Şimdi Ara

2022 YENİ KASA >Honda Civic< [GÜNCEL BİLGİ-VIDEO ve FOTOLAR] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
949
Cevap
17
Favori
78.799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-007649809

Bu mesaj silindi.

Turbo motorda Civicte sorun olmadığını böyle kafana vura vura anlattılar da anlamıyorsun. Yönetim bile senin diğer kankinin açtığı konuları kapattı. Ayriyeten araba konusunda bilginin az olduğunu biliyordum da sıfır olduğunu kanıtlamış oldun. Mevcut kasada göçükler falan yok çünkü göçükler makyajdan önce kaldı. Makyajlı kasada bir tane göçük problemi bulamazsın. Burada vw övemeyince sırf Hondayı kötülemek için kullandığını iddia ettiğin Toyotayı övüyorsun, komiksin. Bir şeye yorum yaparken kötülemeyi ve başka bir şeyi yüceltmeyi ne zaman bırakacaksın cidden çok merak ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr.GU

Bu mesaj silindi.

Mevcut kasanın burulma direnci 36.000 nm/mm gibi yüksek bir değerde iken %8 daha artırılmış.

Yeni kasada burulma direnci yaklaşık olarak 38.000 nm/mm civarına gelmiş ki bu da çoğu D segment araçların bile üzerinde bir rakam.

Civic'lerin en iddialı olduğu alan olan sürüş keyfinin daha da artırılacağını söyledikleri boşuna değilmiş. Daha az burulma = virajlarda daha az esneme + daha iyi yol tutuş.

Bu kadar foto ve yazıyı konunun başındaki mesajda toplamazsanız arada kaynar gider yarın kimse görmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Acil Stop -- 29 Nisan 2021; 15:31:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Acil Stop kullanıcısına yanıt

Aks mesafesi de 35mm artmış. D segmente göz kırpıyor. Önceki nesil d segmentler 2700 civarıydı.

• turbo mu atmosferik mi motoru

• [__Zahid__] kullanıcısına yanıt
    Amerika için 1.5 turbo ve 2.0 atmosferik satışa sunuldu. Çin için 1.5 turbo ve 1.5 atmosferik satışta. Türkiye için ne geleceği henüz belli değil. Ekim kasım gibi göreceğiz

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Dr.GU kullanıcısına yanıt

Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr.GU

Amerika için 1.5 turbo ve 2.0 atmosferik satışa sunuldu. Çin için 1.5 turbo ve 1.5 atmosferik satışta. Türkiye için ne geleceği henüz belli değil. Ekim kasım gibi göreceğiz

fiyatların benzer kaldığını düşünürsek burada artık üretilmeyip tamamen ithal edileceğinden fiyatlarda bir etkilenme olur mu sizce?

• Fc5 kasa burada üretilmesine rağmen pahalı bir araçtı, bu yeni kasa ithal edileceğinden evet daha da pahalı gelmesi muhtemel.

• smyrna kullanıcısına yanıt
    Diğer yeni kasa civic forumunda fiyatlar için görüşümü paylaşmıştım, burada da yazayım. Şu an satışta olan yeni kasa elantranın fiyatıyla kıyaslayacak olursak yeni elantra full paketi 415 binden satılıyor, ekim kasım gibi bu elantranın fiyatı muhtemelen 460 bin civarı olacaktır, yeni kasa civic de ekim kasım gibi satışa sunulacağı için o tarihlerde en üst paketi 500 bin civarına satışta olabilir. Civic in elantradan daha yüksek fiyat etiketine sahip olacağı bana göre kesindir.

Bu fiyatlarla yeni kasayı almak da birçok kişi için hayal olabilir. Bu da çok üzücü bir durum.

• smyrna kullanıcısına yanıt

Civic yerli üretimdi ama yerlilik oranı çok düşüktü. Bir corolla, megane vs %50-%60 civarındayken civic 20lerdeydi. İthal olunca fiyatı bence çok artmaz.

Civic hb ingiltere üretim, sedandan 11bin daha pahalı. Sedan Tayland'da üretilecek. İngiltere'ye göre maliyeti düşük olur diye tahmin ediyorum.

Tek sıkıntı Honda tr distribütörü. Kazık politikası uygulayabilir.

• commandx C kullanıcısına yanıt
    Öyle politika uygularlarsa sonu mazda 3 gibi olur. Satışlar çok çok azalır ve bir süre sonra ülke pazarından çekilirler

• Renk seçenekleri neler olacak acaba ?

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.