Şimdi Ara

2022 YENİ KASA >Honda Civic< [GÜNCEL BİLGİ-VIDEO ve FOTOLAR] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
950
Cevap
17
Favori
79.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: commandx

Elegance civicin muadili vision corolla değil. Yanılmıyorsam flame ayarında. Liste fiyatı yüksek ama uzun zamandır 240-250 civarına satılıyor.

Ülkemizde üretiliyor diye uygun olacak diye bir şey yok. Önemli olan markanın satış hedefi. Hyundai i20, i10 ülkemizde üretiliyor ama kardeşleri picanto, rio daha ucuz. Passat ithal olmasına rağmen deli gibi satiyorsa civic de her türlü satar. Civic corolladan genel olarak hep pahalı oldu.

Flame 231000 liraya cıkmıs.

Flame MDrive S 287000 cıkmıs.

1.5 Turbo Elegance 318000

1.5 Executive 339

1.5 HB Sport+ 350000 lira

1.2 Turbo Dream MDrive S HB 228000

1.2 T Flame MDrive S 291000

Arada Guc Farkı var Turbo da ama Fiyat Farkları cok Bariz Ayrıca forumda sanırım Duz Flame 210 a alan vardı.

Toyotaları kaca bırakıyorlar bilmiyorum.Her sekilde gerek yerlilik oranları,gerek fiyatları,gerek servis ve yedek parca fiyatları,gerek elestirilen 1.5 Atmosferigin %41 verimlilige sahip olması cok daha mantıklı...

Jazz gelmiyor kac yıldır,2019 da Sıfır jazz alan adam Servis ve yedek parca da sorun yasar mı?Piyasadan parca bulabilşir mi?Soru isareti...

Ayrıca 3 ozellik eksik olsun fiyatı uygun olsun diyen olabilir.Adam 180 den Corolla sattı.190 dan CVT lisini sattı.

Passat da artık deli gibi satamaz.Sen %160 OTV koyunca arabanın fiyatı 500-1 trilyona geliyor.Passat D Sınıfı, Civic C Sınıfı ve Honda Turkiye Baskanı %85 Tuplu Satıyoruz diyor.

Tuplu arac alan adam icin tuketim onemli demektir.Tuketim onemliyse servis,yedek parca,bulunulabilirlik de onemlidir muhtemelen...

Adam 50.000 Tuplu Bakımına 3000TL istediler yazmıs Honda Forumunda bu durumda kac kisi 6 yıl garantiyi kullanabilir?

• commandx C kullanıcısına yanıt
    Civic elegance aslında corolla flame x pack ayarında, sunroof dan dolayı. Otomatiklerinin güncel fiyatına baktım civic 294 bin, corolla 303 bin. Aslında benzer paketler olunca civic uygun bile diyebiliriz. Corolla zaten en çok vision paket yani boş olan paketi satabiliyor, o da fiyatı çok makul olduğu için. Donanım paketleri açısından bakınca burada sana katılıyorum. Satış rakamları kıyaslaması genelde paketlere bakılarak yapılmıyordu.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Yeni kasa civic de eskiden olduğu gibi dream paket adı altında yani boş denilebilecek sunroof dahi olmayan kapak jantlı vs bir paket ile piyasaya giriş yaparsa, corolla vision paket gibi çok satış yapabilir. Ama şirketin bu yönde bir hedefi yoksa, direkt dolu paketler ve otomatik seçeneği ile satışa başlarsa doğal olarak 300 üzeri rakamlardan giriş yapacaktır.

• Yeni kasa tam çirkin Japon arabası olmuş. Kocaman arka tamponlar, ince yanal stoplar falan. Ön kısmı Accordları andırıyor bir nebze ama biraz eciş bücüş olmuş gibi. Japon tasarımlarını -özellikle Mazda ve Honda- çok beğenen birisi olarak Fb7 Civicten sonra beğenmediğim tek Civic kasası olacak gibi. Çıktığında bakacağız artık.

Ayrıca düzenleme: Böyle konu mu açılır ya? Twitter mı burası alt alta flood atarak yazasınız? İlk konuyu güncelleyip diğer mesajları silin yani hele ana konu dediğiniz konuda bunlar rezillik resmen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raxacoricofallapatorian -- 6 Nisan 2021; 12:42:59 >
  • hani bu honda elektrikliye geçecem ayağına türkiye fabrikasını kapatıyordu? aynı motorlu araçları tayvandan üretip ülkemize kakalıyacaklar. ek vergi getirilmeli bunlara

• manisa_tr kullanıcısına yanıt
    Tamamen elektrikli motorlara 2026 da geçeceği belirtiliyor.

• commandx C kullanıcısına yanıt

Yurtdışına 1.5 Turbo sedanlar mı gidiyor? Tüplü gitmez diye düşündüm ama?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-007649809

Hamdolsun kaçma maçma filan yok. Ben burada bağımsız ve tarafsız otomobil otoritelerini referans alarak adil ve tarafsız yorum yapıyorum.

DSG, bir mak. müh. olarak prensibine, verimliliğine, performansına hayran olduğum bir sistemdir.

En yüksek performansı minimum yakıt tüketimiyle en optimize sunan bir mühendislik abidesidir.

