Yüzbaşı
09 Kasım 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 52 (Bu ay: 0)
Gönderileri
İyi günler elimde bir adet 120gb corsair gt ve 240 gb Kingdion marka ssd var, normalde corsair'i kullanıyordum kingdion'u 11.11 de uygun gelince aldım ve kullanmaya başladım ancak bilgisayarımda dosyaları acarken, video başlangıclarında takılmalar mevcut kafamı karıştırdı. Aşağıya 2sinin de crystal disk mark ile yaptığım benchmark sonuçlarını ekliyorum. Okuduğum bir makalede günlük kullanım için 4k değerlerinin önemli olduğunu okumuştum ancak benchmark'da 120lik bazılarında iyiyken bazılarında kötü kafam karıştı, ssd'lerden birini de oteki pc'ye takacağım için iyi olan hangisiyse onunla yola devam edeceğim.
Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.
Elimdeki SSD'lerden hangisi daha iyiElimdeki SSD'lerden hangisi daha iyi
Msi ge70 2pc apache bilgisayarımda corsair force gt 120 gb ssd takılı, fabrika değerleri 550mb okuma 510 yazma ancak benim yaptığım ölçümlerde 480mb okuma 130 mb yazma çıkıyor, hatta 7200rpm hdd e yaptığım ölçümde 120mb yazma hızı verdi.
Bir sorun var ancak bir türlü çözemedim. Sata 3 e bağlı sata kontrolleri achi seçili trim özelliği kapalı başka ne yapabilirim hızlandırmak icin bilemedim.
Bilgisi olup yardım eden olursa şimdiden çok teşekkür ederim.
Herkese iyi akşamlar. Bundan 4 ay önce aldığım 55c6v televizyonumda kendiliğinden alttaki resimlerde görüldüğü şekilde bulutlanmalar oldu. Bulutlanma sadece gri ekranlarda gözüküyor siyah veya renkli görüntülerde görünmüyor. Çok canımı sıkmaya başladı, acaba hangi yolu izlemeliyim ?
NOT: Ekrandaki nokta nokta gözükenler video'dan filmi açtığımda çok bariz çıkınca sizlere danışmak istedim.
LG OLED 55c6v ekran sorunu

LG OLED 55c6v ekran sorunu
İyi günler herkese. MK5 2010 model yeni göğüs almak istiyorum ve bir tane araba buldum ancak piyasa ve ikinci eli hakkında ne kadar araştırsam da pek bilgi bulamadım o yüzden burada mutlaka bilen birileri vardır diyerekten sizlere danışmak istedim. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ediyorum.
Aracın ikinci elinde satışda çok az araba var o yüzden piyasa eğrisine bir türlü hakim olamadım, bir tane araba buldum ancak fiyatı iyi mi yoksa elimde mi patlar bir türlü kestiremiyorum.
Bulduğum aracın bilgileri;
2010 Model 87bin KM-LPG'li- Exclusive paket
4 Parça lokal boya (çamurluklarda)-Değişen Yok
8.200-500-300 olmak üzere 9bin hasar kaydı var
Ve pazarlıkla 45bin e kadar düştük.
Bugün karşı tarafa bir cevap vermem lazım ancak muallakta kaldım çıkamıyorum kimi çok iyi diyor kimisi hasar kaydı satamazsın diyor işin içinden çıkamadım bir türlü.
Arkadaşlar lg oled tvler lgnin kendi askı aparatı haric bir askı aparatı ile duvara monte oluyor mu yoksa illa lg'nin kendi askı aparatını mı almak zorundayız? Malumunuz kendi askı aparatı baya pahalı .
Bilgisi olanlar yardımcı olabilirse çok sevinirim.
7.000 TL'ye kadar 55" ekran boyutunda hangi televizyonu önerebilirsiniz arkadaşlar. Samsung 60KS8000 almayı düşünüyordum ancak 3.5 metre izleme mesafem olacak odamda o da aşırı fanteziye kaçmak gibi olacak ve forumda okuduğum kadarıyla göze de fazlasıyla zarar verir diyorlar.
Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
Killian serveri üzerinde türk guildi arayanlar arttığı için konuyu açıyorum.

