Şimdi Ara

2018 SONY TV (74. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.959
Cevap
47
Favori
166.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Plugin app dosyaları ile browser yüklenebiliyor. Kodi uygulaması gayet güzel verimli bir şekilde çalışıyor zaten bende sırf Kodi ve Netflix uygulamalarını TV üzerinden kullanmak için almıştım. Fiyat uygun seviye de olursa alınabilecek en düzgün TV XF9005

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Delerıum -- 20 Aralık 2018; 12:31:7 >
  • Delerıum kullanıcısına yanıt
    Peki hiç oyun denediniz mi?Android için kullanılan işlemci performansını test etme bakımından soruyorum. Bir de düz bir kumandası var. Smart uygulamalar için başka bir kontrol cihazı kullanma ihtiyacı oluyor mu? Web de en uygun 11 bin tl görünüyor. İyi bir fiyat mı?
  • Kumada olayı biraz sorun klavye mouse aslen en iyi çözüm ama eski 48pfs8109 cihazın kumandası harika idi arkası klavye ve navi tuşu ile mouse olarak da kullanılabiliyordu. Eskiden üst seviye cihazlar çift kumanda ile verilirdi ama gün geçtikçe maliyet kısıyor firmalar..

Oyun olarak sadece PS3 Uncharted serisini deneyebildim oyun modu başarılı gayet beğendim. Tabi HDR PS4 için net birşey diyemem cihaz var elimde ama test etme fırsatım olmadı.

Rakam kötünün iyisi diyebilirim. Ancak 9-10k bandına oturması lazım. Mayısta 10k idi çünkü ne olduysa seçimlerden sonra oldu herşeyde olduğu gibi.. Diğer yandan yeni gelen ithalat gümrük zamları (%10-30) ile burda kalması da meçhul yılbaşından sonraya bırakmak ne getirir ne götürür bilemem..
    Kumanda da ileri gideceğine geri gidiyor.Bendeki 60h7000 samsungun akıllı kumandası flymouse. Yenilerine baktım kaldırmışlar o özelliği.Adı akıllı ama sağ sol navigasyonla ilerliyorsun.Sony'de Türkçe destekli sesli arama varmış. Kullanışlı mı? Klavyeden metin girme işlevi de sağlıyor mu sesle?
  • Var evet yapıyor ama gelişmeye ihtiyacı olan bir özellik biraz
    Teşekkür ettim bilgiler için
  • quote:

Orijinalden alıntı: stylerbb

Teşekkür ettim bilgiler için
    Rica ederim umarım makul bir fiyata bitirirsiniz
    Teşekkür ederim umarım öyle olur
  • Sony 55XF9005 amazon'da stoklara girmiş ne zaman 6.000 tl bandına iner sizce ?
  • Merhaba arkadaşlar 65 af8 kullanan veya hakkında bilgi sahibi Olan varsa yazabilir mi bu TV yi almayı düşünüyorum fakat oled Olduğundan dolayı ekran yanağından korkuyorum. Yanması yapışma sorunu bana bu konuda yardımcı olabilecek varsa yorumlarınızı ve görüşlerinizi bekliyorum ya da 65xf9005 mi almalıyım Yardımcı olacak görüş bildirecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • set06 S kullanıcısına yanıt
    eyvallah dostum bu soru aynı zamanda benmde sorumdu bunu soracaktım aynını sen sormuşsun evet bilgili arkdaslar bizi aydınlatabilirler mi acaba :)
  • Arkadaşlar ne Sony ne başka marka olede girmeyin başınız ağrımasın ekran yanığı vb. XF9005'den yürüyün kendi adıma memnunum. Günlük TV olarak da kullanacaksanız oled ekran logo vb. sorun olabilir ama özel ayrı alanda film içinse mantıklı gelebilir belki ama ihtimaller sorunlar ortada
  • radarrow kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Bana da değişimden bu gün 8577 vereceklerini belirtti Sony, doğru ayarları bulabildiniz mi? ben sırf siyah kasa diye 8505 istemiştim ama gümüş biraz sırıtacak gibi yerinde..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cicero35

