Şimdi Ara

2015te Çıkan iPhone'un 4000 Liralık Androidlerden Daha İyi Fotoğraf Çekmesi (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
188
Cevap
1
Favori
8.680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mustyblack

Sallamayın allah aşkına birde a71 den iyi çekiyor demişsiniz gözlerinizde problem olabilir mi?

Fanboy falan değilim hem ios hem android kullanıyorum. 1. telefonum mate20 lite diğeri ise 6s , eşimde ise 6s plus ve a71 var. Bu 4 telefonun içinde a71 i kıyaslamaya bile gerek yok açık ara döver. Mate20 lite bile diğer 2 iphone a göre fotoğrafta çok daha iyi .Video konusunda görüntü kalitesi değil ama akıcılıkta elimizdeki iphonelar mate20lite tan daha iyi ama a71den videoda daha iyi değiller.

Alıp kullanmadan , doğru ayarı yapmadan teknomarkette 2 selfie çekerek iphone daha iyi yeeaaaa demek çok doğru değil , al işte bahsettiğin telefonların hepsini kullanıyorum.

Asıl göz problemi sizde olmalı. Sadece teknoloji marketlerinde denediğimi söylemedim çevremde bu telefonlara sahip olanlarınkiyle karşılaştırma yaptım. Mate20 liteı da denedim aşırı soluk çekiyor. Kafanız mı basmıyor anlamadım. Bir sürü açıklama yaptım hala anlamamakta ısrar ediyorsunuz.

Deneme fırsatınız yoksa YouTubedaki incelemeleri izleyebilirsiniz.

Doğru ayarla uğraşmaya gerek yok sıradan kullanıcı kamerayı açınca butona dokunur dokunmaz en iyi sonucu elde etmek ister. Yok ayarmış yok bilmem neymiş. iPhoneu farklı kılan da bu zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-3BDE25B43

Asıl göz problemi sizde olmalı. Sadece teknoloji marketlerinde denediğimi söylemedim çevremde bu telefonlara sahip olanlarınkiyle karşılaştırma yaptım. Mate20 liteı da denedim aşırı soluk çekiyor. Kafanız mı basmıyor anlamadım. Bir sürü açıklama yaptım hala anlamamakta ısrar ediyorsunuz.

Deneme fırsatınız yoksa YouTubedaki incelemeleri izleyebilirsiniz.

Doğru ayarla uğraşmaya gerek yok sıradan kullanıcı kamerayı açınca butona dokunur dokunmaz en iyi sonucu elde etmek ister. Yok ayarmış yok bilmem neymiş. iPhoneu farklı kılan da bu zaten.

Alıntıları Göster

Arkadaşım ne diye video izleyeyim , var diyorum var! Şuan bir elimde 6s bir elimde mate20 lite var ikisiyle de aynı açıdan aynı ışıkta fotoğraf çekiyorum , çekerken tek fark biri sağ elimde diğeri sol elimdeydi , al kendin bak bakalım hangisi daha iyi çekiyormuş.

2015te Çıkan iPhone'un 4000 Liralık Androidlerden Daha İyi Fotoğraf Çekmesi

• Çok boş konu. Böyle bir iddia için aynı şartlarda çekilmiş örnek resimler atılması gerekiyor. Şuanki haliyle delinin biri kuyuya taş atmış kırk akıllı çıkaramamış modunda. Biri malum yerinden örneksiz sallayıp duruyor verilen örneklere veya referanslara karşıda aynı organından cevap veriyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok boş konu. Böyle bir iddia için aynı şartlarda çekilmiş örnek resimler atılması gerekiyor. Şuanki haliyle delinin biri kuyuya taş atmış kırk akıllı çıkaramamış modunda. Biri malum yerinden örneksiz sallayıp duruyor verilen örneklere veya referanslara karşıda aynı organından cevap veriyor

• Konu sahibi arkadaşın haklılık payı var.

bir poz üzerine calıstıgın zaman android ile geçebilirisin.

