Şimdi Ara

2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (277. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.997
Cevap
132
Favori
751.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 275276277278279
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Standart 60000 bakımı için 3900 TL dediler. Yağ, yağ filtresi, polen ve hava filtresi, fren hidroliği, buji vs bir kaç bir şey daha vardı. Ama sizinki 5 yıl olduğu için muhtemelen başka şeyler de vardır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ussuz -- 19 Mayıs 2022; 20:34:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ussuz

Standart 60000 bakımı için 3900 TL dediler. Yağ, yağ filtresi, polen ve hava filtresi, fren hidroliği, buji vs bir kaç bir şey daha vardı. Ama sizinki 5 yıl olduğu için muhtemelen başka şeyler de vardır

Ben de bugün konuştum, yazdıklarınıza ek aksesuar kayışı ve buji değişirken sökülen manifold için 4 adet manifold contası dahil 4200 lira dediler.
    2 adet servisle görüştüm, fren hidroliği değişimine gerek yok dediler ama pek guvenemedim.
    Açıkçası servise bu ücreti veresim yok. Yalnızca yağ ve filtreler için, mais marka olarak, 1072tl fiyat buldum nette, 100 lira da bı servise versem 1172 olur.
    Buji, aksesuar kayışi, fren hidroliği ve ne kadar gerekli bilmiyorum 4 adet manifold contası ekleyince de 2400 yapıyor. Yağ ve bunların değişimine de 400tl versem 2800 yapıyor.
    Buji ve aksesuar kayısı degisimi ne kadar gerekli, onu arastiracagim. Araç 5 yıl, 60binde.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• outofnick O kullanıcısına yanıt

Garanti var diye mecbur servise gidiyor araç ama garanti yoksa orjinal parçalarla dışarıda yaptırmak dediğiniz gibi muhtemelen daha uyguna geliyordur

• Arkadaşlar 1.3 tce lerde eco modu her çalıştırmada otomatik başlatmayı bilen var mı?

• Aracımın sağ arka sis lambası yanmıyor. Servise sordum eğer lamba patlaksa garantiye girmiyor ama lamba sağlam olmasına rağmen yanmıyorsa garantiye girer dediler doğru mudur?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • mefata M kullanıcısına yanıt
    Sanırım yok öyle bişey.

• WindWild kullanıcısına yanıt

O standart olarak hiçbir araçta yanmıyor diye biliyorum Avrupa Birliği normları mi ne bir olayı var

Sanırım tertibat var ama aktif değil gibi bir durum da vardı

Not: Bu bilgilerin hiçbirinden emin değilim2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]  sıfır aldığımız araçta da yanmıyordu internette böyle bir şey okumuştum diye hatırlıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ussuz -- 24 Mayıs 2022; 8:32:44 >
  • WindWild kullanıcısına yanıt

Youtubeda bi video vardı, adamlar megane için güzel bilgiler veriyodu ve yapılması gerekenleri anlatıyolardı. Arka sis lambası fabrikadan tek taraf yanacak şekilde çıkıyor ama onu da bi kablo çekerek çözebilirsiniz demişlerdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DHölücüsü -- 24 Mayıs 2022; 14:4:29 >
  • Arkadaşlar merhaba. Megane 4'lerde icon donanım dışındaki modellere geri görüş kameralı tesla ekran takılabiliyor mu? Takılıyorsa hangi modellere takılabiliyor ve icondaki ile aynı ekran mı? Necvox vs olsun istemiyorum, ona göre ikinci el araç alma durumum var. İlgilenip yazanlara şimdiden teşekkür ederim.

Edit: Arkadaşlar komple ekran değişiminden bahsetmiyorum. O çok maliyetli, geri görüş kamerası sonradan monte edilebiliyor mu, ediliyorsa hangi paketlere, soru budur.

Not: Alacağıma araç muhtemelen 2017 model olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fellini -- 29 Mayıs 2022; 1:18:49 >
  • araç 2020 icon benzinli.

geçen gün ön ekranda "4control" yazdı sürüş modunda, bilgidiğim kadarıyla talismanda vardı bu araçta yok, ancak ön panel aynı sanırım yazı mevcut.

karşılaşan var mı ?

