Şimdi Ara

2019 sonrası Peugeot 3008 hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
36
Cevap
0
Favori
2.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostlar merhaba, 2019 ve sonrası model bir 3008 almayı düşünüyorum. 2014 astra J’yi satmanın vakti geldi artık. Bu araçlarda neye bakmalı, hangi paket tercih edilmeli, 1.2 benzinli olanın ilan sayısı az dizel olanlar tavsiye ediliyor mu ? Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

• Dizelini de benzinlisini de tercih edebilirsiniz ben dizelini kullanıyorum aslında 3008 forumuna baksanız daha iyi olur
    Ama aklımda 1.6 puretech olan kalmadı değil performans olarak çok iyi
    Fiyat performans aracı 3008
  • Dizellerde adblue tankı sorunu yaşanıyor.

1.6 benzinli motorları da sürekli sorun çıkarıyor.

Ufak tefek bir sürü kronik sorunu var onları söylemiyorum bile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Acil Stop -- 7 Aralık 2023; 16:50:12 >
  • 2019 yılı ikinci yarısında joystick vites kolu yerine eski tip vites kolu getirdiler. 1.5 dizel motor ve eat8 yerine eat6 ile geldi eski tip vites kolu ile.
    2019 yılı için bu durumla karşılaşabilirsiniz.

1.6 motoru 2 yıldır kullanıyorum. Uzun zamandır bu aracın forumunu takip ederim şu ana kadar kronik bir sorunu olduğunu duymadım, görmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelmehmet -- 7 Aralık 2023; 18:55:23 >
  • Dizellerde adblue sorunu var. Şans işi, hiç sorunsuz 120 bin km binen de var, 30 bine gelmeden sorun çıkaran da. Bendeki 1.6bluehdi, 85.000km ve sorun çıkmadı.

1.2 puretech motor sorunsuz ve performansı gayet yeterli.

İkinci elde dizellerin sayısı daha fazla.

Tercih sizin.
  • dizelden bahsediyorum 6 ileri olanlarda kronik adblue sorunu var 8 ileri şanzımanlılarda kronik sorun yok. yani 2019 sonrasında adblue kronik değil.

ben o kasaya 1.2 motor asla tercih etmezdim. Bizim dükkan komşusunda 120bin km de yazılımlı var sıfır almıştı halen kullanıyor sorunsuz 150hp falan şu an araç

• Acil Stop kullanıcısına yanıt

1.2 puretech motorda triger kayışı yağ içinde çalıştığı için sıkıntı açabilir deniyor ama 1.6 puretech motorda zincirli triger var ve sıkıntısı yok diye biliyorum. Sorunu nedir acaba?🤔

• zeytinkoy kullanıcısına yanıt

1.2 puretech motorda yağ içinde çalışan triger kayışı kalitesiz olduğu için kopma olup motor yiyebilir ve motor 3 silindirli olduğu için titreşimli diyorlar

• Zamanında 1.6 puretech motorlu gt line 3008 alma düşüncem vardı. Bu nedenle o motorda sürekli sorun çıktığını biliyorum.

Örnek bir olay

www.sikayetvar.com
    Stelantıs Otomotiv (Peugeot) 0KM Araç Arıza
    https://www.sikayetvar.com/peugeot/stelantis-otomotiv-peugeot-0km-arac-ariza
  • sissil S kullanıcısına yanıt
    Hocam ilanlara baktım biraz 2020 model olup hem EAT6 olan da var EAT8 olan da var. Sanırım 2020 ortalarından itibaren geçildi EAT8’e ? EAT6’ları direkt listemden çıkarıyorum o zaman.
  • 3.0V6 kullanıcısına yanıt

İki şanzımanda gayet iyidir hocam hepsi tam otomatik hatta eat6 daha seri hem eat6 hem eat8 3008e sahip oldum fiyat çok uygun olursa eat6 da alınır uzun yol devir aralığı bile aynı eat8 sadece daha konforlu ve yumuşak geçişli bir şanzıman şehir içinde de devir çok yükseltmeden vites attığı için çok konforlu hissettiriyor şu an piyasadaki en iyi 2-3 şanzımandan biri her ikisi de sorunsuz

