Şimdi Ara

2021 Yeni Clio 1.0 Sce 65 bg nasıldır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
55
Cevap
0
Favori
51.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün babam 2021 Yeni Clio 65 bg görmüş bayide. İnternetten bakınca hep 72 bg falan görünüyor, 65 göremedim. Performans hiç önemli değil babam için, otobanda bile 120-130 üstüne çıkmaz. Hız yapmaz. Rampada falan çok sorun olur mu acaba?

• Şahin bile gidiyor Edirne’den Kars’a. O yüzden bu tarz bir arac alırsanız kullanamazsınız diye düşünmeyin.

Sehirici 70-80-90 gibi hızlarda çok fazla zorluk çıkarmaz.

en büyük sıkıntı uzun yokuşlarda olur. Aracın devri yokusun başlarında sabit kalıyor gibi gözüksede 5-10 sn sonra yavaş yavaş devrin düştüğünü görürsünüz ve hız korumak icin vites düşürmeniz gerekir. Bu tarz araçlar uzun yokuşlarda 3. Vitese kadar duser.

yollarimizin çoğu ozellikle Batı kısmında çift şerit olduğu icin sollamalarda sıkıntı yaşamazsınız ama virajlı gidiş-geliş dağ yollarında sollamalar vites küçültseniz bile aracın hızlanması uzun süreceğinden tehlikeli olabilir.

ayrica sık sık vites küçülteceğiniz icin gürültülü olurlar.

ağırlıklı sehirici kullanip nadiren şehirdisi kullanılacaksa alınabilir. Ağırlıklı sehirdisi ise başka araçlara yönelmemizde fayda olabilir.

Kia rio nun motoru bir tik daha güçlü. İlla bu paraya sıfır olacaksa Kia rio opsiyonuda var.

• 2021 de 65 beygire düşürdüler. Ibiza fiyat olarak daha avantajlı.

Clio kampanyalı 138 bin gözüküyor ve bomboş bir arac. İbiza nin dolu versiyonu 145-146 binlere bırakıyorlar. Motoru 75 beygir olması lazim.
  • ARES007 A kullanıcısına yanıt
    Anladım, pek anlamıyorum beygir ve motor işlerinden. 1.0 ve 65 beygir olmasının çok kötü yanları neler?
  • Fiyat listesinde var nasıl göremedin 65 HP

2021 Yeni Clio 1.0 Sce 65 bg nasıldır?
  • Nakahella kullanıcısına yanıt

Şahin bile gidiyor Edirne’den Kars’a. O yüzden bu tarz bir arac alırsanız kullanamazsınız diye düşünmeyin.

Sehirici 70-80-90 gibi hızlarda çok fazla zorluk çıkarmaz.

en büyük sıkıntı uzun yokuşlarda olur. Aracın devri yokusun başlarında sabit kalıyor gibi gözüksede 5-10 sn sonra yavaş yavaş devrin düştüğünü görürsünüz ve hız korumak icin vites düşürmeniz gerekir. Bu tarz araçlar uzun yokuşlarda 3. Vitese kadar duser.

yollarimizin çoğu ozellikle Batı kısmında çift şerit olduğu icin sollamalarda sıkıntı yaşamazsınız ama virajlı gidiş-geliş dağ yollarında sollamalar vites küçültseniz bile aracın hızlanması uzun süreceğinden tehlikeli olabilir.

ayrica sık sık vites küçülteceğiniz icin gürültülü olurlar.

ağırlıklı sehirici kullanip nadiren şehirdisi kullanılacaksa alınabilir. Ağırlıklı sehirdisi ise başka araçlara yönelmemizde fayda olabilir.

Kia rio nun motoru bir tik daha güçlü. İlla bu paraya sıfır olacaksa Kia rio opsiyonuda var.

• Performans aramayan insan icin sıkıntı olmaz.

Ben sirf motoru icin Clio 4 aldim 0.9 Tce
  • Şehiriçi için gayet güzel kullanılır. Şehirler arası kullanımda yokuşlarda ve ara hızlanmalarda biraz üzer. Yüksek devir çevireceğinden biraz da gürültü yapar.
  • Hocam ben uzun süre kullanmadım ama kısa süreli kiralamıştım 75 bg olan versiyonu 100 bg versiyonu ve 130 bg versiyonu ayrı ayrı kullandım. 75 bg kullanınca bariz hızlanma konusunda çok ağır kalıyor ben manuel kullandım 75 beygiri 5. viteste 120 ile giderken bile çok bağırıyor motor şehirdışı için hiç uygun değil muhtemelen fazla yakıt tüketecektir. 100 bg ise aman aman değil ama bu araba gitmiyor dedirtmiyor 130bg otomatik kullandım o keyif vermişti ara hızlanma olarak. Bana kalırsa şehiriçi alınır ama şehirdışı yapılacaksa çok yakacaktır bu göz önünde bulundurulmalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nakahella

Anladım, pek anlamıyorum beygir ve motor işlerinden. 1.0 ve 65 beygir olmasının çok kötü yanları neler?

ibiza 80 bg

• Mis gibi Egea varken ne işiniz var küçücük 65 bg arabayla ?
  • Bu vergiler sayesinde yakında at arabası alacağız
  • Alınacak araba değil bana göre.
  • 1.4 95 beygir egea alın. Yazık günah iyice suyu çıktı 65 beygir nedir.
  • Egea alın, clio dan kat kat iyi araba, hemde 6 vites 95 hp... 4 cam otomatik...
  • 65 beygir araba insanı üzer. Hem de çok üzer. Bu devirde bu kadar zayıf motorlu bir aracın piyasaya sürülmesi çok şaşırtıcı.

Benim araç 90 beygir. Yine de tam olarak mutlu değilim.

• Sanki Egea cross daha iyi olur gibi.
  • Benim motosiklet bile 36 beygir :)
  • 65 beygir nedir. 90 tork, 16-17sn 0-100 km. Yokuşlarda sorun yaşamaman mümkün değil. Test sürüşünde rampaya vur arabayı. Ben bu fiyat bandında Rio derim.
  • Hocam mis gibi 1.4 egea 95 hp al napacaksın 1.0 65 hplik clioyu çok üzer uzun yola falan çıkarsan
  • Bence bu araba sadece markete gitmeye yarar, uzun yola çıkılmaz şehir içinde de dar alanlarda kullanılabilir, açık alanda motor gitmez ama bağırır. Bu kadar da kötü motorla araç üretilmemeli sene 2021 oldu

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.