• arkadaşlar 2019 icon 1.2 TCE EDC 35 bin km'de olan aracımızda silkeleme sorunu vardı, rot değişimi ve şanzımanı garantiden değiştirdiler. eğer garantisi olmasaydı 70 bin TL tutabileceğini söylediler. değiştirdikten sonra 2 bin tl verip aracın garantisini 2 yıl daha uzattık.

araçtaki tesla ekrana apple carplay ile telefonu kablolu bağladım. gayet güzel oldu.

• Selamlar.
    2012 yılından beri kullandığım sıfır aldığım Toyota Auris'im var.

Megane 1.3 TCE EDC Joy donanım var bayiye ay sonu gelecek 5.000 lira kapora ile ayırtabiliyorum. 572 bin lira fiyat verildi, tarafıma aracımıda takasla alabileceklerini belirttiler. Kendi aracımı 245 bin liraya saydılar.

Neyse;

Kendi aracım LPG'li 3 yıl önce taltırmıştım gayette memnunum. Yakıtıda çok iyi. Megane 1.3 alırsam pişman olur muyum yakıttan dolayı? Çevremdekiler Auris'in tüketimini ararsın diyorlar. Şu anda şehiriçi 1 lira yakıyor. Megane en az 2 lira yakar diyorlar.

Fabrika verisi 6.4 gözüküyor şehiriçi ama bu değeri yakalayabilen sanırım yok. En az 7.5 diyorlar.

Ne diyorsunuz bu durumda.

Senelik 10.000 km anca yapacağım. Belki daha az.

Aslında Megane aklımda hiç olan araç değildi, hem bayide olması hem 2022 olması hem otomatik olması cezbetti. Benim gönlüm 1.6 son kasa ikinci el Corolla alıp LPG taktırmaktı.

Yorumlarınız çok değerli benim için, bekliyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    7.5-8lerde yakıt tüketimi olacaktır minimum.

• Dgkn_sglmr D kullanıcısına yanıt
    6.8-7 lt görenler varmış nasıl oluyor, yalan atıyorlar herhalde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Şehir içi ama akan trafik ışıkta az durma vs ile mümkün.

kullanım alışkanlıklarınıza bağlı olarak 2 ve üstü yakabilir daha yeni uzun yol yaptım 1.50 TL yaktı

Araç çok atik ustam o yüzden bir miktar yakıyor.

Ben sürekli hesap yaparım az yaksın derseniz sizin beklentinizi karşılamaz.

Diğer arkadaşlar da yazmış 7-8 arası tüketimi var.

Şehir dışı zorlarsanız 6 gibi.

Birde atmosferik araçta ki gibi şehir içi şehir dışı 2 kat fark olur gibi düşünmeyin Turbolu araçlarda genelde %15-20 gibi fark eder.

• ANLOVE kullanıcısına yanıt

Anladım şu anki aracım LPG'li. Şehir içi 9.5 litre LPG tüketimi var. Buda güncel lpg rakamları ile kmde 1 lira civarı yapıyor.

1 lira yakan araçtan inip 2 lira yakan araca binmek insani ister istemez düşündürüyor. Ki benim aracımın üstüne 300 bin lira para vereceğim.

Ben en iyisi 1.6 otomatik 2019-2020 Corolla bakayım LPG taktırıp devam edeyim.

Hesap ortada bana gelmiyor maalesef.

Birde Megane en boşu olacak yaw Joy donanım.

Oda aklımı kurcalıyor.

Kafam çok karıştı vallahi.

• vay be.. 30-40 kuruşları konuşurken 1,5 TL bile normal gelmeye başlamış... 2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] 

içi boş araç alacağıma full donanımlı bir araç almayı tercih ederim imkanlar doğrultusunda.
    performans ne kadar önemli kişiye göre değişir ama rahatlık bence daha önce gelir evet Megane çok güzel bir araç sürüşü zevkli ve konforlu yakıtı da diğer benzinli araçlardan daha az yakıyor. yılda 10 bin km yapacak olsam hayatta tüp taktirmam araca ama donanımlı olmasını isterim

• 
Sayfa: önceki 275276277278279
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.