Şimdi Ara

2019 F/P Tatil Fırsatları (Ana Konu) (355. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.104
Cevap
253
Favori
774.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 352353354355356
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gorkemnalbant

Türkiye’de yükselen fiyatlar hiç bir zaman iniş göstermez.Aynı şekilde artmaya devam edecektir.Ben gene en az %40 zam bekliyorum.
    fiyatlar %40 artarsa bittik demektir. fiyatlarda indirim değilde fazla artış olmaması için yabancı turistlerin ülkemizde tatil talep etmemesi yapılan rezervasyonların iptal olması gerekir. Yoksa çok şansımız yok!
  • Geçen sene burada erken rez dönemi dolar alın , sezonda hem ucuza tatil yaparsınız hem cebinizde tl kalır diyenler vardı :)

Erken rez dönemi 6.5 tl olan dolar yazın 5.2 lira oldu.

Keza erken rez dönemi tüm oteller doları 7 lira civarından baz alıp sattılar ve sezonda ciddi kar ettiler.

Bu sene şahsen erken rezde yine ciddi artış bekliyorum ancak gerek tüm dünyanın suriye tepkisi gerek biz Türklerde ki alım gücü düşüşünden dolayı kesinlikle hedeflenen rakamlara ulaşamayacaklardır.

Şahsen 2020 gitmeyi planladığım 3 otel de 10 bin tl barajını aşarsa kesinlikle villa tatili yapacağım. En azından 10 bine sırayla 2-3 aile sırayla birer hafta gider yapar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shafter -- 16 Ekim 2019; 14:59:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyatları euroya göre ayarlıyorlar .Tek tesellimiz suriye krizine rağmen, dövizde olağandışı en azından şimdiye kadar bir artış olmadı

Yurt dışından gelenlerin en çoğu Rusya ,Almanya ,İngiltere diğer Avrupa ülkeleri İran ve Arap ülkeleri

Rusya ile şimdilik bir sıkıntı görünmüyor Diğer ülkelerin tavırları şimdilik Türkiye ye turist olarak gitmeyin şeklinde değil

Manisa da Volkswagen fabrikasının kuralmasını Almanlar erteledi

İleriki günlerde bu ülkelerin tavırları daha da sertleşirse turizm sektörü krize bile girebilir . O zaman belki fiyatlar çok düşer ama ülke kaybeder .Bunu istemeyiz tabi
    Bu günkü tabloya göre benim görüşüm uçuk kaçık bir fiyat belirlemiyecekleri yönünde .Hatta geçen seneki fiyatlarla hemen hemen aynı seviyede tutmaları yönünde
  • ugurrsy U kullanıcısına yanıt
    Bizim haberlerde çıkmıyor ama bu suriye olayı dunyada ciddi karşıtlığı olan bir durum.şu an biz sözde kürt katliamı yapıyoruz
    Yazın ulkemize turıst yollayan operatorler bile bu protestoya katılacak
    Dusunun ki ulkemizde en çok araç satan firmalardan bırı korkusuzca yatırım yapmaktan vazgectı..

Bu bahsettığımız en duşuk kişi bası 2000 tl durumu olursa yazın tum oteller sinek avlar

• Lütfen söyleyeceklerimi yanlış anlamayın. Türkiye'ye gelen elit Avrupali turistlerin oranı %5i geçmez. Türkiye zaten senelerdir Avrupalılar için iyi bir destinasyon olmaktan çıktı maalesef. Aynı fiyata Alanya mi Tenerife mi derseniz genelde tercih Tenerife oluyor maalesef. Antalya'ya bu sene 5 milyon Rus turist gelmiş , 2 milyon civarı da Alman (gurbetçiler dahil). Bir sonraki ülke de 800 bin civarı Ukraynalı. Ben toplamda majör değişiklikler oluşacağını düşünmüyorum. Belki Thomas Cook meselesi biraz etkileyecektir. Ancak genel olarak yüzde 15 civarlarında bir artış bekliyorum. Bunun fazlası yerli turisti farklı arayışlara itecektir.

• geçen sene sezonda 5 gecesi 8-9 bin tl civarında olan titanic belek ayarındaki oteller bu sene 10-11 bin mi yapacak yani ?

yav gitmediğim otel olsa diyecem ki belki bişey vardır otelde parasını hakediyodur :)

benim fikrim geçen seneyle hemen hemen aynı fiyatlar olacaktır. ben maksimum %10 zam bekliyorum.
  • 2020 başlığı açılsın artık. 2019 için konuşulacak bir şey kalmadı bence

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • touritica bazı otelleri açmış
  • ssfea S kullanıcısına yanıt
    fiyat vermiyor ama. ilk sayfada fiyat gözükse de, detaya girince biz sizi arayalım yazıyor
  • tatilbudur da kayıt aldı, gelen bir şey yok henüz
    sitesinde arama yapınca birkaç tane otel çıkıyor 2020 için

• quote:

Orijinalden alıntı: alitaro

geçen sene sezonda 5 gecesi 8-9 bin tl civarında olan titanic belek ayarındaki oteller bu sene 10-11 bin mi yapacak yani ?

yav gitmediğim otel olsa diyecem ki belki bişey vardır otelde parasını hakediyodur :)

benim fikrim geçen seneyle hemen hemen aynı fiyatlar olacaktır. ben maksimum %10 zam bekliyorum.
    Ocakta asgari ucrete zam gelicek. Elektrik,gida,su gibi otelin giderleride artti 2020 yazina kadar dahada artacak. Enflasyon yuzde 10 ken , 2020 yazinda oteller minimum %10 zam yapacak.

