Şimdi Ara

21:9 Oyuncular Klübü (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
458
Cevap
15
Favori
26.743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    evet
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZooZ

Dota 2 (3440x1440) 21:9 ratio destekliyor mu acaba ?

Görüş alanınız büyümüyor, ekranı genişletiyor sadece.
  • quote:

Orijinalden alıntı: denoboicreamer

LG 34UC98 ile beni de aranıza alırsanız sevinirim. Tamamen bu konu sayesinde 34" monitör aldım. Uzun zamandır arıyordum yeni bilgisayarım için ancak şu an tamamen rahatım eski aldığım samsung 27" cfg70'i de geri vereceğim. 144 hz. Yeni monitörümün renkleri onun kadar yoğun değil ancak çok güzel ve çok daha gerçekçi bence, 125 srgb vardı onda bu 100 sadece renk değil her şey tabi ya da ne etki ediyor bilmiyorum ama harika bir monitör bu. Üstelik 34" cidden çok rahat bir şeymiş:)

Herkese tavsiye ediyorum bu ürünü tek sorunu aşırı pahalı olması ve sağlam bir sisteminizin olması gerek. Ancak değiyor. Ben 1080 çözünürlükle yapamıyorum mesela Total War oynadığım için güzel gözükmüyordu. 2,2.5k gibi bir şey 3440:1440 ve harika gözüküyor bir 4k değil ama hiç rahatsız değilim artık benim gibi pimprikli biri bile. Arkadaşlarım 1080p monitöre bakıp normal diyorlardı ama gözleri alışmamış hep kötüyü gördüklerinden sanırım :D Ben nefret ediyordum. Bir de ürün 80hz aslında. Ben çok anlamadığım için sorun olmadı. Zaten sadece Call of Duty, Cs Go ve Rocket League'de fark edilir sanırım. 144hz bir akıcılık sağlıyor çok daha hızlısınız competitive bir oyuncuysanız zaten böyle bir arayışta olmazsınız ancak ben her şeyde güzel bir görüntü istiyorum. Üç oyunda da çok rahattım bu monitörle fakat tabi ki fark var tekrar bir karşılaştırma yapacağım 144hz 1ms ile zaten. Kare bir görüntüden ziyade 21:9 olduğu için de çok daha rahat bir de 16:9 cidden kare gibi gözüküyor artık.

Hocam hepsiburada'da 2700TL şu anda. Bence bu özelliklere bakarak çok çok iyi fiyatı var. Kafam karıştı. Daha 6 ay önce Asus 29" Ultra Wide aldım. Ondan da memnunum ama bu monitör de çok iyiymiş ya.

• acaluka kullanıcısına yanıt
    34uc79 2700 lira hepsiburada 98 değil. N11 de 2499 da 100-150 liralık bir de kupon denk getirirseniz daha da uyguna gelir..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam tam editliyordum yanlış bakmışım diye siz yazmışsınız. Bu 79 olanı bir önceki modelmiş. Ancak onun da özellikleri çok iyi. Şu anda 98 olan modele o parayı vermem imkansız. Hatta Asus 29" olan monitörümden de memnunum. Ancak 5ms ve 60 Hz ciddi şekilde ghosting yapıyor. Yani net şekilde anlaşılıyor. Ben online FPS oynamadığım için sorun değil ama bu 79 olan modeli Asus'tan önce görseydim kesin onu alırdım. Hem IPS hem 1ms hem de 144 Hz. bu fiyata çok çok iyi...
    98 olanın çözünürlük farkı var 79 dan, oyun için 79 daha mantıklı geliyor bana da tabi işin duygusal yönü de var bu ara bende arayış içindeyim aoc nin iki tane 35" modelini de inceledim ama yine en mantıklı 34uc79 geliyor.

