Şimdi Ara

2018 SONY TV (72. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.959
Cevap
47
Favori
166.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ne zamandir 75xf8596 kovaliyorum ama bir turlu iyi bir fiyat yakalayamadim.
    Var mi arkadaslar surda su fiyattir diyebileceginiz bir yer?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TBB

Merhaba,

Teşekkürler. X4500' e göre siyahlar çok başarılı, tam ayarları yapmamama rağmen (satandart default mode) siyah boş ekrana geçtiğinde tv neredeyse ortadan yok oluyor (tü ışıklar kapalı bu arada) , bir kaç film denedik alt yazılar etrafında hiç bir gölgelenme yok, alt üst siyah bantlar simsiyah. siyah konusunda çok başarılı.

renkler de ise daha canlı renkler var (parlak bir panel yapı itibarı ile) , renk dağılımı ise x4500 ü gerçekten aratmıyor. kırmızılar özellikle x4500 te hafif koyu pembe tonunda oabilirken bu tv de tam kırmızı diyebilirim.

sonuç olarak uzun ömürde ne çıkarır bilemem (75 inch olması sebebi ile) ama işlemci ve panel ışıklandırması x4500 ten daha başarılı bence.s
    Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın gerçekten çok iyi denk gelmiş bende sordum yok dediler ancak sizede öyle demişlerdi yine kenarda köşede olabilir siz nasıl buldunuz tam olarak tüm bayileri tek tek mi aradınız ? Yoksa bir tanıdık mı vardı vatanda ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• mentalform M kullanıcısına yanıt
    Aslında uzun zamandır sony sitesinde ZF9 master series AF9) ile beraber yakında yazınca geçen sene modellerinden vaz geçmiştim fakat neden bilmiyorum ZF9 siteden kaldırıldi. Mail vb attım dönen de olmadı akibeti ile ilgili. Artık bu üst model serilerin gelmeyeceğini düşünürken Z serisi gelmezse direkt alacağım model olan XE9405 yeniden aklıma geldi (her türlü 75 inch alacaktım zaten), bir kaç hafta önce iş yerimize 65 inch xe8505 almıştık sağ olsun eskisehir sony servise sordum nasıl bulurum diye, vatan daki arkadaşı tavsiyeye etti bir sorun dediler.Tamamen tesadüftür hem bu model hem de kapalı kutu ama teşhir fiyatından satışta olması , bir de alacağım zaman denk gelmesi.

Önce bir tereddüt yaşadım piyasada başka yerlerde bulur muyum diye ankara ve istanbul'da bir kaç bayiye sordum arayalım dediler, olumsuz cevap ta gelince kaçırmak istemedim ya herru ya merru deyip gözü kararttım :)

Bu fiyata bu tv olacak şey değildi , en son 22.500 tl gibi (yaz aylarında) fiyat almıştım zaten. Ama sağ olsun vatan daki arkadaşlar da kapalı kutu olduğu konusunda ikna edici davrandılar. Stok karti vb gelince pek şüphem kalmadı açıkçası.

Tanıdık olsa da piyasada bulunmayan ürünlerde elinizden bir şey gelmiyor , ha almasaydım kesinlikle yeni serileri beklerdim ama fiyat performans olarak çok uygun olduğunu düşünüyorum . Yeni seriler gelse bile muadili 25 bin tl den az kesinikle olmaz kanaatindeyim.

Selamlarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TBB -- 6 Aralık 2018; 23:22:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: adanaliboy

Arkadaşlar, 5000 tl bütçe ile en akıllıca sony modeli hangisi olur ? 49 50 inç boyutları yeterli.. teşekkürler,
  • quote:

Orijinalden alıntı: adanaliboy

Alıntıları Göster
    Ben 49xf8577 aldım 4,600 e eğer aynı rakamı yakalarsan kaçırma şu an 6,300 sadece mediamarktta olan bir model. Gayette başarılı bir model üç gündür kullanıyorum kesinlikle androidi yavaş falan değil kanal geçişlerini denemedim çünkü tivibu ile kullanıyorum.

