Şimdi Ara

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu (920. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20.704
Cevap
160
Favori
1.474.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 918919920921922
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Artık hiç bi türlü celp ertleme yok mecbur gidicen o tarihte,geç katılıyım deme geç katılanlara bütün işleri kitliyorlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar tam olarak çözemediğim bir mevzu var, aşağıda yazılı celp bilgilerime göre ben hangi tarihte askere gideceğimi tam olarak anlayamadım, çok basit bir durum olabilir ama etrafımda oluşan farklı yorumlardan dolayı beni mazur görün. Kimi arkadaşım askerlik şubesine gittiğini, oradakilerin 1 Şubatta askere gidebileceğini; çoğu internet sitelerinde de bu durumun az önceki anlattığım şekliyle desteklendiğini görüyorum. Ancak bazı arkadaşlarım da, ısrarlar 16 Şubat'a kadar evrak alımının olacağını 16 Şubat'ta askere gideceğimi söylüyor. Buradakilerin yorumu ne olacaktır acaba?
    2018 Bedelli Askerlik Ana Konu

• ofyariz93 kullanıcısına yanıt
    16 subatta askere gideceksin. buyuk ihtimal bir iki gun yol izni verirler. 18-19 gibi askerde olursun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 15.12.2018 de askerliğimi tamamladım ama halen e devlette askerlik durum belgesi sorguladığımda en yakın askerlik şubeye gidin diyor. Askerlik bitiminde verdikleri terhis belgesiyle askerlik şubeye mi gitmem gerekiyor acaba. Bilgisi olan var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lesion_26

15.12.2018 de askerliğimi tamamladım ama halen e devlette askerlik durum belgesi sorguladığımda en yakın askerlik şubeye gidin diyor. Askerlik bitiminde verdikleri terhis belgesiyle askerlik şubeye mi gitmem gerekiyor acaba. Bilgisi olan var mi?
    Kendi kendine düzelir elindeki belge esastır.
  • erzıncan 59.topçu 3 mart
  • EGE ORDUSU HRK.KUR.YBŞK.LIĞI
    MEBS BŞK.LIĞI MEBS TB.
    İZMİR NARLIDERE

https://chat.whatsapp.com/EQXdTWYz4rO3sFscIgl5eN

• 8 haziran maltepe komando whatsapp grup linki var mı acaba

• Sorusu olan varsa cevaplayabilirim. Yarın silahlı eğitimlere başlıyoruz atarsa 12 :))
  • oki91 kullanıcısına yanıt
    hayırlı teskereler hocam?şuana kadar neler yaptınız?

siyahlı eğitimler ne kadar sürüyormuş?Kaç el ateş ettiriyorlar?

Sıkıntı oldu mu?

• Bize komutan geçen şu bilgiyi verdi önceki celplerde ki spor hareketleri ve çök kalk yapmalar yeni gelen emirle kaldırılmış eğitimden çünkü sağlık sorunu yaşayanlar olmuş önceki celplerde bu yüzden şikayetler olmuş ve şınav-mekik-barfiks-çök-kalk kaldırılmış eğitimden.

• Ben de Cuma günü Ankara Mamak MEBS'den terhis oldum.

2. Tabur 4.Bölük 2.Takım'daydım. İlk iki hafta eğitimler çok hafif geçti, günde bi kaç saatim oturup TV izleyerek geçti şahsen. Hastasonları daha fazla. Genelde Kemal Sunal filmleri ya da dandik uydu kanallarından yabancı filmler izledik.

Son hafta tören provası nedeni ile yürüyüş yaptık. Ben genel anlamda memnun ayrıldım, yemekhane yemekleri çok güzeldi, günde 6200 kalori verdiklerini bilirim. Cağ kebabı, bütün büyük balık vs çıktığı oluyordu.

Sadece 10. günden sonra hastalandım bir 4 gün kendimi epey yorgun hissettim ama takımdaki doktor devrenize söylediğinizde revire çıkmadan ilaç dolabından istediğiniz ilacı alabiliyorsunuz. Tabi kaydınız tutuluyor burada. Envai çeşit ilaç var. Antibiyotik, ağrı kesici ve ateş düşürücü alabiliyorsunuz.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• GoldPunch kullanıcısına yanıt
    Kardeşim geçmiş olsun darısı bize bende 12.ayda gideceğim nasip olursa tavsiyelerin neler neler lazım oldu program nasıldı anlatırsan buradan yada özelden beklerim teşekkür ederim şimdiden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Ben de Cuma günü Ankara Mamak MEBS'den terhis oldum.

2. Tabur 4.Bölük 2.Takım'daydım. İlk iki hafta eğitimler çok hafif geçti, günde bi kaç saatim oturup TV izleyerek geçti şahsen. Hastasonları daha fazla. Genelde Kemal Sunal filmleri ya da dandik uydu kanallarından yabancı filmler izledik.

Son hafta tören provası nedeni ile yürüyüş yaptık. Ben genel anlamda memnun ayrıldım, yemekhane yemekleri çok güzeldi, günde 6200 kalori verdiklerini bilirim. Cağ kebabı, bütün büyük balık vs çıktığı oluyordu.