Yani söylediğim gibi ben uzun yıllar laptop kullandım ips ekran 15 inch en fazla o yüzden çözünürlük benim için çok önemli şimdi 27" geçtim full hd o kadar yetersiz geldi ki her açtığımda sanki çöpmüş gibi bakıyordum monitöre. 34" 3440-1440 ancak rahatlattı. 2560-1080 de 34" in full hd si ve bence aşırı yetersiz. Ama size farketmiyorsa şanslısınız +1300 lira vermekten kurtulursunuz :)
  • denoboicreamer kullanıcısına yanıt
    O çözünürlükte FHD yetersiz bence de. 29" de idare ediyor. Çünkü 27" e göre daha basık bir monitör. Yani 29" yanlış hatırlamıyorsam 2 tane 21" i yan yana koymuş gibi oluyor. Dolayısıyla pixel boyutları 21" ile aynı. Bu durumda yeterli oluyor. Ama 34" de sıkıntı olur. Zaten ben çoğu oyunu DSR ile 2K olarak v-synch açık oynuyorum. O da memnun ediyor.

Tabi bi yandan hala dürtmüyor değil.

• Uzun süredir kavisli ekran kullanıyorum. Düz ekranın başına oturunca eski tüplü ekranlar gibi dışa doğru kavis var gibi geldi
  • Fallout 4 oynayan var mı ya? Ya da Skyrim. Bethesda oyunları 3440 1440 desteklemiyor sanırım
  • Merhaba arkadaşlar 2 yıllık lg 29 inç 21:9 monitörümü upgrade ederek lg 34uc79g-b ile daha profesyonel bir 21:9 monitörle aranıza katıldım. Bu monitörü almaya niyetim vardı ama fiyat dolayısıyla erteliyordum 2220 tl -75 tl maxipuanla almak farz gibi bir şey oldu. . Ben de deneyimlerimi @iARDAs arkadışım gibi paylaşmaya çalışacağım. Burada bilgi ve deneyimlerini paylaşan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

• Dreams41 kullanıcısına yanıt
    2220 lira nerde acaba ?

• N11 de game11 kampanyası vardı. O kampanya ile o fiyata geldi.

• Dreams41 kullanıcısına yanıt
    Sanırım bitti bende kampanya bekliyorum bu modele sorsan kaçırdık demek ki sağlık olsun. Güle güle kullanın yeri monitörünüzü :)

• Teşekkür ederim. Darısı başınıza. Benimde bugün elime geçti henüz deneme şansım olmadı.

• 21:9 1000-1500 tl civarına monitör tavsiyesi yapabilicek var mı ? freesync olması lazım oyun için kullanılacak
  • selam arkadaşlar yeni monitor almak istiyorum 21x9 olanından.oyun ve film için düşünüyorum. tavsiye edermisiniz.oynadığım oyunlar aşağıda
    -pes 2017-2018
    -Need for Speed 2015
    -battlefield 1

bu tarz araba yarışı ve fps oyunları oynamak istiyorum

http://www.vatanbilgisayar.com/lg-34-34um58-genis-ekran-led-ips-monitor.html#urun-ozellikleri

http://www.hepsiburada.com/lg-34um68-34-5ms-2xhdmi-display-mini-display-full-hd-ips-monitor-pm-HB000003ZBOS

hangisini almalıyım tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum

birde iki monitör arasında ne gibi fark vardır?

• pachuca kullanıcısına yanıt
    Aralarında kayda değer bi fark yok, 68 olan model 58 olan modelin bir güncel versiyonu. 34um58 olan modeli alabilirsiniz işinizi görecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ruhsuz__

Aralarında kayda değer bi fark yok, 68 olan model 58 olan modelin bir güncel versiyonu. 34um58 olan modeli alabilirsiniz işinizi görecektir.

cevabınınz için teşekkür ederim.oyunlarda herhangi bir sorun çıkmaz değilmi.
  • pachuca kullanıcısına yanıt
    İkisinde 75hz görünüyor, 144hz gibi olmasa da 60hz den her türlü daha akıcı oyun deneyimi sunuyor. Unutmadan 58 modelinde sadece hdmi bağlantı Portu var 68 olanında hdmi ve displsport var..

Edit: ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cnytkyz -- 5 Eylül 2017; 13:16:17 >
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.