Şimdi Ara

2017 AKK düzenlemesi hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
2
Favori
1.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4 Mbit/s - 8 Mbit/s arası artık 3 Mbit/s
    8 Mbit/s - 16 Mbit/s arası artık 5 Mbit/s
    16 Mbit/s - 24 Mbit/s arası artık 8 Mbit/s
    24 Mbit/s - 50 Mbit/s arası artık 16 Mbit/s
    50 Mbit/s - 100 Mbit/s arası artık 24 Mbit/s
    100 Mbit/s - 500 Mbit/s arası artık 32 Mbit/s
    500 Mbit/s - 1000 Mbit/s arası artık 64 Mbit/s

Şöyle bir liste var hali hazırda süperonline kullanıcısıyım 16 mbite kadar hattım var ama AKK geçince süperonline 3 mbite düşürüyor hattı bu kanun geçerli olmadı mı ?

• Yürürlüğe girmedi ki. 1 mayıs'da yürürlüğe girecek diye yazıyor aynı metinde.
  • +1 bilgi hızınız 8mb'a değil 5e düşecek.

Birde hatırladığım kadarıyla BTK düzenlemesinde 1mayıstan itibaren yazıyordu.
  • quote:

24mbit arada kalmış durumda. akn sonrası hız 8 mi olacak, 16 mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: mur@t_fb

quote:

24mbit arada kalmış durumda. akn sonrası hız 8 mi olacak, 16 mı

Pakette 24 mbit"e kadar" ibaresi yer aldığı için hız hız 8e düşecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Boone

Yürürlüğe girmedi ki. 1 mayıs'da yürürlüğe girecek diye yazıyor aynı metinde.

aslında en geç 1 mayıs galiba o cümle ama doğal olarak o tarihten önce kimse bu sisteme geçiş yapmayacaktır.
  • Backspace7 kullanıcısına yanıt
    1 mayısta bile geçmeyecekler, cezası neyse faturaya zam olarak yansıtacaklar
  • Backspace7 kullanıcısına yanıt
    Benim de 21 Martta bitiyor ttnet sözleşmesi superonline adsl e geçicem 16 Mbit olanı almak istiyordum 50 GB bitince 5Mbit e düşsün diye bizim eve en fazla 6Mbit geliyor. Bana işlenir mi ya belki olur ya ttnet akk dan önce 6Mbit gelmesi lazım aradım 6Mbit yaptılar 1 2 gün sonra 3.5 a düşürdüler superonline inkinide düşürürler mi
  • Dr. Boone kullanıcısına yanıt
    Gerçekler :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: DenizGalaxy

Benim de 21 Martta bitiyor ttnet sözleşmesi superonline adsl e geçicem 16 Mbit olanı almak istiyordum 50 GB bitince 5Mbit e düşsün diye bizim eve en fazla 6Mbit geliyor. Bana işlenir mi ya belki olur ya ttnet akk dan önce 6Mbit gelmesi lazım aradım 6Mbit yaptılar 1 2 gün sonra 3.5 a düşürdüler superonline inkinide düşürürler mi

eğer alt yapı kaldıramıyorsa ve sizin kopma yaşamamanız için en sağlıklı hız ne ise yine ona sabitleyeceklerdir buyuk ihtimal hızınızı. Sonucta Superonline'a geçseniz de yine telekomdan hizmet alacaksınız. Portunuz değişecektir buda hıza olumlu etki etme ihtimali olabilir.
  • Turksat paketlerini 25 ten 24 e çekti böyle fiyasko olamaz ya

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • s.a arkdaşlar ben 25 mbps hızında 50 gb akn süperonline fiber kullanıyorum aylık 44 tl

25 mbps hızım 50 gb akn doldurduğumda 1 mayıs 2017 de kaça düşecek 8 mbps mi 16 mbps mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: derya78

s.a arkdaşlar ben 25 mbps hızında 50 gb akn süperonline fiber kullanıyorum aylık 44 tl

25 mbps hızım 50 gb akn doldurduğumda 1 mayıs 2017 de kaça düşecek 8 mbps mi 16 mbps mi

onaltı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e_capkan -- 21 Şubat 2017; 13:9:5 >
  • Aslında kablo altyapısı her zaman ttnet olduğu için dedikleriniz aynı bende port değişecek diye superonline ye geçtim ama geçmez olaydım bir sürü sorun hız aynı :(
    1 mayıs olayı gözümden kaçmış teşekkürler. @Dr. Boone
  • Bundan sonra 25Mbit paketler göremeyiz firmalar tarafından. Önceden hepsi 3Mbit e düştüğü için sıkıntı olmuyordu onlar için ama şimdi 25Mbit te 16 ya 50 de 16 ya düşeceği için bu da firmaların işine gelmeyecek. Şahsen bu kanundan önce 50Mbit lik paketlere bakıyordum kanundan sonra 25Mbit lik paketler daha mantıklı gelmeye başladı. Zaten genelde oyun oynamak ve youtube dan video izlemek için kullanıyorum interneti onun içinde 25Mbit yeter kanaatimdeyim. Oyun indirecek olduğum zaman günlük 100Mbit e çıkarırım işimi görür yine 25Mbit e devam. Ama Uydunet in tarifelerine baktım bundan önce 25Mbit lik tarifelerin hepsini 24Mbit e çekmişler ki millet 25Mbit almasın diye. Bizi 50Mbit almaya zorluyorlar. Önceden 25Mbit tarifesi olanları da sözleşme bitince 24Mbit e çekeceklerdir diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cansev07

