Şimdi Ara

2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (275. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.998
Cevap
134
Favori
753.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 273274275276277
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kendiniz yapmaya çalışmanızı tavsiye etmem. Ortaya çok daha maliyetli bir sonuc çıkabilir. Servise götürün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dgkn_sglmr D kullanıcısına yanıt

servis yanlız bu cihazı takıyor hocam 13800.tl garanti bozulmuyor dışarıda çok daha ucuza taktırabilirsin lakin elektrik aksamından kaynaklı arıza olursa garanti dışı kalıyor karar sizin

• wquzun kullanıcısına yanıt
    Servis ekranı nasıldır hocam peki carplay desteği var mı?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • hocan bu videoyu inceleyin

2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]OTO BİLGİyoutube
    İnstagram adresimizi takip etmeyi unutmayın. https://www.instagram.com/otobilgiofficial/ Her Pazar 12:00 de yeni videolarımızı kaçırmayın. Sizlerde kanalımıza abone olarak beğeni ve yorum yaparak bize destek olabilirsiniz. Şimdiden teşekkürler görüşmek üzere.
    https://www.youtube.com/watch?v=VEAH59RrYBM
  • wquzun kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • horsanali kullanıcısına yanıt

Kendi sorunuma bulduğum çözümü yazayım ( Yetkili servis de çözemedi cihazı sökmek istediler 15-20 günlük servis süresi varmış o yüzden şansımı denemek istedim )

Aracın gelişmiş özelliklere girip aracın modelini KOLEOS LO LO, KOLEOS LO olarak değiştirdim... sorunum çözüldü.

belki birinin işine yarar

Bu arada o ekrana nasıl gireceğinizi anlatan videolar var internette

şifre : 7890

• Cümleten selamlar.

2009 model jetta aracımı satıp 2017 megane 4 sedan araca geçmiştim. Araç genel olarak güzel fakat müzik dinlenmesin diye tasarlanmış bir araç maalesef.
    Ticari boş caddy araç bile ses konusunda çok üstündü. Bende çok para harcamadan nasıl çözerim diye araştırmaya başlamıştım.

Ardından "Orjinalliği Bozmadan Ses iyileştirme Tavsiye" adlı konuyu buldum ve arkadaşlar sağolsun değerli tavsiyeler sonrası koltuk altı slim bass alıp tweeter ile biraz düzelteyim diye yola çıktım.

Ürünleri incele, seç sipariş ver derken baya zaman geçti üzerinden. Bu arada aracımın hoparlörlerine birşey oldu ve ses hiç çıkmamaya başladı. Ardından sonradan taktırdığım tesla ekranda birşey vardır diyere söküldü ve servise gitti. 700TL para aldılar. taktık ses yine yok. Orj ekranı taktık ses yine yok anladık ki kabinlerde gitmiş.

Söktük baktık hoparlör altında pas tespit ettik. Detay iç temizlik için götürdüğüm yerlerde oldu diye tahmin ediyoruz.

Ardından işin içine 4 kabin fiyatı daha eklendi.

Amfi takmadan ne yapabilirim diye ses sistemi işi yapan yerleri gezdim birkaç hafta. Ardından tanıdık vasıtası ile bir firma ile anlaştım ve işi hallettik.

Navigold NG08-m16 koltuk altı slim bass : 1335TL
    Clifford çif yollu (üzerinde kensinden tweeter mevcut ve amfi ile çalışmaya uygun) 4 hoparlör, işçilik, sarf malzeme dahil : 1900TL

Bu değişim ile megane 4 ses sistemi toparladı. Eski jetta aracım ile kıyaslanmayacak derecede daha iyi oldu.
    Slim bass'tan hiç bu kadar performans beklemiyordum. Ön yolcu koltuk altına koyduk ve kumandası da del biç olmasın diyerek far yükseklik ayarı tarafına sabitledik. Erişimi çok kolay oldu.

Bass max seviyede iken ses %30ların üzerinde araç içi titreşim yapıyor  Resmen o titreşimi hissediyorsunuz. ve öyle tekme atar gibi değil tok kalın bir bass veriyor.

Velhasılkelam orjinal ses sisteminde problem olmayanlar bu bassı alıp taksın önlere 2 adet orta seviye dome tweeter ile bambaşka bir ses deneyimi yaşayabilir. Hiç orjinal hali ile katlanmaya gerek yok ayrıca büyük paralar harcamaya da gerek yok.

Cümleten kazasız belasız.

2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]
    2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andios -- 18 Nisan 2022; 9:19:8 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• 2020 model 1.3 tce EDC 20.000 km de 2gb necvox ekran takılı aracım var.son zamanlarda direksiyon arkasındaki ses kontrol tuşları dan ses açma ve mute tuşu bazen çalışıyor bazen çalışmıyor.bilgisi olan öden duyan varmıdır.sanki necvox ekranla iletişim kuramıyor gibi.tus karda bı sorun olduğunu sanmıyorum.cihaz leş ötesi malesef.keske dışarda daha iyi bir cihaz taktirsaydim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • LaViTz kullanıcısına yanıt
    geçmiş olsun valla bu cihazdan çektiğiniz nedir böyle Allah kolaylık versin üzüldüm sizlerin adına

• Arkadaşlar merhaba
    9 bin km de 1.3 tce edc 2021 joy araç aldım. 2gb versiyonlu tesla ekran var serviste takılmış.

