Şimdi Ara

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu (922. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
20.704
Cevap
160
Favori
1.474.562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 920921922923924
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün terhis oldum, Amasya 15. Piyade er eğt tg.

1 saat sonra sıcak suya ardından da yatağıma kavusacagim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu yapılan son bedelli imiş zaten bu kadar uzun süre sürmesindende belli artık sisteme uydurmuşlar sadece malum kişinin imzası kalmış direk yürürlüğe giriyor.

Askerlikte uzun kısa dönem ayrımı kalktı

3 ay zorunlu+ isteyen 6 ay ücreti ödeyip terhis oluyor yapmak isteyen ise maaş alacak.

https://www.sondakika.com/haber/haber-msb-yeni-askerlik-sistemiyle-ilgili-calisma-11658468/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jabba the Butt

Arkadaşlar bedelli askerken kamu kurumunda mülakata gidemeyiz değil mi?
    Sınav için izin veriliyor diye aklımda kalmış. Bu mülakatlar da sınav olarak geçtiğinden bir kolaylık yapıyorlar mı? Yoksa boş yere mi umutlanıyorum?
    Bedellide askerlikteki normal acemiliği yapıyorsun kışla dışına çıkabilmen mümkün değil bu nedenle ustalık döneminde çarşı izni var birde acemi ustalık dönemi geçiş izin var o kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

Bedellide askerlikteki normal acemiliği yapıyorsun kışla dışına çıkabilmen mümkün değil bu nedenle ustalık döneminde çarşı izni var birde acemi ustalık dönemi geçiş izin var o kadar

Alıntıları Göster
    Başından beri bundan korkuyordum. Kesin ben askerdeyken alım olur diyordum öyle de olacak. Garanti olarak gördüğüm kurumun mülakatına giremeyeceğim.

Başımıza bela ettiler bu 21 günü. Özel şirketler askerliği duyunca işe almıyor zaten, kamu kurumuna da askerde olduğum için giremeyeceğim. O kadar sınava çalıştım, emek verdim iyi bir puan aldım, tam karşılığını alacakken bu askerlik belası çıktı karşıma. Yemin ediyorum bela ya başka bir şey değil.

21 günden nolacak amma ağladınız diyen gerizekalılar bunu anlamıyor işte.

• sevk tarihi başlangıç 01.03.2019
    sevk tarihi bitiş 16.03.2019
    Elazığda yapacağım 2 gün yol verseler 18.03 tarihinde mi teslim olmam gerekiyor bilenler aydınlatabilir mi lütfen?
  • Jabba the Butt kullanıcısına yanıt
    Kardeşim insanlar sınav izni alabiliyor diye biliyorum. Sen gireceğin mülakatla ilgili bulabileceğin tüm resmi evrakları topla komutanına gösterirsen izin alabilirsin.

• Sınavı olanlar sınava girdiğini kanıtlayan belgeyi ve sınav takvimini dosyalayıp ivedilikle şubeye erteleme başvurusu yaparsa başvuru er ya dageç de olsa kesinlikle kabul ediliyor. En geç 1 haftaya belli olur sonuç.

• 21 ocakta burdurda başlayacağım ancak sevk belgesini kaybettim. Pazartesi günü burdur askerlik şubesinden çıkarabilirmiyim?

• 2 gün önce yenifoçadan geldim çok şükür gideceklere allah sabır versin muhtemelen en zorlu yer burasıdır
  • meeb kullanıcısına yanıt
    onu bilmiyorum. şınav mekik sıkıntı değil de sürünme olayı sıkıntı. dün gece bi uzun dönemle bedelli kavga etti ertesi sabah bölüğü komple süründürdüler. bizim kalk saati 6.00 koğuş terk 6.30. kalk saatini 5.30a koğuş terk saatini 6.00 ya çektiler içtima 7.45te 1 saat 45 dakika bekliyoruz soğukta. yapılacak iş değil. cuma terhis oluyoruz bitiyor sonunda. :)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: oki91

onu bilmiyorum. şınav mekik sıkıntı değil de sürünme olayı sıkıntı. dün gece bi uzun dönemle bedelli kavga etti ertesi sabah bölüğü komple süründürdüler. bizim kalk saati 6.00 koğuş terk 6.30. kalk saatini 5.30a koğuş terk saatini 6.00 ya çektiler içtima 7.45te 1 saat 45 dakika bekliyoruz soğukta. yapılacak iş değil. cuma terhis oluyoruz bitiyor sonunda. :)))
    Uzun dönemle bedelli niye kavga etti?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • X kare kullanıcısına yanıt
    uzun dönem eğitim çavuşları bedellilerle beraber kalıyor. bu uzun dönem koğuşta küfür falan ediyormuş bedellilere, yat saatinde dolaplara falan vuruyormuş önce bi uyarmışlar adam aynı şeyleri yapmaya devam edince kavga çıkmış. direkt karakola götürdüler ikisini. çok sorunlu tipler.
  • son haftaya giriyorum artık,öyle bedelli diye herkes aklı başında okumuş etmiş olarak düşünmeyin kesinlikle burada 1000 bedelli var %80 güney doğu ve doğu illerinden eğitim seviyesi çok aşağıda,köyünden çıkmış gelmiş Türkçe bile konuşmuyorlar o derece gerisini siz düşünün artık.Bizde hiç spor eğitimi olmadı,haftasonları paso yatış uymaktan sıkıldık
  • radko kullanıcısına yanıt
    kardeşim başlıkta süreki evhamlanıyordun yandık bittik diye noldu? :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Hocam hep yazılıp çizilenler gibiydi. İlk gün kamuflajlarınız dağıtılıyor, bot bağlama gösteriliyor ve evrak doldurma ile geçiyor. İlk iki gün aşşırı derecede evrak doldurduk, sürekli bir evrak koyuyorlar önünüze öyle geçiyor. İlk hafta biraz yürüyüş, sağa sola dönme, yürüyüş kararı, tekmil verme vs eğitimi gördük. İkinci hafta ise silah söküp parçaladık, nişan alma eğitimi yaptık ve Perşembe günü de üç el 25 metreden atış yaptık. İkinci haftanın son günü ve üçüncü hafta ise tören provaları ile geçti. Haftasonu eğitim yok. Yemek, mıntıka ve içtima için toplanıyorsunuz o kadar.