• 75xe9005 i 13500 e alma durumum var xf e göre x1 işlemcisi kullansada xtreme olmayan versiyonu yer almış motion renk detay vs net farklar göremedim bazı renk detayları daha hoş geldi gözüme incelemelerde arka aydınlatma aynı hatta dimming biraz daha iyi ancak yine de kararsız kaldım xf ile arada tabi xf en düşük 18000 tl ne dersiniz dostlar ?

• quote:

Orijinalden alıntı: mentalform

75xe9005 i 13500 e alma durumum var xf e göre x1 işlemcisi kullansada xtreme olmayan versiyonu yer almış motion renk detay vs net farklar göremedim bazı renk detayları daha hoş geldi gözüme incelemelerde arka aydınlatma aynı hatta dimming biraz daha iyi ancak yine de kararsız kaldım xf ile arada tabi xf en düşük 18000 tl ne dersiniz dostlar ?
    75xe9005 kullanıyorum bende ve inanılmaz memnunum. 5.000 tl. fark verilmez, iki seri arasında öyle bir fark yok. tavsiye ederim çok memnun kalırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: sky__walker

75xe9005 kullanıyorum bende ve inanılmaz memnunum. 5.000 tl. fark verilmez, iki seri arasında öyle bir fark yok. tavsiye ederim çok memnun kalırsınız.

Alıntıları Göster
    Karanlıkta dimming vs iyi midir banding clouding vb sorunları oldu mu cihazınızın ? Aslında en büyük endişem x1 işlemci ile x1 xtreme arasında ki motion farkı siz hareketli sahne performansından memnun musunuz ?

kullandığım ve halen kullanmakta olduğum cihazları sayayım bu tv ile

* digiturk 4k
    * nvidia shield
    * ps4 pro
    * xbox one x

her türlü film ve her türlü oyun ile denedim, maç izledim. Ben hiçbir problem görmedim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

kullandığım ve halen kullanmakta olduğum cihazları sayayım bu tv ile

* digiturk 4k
    * nvidia shield
    * ps4 pro
    * xbox one x

her türlü film ve her türlü oyun ile denedim, maç izledim. Ben hiçbir problem görmedim.
    Ben aslında 65 bakıyordum ama uygun görünce xe94 ve xe90 da girdi radarıma 75 inch 30 m2 bir salonda aşırı olur mu diye düşünüyorum film için ok ama günlük tv vs açılınca gereksiz büyük oluyor mu ? Sizin tv odası kaç m2 ?

bizimde yaklaşık 30 m2 dir salon, belki biraz daha büyük. Ne kadar büyük tv alırsanız o kadar iyi, ilk başta çok büyük geliyor 1 haftada normal gelmeye başlıyor. insan gözü hemen alışıyor. Dışarıdan gelenlere büyük geliyor sadece.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Erkoguz41 kullanıcısına yanıt
    Hocam, hayırlı olsun.

Dediğiniz fiyat 24.11.2018de dokunmuş sadece :) Şuanda o rakamlar hayal gibi..

Model kodllarından başım döndü..

Elektronik yaşam koçu olsa keşke valla 50 100 tl gönüllü veririm hedef bütçeye uygun fiyat performanslı ürün tavsiyesi bulmak için
  • Sony tv lerde tizen ve android webos gibi ifadeler görüyorum.. Bu karmaşanın sebebi nedir ?

Apple ekosistemi için tercih hala sony olur mu ?

sony soundbar araştırıyorum hep aynı yakınmalar telefonu tanımıyor.. tv ile uyumsuz vs vs..

sony nin kendi ekosistemi mi var ? ben neyi kaçırıyorum
  • sonyz10c S kullanıcısına yanıt
    Unutmadan renkler konusunda x4500 'ün verdiği doğallık ne deseniz x94 te (eminim zd9 dahil) yok, rgb kaynaklı olabilir ekranda izlerken doğallığı hissedebiliyorsunuz, her ne kadar işlemci siyah vb x94 te çok daha başarılı olsa da.

