Şimdi Ara

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu (927. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
20.704
Cevap
160
Favori
1.474.745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 925926927928929
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    başka bir arkadaşa cevap vermiştim. senin yol iznin 1 gün olursa 8 nisan, 2 gün olursa 9 nisan'da teslim olacaksın. 22.03 - 06.04 tarihleri arasında e-devlet'ten ya da askerlik şubesinden sevk kağıdını alacaksın. o tarihler arasında teslim olmayacaksın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Selamlar,
    Bugun silüsler cıktı katılacagım tarih 18 şubat olarak gözüküyor sevk tarihi de 16 şubat olarak gözüküyor.1.si e-devletten aldıgım bu sevk belgesını 18 şubatta birlige teslim olup gerekli işlemleri halledicem?Daha sonra da 18 şubattan itibaren 19 gün sayıp 8 martta terhis olucam degil mi ?Ben yanlıs anlamadım sanırım birisi bana yardım edebilir mi bu konuda ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lars ulrıch

Selamlar,
    Bugun silüsler cıktı katılacagım tarih 18 şubat olarak gözüküyor sevk tarihi de 16 şubat olarak gözüküyor.1.si e-devletten aldıgım bu sevk belgesını 18 şubatta birlige teslim olup gerekli işlemleri halledicem?Daha sonra da 18 şubattan itibaren 19 gün sayıp 8 martta terhis olucam degil mi ?Ben yanlıs anlamadım sanırım birisi bana yardım edebilir mi bu konuda ?
    Evet 18'i katılış günün. Orada dilekçe dolduruyorsun 1 gün idari izinli gözüküyorsun. Cuma günü tören ve çıkışın olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lady Sylvanas Windrunner

Evet 18'i katılış günün. Orada dilekçe dolduruyorsun 1 gün idari izinli gözüküyorsun. Cuma günü tören ve çıkışın olur.

Alıntıları Göster
    sevk belgesinde 100 lira civarı bir para alabileceğim yazıyor, bunu 3-5 gün içerisinde almam şart mı? mesela 15 şubat gibi alsam olmaz mı ptt'den?

şöyle ayın 18'inde öğleden sonra 3 gibi teslim olmayı düşünüyorum birliğe.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PacTyson

sevk belgesinde 100 lira civarı bir para alabileceğim yazıyor, bunu 3-5 gün içerisinde almam şart mı? mesela 15 şubat gibi alsam olmaz mı ptt'den?

şöyle ayın 18'inde öğleden sonra 3 gibi teslim olmayı düşünüyorum birliğe.

Alıntıları Göster
    1 hafta içinde almıştım ben ilk gittiğimde yatmamıştı 5. gündü sanırım aldığımda.

Daha erken gidebilirsin orada usta askerler koğuşta botlara, kemerlere yardımcı oluyorlar. Yemek saatine denk gelme öğleden sonra git hemen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• askerlik durum belgesi çıkartıcam ama en yakın askerlik şubesine gidin falan yazıyor, bedelli yaptım geldim, iş için gerekliydi, edevlete ne zaman düşer
  • quote:

Orijinalden alıntı: FreeRun

askerlik durum belgesi çıkartıcam ama en yakın askerlik şubesine gidin falan yazıyor, bedelli yaptım geldim, iş için gerekliydi, edevlete ne zaman düşer
    Tezkere kağıdın yok mu elinde.
  • Arkadaşlar merhaba.
    Benim için önemli bir konu var. Sevk tarihi yazan tarih, benim şubeme teslim olacağım tarih mi ? Evrak alma başlangıç,bitiş, sevk başlangıç, bitiş olarak 4 adet tarih yazıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

Tezkere kağıdın yok mu elinde.

