Şimdi Ara

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu (928. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
20.704
Cevap
160
Favori
1.474.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 926927928929930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lady Sylvanas Windrunner kullanıcısına yanıt
    hocam bu sevk belgesinde yazan parayı nerden alıyoruz, 52 lira mı ne var bende de
  • beyler daha önce Ankara / Mamak Mebs bölüğü yapanlar bölük hakkında yorum yaparbılırmı nasıl orası bilgi verseler
  • Bedelliyi yapmış olan arkadaşlara üç sorum var:

-İşyerinden çıkış mı aldınız gitmeden önce, yoksa ücretsiz izin mi aldınız?

-Çıkış aldıysanız; kıdem tazminatı aldınız mı?

-Çıkış aldıysanız; bedelli bitip terhis olduktan sonra aynı işyerine geri dönüş yaptınız mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokens

Ben amasyada yaptım yılbaşından 18 ocak'a kadar.

-15'leri falan gördük boyunluk bere eldiven hiçbir işe yaramadı nerdeyse.

3 tane çorap giyiyordum ayağımı hissetmiyordum soğuktan kesinlikle fazla çorap al günlük atmazsın 2-3 gün giy öyle at bence.

Eldiven de bu örme eldivenlerden değil de şöyle bi şey alırsan rahat edersin:https://urun.n11.com/eldiven/askeri-kislik-kar-eldiveni-ici-polarli-antibakteriyel-P317317024?gclid=EAIaIQobChMIm8DV1eSh4AIVmOiaCh1HwAfwEAQYASABEgKGofD_BwE&gclsrc=aw.ds

bizim arkadaş uzman çavuş kardeşinden almış bu eldivenden biz donuyoduk o hiç hissetmiyodu soğuğu.

Mamak'ta bayağı ayaz olur 2 kez gece eğitimine çıkarıyolar bir de. Sabah 6.30'da dışarı çıkacaksın o soğuğu sen düşün yani. Altına rahat edeceğin bi pijama giyebilirsin ille içlik diye zorunluluk yok.
    Hangi alaydaydin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• N0YAN kullanıcısına yanıt
    22. Alay TTZA
  • 25 inde manisadan döndüm. Eğitim falan yok rahattı. Sadece sağlık sorunlarıyla uğrastık. Doktorlar revire gelmeyelim diye fazla rapor yazıp askerliği uzatıyorlardı millet ölse gitmiyordu. 3 haftadır hastayım sinüzit ve faranjit

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Traş makinası alıyorlardır inş

• quote:

22. Alay TTZA
    Geçmiş olsun :)

• quote:

22. Alay TTZA
    Geçmiş olsun :)

• merhabalar bir sorum olacaktı edevletten bedelli sonuç sorgulama ekranında sevk tarihi 16 mart olarak gözüküyor.ama 16 mart cumartesine geldiği için bazı kişiler haftasonu teslim olamazsın 18 inde teslim olman gerek dediler.Bunun doğruluğu nedir acaba ? Ayrıca yol iznim var yada yok gözükmüyor şu an için 1 mart-16 mart tarihleri arası sevk belgesini aldığımda orada mı yazacak herşey ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SevenSeptember_

merhabalar bir sorum olacaktı edevletten bedelli sonuç sorgulama ekranında sevk tarihi 16 mart olarak gözüküyor.ama 16 mart cumartesine geldiği için bazı kişiler haftasonu teslim olamazsın 18 inde teslim olman gerek dediler.Bunun doğruluğu nedir acaba ? Ayrıca yol iznim var yada yok gözükmüyor şu an için 1 mart-16 mart tarihleri arası sevk belgesini aldığımda orada mı yazacak herşey ?
    Herkesin ki cumartesine denk geliyor galiba o yüzden pazartesi sanırım ama emin değilim bende merak ediyorum. Benimki de tam seçim gününe denk geliyor çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: road35

25 inde manisadan döndüm. Eğitim falan yok rahattı. Sadece sağlık sorunlarıyla uğrastık. Doktorlar revire gelmeyelim diye fazla rapor yazıp askerliği uzatıyorlardı millet ölse gitmiyordu. 3 haftadır hastayım sinüzit ve faranjit
    neden hasta olunuyor? soğuktan mı? mikroptan mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SevenSeptember_

merhabalar bir sorum olacaktı edevletten bedelli sonuç sorgulama ekranında sevk tarihi 16 mart olarak gözüküyor.ama 16 mart cumartesine geldiği için bazı kişiler haftasonu teslim olamazsın 18 inde teslim olman gerek dediler.Bunun doğruluğu nedir acaba ? Ayrıca yol iznim var yada yok gözükmüyor şu an için 1 mart-16 mart tarihleri arası sevk belgesini aldığımda orada mı yazacak herşey ?
    Benimde 16 mart.Senin neresi benim gümüşhane jandarma.Forumda benden başka giden bulamadım
  • hadi iyisiniz. 21 gun kalkiyor
  • Benim sevk tarihim 13 nisan yazıyor. Teslim tarihim sevk belgem daha çıkmağından gözükmüyor. Hangi tarihte teslim olmam gerekir? Uçak bileti alacağım da ona göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daniel_wellington -- 7 Şubat 2019; 18:52:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vict0ry

neden hasta olunuyor? soğuktan mı? mikroptan mı?

Alıntıları Göster
    Soğuktan hasta olunuyor. Soğuktan hasta olmayanlar ise mikroptan hasta oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

hadi iyisiniz. 21 gun kalkiyor
    bu vahi nerden geldi reis?
  • Vict0ry kullanıcısına yanıt
    bir dost
  • Jeopol kullanıcısına yanıt
    ortaya böyle şeyler atmayın gözünüzü seveyim. aylardır gidiyor insanlar, gidenler ne olacak o zaman? ya da 21 gün var diye başvurmayanlar?

kendi çolukları çocukları geçen dönemlerde yararlandı diye bu sefer sağlam kazık attı hükümet. tabi bu kadar insanı nasıl eritecekleri büyük bir muamma. hâla yok 3 ay 6 ay 9 ay diye aptal aptal şeyler söylüyorlar. 1.4m kişi bedelli bekliyor dediler, 600bin yararlandı 800bin kaldı. her sene 550bin kişi askerlik çağına geliyor ancak askeriyenin kapasitesi 350bin diyorlar. merakla bekliyorum bakalım nasıl çözecekler bu işi.

çala çala devletin kasasınında bir şey bırakmadıklarını, parayı çok sevdiklerini ve gözlerinin bir türlü doymadığını düşünürsek, elbet yine devam edecekler bu bedelli işine.
  • https://www.youtube.com/watch?v=By428n7wZW4&t=1133s

Halen askere giden kardeşlerimiz var ve askerliğimi yapmış birisi olarak yanınızda neler götürmelisiniz bu videoda.
  • 
Sayfa: önceki 926927928929930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.