Sadece 10. günden sonra hastalandım bir 4 gün kendimi epey yorgun hissettim ama takımdaki doktor devrenize söylediğinizde revire çıkmadan ilaç dolabından istediğiniz ilacı alabiliyorsunuz. Tabi kaydınız tutuluyor burada. Envai çeşit ilaç var. Antibiyotik, ağrı kesici ve ateş düşürücü alabiliyorsunuz.
    Dostum ben şeyi sorucam mesela sevk tarihi diyelim atıyorum tamamen 15 ocak 2019. Tam o gün mü teslim olmam gerekiyor nasıl olacak 1 gün yol izni diyorlar 16 ocak da teslim olsam oluyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Ben de Cuma günü Ankara Mamak MEBS'den terhis oldum.

Komik olacak ama belki, siyah çorap kabul ediyorlar mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: dadas2558

Kardeşim geçmiş olsun darısı bize bende 12.ayda gideceğim nasip olursa tavsiyelerin neler neler lazım oldu program nasıldı anlatırsan buradan yada özelden beklerim teşekkür ederim şimdiden
    Hocam hep yazılıp çizilenler gibiydi. İlk gün kamuflajlarınız dağıtılıyor, bot bağlama gösteriliyor ve evrak doldurma ile geçiyor. İlk iki gün aşşırı derecede evrak doldurduk, sürekli bir evrak koyuyorlar önünüze öyle geçiyor. İlk hafta biraz yürüyüş, sağa sola dönme, yürüyüş kararı, tekmil verme vs eğitimi gördük. İkinci hafta ise silah söküp parçaladık, nişan alma eğitimi yaptık ve Perşembe günü de üç el 25 metreden atış yaptık. İkinci haftanın son günü ve üçüncü hafta ise tören provaları ile geçti. Haftasonu eğitim yok. Yemek, mıntıka ve içtima için toplanıyorsunuz o kadar.

Eğitimler konusunda kafanız rahat olsun. Komutanlar da on numara insanlar. Genelde diğer yerlerde Çavuşlar komutanmış, bizim manga komutanları hep Onbaşı'ydı. Yani Er'in bir üstü. Aynı koğuşta sizle kalıyorlar yaşları küçük. Koğuşta beraber Vampir Büyücü diye bir oyun oynadık mesela komutanlar da katıldı. Bizim Manga komutanı 93 Aralık doğumluydu. Whatsapp grubu kurduk, komutanlar da var makara yapıyoruz sürekli, düşünün artık.

Onun dışında son hafta Asteğmen takım komutanı çalıştırıyor sizi. O daha havalı oluyor tabi ama onlar da iyi.

Orada en büyük sorun soğuklar ve hastalık olacak. İlk 10 gün çok iyiydim, sonra hastalandım 4 gün hasta hasta gezdim ama sonradan toparladım. Komutanlar bize, havalardan dolayı en az eğitimi size yaptırdık demişti. İlk bir hafta şapka taktık sonra bere emri geldi, herkes bere taktı. Boyunluk, eldiven ve bere üçlüsü ile çok fazla üşümüyorsunuz zaten. Boyunluğu çekerseniz sonuna kadar açıkta bir gözünüz kalıyor. Tabi içtimalarda ve törene boyunluk ile katılmak yasak, o ayrı.

Ayrıca girişte çantalarınız açılmıyor sadece X-RAY'den geçiyor. İstediğiniz kadar ilaç sokabilirsiniz, sadece yanınızda ilaç var mı diye sorduklarınızda hayır deyin. Yanınıza mutlaka bol bol ateş düşürücü, boğaz spreyi ve en az 2,3 kutu (40,60 tane) pastil alın. En kötü oradan ecza dolabından da alabilirsiniz ama orda pastil olmuyor bir de sadece günlük dozunu veriyorlar. Her gün gidip günlük dozu almak gerekiyor.

Vict0ry hocam cumartesi günü oluyor sevk tarihi. Yol süresi 1 gün verildiyse 2 gün koyuyorsun pazartesi teslim oluyorsun. 2 gün yol izni verildiyse 3 gün koyuyorsun. Benim 22 Aralık'dı sevk tarihi. 1 gün yol izni ile 24 Aralık'ta katıldım.

[F][r][k][a][n]

İç çamaşırları çoraplar vs hiç önemli değil, isterseniz kırmızı giyin inanın hiç kontrol bile edilmiyor.

• celp tairihim final dönemime denk geliyor. birliğime geç katılma hakkım var mı sorun olur mu ? kaç güne kadar geç katılabilirim
  • Arkadaşlar bedelli olarak askere gidip geldim ve youtube kanalımda videolar paylaştım. İzlemenizi öneririm.

Yanımıza neler almalıyızhttps://youtu.be/By428n7wZW4

Ankara mamaktaydım. Askerlik deneyimleri videomu da haftaya yayınlıyor olacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: farazicosmos

Arkadaşlar bedelli olarak askere gidip geldim ve youtube kanalımda videolar paylaştım. İzlemenizi öneririm.

Yanımıza neler almalıyızhttps://youtu.be/By428n7wZW4

Ankara mamaktaydım. Askerlik deneyimleri videomu da haftaya yayınlıyor olacağım.
    16 Şubat'ta oradayım
  • 
Sayfa: önceki 918919920921922
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.