Ben yine otele giderim 3 tane olmazda 1 yada 2 tane olur 2020 senesi.

6 yasindan beri (20 yildir) yazligi olan biri olarak son 2 yilda hd konsept daha ekonomik nerdeyse. Birde pansiyonda kalip pansiyon ucreti verilmesini dusunemiyorum bile kesin hd den cok daha pahaliya gelir tatil .

Oteller yine %100 e yakin olacaktir kontenjan olarak 2020 de .

• Çadır aldım dekatlondan. Bu fiyatlarla çadırdan başka çare kalmayacak:) Büyük otellerin bahçesine çadır kurabilelim mesela:) Oda fiyatını almasın. Sadece yeme içmeyi hesaplasınlar:)
  • %10 zam olur diyen arkadaşlara saygım sonsuz ki İnşallah dediğiniz gibi olur.Lakin ben 2-3 senedir bu konuyu takip ediyorum.Her sezon başı mümkün değil çok arttıramazlar,en fazla 10-15 olur yoksa kimse gitmez laflarını ben de dahil bir çok kişi burada yazdı çizdi.Lakin her sene özellikle bu yaz sezonu için inanılmaz artışlar oldu.Otellerin müşteri sıkıntısı yok artık.Döviz bu kadar yüksek oldukça gelen turist sayısı artıyor.Otellerin Türk turiste ihtiyacı yok.Zaten zincir otellere giden müşteri portföyü belli.Her şartta gidiyorlar.Siz hiç maxroyalin,voyage vs.. hiç sıkıntı çektiğini gördünüz mü?Gene çekmeyecekler.Orta sınıf otellerde zaten alt sınıf turisti getirdiği için sıkıntı çekmiyor.Göreceksiniz %40lardan aşağı artış olmayacaktır genel olarak.1000avro olan otel 1400avro da olsa turist 400avro için gelmemezlik yapmaz.Ama bize bu artış 2500tl olarak yansır ki bu daha da fazla olabilir Türke.O yüzden alacak olanlar ilk dönemde hemen alsınlar.Yoksa inanılmaz fiyatları hepimiz göreceğiz.

• iyi akşamlar forumdaşlar bu sene yaz tatilini marmaris angel peninsula otelde yaptım tavsiye ederim Marmaris düşünenler için,15 gün sonra nasipse Kıbrıs'ta cratosta 5 günlük rezervasyonum var oradan dönünce aralık gibi termal otel rezervasyonu yaptırmak istiyorum termal otel tavsiyesi olan varmı ilk kez tecrübe edeceğim olmadı kar tatili düşünüyorum ne tavsiye edersiniz

• Merhabalar
    2020 yılı konusunu aktif olduğunda verdiğim linkten takip edebilirsiniz.Şu an için erken rezervasyonlar başlamadığından konuyu pasif yaptım.Bilginize..

2020 F/P Tatil Fırsatları (Ana Konu) TIKLAYINIZ

Arkadaşlar ne dersiniz?
    Konuyu aktif yapıp, burayı pasif konuma getirelim mi?
    sizden gelicek cevaplara göre hareket edeceğim.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanertekin

Merhabalar
    2020 yılı konusunu aktif olduğunda verdiğim linkten takip edebilirsiniz.Şu an için erken rezervasyonlar başlamadığından konuyu pasif yaptım.Bilginize..

2020 F/P Tatil Fırsatları (Ana Konu) TIKLAYINIZ

Arkadaşlar ne dersiniz?
    Konuyu aktif yapıp, burayı pasif konuma getirelim mi?
    sizden gelicek cevaplara göre hareket edeceğim.
    hoca tabi ki 2020 konusuna geçerlim artık. 2019a dair tatil fırsatı mı kaldı ki ?

• Bence geçelim artık.Bu sene iyisiyle,kötüsüyle bitti.

• Ac hocam aç ets ve jolly bu ay sonu erken rezervasyonun acilacagi cevabini vermistiler bana.

• gorkemnalbant G kullanıcısına yanıt
    Sen de haklısın hocam

Yer İstanbul: 13 bin 999 TL'lik iPhone kuyruğu
    www.cumhuriyet.com.tr/foto/foto_galeri/1635149/1/13_bin_999_TL_lik_iPhone_kuyrugu.html
  • 
Sayfa: önceki 352353354355356
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.