Arabada start stop var ama ışıklarda durduğunda "Akü akıllı enerji yönetim önceliği" uyarısı veriyor ve start stop devreye girmiyor?

Servis kayıtlarına baktığımda 70 amper akü takılmış 1000 km civarlarında. Sorun nedir bilen var mı?
    Aradım konuda bulamadım.
    Anladığım akü de bi şekilde yeterli güç yok ama bu normal olamaz bu km de araçta diye düşünüyorum.
    Yardımcı olabilir misiniz?

Edit: aracı yaklaşık 20 dk kullandım. Durduğumda çalıştı ss bu sefer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mefata -- 30 Nisan 2022; 12:26:37 >
  • 2019 model dizel araç için servis bakımı 2890 TL 2.bakım için Fiyat verdiler...

• /ValidateCaptcha?returnUrl=https%3a%2f%2fmobile.donanimhaber.com%2f2021-renault-megane-sedan-ana-konu-guncel-bilgiler-burada--112734634-274
    Silecek suyu için tekrar servise gittim. Servise aldılar ve hemen geri çıktı. Suyu bitince hava yaparmışta, megane 4 lerde kronikmiş. Neyse su verdi problem yok şimdilik ilk işlem de şüpheli benim gözümde.
    Şimdi de klima ayaklara üflemiyor. Bugün ayaklarımoz ısınsın dedik memlekette. Yok arkadaş kesinlikle ayaklara üfkemiyor. (İcon paket) Orjinel küçük ekranlı.
    Bilen varsa çözümü veya sebebini yardımcı olursa mutlu olurum.
    Yine servis yolu gözüktü galiba.

• Ankara Elâzığ arası. 750 km yol geldim ve yol bilgisayarı 5.1 lt gösteriyor. Ortalama hız 83 ama gidenler bilir çok fazla yerleşim yeri ve şehir ışıklarından geçiliyor (Özellikle Malatya içi 15 civarı ışık var) ve çok fazla radar mevcuttu. O yüzden hız düşük kaldı.

Ulaştığım anda benzin lambası yandı ve 90 km gösteriyordu.

Benzinli bir araç için bence harika değerler.

• mefata M kullanıcısına yanıt
    akü seviyesi %80-85 altına düştüğü zaman s/s devre dışı kalıyor ama uzun yol yaptıktan veya şehir içi uzun kullanımdan sonra akü şarj seviyesi yükselince otomatik devereye giriyor bu iyi birşey ama çok erken devre dışı kalıyor zaten bana göre gereği de yok zaten ben her arabaya bindiğimde alışkanlık yaptım otomatikman elle devre dışı bırakıyorum

• YouTube gene patladı. Sunucuya erişilemiyor 400 hatası vermeye başladı.

• takip

• Arkadaşlar 1.3 tce manuel Megane aracı geçen babam kullanırken ani fren sonucu araç stop etmiş gösterge ekranı kırmızı olmuş ve ekranda motor hasar riski aracı kullanmayın gibi bir şeyler yazmış. Servise çektirmişler ama serviste bir şey çıkmamış. Verdikleri kağıtta "ei ynd prog enjeksiyon beyni G138 " gibi bir hata gözüküyor. Bir kaç gündür aracı kullanırken bazen rölanti devrinde ilerlerken olmaması gereken bir silkeleme hissettim ama hep mi vardı emin değilim. Fikri bilgisi olan var mıdır?

• Ussuz kullanıcısına yanıt
    Motorda hasar riski uyarısı almayan nadirdir herhalde. Bende de 2000 km de iken uzun yolda aldım ama durumu bildiğim için 15 dk bekledim uyarı gitti ve yoluma devam ettim. Sonrasında bakımda hiçbir uyarı çıkmadı.

Eğer silkeleme sorunu önemliyse gösterin derim ama hasar riskine takılmayın bence. Alıştık bu hataya 😎

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TDB -- 8 Mayıs 2022; 6:43:33 >
  • TDB T kullanıcısına yanıt

Anladım hocam. Aslında siz deyince hatırladım bu hata mevzusunu da sanki Tesla ekran taktıranlarda oluyordu diye hatırımda kalmış bende de Tesla ekran yok. Ayrıca dün uygun şartlarda denedim o bahsettiğim hafif silkeleme yok gibi geldi.

• Ussuz kullanıcısına yanıt
    Başta bir arkadaş servisin ekran uyumsuzluğundan kaynaklandığını söylemişti biz de inanmıştık ama İnternete arayınca ekran olmayanlarda da olduğu hatta eski kaslarda da aynı sorun olduğu görülüyor.

Belli ki motor hassas çabuk tepki veriyor.

• 
Sayfa: önceki 273274275276277
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.