Şimdi Ara

2017 f/p Tatil Fırsatları (Ana Konu) (164. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.965
Cevap
133
Favori
252.450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 162163164165166
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: t3ksas

quote:

Orijinalden alıntı: mrvolkan

quote:

7-15 ekim arasında belek tarafında bir otele gitmek istiyorum.Bu tarihlerde hava nasıl olur orada? denizde dalga durumu daha mı fazla olur?

hocam belek tarafı zaten denizi çok iyi sayılmaz hava genelde iyi oluyor ekıim ayında

yani genelde okudugum yorumlarda normal yaz aylarında öğlene kadar dalga olmuyor ve denize girilebilir deniyor.acaba ekim ayında da aynı olurmu. dalgalar gün boyu devam eder mi?

sırf deniz için gidecekseniz kemer tarafı nı tercih ediyor insanlar kaş kemer adrasan vs
    belek ve alanya tarafı genelde bi tık daha geri deniz olarak
    dalga olayını bilemiyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

7-15 ekim arasında belek tarafında bir otele gitmek istiyorum.Bu tarihlerde hava nasıl olur orada? denizde dalga durumu daha mı fazla olur?

hocam belek tarafı zaten denizi çok iyi sayılmaz hava genelde iyi oluyor ekıim ayında

yani genelde okudugum yorumlarda normal yaz aylarında öğlene kadar dalga olmuyor ve denize girilebilir deniyor.acaba ekim ayında da aynı olurmu. dalgalar gün boyu devam eder mi?

sırf deniz için gidecekseniz kemer tarafı nı tercih ediyor insanlar kaş kemer adrasan vs
    belek ve alanya tarafı genelde bi tık daha geri deniz olarak
    dalga olayını bilemiyorum

ekim ayında kemer tarafı soğuk oluyor.o yuzden orayı pek tercih etmiyorum.aslında sırf deniz için değilde, insan oraya gitmişken birazda yüzmek istiyor.o yuzden deniz olayını merak ettiğim için soruyorum

• arkadaşlar belek tatili ardından 3 günde kemere gitmek istiyorum sizden ricam daha önce kemer bölgesinde pansiyon da konaklamış memnun kalmış pansiyon tavsiyesi verecek arkadaşlar var mı 3 yaşında kızım var mümkünse sahile yakın olsun denizi güzel olsun teşekkürler
  • Akka antedon(4 gece 2150 TL) tatilinden yazıyorum şu anda. Öncelikle geçtiğimiz yıl paloma Grida tatili ile kiyaslayabilirim bu ikinci herşey dahil tatil tecrubemiz.

Beldibi havası Belek'e göre çok daha güzel gölgede ve aksam animasyon izlerken serin gelen rüzgar çok şaşırttı beni. Otel odası geniş ve kullanışlı sadece banyoda perde olayı kötü. İnternet çekim gücü iyi. Denize sabah giriyoruz balıkları seyredebilirsiniz o derece berrak ve güzel. Girişi taşlık ama Balıkesirli olarak örnek vereyim Altınoluk Küçükkuyu kadar degil. Deniz çabuk derinleşiyor 5 metreden sonra boya geliyor (1,82 boyum)

Havuzları geniş cam ağaçları altında konforlu bir tatil oluyor. Çocuk havuzu zayıf kalıyor pek eğlenceli olmasa da vakit geçiyor deniz v.s. mini Clup a daha giremedim 2 gün oldu denk gelmedi yemek cikisinda kapalı çünkü. Animasyon akşamları oluyor fena değil.

Bahçede 2 yerde soğuk içecek dolapları var akşama kadar serbest kullanımı coca cola grubu ürünler cam şişede.Algida dolabı da ağzına kadar dolu sürekli serbest kullanıma açık. Snack olayı da ideal 6-7 çeşit ürün oluyor sabit. Gözleme çadırı var ama denk gelmedi şu ana kadar. Sabah kahvaltısı çok güzel taze ürünleri. Öğle yemeği tavuk çeşitleri ızgarası oluyor. Akşam iki çeşit et ızgara oluyor. Yemekleri ve içecekleri denizi ve havuzu ile dört dörtlük bu otel. Personel yeterli gayet ilgililer. İçki kullanmadığım için kalitesini bilemiyorum.

Bu oteldeki canımı sıkan tek mesele bebeklerin su geçirmez mayo kullanmamaları. Büyük ihtimalle havuza gelen geçen çişini yapıyor ve tüm havuzlara giriyor bu bebekler. Bu meseleden dolayı bir daha gelmeyebilirim bu otele.Otel müşteri portföyü Rus ve Türk gruplar.

