Şimdi Ara

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu (921. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
20.704
Cevap
160
Favori
1.474.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 919920921922923
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Ben de Cuma günü Ankara Mamak MEBS'den terhis oldum.

2. Tabur 4.Bölük 2.Takım'daydım. İlk iki hafta eğitimler çok hafif geçti, günde bi kaç saatim oturup TV izleyerek geçti şahsen. Hastasonları daha fazla. Genelde Kemal Sunal filmleri ya da dandik uydu kanallarından yabancı filmler izledik.

Son hafta tören provası nedeni ile yürüyüş yaptık. Ben genel anlamda memnun ayrıldım, yemekhane yemekleri çok güzeldi, günde 6200 kalori verdiklerini bilirim. Cağ kebabı, bütün büyük balık vs çıktığı oluyordu.

Sadece 10. günden sonra hastalandım bir 4 gün kendimi epey yorgun hissettim ama takımdaki doktor devrenize söylediğinizde revire çıkmadan ilaç dolabından istediğiniz ilacı alabiliyorsunuz. Tabi kaydınız tutuluyor burada. Envai çeşit ilaç var. Antibiyotik, ağrı kesici ve ateş düşürücü alabiliyorsunuz.
    bende memnun ayrılanlardanım hocam. En azından daha zorlu bekliyordum ama hiçbir zorluğu yoktu. Yemekler bakımından biraz şanssızdık bzim yemekler iyi değildi pek :d . Bizim televizyonun favorisi Kurtlar vadisi pusu Bide kumandayı alıp kafasına göröe kanal değiştirenler vardı. halbuki aç güzel bi belgesel kanalı mis gibi izlesin millet :D . İmzir / Hacılarkırı

• Kayseri il jandarma komutanlığı 13 Nisan celbi grubuna rastlamadım hiçbir yerde yokkmu benden başka giden oraya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 12 fanila 12 çorap 12 don aldım abartmış olabilir miyim ? Bunların dışında çantaya 2 içlik, alt üst kalın eşofman koyucam. Küçük bavula sığmadı orta boy bavul aldım oradaki dolaba sığar mı bilmiyorum , yatağın altına koyduruyolardır umarım

• quote:

Orijinalden alıntı: ekostros

12 fanila 12 çorap 12 don aldım abartmış olabilir miyim ? Bunların dışında çantaya 2 içlik, alt üst kalın eşofman koyucam. Küçük bavula sığmadı orta boy bavul aldım oradaki dolaba sığar mı bilmiyorum , yatağın altına koyduruyolardır umarım
    Bizim bavulları toplamışlardı ayrı odaya arada açarlardı ihtiyacı olanlar için. Çorap değiştirirsin rahat hissettirir.

İlaç ve tükenmez kalem götürmeyi unutma. 2-3 tane kalem al sürekli dilekçeler, formlar getiriyorlar. En büyük zorluk ise hastalık orada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lady Sylvanas Windrunner -- 14 Ocak 2019; 19:50:9 >
  • Gitmeden önce son sorum saat takmaya izin veriliyor mu ? İzin veriliyorsa marka model şartı var mı ?
  • Beyler yoklama yok yazıyor bu durumu olup sorunu çözen birileri varmı acaba şubeye ulaştım yoklama yok yazıyor yoklama yaptır diyor neyin kafasındalar anlamadım? Yoklamayı zaten yaptırdım ben.?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fasakasa

2-3 hafta oluyor benim ptt kart geleli ama, dün ziraatle görüştüm kredi için onlar da tsk tarafından oluşturulan bir kart olduğunu söylediler. Her yanımız kart oldu

Alıntıları Göster
    bana ptt kart gelmedi. sizlere geldi mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dogukan_3002

bana ptt kart gelmedi. sizlere geldi mi ?