Alıntıları Göster
    belgem var aldım, ben edevleti diyorum
  • FreeRun kullanıcısına yanıt
    1-2 ayı bulur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Boyunluk giyebiliyoz di mi?
  • Daimon88 kullanıcısına yanıt
    Dostum boyunluk eldiven bere hepsi asker yeşili olmak kaydıyla alıp git. Yoksa donarsın orda bulması 1 haftayı buluyor.
    Ama giyiyorsun mesela emir geliyor çıkarıyorsun mecbur. Onlara bağlı ama genel olarak takıyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokens

Dostum boyunluk eldiven bere hepsi asker yeşili olmak kaydıyla alıp git. Yoksa donarsın orda bulması 1 haftayı buluyor.
    Ama giyiyorsun mesela emir geliyor çıkarıyorsun mecbur. Onlara bağlı ama genel olarak takıyorsun.
    Sağolasın. Mamak çok soğuk oluyormuş Şubat ayında, boyunluk alsam iyi olur
  • Arkadaşlar istanbuldqn erzincana kaç gün yol izni verirler ona göre uçak bileti alıcam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daimon88 kullanıcısına yanıt
    Ben amasyada yaptım yılbaşından 18 ocak'a kadar.

-15'leri falan gördük boyunluk bere eldiven hiçbir işe yaramadı nerdeyse.

3 tane çorap giyiyordum ayağımı hissetmiyordum soğuktan kesinlikle fazla çorap al günlük atmazsın 2-3 gün giy öyle at bence.

Eldiven de bu örme eldivenlerden değil de şöyle bi şey alırsan rahat edersin:https://urun.n11.com/eldiven/askeri-kislik-kar-eldiveni-ici-polarli-antibakteriyel-P317317024?gclid=EAIaIQobChMIm8DV1eSh4AIVmOiaCh1HwAfwEAQYASABEgKGofD_BwE&gclsrc=aw.ds

bizim arkadaş uzman çavuş kardeşinden almış bu eldivenden biz donuyoduk o hiç hissetmiyodu soğuğu.

Mamak'ta bayağı ayaz olur 2 kez gece eğitimine çıkarıyolar bir de. Sabah 6.30'da dışarı çıkacaksın o soğuğu sen düşün yani. Altına rahat edeceğin bi pijama giyebilirsin ille içlik diye zorunluluk yok.

• HoLY.oNE kullanıcısına yanıt
    Dostum değiştirilebilir biletlerden varsa onlardan al.
    Muhtemelen 2 gün verirler. Ben amasyada yaptım istanbuldan gittim bize 1 gün verdiler izmir antalya tekirdap edirneden gelenlere 2 gün verdiler km hesabı var onun. 800 km'den çoksa 1 gün veriyorlar. 1600km ise 2 gün 1600'den fazlasıda 3 gün diye biliyorum ama bi araştır sen yine de.
  • Arkadaşlar Merhaba,

ASAL Bedelli Sınıflandırma Sonuç Sorgulama sayfasında YOKLAMA : YOK yazıyor.

Yoklama Süreç Takip sayfasında 2 ay önceden tamamladım.

"ASAL Bedelli Sınıflandırma Sonuç Sorgulama" bu sayfa kendi güncellemiyor galiba , bilgisi olan varmı?

6 Nisan Manisa Whatsapp Grubu Varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jackly -- 4 Şubat 2019; 13:4:19 >
  • gokens kullanıcısına yanıt
    800 den azsa yine de 1 gün veriliyor mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ukilavuz kullanıcısına yanıt
    evet veriliyor zaten yerler açıklandı şuan mesela atıyorum 5 şubatta sevk tarihin görünüyorsa son 1 hafta sülüs açıklanıyor orda katılma tarihin yazar muhtemelen 7 olur aradaki 1 gün izin oluyor. Ama bu tahmin tabikide.

tren yolu mesafesine bakılıyor. erzincan istanbuldan 1049 km sana 2 gün yol izni verilir muhtemelen. Senden 1 gün önce gidecekler olacak onlardan 1 gün az yapmış olacaksın.

son hafta sülüs çıkıyor katılma tarihi yazan tarihte mesai bitimine kadar katılmalısın
  • 16 sevk 18 katılma, bu durumda 21 günden 2 gün çıkarmak doğru değil mi, 16 ve 17 askere dahil olmalı, 19 gün hayırlı olsun
  • 
Sayfa: önceki 925926927928929
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.