Bundan sonra 25Mbit paketler göremeyiz firmalar tarafından. Önceden hepsi 3Mbit e düştüğü için sıkıntı olmuyordu onlar için ama şimdi 25Mbit te 16 ya 50 de 16 ya düşeceği için bu da firmaların işine gelmeyecek. Şahsen bu kanundan önce 50Mbit lik paketlere bakıyordum kanundan sonra 25Mbit lik paketler daha mantıklı gelmeye başladı. Zaten genelde oyun oynamak ve youtube dan video izlemek için kullanıyorum interneti onun içinde 25Mbit yeter kanaatimdeyim. Oyun indirecek olduğum zaman günlük 100Mbit e çıkarırım işimi görür yine 25Mbit e devam. Ama Uydunet in tarifelerine baktım bundan önce 25Mbit lik tarifelerin hepsini 24Mbit e çekmişler ki millet 25Mbit almasın diye. Bizi 50Mbit almaya zorluyorlar. Önceden 25Mbit tarifesi olanları da sözleşme bitince 24Mbit e çekeceklerdir diye düşünüyorum.

25 mbs saniyede 3 mb yapar dakikada 180 mb saatte 10.8 Gb veri indirmek demek. Yani gece 2-8 arası 60 gb bir veriyi rahat indirebilirsin. Hız 16 mbs olsa bile 6 saatte 43 gb veri indirebiliyorsun.

Benim düşüncem 100 mbs ihtiyacı olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Man Of Earth

quote:

Orijinalden alıntı: cansev07

Bundan sonra 25Mbit paketler göremeyiz firmalar tarafından. Önceden hepsi 3Mbit e düştüğü için sıkıntı olmuyordu onlar için ama şimdi 25Mbit te 16 ya 50 de 16 ya düşeceği için bu da firmaların işine gelmeyecek. Şahsen bu kanundan önce 50Mbit lik paketlere bakıyordum kanundan sonra 25Mbit lik paketler daha mantıklı gelmeye başladı. Zaten genelde oyun oynamak ve youtube dan video izlemek için kullanıyorum interneti onun içinde 25Mbit yeter kanaatimdeyim. Oyun indirecek olduğum zaman günlük 100Mbit e çıkarırım işimi görür yine 25Mbit e devam. Ama Uydunet in tarifelerine baktım bundan önce 25Mbit lik tarifelerin hepsini 24Mbit e çekmişler ki millet 25Mbit almasın diye. Bizi 50Mbit almaya zorluyorlar. Önceden 25Mbit tarifesi olanları da sözleşme bitince 24Mbit e çekeceklerdir diye düşünüyorum.

25 mbs saniyede 3 mb yapar dakikada 180 mb saatte 10.8 Gb veri indirmek demek. Yani gece 2-8 arası 60 gb bir veriyi rahat indirebilirsin. Hız 16 mbs olsa bile 6 saatte 43 gb veri indirebiliyorsun.

Benim düşüncem 100 mbs ihtiyacı olmaz.

Hocam siz olayı yanlış anlamışsınız Firmalar artık 25Mbit paketler satmayacaklardır (benim tahminim) 24Mbit veya 50Mbit arasında seçim yapmaya zorlayacak bizleri. 24Mbit hızı olan adamın kota sonrası hızı 8Mbit e düşerken 25Mbit hızı olan adamın hızı 16MBit e düşüyor ya arada pekte bir hız farkı yok. İşte firmalar bunu istemiyorlar. Kota sonrasındaki hız düşümünde arada belirgin bir hız farkı olsun ki millet daha üst pakete geçmek istesin diye düşünüp bizi daha fazla para vermeye zorluyorular.

• Türkiye'de yaşadığını hatırlatmışlar işte daha ne istiyorsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • reDsbLacKSK R kullanıcısına yanıt
    35 lik paketleri de kaldirdilar mi puzzle tamamlanir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kotalı özellikle 50-100 mbps lerde bizi 25 e yönlendireceklerini düşünüyorum 25 mbpsyi 99 a satan Superonline 100 mbps yanında tv + cepli paketi 89 a falan satmaz herhalde
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.