Merhaba,

Bana da değişimden bu gün 8577 vereceklerini belirtti Sony, doğru ayarları bulabildiniz mi? ben sırf siyah kasa diye 8505 istemiştim ama gümüş biraz sırıtacak gibi yerinde..
    gümüş rengi biraz sırıtıyor ama zamanla alışırsınız.ben harici uydu alıcısı xtrend et9000 enigma 2 uydu alıcısı kullandığım için renk ayarını kendime göre ayarladım.dahili uydu alıcısında renk ayarı degişebilir.

• smhuygun S kullanıcısına yanıt
    Merhaba, nasıl üründen memnun kaldınız mı?
  • Arkadaşlar iyi akşamlar

Sony 55XF9005 için 6750tl buldum.

Sony 55XF8505 için 5750tl buldum.

Bu fiyatlar iyi midir?

Daha fazla düşer mi ne dersiniz?Beklemeli miyim?

9005 6.000tl bandına iner mi?
  • Sony için en dip fiyatları bulmuşsunuz.sony de indirim olmaz ya da çok nadir.xf9005 için 6000 tl altını görme şansı hiç yok.yakında stoklar biter zaten.düşünüyosanız kaçırmayın alın derim

• Arkadaşlar iyi geceler.3 hafta önce aldiğım 75 xe9405 cihazımla bu akşam hdr /4k/dolby vision orjinal blu ray izlemek istedim.Fakat normalde ve blu ray filmlerdeki renklerle alakasi yok resmen ekran green / magneta bir hale büründü. Sizce sorun ne olabilir, blu ray playerım oppo 205.

Ekran komple yeşil/ magnetaya dönüyor.

Panelde arıza olabilir mi? Sizce neden olabilir?

Canım çok sıkıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TBB -- 23 Aralık 2018; 2:46:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TBB

Arkadaşlar iyi geceler.3 hafta önce aldiğım 75 xe9405 cihazımla bu akşam hdr /4k/dolby vision orjinal blu ray izlemek istedim.Fakat normalde ve blu ray filmlerdeki renklerle alakasi yok resmen ekran green / magneta bir hale büründü. Sizce sorun ne olabilir, blu ray playerım oppo 205.

Ekran komple yeşil/ magnetaya dönüyor.

Panelde arıza olabilir mi? Sizce neden olabilir?

Canım çok sıkıldı.
    Dolby vision güncellemesi oldu mu cihaz da ? Daha doğrusu son sürüme güncellediniz mi yazılımı ?

• Tv son sürümüne güncellendi evet dolby vision sıkıntısını yaşayan başka kullanıcılar da var sanırım ama yaşamayanlar da çok.

Panel ile ilgili değildir umarım. Bir çok ayar denedim ama düzelme yok onun dışında blu ray uydu ve tv genel performansı çok başarılı. 4k oynatması da sorun olsa youtube ya da netflix üzerinden 4k videoları da oynatmazdı sanırım.

Oppo 205 ya da amfim marantz 6012 ile de alakası yok sanırım ama orjinal 4k blu ray izleyemeyeceksek tv nin ya da oppo'nun ne faydası var?

https://answers.microsoft.com/en-us/xbox/forum/all/media-player-green-screen-when-playing-4k-videos/8d64896c-f2d3-4663-8b7c-02e32278bebf

Benzer sorunu yaşayanlar olmuş (örnekte xbox) yardımci bir program ile halletmişler (codec sorunu olduğu söyleniyor).

Usb üzerinden 4k filmleri denemem lazım bir de belki o zaman (riplendiği için vb) sorunsuz 4k film oynatır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TBB -- 23 Aralık 2018; 13:30:11 >

• 
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.