Geçen seneki paloma ya göre daha kaliteli hizmet aldığımız açık. Ayrıca denizi çok güzel ve havası nemsiz. Ama paloma bu otele göre daha lüks görünüme sahipti. 2 gün daha burada kaldıktan sonra 1 gece Kaleiçi nde Oscar boutiqe otelde kalacağız (yarim pansiyon 160tl)ve sonra 4 gece ic santai(1850tl) gozlemlerimi paylaşırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• forceturk06 F kullanıcısına yanıt
    3 yıl önce yol yorgunluğunu atmak için 1 Orange garden apart ta kalmıştım temiz bi pansiyondu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

Ufak bir not..
    Her sene kasim aralik ocakta ayni muhabbet donuyor bu forumda..
    Erken rezervasyon fiyatlari yuksek,bekleyelim,kesin indirirler..

Aradan 2 ay geciyor erken rez fiyatlarini uzerine % 20 daha ekliyolar en az..3-4 senedir tatil forumunu takip ediyorum hep ayni muhabbet..
    Sonra yaz ortasinda millet erken donemde 3 e almadigi oteli 5 e aliyor..

Gene hakli ciktin dostum

• Güral Premier Tekirova ile ilgili bir video vardı bi kaç hafta önce otele msj atmıştım bu konuyla ilgili 9 gün sonra cevap vermişler...

"Değerli misafirimiz

öncelikle Güral Premier Tekirova Ailesine göstermiş olduğunuz ilgi ve alaka için teşekkür ederiz.

Sizler de taktir edersiniz ki , iki binden fazla misafirimizi ağırlamakta olup , rahatı konforu adına tüm mesuliyetimizi ortaya koymaktayız.

Genel memnuniyet oranımız %95 in üzerinde olup ,bölgedeki 21 otel arasında 1. sırada yer almaktayız.

Fotoğrafçı konusuna açıklık getirme adına, tesisimizde konaklayan Kazak asıllı misafirlerimizin fotoğraf stüdyosunda yaklaşık yarım saatlik kavga etmesi sonucu, çalışan personelleri gerek ittirerek gerek müşterileni kaçırmak adına yüksek sesle konuşarak taciz etmiştir.

Fotoğrafçı olarak çalışan kişi kamerasını almaya çalışırken kamerayı açıp fiziksel temas olduğunu iddia etmiştir.  O anlık başlatılan video ile gerçekte olan olaylar arasındaki fark ise , misafirlerimizin bir konu (yaşanan hususu anlatmak etik olmadığından dolayı konu olarak özetlemek durumundayız) ile ilgili uyarılmasıdır.

Hanımefendi bu videoyu çektikten sonra , etraftaki diğer misafirler de tepkisini göstermiş olup videonun haksız tepki olduğunu düşünerek silinmesi gerektiği ile ilgili baskı yapmışlardır. Kendileri de sonrasında yanlış olduğunu söyleyip videoyu kaldıracaklarını söyleseler de malesef kaldırmadılar.

Bu husus, tesis içinde çalıştırılan fotoğrafçı dükkanını korumak amaçlı yazılmamış olup,sorunuza açıklık getirmek adına ayrıca bir nebze olsun endişelerinizi silebilmek adına yapılmış bir açıklamadır.

Turizm sektörü çalışanları olarak ayrıca birer tatilci olarak da sizlerin de endişelerini çok iyi anlayabiliyoruz.Ancak maleseftir ki farklı tatil anlayışlarına sahip bazı misafirlerimizin hoş olmayan hareketlerine maruz kalabiliyoruz. Ayrıca misafirlerin yaşamış olduğu kişisel problemlerin tesise zarar verebileceğinin farkıda olmaması bizleri de zor durumda bırakıyor.

Tüm sorularınız ve talepleriniz ile ilgili danışmak istediğiniz her konuda sizlere hizmet vermekten büyük mutluyluk duyacağımızı ifade eder,

Tatilinizde sizlerle görüşmeyi dileriz.

Saygılarımızla."

• fettah kullanıcısına yanıt
    İyi de, şu anda tavan yapmış ve 5'e satılan oteli önümüzdeki Kasım Aralık'ta yine 5'e satıp erken rezervasyon fiyatları diye kakalıyacaklar. Yani önümüzdeki Aralık'ta erken rezervasyonla aldım diye sevinecek olan, aslında şu an pahalı dediği fiyatlara önümüzdeki sezondan yer ayırtmış oluyor. Her yıl tatil yapan birisiyse, geç kalanlardan tek avantajı, onlardan bir sene geç kazıklanacak olması

Sermaye hepimizden güçlü ve akıllı, kendimizi boşuna avutmayalım
  • 4gün Lykia World Belek'te konakladık ve çok büyük hayal kırıklığı yaşadık.Benim için yemek konusu çok önemli ve yemek olarak tavuk(kırmızı et zaten hiç ,evet hiç çıkmadı),pilav,patates tatlı olarak karpuz yediğim bir otel oldu malesef.Bu fiyatlara bu otel kesinlikle tercih edilmemeli...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vaypcnet -- 9 Ağustos 2017; 21:52:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vaypcnet

4gün Lykia World Belek'te konakladık ve çok büyük hayal kırıklığı yaşadık.Benim için yemek konusu çok önemli ve yemek olarak tavuk(kırmızı et zaten hiç ,evet hiç çıkmadı),pilav,patates tatlı olarak karpuz yediğim bir otel oldu malesef.Bu fiyatlara bu otel kesinlikle tercih edilmemeli...

