hadelim modeller de heleki 144hz 5-6k olur böyle giderse.

Açıkçası ben tamamen single player moddayım. 144hz muhakkak normal kullanım ve oyunlarda faydalı ama fiyat farkı da çok fazla idi. 34uc79 ucuzlaması işleri karıştırdı.

Yani bende sırf Single cı olsam FPS oynasam bile 60a Ok derdim diye düşünüyorum..

Karar sizin hocam.

Yarı yarıya fark var cidden. Ama ben single oynuyorum ve almışken 1 monitör alıp 3-4 hatta 5 sene kullanıcam derseniz Samsung için de para kıyılır.

Görüntü kalitesi daha iyi olacak daha iyi çözünürlük sayesinde Samsungda.
    Aslinda Amazon'dan 1275TL'ye iiyama 27 inch 1440p 75Hz olan modeli almaya karar vermistim. Normal FS araligi 48-70 ama CRU ile 30-75 olabiliyormus.

Ama 34UC79 fiyat dususu beni etkiledi :) CF791 su an pek bulunmuyor. 1000USD civarinda bir monitoru de yurtdisi garantili almak istemiyorum.

34UC79G'ye vatanbilgisayarda goz ucuyla bakmistim. Alici gozle bir kez daha inceleyecegim.

Sonra da ona gore ya 34UC79 ya da cok kasmadan Amazon'dan uygun fiyatli olan 27 inch iiyama monitoru alirim.

34UM67 sanirim duz ekran oldugundan biraz rahatsizlik vermisti. Cok keyifliydi orasi ayri.

34UC79 modelindeki kavis az da olsa yarari var gibi duruyor. FS icin LFC olmasi da bir avantaj. Her model bunu sunamiyor.

Mesela 34UC98'de yok.

Bu arada Tomshardware uzerinde guzel bir inceleme var. Arti yonu cok gozukuyor. Birkac kalibrasyon detayi da var.
    34 inch Ultra Wide monitörde kavis bence çok önemli.

29da değil ama 34 önemli....

Kavis çok agresif değilmiş ama mutlaka faydası olacaktır. yarın 4 gözle bekliyorum :)

34UC79G nin incelemeleri her yerde çok iyi. Sorun yaşayan kullancılar genelde şans eseri kötü panel gelenler.

Bu arada bende ebayden Eskiden 1440p monitör almıştım. Kore monitörü. Çok da memnun kalmıştım. Alınır o monitörler. Fiyatlar çok uygun oluyor.

Şu var mesela

https://www.amazon.com/Microboard-M340CLZ-Curved-3440x1440-Monitor/dp/B01M5DVR94

3440x1440 100hz ve 700 dolar. Rakipleri Asus falan 1000 den aşağı değil genelde.

Evet gordum o modeli. Birkac model var oyle. Bazilari Turkiye'ye de gonderiyor ama o rakamlara ciktigimda markali veya markasiz yurtdisi tercih etmem.

Siz bir tecrube edin.Buraya da yazarsiniz.

Ben de su an %50 durumundayim. Iki modelden birisi %51 ile kazanacak. Gorecegiz bakalim.
    Tamamdır. Yarın akşam yazıyorum size durumu. Kargoya vermişler gelir herhalde yarın. Hepsiburada gibi ise 2 günde geliyo kargodan nedense. Bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: iARDAs

quote:

Orijinalden alıntı: melihsapmazz

quote:

quote:

Ben hem monitör hem tv kullanmak için almak istiyorum önerir misiniz 21:9'u ?

Hayır. TV kullanım amacı ise uzak durun.

Bu monitörler

1-) Oyun
    2-) Editing cart curt tarzı işler için ideal

Hem tv hem monitör için nasıl bir şey bakmam lazım?

Valla hocam. Zor soru....

Oyuncumusunuzdur cok ayrıca? Bide bunun cevabını almak lazım. Oyuncu iseniz ne tarz oyunlar oynarsınız?

Baya oyun oynarım ama çok para bağlamam oyun için.Günde 2-3 saat oyun oynarım 2-3 saatte dizi- film tarzı takılırım.Yani alacağım monitörün hem oyun oynarken hemde dizi film maç falan izlerken sıkıntı çıkarmaması lazım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ben hem monitör hem tv kullanmak için almak istiyorum önerir misiniz 21:9'u ?

Hayır. TV kullanım amacı ise uzak durun.

Bu monitörler

1-) Oyun
    2-) Editing cart curt tarzı işler için ideal

Hem tv hem monitör için nasıl bir şey bakmam lazım?

Valla hocam. Zor soru....

Oyuncumusunuzdur cok ayrıca? Bide bunun cevabını almak lazım. Oyuncu iseniz ne tarz oyunlar oynarsınız?

Baya oyun oynarım ama çok para bağlamam oyun için.Günde 2-3 saat oyun oynarım 2-3 saatte dizi- film tarzı takılırım.Yani alacağım monitörün hem oyun oynarken hemde dizi film maç falan izlerken sıkıntı çıkarmaması lazım.

Yani sıkıntı çıkarmaz bu monitör ama yandaki siyah barlar sinir edebilir.