En önemli fark ise muhteşem x4500 işcilik, kasa kalitesi ,kumanda kalitesi. Detaylar ve tv kasasinın tasarimı ve kullanilan malzeme o kadar kaliteli ki (tv nın diş tasarımı çok başarılı) yanına helip gelip seyretmek çok keyif veriyor. Kumandası ise elinize aldığınizda dolgun ve mlzeme olarak hakkını vermiş. 46 inch tv nin neredeyse 75 inch tv ağırlığında olmasi ise bence kullanılan iç malzeme diyot kondansatör devre vb nin çok daha kaliteli seçildiğini gösteriyor.

Şimdilerde gerçi her üründe ucuza kaçma maliyet azaltma sonucu kötü (yeteri kadar) malzeme kullanma ile karşı karşıyayız. Sanki x4500 analog bir pikap , x94 çok kaliteli bir dijital amfi olarak düşünülebilir aslında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TBB -- 7 Aralık 2018; 22:10:52 >

• Sony'nin Türkiye pazarından TV tarafından da çekileceği yönünde ciddi söylentiler var. Gerçek olucak herhalde, bir çok büyük mağazada çok az tv sini görüyorum yada görmüyorum bile.
  • sky__walker kullanıcısına yanıt
    Japonları birer birer yediler bu koreliler:)yavaş yavaş eriyo tr den çekilecek gibi

• Bizim Burda iki tane Bayi vardı.. Hemde Adamlar Şehrin en zenginleri..

İki bayi de kapandı.. Şimdi adamlar Beyaz Eşya bayiliği yapıyorlar..

Tek Sony Bölümü Mediamarkette var.. Orda da Fiyatlar çok yüksek.. Satışlar da baya düşük.. Çalışan elemanla konuşuruz.. Memnun değil..

Aynı şekilde Teknosa da Berbat durumdayız dedi..

Bakalım bu iş nereye kadar gidecek..

Büyük ihtimal benim Ön sezim..Sony ve Apple Türkiye den Çekilecekler...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Sony'nin Türkiye pazarından TV tarafından da çekileceği yönünde ciddi söylentiler var. Gerçek olucak herhalde, bir çok büyük mağazada çok az tv sini görüyorum yada görmüyorum bile.
    Sony fiyatlarını korelilere yakın tutsa ve her modelini getirse kimse gidip korelilerden almaz da adamlar tok oyuncu kafasına göre takılıyolar.5 yıl önceki Sony'nin Triluminos teknolojisini Quantum Dot diye iteliyolar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Digital Reaction

Sony fiyatlarını korelilere yakın tutsa ve her modelini getirse kimse gidip korelilerden almaz da adamlar tok oyuncu kafasına göre takılıyolar.5 yıl önceki Sony'nin Triluminos teknolojisini Quantum Dot diye iteliyolar..

Alıntıları Göster
    Denk modellerin hepsi (panel işlemci ve arka aydınlatma) muadili sayılacak tüm samsung vs lg lerden daha ucuzu samsung q7- q7 de local dim. namına arka aydınlatma denen bir şey yok renk motion sony 8 serisinden bile geride ancak bırakın 8 i q6 sony xf9 dan bile pahalı oledlerde lg sony den yine daha pahalı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mentalform -- 8 Aralık 2018; 7:46:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mentalform

Denk modellerin hepsi (panel işlemci ve arka aydınlatma) muadili sayılacak tüm samsung vs lg lerden daha ucuzu samsung q7- q7 de local dim. namına arka aydınlatma denen bir şey yok renk motion sony 8 serisinden bile geride ancak bırakın 8 i q6 sony xf9 dan bile pahalı oledlerde lg sony den yine daha pahalı...

Alıntıları Göster
    Samsung son seride saçma bir fiyatlandırma yaptı doğru söylüyorsunuz,LG'de keza geçen yıla göre OLED fiyatlarını yükseltmiş.
    Geçen gün XE94 için vatan bilgisayara stok sorduğumda,adam muadili 75''Q9FN var dedi,fiyatı nedir diye sordum nakite 35 bin TL olur dedi..

• 
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.