Şimdi Ara

21:9 Oyuncular Klübü (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
459
Cevap
15
Favori
26.738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar elimde lgnin 34 inc monitörü var ben pesi açtığım zaman 2560*1080 yanlarda boşluk oluyor 1920*1080 açtığım zaman olmuyor bunun çözümünü bilen varmı zaten bi tek pes oynuyorum yardım edin
  • yakko_22 kullanıcısına yanıt
    Malesef yok hocam. Pes ps3 zamanından kalma teknoloji kullanmaya devam ediyor. En fazla desteklediği çözünürlük full hd. Sonraki versiyonu beklemeniz lazım. Fifada böyle bir sorun yok.
  • iARDAs İ kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam cs go da denediniz mi hiç mönitörü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ruhsuz__

Merhaba hocam cs go da denediniz mi hiç mönitörü.

Hocam selam. Malesef CS Go yok bende.

Korkuyorum o oyunu oynamaktan. 10000 saat oynayan adam 2 saniyede vurur diye hiç almadım :)
    Yok öyle bişey ya fps oynuyorsanız her türlü oynarsınız :) zaten seviyenize göre rakipler çıkıyor. Bu ara baya sardık ona diğer oyunları oynamıyoruz benim merak ettiğim bu monitöre oyunun desteği var mı yani 2560x1080 çözünürlükte 1920x1080 den daha fazla alan görecekmiyim sağdan soldan..

• quote:

Yok öyle bişey ya fps oynuyorsanız her türlü oynarsınız :) zaten seviyenize göre rakipler çıkıyor. Bu ara baya sardık ona diğer oyunları oynamıyoruz benim merak ettiğim bu monitöre oyunun desteği var mı yani 2560x1080 çözünürlükte 1920x1080 den daha fazla alan görecekmiyim sağdan soldan..

İnternette baktım kimisi var diyo kimisi var ama hafif sorun var diyo. Tam bilemiyorum malesef.

İlla bu konuda 21:9 ekran sahibi olup CS:GO oynayan vardır.
  • O zaman 21:9 mönitörü olup cs go oynayanların yorumları bekleyelim :) özellikle 16:9 dan geçip farkı gözlemleyen arkadaşların yorumlarını bekliyorum..

• Bende tam onu sormaya giriyordum. FPS oyunlarında ekranın genişliğinden dolayı oynanışta herhangi bir sıkıntı oluyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Greqorian

Bende tam onu sormaya giriyordum. FPS oyunlarında ekranın genişliğinden dolayı oynanışta herhangi bir sıkıntı oluyor mu?

Battlefield 1
    Battlefront oynuyorum

Çok keyifli oluyor gerçekten oynanışta. Daha fazla alan görüyorsun ama bu seni daha iyi oyuncu yapmıyor. Fakat kendini daha iyi oyunu entegre olarak görüyorsun.

Overwatch da mesela önce bu 21:9 olayı yoktu. Ağladılar yok avantaj olur haksızlık olur diye. Daha sonra 21:9 koydular fakat FOV yi düşürdüler ve bişey yapamıyosun. Yine de fane değil.

CS:Go da da böyle olabilir bilemedim.

Aptal aptal işlerle uğraşıyo yapımcılar. Yok avantaj olurmuş yok bilmem ne. Oyunları da 60fps ye kilitle o zaman. 144fps de FPS oynamak mesela UltraWide de FpS oynamaktan 10 kat daha avantajlı.

Allah'tan Destiny 2 de tamamen 21:9 desteği var. PC versyonunun reklamını yaptıkları özelliklerdendi. Artık yavaştan herkes kabulleniyo olayı.

2560x1080p de 144hz monitor 2-3 tane var ve hepsi 34 inch. Çoğu insan 34 inch 3440x1440 olsun diyor. Bu monitörlerde de genelde 100hz en fazla oluyor. Yeni nesillerde 3440x1440da da 144hz HDR gibi özellikler olacak. Yani UltraWide ın önü baya baya açık.

Bir de oyunlarda bazılarında yanda siyah barlar çıkıyo eğer tam 21:9 desteği yoksa. 29 inch monitörde bu beni rahatsız ediyordu, ama 34 inch monitörde nedense rahatsız etmiyor.

Nex Machina aldım bugün malesef 21:9 desteği yok ama pekde soruın olmadı.

Peki 34" te çözünürlük yetersiz geliyor gibi hissediyormusunuz. Görüntülerde ikonlarda pixellenme oluyor mu.?

• quote:

Peki 34" te çözünürlük yetersiz geliyor gibi hissediyormusunuz. Görüntülerde ikonlarda pixellenme oluyor mu.?