Katılım şartlarımız;

• 50 Level ve üstü olmak.
  • Support karakter olmak (Priest, Lancer ve Mystic). [Guildde şuan için fazlasıyla dps olduğu için geçiçi olarak dps alımları durmuştur.]
  • RaidCall kullanmak zorunludur.
  • Guilde giriş yaptıktan sonra Guild penceresinden additional information kısmından Nickinizin yanındaki boşluğa adınızı ve yaşınızı yazmanız.
  • Ve son olarak Guildimizde bayanlar ve yaşca büyük insanlarda fazlaca bulunduğu için konuşmaların terbiye sınırları içerisinde olması.

Guild'e katılmak için server isminden aratabilirsiniz veya Cadros , Alchemst, Xozz ve Akalord'a istek gönderebilirsiniz.
Grola 1.1 yüklü telefonuma 2.0 versiyonunu yüklemeye çalışırken brick oldu ve fastboot ekranında açılıyor,
http://forum.donanimhaber.com/m_103635167/f_//tm.htm#104976978 bu konuda belirtilen adımları yaptım ancak son adımda c:\adb>fastboot flash dbi db
error: cannot load 'dbi.img' şeklinde bir hata veriyor , lg flash tool ile yüklemeye çalıştığım zaman kdz dosyasını %2'de takılıyor, tot dosyası ile yüklemeye çalıştığımda modelin farklı olduğunu söylüyor ve telefon modeli olarak "L01F" olarak görüyor, konuyla ilgili araştırma yaptığımdahttp://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/fix-lg-flash-tool-stuck-2-t3031112/page2 bu konuya rastladım belki çözüm olur diye ancak adb driverlerını yüklememe rağmen pc telefonu görüyor ancak cmd'de adb devices dediğimde görmüyor. Telefon brick olmuş bir şekilde kala kaldım. Konuyla ilgili bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.
En son TERA'yı oynamıştım baya sarmıştı ancak oynayan az kişi olması ve yardımlaşma olmaması nedeniyle belli bir süreden sonra sıkmaya başladı tekrar oyun arayışlarına girdim, çoğu oyuna baktım ancak pek fazla ilgili çeken bir oyun bulamadım , tavsiye edebileceğiniz Tera , Battle Of Immortals ve Aion tarzı 2014 ve sonrası çıkmış oyun var mı
Öncelikle herkese iyi günler ve iyi forumlar.
1-2 aydan beri server uyumlu uydu alıcısı modellerini araştırıyordum ancak alıp almama konusunda kararsızdım şimdi almaya karar verdim ve model konusunda biraz sıkıntı yaşıyorum, öncelikle uydu konusunda hiçbir şekilde bir bilgim yok sadece bu forumda gezerken gördüklerimi biliyorum o kadar
Aradığım özelliklere gelecek olursam,
-Server(CCam vb.) desteğinin olması
-HD uyumlu olması (4K sanırım şuan için fiyattan dolayı imkansız)
-Arayüzü kullanışlı ve özellikle kanal geçişlerinin hızlı olması
-Fiyatının 300 TL'ye kadar olması (Biraz esneme yapabilirim )

Kısacası; Aradağım üründe sorun yaşamadan , yazılım vs. işleri ile uğraşmadan direk server yükleyip kullanabileceğim bir model arıyorum şimdiden tavsiyeleriniz ve önerileriniz için çok teşekkürler!
Hakkında
Meslek: Adalet Bakanlığı Personeli
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Otomobil
Volkswagen Jetta
Mobil cihaz
Oneplus 8t
Operatör
Vodafone Net
ISS
KabloNet
Takım
Galatasaray
TV
LG
Notebook
MSI
LOL
Olaf
Dünyadan Futbol
FC Barcelona
Kulaklık - Amfi
Sennheiser
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 2 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 538
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 8.163 (Bu ay: 153)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 120 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.