Şimdi Ara

SAMSUNG QD-OLED SERİSİ (ANA KONU) (82. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: hidalgo_55 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 3 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.786
Cevap
149
Favori
312.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam İstanbul'da bulunmuyorum yoksa güzel kampanya. Keşke diğer illere de getirselerdi. Bu arada güle güle kullanın hocam  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SIE Santa Monica -- 27 Kasım 2022; 19:20:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @HERKEZ,

TKGS kurulum yapan arkadaşım varsa yazarsa çok sevinirim yokmu hiç arkadaşlar bu benim için çok önemli lütfen TKGS KURULUM YAPAN VARMI LÜTFEN !!!  

• FrtNrn F kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam. Benden sonra siz almışsınız. Ben alırken 2 tane vardı 😂

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • sky__walker kullanıcısına yanıt

Tamamdır hocam alıp deneyeceğim teşekkür ederim bilgilendirme için

• notropil kullanıcısına yanıt

TKGS kurulum yapılıyor hocam

TKGS ne bilmiyorum ama uydu ayarlarına girip baktım eve gelen servis TKGS kurulum yapmıs ayarlarda öyle duruyor şuan.

Herkes ide artık herkez yazmayın be güzel kardeşim. 40 bine tv bakıyorsunuz ama herkes yazmayı bilmiyor musunuz.. umuyorum yanlış yazmışsınızdır.

• infernal_fp İ kullanıcısına yanıt

Evet, gerçekten iyi televizyon.  

Ancak görüntü kalitesi hakkındaki değerlendirmeler genellikle subjektif, objektif değil.

Resim modu dinamik, aydınlık değeri en yüksekte (50), kontrast en yüksekte (50), renk ortalamada (25) iken ve samsung demo video oynarken "vay be harika gösteriyor" diyen çok insan gördüm.

Resim modunu standart/doğal yapıp, aydınlığı %80'de (40), kontrastı %80'de (40) ve rengi ortalamada (25) tutup öyle görüntü kalitesini değerlendirmek ve kıyaslamak lazım.

Hatta USB bellek ile en çok izlediğiniz bir film ve video ile gidip onu oynatarak görüntü kalitesi değerlendirmesi yapmak ve kıyaslamak daha doğru olur.

Yoksa mağaza demo ayarları ile her televizyonu beğenirsiniz.  

• Bu tv zaten 33 bine kadar satildi.fiyatini 48bin yapip %20 ayagina yine yolunu buldu samsung:))

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Tv nin arkasında duvara monte aparatının takıldığı vidanın çapını bilen var mı? Araştırdım ama bulamadım. Kimi yerde M4 yazıyor kimi yerde M6

Edit: bu arkadaş M8 vida kullandığını söylüyor. Bizimki de aynıdır herhalde.

youtube
    Fitting guide for wall mount brackets to a 65 inch Samsung S95B, including measurements & bolt sizesThanks to Box.co.uk for sending over the Samsung S95B OLE...
    https://www.youtube.com/watch?v=fTXTZmCyoDc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi E_81 -- 28 Kasım 2022; 11:25:41 >
  • Teşekkürler. 

Elbette yanlış yazdım  

Birader, içimizden bazıları "Z" kuşağı olabilir. Onlar hep "Z" kullanılır. mesela, ŞarZ, HerkeZ gibi...   

• Geçin bakalım dalganızı....  

• Bu Z kuşağından çekeceğimiz var 

• evet özellikle inceleme sitelerinde fabrika ayarlarında ayarlarla modlarla test yapılıyor.Haftasonu TV'yi alırsam yine kafam philips 907'e kaymıştı fakat indirim olmadığı ve indirim olsa dahi samsung'u dip fiyat aldığım için S95'i tercih ettim.Philips 907'in ve diğer tüm philips'lerin kendi ayarları ne yazık ki berbat gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra TV tamamen değişiyor.SDR FULL HD USB bellekle aynı aynı video'yu oynattığımızda Samsung'un kendi oynatıcından kaynaklı mı bilmiyorum motion performansı philips 907 altında kaldı.Renk olarak ise SDR dolayı pek fark yoktu sadece samsung daha pasteldi.TV kurulunca 706'yı satmadan ayarları farklı farklı setleyerek karşılaştırma yapacağım 907 ve 706 aynı mediatek chip'i kullandığından dolayı hareket performansında fark olmayacaktır o zaman daha net bişeyler söyleyebilirim.

• Ben soundbar ile kullanıyorum ama genel bir bilgi vereyim. Cihazın kendi ses sistemi gayet tatminkar diyebilirim. Büyük beklentisi olmayan herkesi tatmin eder. Bununla birlikte kumandadan şikayet ediliyordu, artık bilemiyorum ama ben bir kez bile takılma sorunu yaşamadım, en azından şimdilik.

• Hem Lg, nemde Samsung sahibi olarak, Cihazın Lg Oled lere göre kayda değer, direk farkedilen, Renk, derinlik hissi, parlaklık yönünde avantajı var. En kötü oled bile güzel. Lg oled ler kötü anlamı çıkmasın burdan, gayet iyi. Bende halen C1 den çok memnunum ama bu cihaz direk farklı.

• Bi tv ye soundbar almaya gerek var mi sizce? Samsung HW-Q990B 18 19bin civari fiyata sahip. Alsak aldigimiza deger mi degmez mi bilemedim..

• M_Scofield M kullanıcısına yanıt

Şuan piyasada satılan Samsung, LG, Sony gibi soundbarların açıkçası performansını bilmiyorum. Ancak tv'lerin hiç tatmin edici ses vermedikleri bir gerçek. Normal uydu, kablo kanalları için çok önemli değil bence. Ama film, dizi vs izlerken resmen keyif baltalıyıcı bir unsur. Bu yüzden yıllardır benim gibi çoğu insan bu iş için eskiden beri bir ses sistemi mutlaka kullanıyor. Kimisi hazır bir sistem kullanıyor, kimisi bir amfiye kendi keyfine göre seçtiği speakerlar bağlayarak bunu yapıyor. Ben bu gruba dahilim. Bu nedenle de tv gibi kısıtlı alan ve fiyat baskılı bir üründen çıkan ses asla tatmin edici olamıyor. Göz, kulak gibi organlarımız kaliteli sese ve görüntüye muhatap oldukça bir nevi eğitilmiş oluyorlar ve algıladıkları şeyin ne kadar kötü, ne kadar iyi olduğunu anlayabiliyorlar.

Kısacası izlediğiniz, film ve dizilerde keyfinizi artırmak istiyorsanız harici bir ses çözümüne mutlaka gitmelisiniz. Ancak bu noktada ne alacağınızı ihtiyaçlarınız ve bütçeniz belirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZvAnA -- 29 Kasım 2022; 8:21:13 >

• 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.