Eğitimler konusunda kafanız rahat olsun. Komutanlar da on numara insanlar. Genelde diğer yerlerde Çavuşlar komutanmış, bizim manga komutanları hep Onbaşı'ydı. Yani Er'in bir üstü. Aynı koğuşta sizle kalıyorlar yaşları küçük. Koğuşta beraber Vampir Büyücü diye bir oyun oynadık mesela komutanlar da katıldı. Bizim Manga komutanı 93 Aralık doğumluydu. Whatsapp grubu kurduk, komutanlar da var makara yapıyoruz sürekli, düşünün artık.

Onun dışında son hafta Asteğmen takım komutanı çalıştırıyor sizi. O daha havalı oluyor tabi ama onlar da iyi.

Orada en büyük sorun soğuklar ve hastalık olacak. İlk 10 gün çok iyiydim, sonra hastalandım 4 gün hasta hasta gezdim ama sonradan toparladım. Komutanlar bize, havalardan dolayı en az eğitimi size yaptırdık demişti. İlk bir hafta şapka taktık sonra bere emri geldi, herkes bere taktı. Boyunluk, eldiven ve bere üçlüsü ile çok fazla üşümüyorsunuz zaten. Boyunluğu çekerseniz sonuna kadar açıkta bir gözünüz kalıyor. Tabi içtimalarda ve törene boyunluk ile katılmak yasak, o ayrı.

Ayrıca girişte çantalarınız açılmıyor sadece X-RAY'den geçiyor. İstediğiniz kadar ilaç sokabilirsiniz, sadece yanınızda ilaç var mı diye sorduklarınızda hayır deyin. Yanınıza mutlaka bol bol ateş düşürücü, boğaz spreyi ve en az 2,3 kutu (40,60 tane) pastil alın. En kötü oradan ecza dolabından da alabilirsiniz ama orda pastil olmuyor bir de sadece günlük dozunu veriyorlar. Her gün gidip günlük dozu almak gerekiyor.

Vict0ry hocam cumartesi günü oluyor sevk tarihi. Yol süresi 1 gün verildiyse 2 gün koyuyorsun pazartesi teslim oluyorsun. 2 gün yol izni verildiyse 3 gün koyuyorsun. Benim 22 Aralık'dı sevk tarihi. 1 gün yol izni ile 24 Aralık'ta katıldım.

[F][r][k][a][n]

İç çamaşırları çoraplar vs hiç önemli değil, isterseniz kırmızı giyin inanın hiç kontrol bile edilmiyor.

Alıntıları Göster
    Geçmiş olsun hocam öncelikle. Her şeyi anlıyorum da şu Asteğmenler neyin kafasını yaşıyor anlamıyorum. Şans eseri aldığı rütbenin havasını atmak nedir?

• 7 NCİ KOMD.TUG. TAŞKISIĞI K.YRD.LIĞI/SAKARYA ADAPAZARI

Sevk Tarihi
    20/04/2019

varmı beyler tertip :)
  • 7 NCİ KOMD.TUG. TAŞKISIĞI K.YRD.LIĞI/SAKARYA ADAPAZARI

Sevk Tarihi 20/04/2019

Beyler tertip varmı buralarda :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Halfmoon37

15 İNCİ P.EĞT.TUG. 5 İNCİ P.EĞT.TB./SAMSUN MERKEZ

22 Aralık 2018 sevk tarihli tek ben miyim forumda kimse yok mu beyler.
    Ortam nasıl? Bende martta ordayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: N0YAN

Dün terhis oldum, Amasya 15. Piyade er eğt tg.

1 saat sonra sıcak suya ardından da yatağıma kavusacagim
    Hasta oldunuz mu ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarın saçları kestirmeye gidiyorum 5 senedir uzattığım saç Üst tarafı daha uzun olmasına izin veriliyor mu ? Yanları ve enseyi 3 numara üst 5-6 numara bıraksam sıkıntı çıkar mı ? Yoksa komple vurayım 3'e
  • 
Sayfa: önceki 920921922923924
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.