Araç hakkında yanlış bilgiler olduğu görüyorum buradan ziyade konunun forumunda oldukça bilgili ve uzun süre tecrübe etmiş kişiler var onlardan bilgi almanız sağlıklı olacaktır

1.6 bluehdi motora sahip olanlarda adblue tankı sorunu yaşandı kimse söylemez ama dusterda da var bu sorun birçok markada da yaşandı dizel olacaksa 1.5 bluehdi tercih edin eat6 veya eat8 tercih sizde fiyata göre değerlendirebilirsiniz yine ilk seri 1.2 puretech motorlarda triger ve buji sorunu oldu 1.6 motorlar zincirli zaten öyle bir problem yok

Araçla ilgili benim beğenmediğim arkaların bağımsız olmaması ve yol rüzgar yalıtımı iyi olmasına rağmen dizelde motor gürültüsünü duyabiliyoruz kolaylıklar dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mand1ra_Hekimi -- 8 Aralık 2023; 7:52:11 >

• Acil Stop kullanıcısına yanıt

Örnek olay için link vermişsiniz sağolun ancak sorunun neden kaynaklandığını ifade eden bir bilgi içermiyor.

• Mand1ra_Hekimi kullanıcısına yanıt

1.6 puretech motorda soru yok diye biliyorum ancak üstte yazan bir arkadaş sorunlu diye 1.6 motorlu 3008 almaktan vazgeçtim yazmış. Siz hiç 1.6 motorda problem duydunuz mu? Ben sadece bazı kullanıcıların fazla yaktığından şikayeti hariç duymadım ondan soruyorum

• 1.6 bluehdi motora sahip olanlarda adblue tankı sorunu yaşandı kimse söylemez söylemez Mez Mez Mez.....

https://www.sikayetvar.com/peugeot/adblue
  • Ben de sorun duymadım hocam hatta 2024 dizelden çıkıp bu yıl hakkımı doldurdum:) o motoru denemek istiyorum

Sorunun şanzıman seçeneği bir ilgisi yok eat6 şanzıman hem 1.6 hem de 1.5 bluehdi olanlarda kullanıldı adblue için şu an 6 yıl 150bin km servis tarafından iyi niyet kapsamına alınıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mand1ra_Hekimi -- 9 Aralık 2023; 10:15:48 >
  • Mand1ra_Hekimi kullanıcısına yanıt

Ben şanzımandan bahsetmedim yazdığımı okuyup anlamadan yorum yapmışsın . Eat6 daki adblue deposu sorun çıkarıyor...

Hangi eat6daki adblue sorun çıkarıyor eksik bilgi yazdığınız gayet açık

Eat6 2019 ve sonrasında ve tüm motor seçeneklerinde kullanıldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mand1ra_Hekimi -- 9 Aralık 2023; 12:16:8 >
  • Yaklaşık 2 yıl boyunca 2019 model üzeri 3008 ve tuscon 1.6 motor 180 bg bu iki araci hayal ettim hergun okudum izledim araştırdım piyasalarını sıkı takip ettim en sonunda geçtiğimiz Eylül başında sifir km chery tiggo 7 luxury araci aldim 1.6 motor 183 bg cam tavan koltuk isitma kör nokta uyarı Elektrikli koltuk kablosuz sarj Elektrikli bagaj 360 derece kamera kolcak sogutma led far otomatik far ve silecek aklıma gelmeyen bir suru özellik 5 yıl garanti isterseniz bir daha düşünün şans verin derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onyargisiz -- 9 Aralık 2023; 13:24:5 >
  • İşin en can alıcı noktası ne biliyor musunuz 2019 ve üzeri 3008 ile tuscon sahipleri bu eski kasa araçlarını satarak sifir chery aldılar ve son derece memnunlar Facebook gruplarında okumadığım yorum takip etmediğim kişi kalmadı bu süreçte emin olun karar sizin ...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.