Eğer 21:9 yani cinema formatında film izlerseniz o çok keyifli olur

Maç veya Dizi 16:9 formatında olduğu için siyah barlar can sıkar.

Siz sanki 50% oyun 50% media modundasınız. Ultrawide yani 21:9 size göre olmayabilir.

Ama bu tamamen tercih meselesi.

Vatanbilgisayar filan varsa gidin. Video filan oynatmalarını rica edin. Mutlaka yaparlar. Bir youtube videosu açsalar bile anlarsınız yandaki siyah ekranlar sıkıntı yaratırmı size diye.

• Haklısınız siyah bant beni rahatsız eden bir şey. Teşekkürler.

• uzun süre önce aldığım HP 2510i m var. 1920x1080p ama 21:9 da güzelmiş. daha geniş çalışma alanı sunuyor ve filmler için daha iyi bir seçenek olduğu kesin.
    hemen değil ama ilerde monitor seçersem 21:9 a ikna oldum.
  • erco35coast kullanıcısına yanıt
    Mutlaka denenmesi gereken bir oran 21:9... Oyunlarda inanılamz bir heyecan yaratıyor.
  • Evet 21:9 cular.

monitörleriniz neler? Yazarsanız sizleri ilk sayfada listeye eklerim
  • LG34UC79g-b bugün geldi arkadaşlar.. Gerçekten oyun tutkunu iseniz ve 21:9 istiyorsanız şu an 2300Tl ye veya yakınına gelecek başka bir monitör yok.

144hz son derece güzel.
    TN panelden geliyorum ve şu an ki uc79'un IPS paneli hemen hemen o seviye de hızlı.
    1ms Motion Blur gerçekten efektif fakat biraz karanlık yapıyor oyunları. Onu kapalı tutuyorum.
    Monitörün FPS modları yerine kendim custom game mode da oynuyorum oyunları. İstediğim hızı yakaladım.
    Oynadığım ilk Battlefield 1 maçında yine üst sıralardaydım.

Işık sızması gibi bir problem panelimde mevcut değil. En azından belirgin olarak mevcut değil.
    Ölü piksel yok.
    Oyunlar sinema tadında. Olmaz böyle bişey.

Bu monitörün aynı özelliklerinin 3440x1440 olanını düşünemiyorum

Monitörün eğimide çok güzel.

Eğer 21:9 monitör istiyorsanız ve oyun oynayacaksanız şiddetle tavsiye ederim

Hayırlı olsun, güle güle kullanın Benimde aklım çelindi ama bakalım kısmet
    Hocam gule gule kullanin. Bugun vatana gittim ve 34uc79, 34uc98 ve Samsung CF791 yerinde inceledim. Bir de aklimda 16:9 HP Omen vardi.
    O da 16:9 32inch ve 1440p.

34UC79 kavisi benim icin biraz az geldi. Daha onceden de baktigimda ayni hissi uyandirmisti. LG34UM67 modeli duz oldugundan satim zaten.

21:9 alacaksam Kavis olarak 3800R yerine 1900R ve alti bir monitor alma kararim netlesti. 34UC99 modelini de sordum.
    Daha haber olmadigini soylediler. Ama o da gelse de 5000TL ve uzeri olacaktir ilk etapta.

HP Omen ekrani da duz ekran olunca biraz fazla buyuk geldi gozume. Sunun kavisli olanlari da olsa keske diye icimden gecirdim ki eve gelince nette

2 adet Kavisli (1800R) 31.5 inch 1440p 144Hz model ciktigini/cikmak uzere oldugunu gordum.

Philips 328M6FJMB ve AOC Agon AG322QCX. AOC fiyati 650USD civariymis. Philips icin henuz net bir bilgi yok.
    Modellerin Turkiye fiyati da sanirim 3000-3250TL civarinda olur ilk geldiginde.

Simdilik bunlari biraz takip edecegim. Her iki modeli de cok begendim. Bu arada AMD Vega netlesir. Monitor alma isini yaza biraktim.

Ama arada LG 34UC98 icin aklima yatan firsat cikarsa onu da alabilirim. HB.com KDV indirimi ile 3637TL'ye verdi. Vatan'da uzun zamandir USD kuruna gore 4250-4300TL civari ve yaninda LG LAS855M kablosuz sound bar hediyesi var. Su an icin kampanyalar ile 3600 civarina geliyor gibi.

N11 uzerinde LG34UC79 LG garantili olarak bir saticida 2314TL idi. Tukenmis su an veya satistan kalkti. 100TL kupon ile 2214TL iyi fiyat.
    Baska bir satici olan teknolojipazar da kendi sitesinde 2170TL fiyat ile listelemisti. Gun icinde fiyatlari yukselttiler. Sanirim buyuk sitelerin kampanyalarina gore fiyatliyorlar zira kendileri de N11 ve HB gibi yerlerde saticilar. Bu monitore bakan oralari takip edebilir.

Sizin mesaj uzerinde biraz uzun yazdim. Kusura bakmayin. Belki birilerinin isine yarar diye detay vermek istedim.

Keyifli oyunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 25 Nisan 2017; 21:6:46 >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.