Alıntıları Göster
    Yolluk için gelmişti bana ama ben ilk grupta gitmiştim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fasakasa -- 15 Ocak 2019; 13:20:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fasakasa

Yolluk için gelmişti bana ama ben ilk grupta gitmiştim

Alıntıları Göster
    Diğer gruplarda gelmedi galiba demek ki.. O zaman Nolucak benim yolluk bilen varsa aydınlatsın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 47 NCİ KOMD.TUG.K.LIĞI/İSTANBUL ZEYTİNBURNU Ocak 26 sevk Ocak 28 teslim olacağım. Burada devrem var mı?
  • Arkadaşlar merhaba, normalde haziran da askerliğe gidiyorum. Fakst bu süreçte bende diyabet çıktı ve insülin kullanmaya başladım. Önceden tecilim olduğu için yoklamam var gözüküyor. Hastaneye sevk için şubeye başvurduğumda ise şimdi olmaz mayısta gel diyor. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı? Sağlık problemi belirtip hastaneye sevk alamıyor muyuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: ekostros

Gitmeden önce son sorum saat takmaya izin veriliyor mu ? İzin veriliyorsa marka model şartı var mı ?
    2018 Bedelli Askerlik Ana Konu
  • quote:

Orijinalden alıntı: xray14

Arkadaşlar merhaba, normalde haziran da askerliğe gidiyorum. Fakst bu süreçte bende diyabet çıktı ve insülin kullanmaya başladım. Önceden tecilim olduğu için yoklamam var gözüküyor. Hastaneye sevk için şubeye başvurduğumda ise şimdi olmaz mayısta gel diyor. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı? Sağlık problemi belirtip hastaneye sevk alamıyor muyuz?
    şeker hastalığın varsa muaf oluyorsun sanırım tabi belgelerle kanıtlaman lazım.
  • Döneli 1 ay oldu beyler,ptt ye gittim dönüş parası görünmüyor. Ptt den dönüş parasını çeken oldumu?

• 55.Mekanize Piyade Tugayı Kırklareli/Merkez
    bir tek ben miyim Şubat'ta giden ? :(
  • Arkadaşlar bedelli askerken kamu kurumunda mülakata gidemeyiz değil mi?
    Sınav için izin veriliyor diye aklımda kalmış. Bu mülakatlar da sınav olarak geçtiğinden bir kolaylık yapıyorlar mı? Yoksa boş yere mi umutlanıyorum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jabba the Butt -- 18 Ocak 2019; 21:36:16 >
  • dün saat 15'te sonunda terhis olduk yenifoçadan. Allah 2. celp grubuna sabır versin...

• quote:

Orijinalden alıntı: meeb

hayırlı teskereler hocam?şuana kadar neler yaptınız?

siyahlı eğitimler ne kadar sürüyormuş?Kaç el ateş ettiriyorlar?

Sıkıntı oldu mu?
    3 mermi attık. silahlı eğitim genelde esas duruş vs. şeklinde oldu. atış zevkliydi tepme vs olayı anlatıldığı gibi değil çok rahat. tek sıkıntı herkes hasta oldu koğuş havasız ve pis, tuvaletler leş gibi. ağrı kesici, nurofen ve göz damlası kesinlikle alın. bir şekilde içeriye sokun çok önemli. bazı komutanlar komando gibi eğitim veriyolar ilk hafta çok istikamet yedik yat kalk sürün şınav çek çok fazla yaptırdılar. geç katılanların büyük çoğunluğu doğudan gelmişler 1 2 kişi dışında işe yaramaz tipler. bunlar yüzünden içtimalar yarım saat sürüyo. yağmur yağarsa dersliğe çıkıyoruz eğitim iptal oluyor. dua edein yağmur yağsın. :))
    eğitim çavuşları cahil apaçi tipler fazla muhattap olmayın. uzun dönemler arada laf atıyolar aldırmayın biz geldiğimiz ilk gün içtimada bedelli ablalar diye bağırıyolardı. takmayın bitirin gidin. 21 günün ne kadar gereksiz olduğunu anlayacaksınız.

• xray14 kullanıcısına yanıt
    bedelli basvurunu geri cek, parani al.

diyabet varsa gidemezsin.
  • oki91 kullanıcısına yanıt
    sınav mekik vs . gibi eğitimlerin kaldırıldığı söylenilmişti sağlık sorunlarından dolayı.belki sizden sonradır .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 919920921922923
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.