Hocam 2012 de lykia da hamam suite de konaklamıştık o sene inanılmazdı lykia yemekler alkol temizlik ama konustugumuz yoneticiler otelin son senesi olduğunu ve devredileceğini söylemişlerdi gerçekten ondan sonra iki defa el değiştirdi otel

Devasa bir kompleks orası alan şirketlerde iyi yönetemedi hiçbiri sonuç husran sizin adınızada çok üzüldüm zira bizde her sene basında mutlaka acaba bu sene toparlamışmıdır diye düşünüp bir bakarız ama 5 senedir hiç iyi sinyaller vermedi

Geçmiş olsun inşallah seneye telafisi olur farklı bir yerde

• civcivx C kullanıcısına yanıt
    Zaten bizim işimiz kazıklanmak. Dünyadaki her ülkenin vatandaşı bizden daha ucuza bizim memleketin kryfini çıkarıyor. Erken rezervasyon ama herzaman avantaj olmasına rağmen bu sene ki kadar fark ben hiç görmedim.

• Gelecek yılın tahmini bir fiyat hesaplaması varmı?? Örneğin en yüksek sezonda 4000tl olsun otel erken rezervasyon ile %50 indirim desek 2000tl civarını olur biraz saçma bir soru oldu ama kabaca bir hesap yolu varmı

• quote:

Orijinalden alıntı: samsunmel55

Gelecek yılın tahmini bir fiyat hesaplaması varmı?? Örneğin en yüksek sezonda 4000tl olsun otel erken rezervasyon ile %50 indirim desek 2000tl civarını olur biraz saçma bir soru oldu ama kabaca bir hesap yolu varmı

Şu an otelin fiyatı neyse gelecek erken rezervasyon döneminde aşağı yukarı bu fiyatlar olur

• Offf deli rakamlar çıkıyor o zaman o normal dönemde almaya kalksak

• Bu sene ki ciddi artışın tek sebebi aralık - mayıs ayı arasında ki döviz kuru hareketliliği ve tl nin değer kaybetmesi oldu.. 2.50 den 3.50 ye çıkan bir dolar, %40 tl nin değer kaybetmesi..

Sonuç olarak maaşlı çalışan kesimlere ne yazık ki bu otel fiyatları ciddi oranda etki ederken firma sahibi kişiler için ise tam tersi bu fiyatlar ucuz bile kaldı nerdeyse..benim sektörümde mesela hammaddeye yüzde yüz zam geldi ve bizde bu zammı yapmak zorunda kaldık. Sonuç cironuzda %100 artıyor ve elinie geçen para 2 katına çıkıyor

• Usenmedim bakdim 2014

2014 1980

2015 de erken 2300

2015 de erken rezervasyonla 2700

2016 da gitmeden bir ay önce almisdim 2145 almışım tabi geçen sene 15 temmuz ve rüşt turist gelmeme olayında var

Aynı otel bu sene 3500 civarı

Sene kesin çok fena kaziklicaklar bizim ülkemizde dolar düşse bile fiyat azalması akışına aynı kalır yada artar

• clubyaliizmir.cactushotels.com
    Gümüldür / IZMIR
    04/08 EYLUL
    4 gece
    2 büyük + 2 küçük
    2.500 TL
    %8,00 avantajix
    188 TL
    2.312 TLhttps://www.avantajix.com/kampanya-ve-avantajlar/hotels-com-kampanya-ve-avantajlari

yine aynı yere gidiyoruz
    çocuklar çok memnun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi undermunder -- 10 Ağustos 2017; 10:50:6 >
  • ultimasalida kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi Lykia ya world ler sessiz sedasız el değiştirdi sıkıntı buradan kaynaklanıyor, Fethiye deki ana Lykia World ün konumu Türkiyede ilk 5 otele rahat girer, yalnız pahalı bir tesis olan bu otelde, kalite olarak düştülerse yazık etmişler derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi parker48 -- 10 Ağustos 2017; 11:11:11 >
  • Bende takip ettim bir ara oteli, haberiniz vardır büyük ihtimal ama bir ara etsde son dakika otellerinde 3 gece 4 gün 2+1 kişi 1200 civarındaydı büyük ihtimal günleriniz tutmamış olabilir ama görünce söylemek istedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: bynoun

Bende takip ettim bir ara oteli, haberiniz vardır büyük ihtimal ama bir ara etsde son dakika otellerinde 3 gece 4 gün 2+1 kişi 1200 civarındaydı büyük ihtimal günleriniz tutmamış olabilir ama görünce söylemek istedim.

Olsun teşekkürler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 162163164165166
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.