Bu millet otomatik vitese bu kadar rağbet gösterdiyse bunun müsebbibi DSG’ dir. Satış verileri de bu gerçeği kanıtlar gibi haykırıyor.

Senin forumda ki misyon ve vizyonun yalnızca Volkswagen düşmanlığı gibi olduğu için en azından bana öyle hissettiriyorsun, bunu tabi anlamayabilirsin.

Ama bu millet kaliteye, verimliliğe, performansa her zaman önem vererek tercih eder. İşte bu yüzden en çok Volkswagen satıyor. En çok rağbet bu yüzden Volkswagen’ e.

Hocam VW'e binenler ayı gibi kullanıyor DSG yine iyi dayanıyor bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jocker35

Al sana teknik

Yeter mi atayım daha ?

Maaşlı bi vw trolusun bence

Rezil ederim seni haberin olmaz

Hadi kendi capindakilere yedir bu masallarını

Yallah

2022 YENİ KASA >Honda Civic< [GÜNCEL BİLGİ-VIDEO ve FOTOLAR]

2022 YENİ KASA >Honda Civic< [GÜNCEL BİLGİ-VIDEO ve FOTOLAR]

Bence anlamsız bir mesaj yazmışsınız. daswagen haklı.

ulu sevgi passat gözlerde saklı

cumhur itti vag ı millet aklı

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr.GU

Bu mesaj silindi.

Yağ-yakıt karıştıran, mavi duman atan sorunlu1.5 182 PS RS motor gelmez umarım.

Bu Eylül'de fabrikalar kapanacak, geçen sene Civic EU geneli 17 bin tane sattı. Ben 1-2 yıl içinde satamayınca piyasadan çekilir diye düşünüyorum.

Ben olsam almazdım açıkçası. Corolla daha güvenli bir araç. (Süreklilik açısından.)

• quote:

Civic elegance aslında corolla flame x pack ayarında, sunroof dan dolayı. Otomatiklerinin güncel fiyatına baktım civic 294 bin, corolla 303 bin. Aslında benzer paketler olunca civic uygun bile diyebiliriz. Corolla zaten en çok vision paket yani boş olan paketi satabiliyor, o da fiyatı çok makul olduğu için. Donanım paketleri açısından bakınca burada sana katılıyorum. Satış rakamları kıyaslaması genelde paketlere bakılarak yapılmıyordu.

Neredeyse yarı fiyata Taliant ve makyajlı Egea verecekler. Her ne kadar B segment olsalarda enden şişik araçlar.

Megane V'te gelecek. Civic'in işi zor. 2-3 sene dayanırsa şanslı sayılırlar.

• Güncel kasanın 1.5 turbo olanını hiç kullanmadım, o konuda yorum yapamam ama 1.6 olanını zamanında sıfır almıştım ve 2 yıl sorunsuzca memnun kalarak kullanıp ev alma amacıyla sattım. Tabi o zamanlar sıfır fiyatları uygundu, yeni kasa uçuk fiyattan gelirse satış miktarında ciddi düşüş yaşanabilir

• Bu yoruma katılıyorum, tailant ve egea direkt rakipleri olmasa da fiyatları bakımından sıfır araç isteyenler için iyi birer alternatif. Megane direkt rakibi, corolla da öyle, yeni kasa civic fiyat olarak onlarla rekabet edemezse ben de işinin zor olacağını düşünüyorum

• quote:

Güncel kasanın 1.5 turbo olanını hiç kullanmadım, o konuda yorum yapamam ama 1.6 olanını zamanında sıfır almıştım ve 2 yıl sorunsuzca memnun kalarak kullanıp ev alma amacıyla sattım. Tabi o zamanlar sıfır fiyatları uygundu, yeni kasa uçuk fiyattan gelirse satış miktarında ciddi düşüş yaşanabilir

1.6 motor zaten sorunsuz ve kendini kanıtlamış bir motor. O motor en sağlam motor.2022 YENİ KASA >Honda Civic< [GÜNCEL BİLGİ-VIDEO ve FOTOLAR] 

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-61960E1CE

Yağ-yakıt karıştıran, mavi duman atan sorunlu1.5 182 PS RS motor gelmez umarım.

Bu Eylül'de fabrikalar kapanacak, geçen sene Civic EU geneli 17 bin tane sattı. Ben 1-2 yıl içinde satamayınca piyasadan çekilir diye düşünüyorum.

Ben olsam almazdım açıkçası. Corolla daha güvenli bir araç. (Süreklilik açısından.)

Alıntıları Göster

Amerikada yağ-yakıt karışımını belli şeyleri değiştirerek gidermişlerdi diye olumuştum

yeni araçları buna göre yaparlar diye düşünüyorum

• Bugün itibariyle yeni kasa elantra ülkemizde satışa sunuldu, fiyatı çok yüksek buldum, en üst paketi 410 bine dayanmış, elantra bu fiyatlardan giriş yaptıysa yeni civic daha yukarıdan bir giriş yapacaktır. 2022 YENİ KASA >Honda Civic< [GÜNCEL BİLGİ-VIDEO ve FOTOLAR]

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.