Ben böyle şeylere dikkat eden biriyim ama gerçekten 34 inchte sıkıntı yaşamadım bu konuda.

Tabi ki 3440x1440 daha iyidir ama onlarında hz leri düşük.

Oyunlar cam gibi oluyo bu IPS panellerde.
  • Arkadaşlar ps4 oyunları 21:9 ekranı destekliyor mu ornegın the last of us i

• Normal de Samsung un çıkacak olan hdr+quamtumdot lu monitörlerine niyetim vardı 27" falan ama lg nin bu modeli f/o ürünü olmuş tam aklımı çeldi. Cs go da sorduğum sorunun videoyu yanıtını buldum sanırım..

https://www.youtube.com/watch?v=Pte1fWNHRh8&feature=share

• Merhaba;

Samsung 34 LS34E790CNS monitörü almayı düşünüyorum.Ancak lab top umun ekran kartı AMD 8500 m series olarak görünüyor.
    Monitörü sadece mail ve youtube vb. işler için kullanacağım.
    sizce ekran kartı bu monitörün çözünürlüğünü verebilir mi ?

yorumlarınız için teşekkürler.
  • LG 34UC98 ile beni de aranıza alırsanız sevinirim. Tamamen bu konu sayesinde 34" monitör aldım. Uzun zamandır arıyordum yeni bilgisayarım için ancak şu an tamamen rahatım eski aldığım samsung 27" cfg70'i de geri vereceğim. 144 hz. Yeni monitörümün renkleri onun kadar yoğun değil ancak çok güzel ve çok daha gerçekçi bence, 125 srgb vardı onda bu 100 sadece renk değil her şey tabi ya da ne etki ediyor bilmiyorum ama harika bir monitör bu. Üstelik 34" cidden çok rahat bir şeymiş:)

Herkese tavsiye ediyorum bu ürünü tek sorunu aşırı pahalı olması ve sağlam bir sisteminizin olması gerek. Ancak değiyor. Ben 1080 çözünürlükle yapamıyorum mesela Total War oynadığım için güzel gözükmüyordu. 2,2.5k gibi bir şey 3440:1440 ve harika gözüküyor bir 4k değil ama hiç rahatsız değilim artık benim gibi pimprikli biri bile. Arkadaşlarım 1080p monitöre bakıp normal diyorlardı ama gözleri alışmamış hep kötüyü gördüklerinden sanırım :D Ben nefret ediyordum. Bir de ürün 80hz aslında. Ben çok anlamadığım için sorun olmadı. Zaten sadece Call of Duty, Cs Go ve Rocket League'de fark edilir sanırım. 144hz bir akıcılık sağlıyor çok daha hızlısınız competitive bir oyuncuysanız zaten böyle bir arayışta olmazsınız ancak ben her şeyde güzel bir görüntü istiyorum. Üç oyunda da çok rahattım bu monitörle fakat tabi ki fark var tekrar bir karşılaştırma yapacağım 144hz 1ms ile zaten. Kare bir görüntüden ziyade 21:9 olduğu için de çok daha rahat bir de 16:9 cidden kare gibi gözüküyor artık.

• denoboicreamer kullanıcısına yanıt
    Hocam iki monitör de elinizde ise yan yana bi foto ve detaylı karşılaştırma bekliyorum sizden :)

• Detaylı karşılaştırma için yeterli bi teknik bilgim yok. Nasıl bir karşılaştırma? Zaten tamamen farklı klasmanda monitörler söylediğim gibi görmek gerek. Biri 27" biri 34. Biri 1080p diğeri 1440p falan. Baya fark var aralarında. 2000 lira :D Dediğim gibi competitive kafasındaysanız ve doğal renklerden ziyade daha açık görmek falan istiyosanız ve pikseller rahatsız etmiyorsa cfg70 :) o da baya saçma olur. 24" idealdir full hd için bence. ancak bu monitörde ya da diğerinde bi görmesi gerek iyi bir oyuncunun ben iyi değilimdir oyun konusunda. Hele multiplayerda sadece arkadaşlarımı yenebilirim :D Ancak fotoğraf atabilirim tabi. Ya da video da yapabilirim oyunlarda nasıl yapacağımı gösterirseniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denoboicreamer -- 29 Haziran 2017; 13:17:17 >
  • Dota 2 (3440x1440) 21:9 ratio destekliyor mu acaba ?
  • denoboicreamer kullanıcısına yanıt
    Detaylı karşılaştırmadan kastım hani ikisinde kullanıyorsunuz oyunda film de nasıl renk kalitesi olsun oynanabilirlik görüş açıları falan filan kısaca iki monitör hakkında kişisel görüşünüz birde yan yana boyut farkını merak ettim 27 ve 34 ün..

• Biz daha 17 ''
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.