ama günlük kullanım hızlı çekim dogal zamanlarda

iphone eski modellerı bile daha iyi poz çıkartıyor şaşırıyorum bende :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Night King

Aynı fotoğrafı iphone 11 ve üzeri ile çek bakalım nasıl çekiyor. Ayrıca o 48 mp vb abartılı gözüken şayomi kameraları yazılım olarak iphone kamerası ile kapışamaz. 12 mp iphone kamerası 48 mp şayomi kamerasını ezer geçer. Şu anki telefonum iPhone 11 ve bir önceki telefonum redmi note 8 pro. Şayomiyi gayet iyi biliyorum. İphone 11 ile Arasındaki fotoğraf ve video kalitesi çok fazla.

Alıntıları Göster

Çekebilirsin fark etmez. 12 mp'in çözünürlüğü belli. En kral yazılımıda koysan, en iyi merceğide koysan o çözünürlük bu devirde iş yapmaz. Anca ergen veletlerin insta storylerinde attığı hikayelerde iş yapar. İnstagramda android render muhabbeti olmasa kimse apple bakmaz bile. Mi note 10 bak mesela 108 mp martının tüylerini bile sayarsın. Apple'la az bir yakınlaştırma yap foto çamur gibi oluyor. Gcam yükledikten sonra apple sadece reklam. Yok iphone'la film çekildide yok reklamlarda iphone ile çekildi yazdıda. Tamamen algı oyunu. Apple steve jobstan beri kamera konusunda bir iddiası olmadı zaten ilk çıkan iphone kamerasına bak o zamanın nokiaları 20yle çarpar 2 ile böler. Daha video bile çekemiyordu. İphone 4e kadar böyleydi 4te biraz daha iyileştirdiler ama yine nokia n8 303 pure wievler tokatlıyordu. Şuan da en iyi kamera huawei de aksini iddia eden apple fanıdır. Amerikanın huawei'e ambargo uygulaması bile her şeyin kanıtı. Yiyiyorsa uyhulamasın ambargoyu apple'ı tarihin tozlu raflarına kaldırır. Apple sana en başta sunduğundan farklı fazla bir şey sunmaz, sadece iyi reklam yapar. Bu yüzdende algı oluşturur. Bak mesela 4s 8mp kamera vardı o 8mp tam 6 yeni nesil apple telefonda kullanıldı. Sadece ağır çekim, video fps artışı gibi ufak değişikliklerle kaç sene milletti uyuttuğunun haddi hesabı yok. 12 mp en az 10 yeni apple telefonda kullanıldı ve kullanmaya devamda ediyor. Millet böyle devam ettiği sürece iphone 12 13 alayı 12mp kamera ile gelir. Ram konusunda bile baktı androidde 12ler 8ler havada uçuyor. Önce 2 gb yaptılar sonra 4 yaptılar. Android olmasa apple halen daha 512 mb ram kullanırdı. 3.5'' ekran kullanırdı. 5mp kamera kullanırdı. Yatın kalkın androidin telefonlarına dua edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Heisenbergin asistanı

Çekebilirsin fark etmez. 12 mp'in çözünürlüğü belli. En kral yazılımıda koysan, en iyi merceğide koysan o çözünürlük bu devirde iş yapmaz. Anca ergen veletlerin insta storylerinde attığı hikayelerde iş yapar. İnstagramda android render muhabbeti olmasa kimse apple bakmaz bile. Mi note 10 bak mesela 108 mp martının tüylerini bile sayarsın. Apple'la az bir yakınlaştırma yap foto çamur gibi oluyor. Gcam yükledikten sonra apple sadece reklam. Yok iphone'la film çekildide yok reklamlarda iphone ile çekildi yazdıda. Tamamen algı oyunu. Apple steve jobstan beri kamera konusunda bir iddiası olmadı zaten ilk çıkan iphone kamerasına bak o zamanın nokiaları 20yle çarpar 2 ile böler. Daha video bile çekemiyordu. İphone 4e kadar böyleydi 4te biraz daha iyileştirdiler ama yine nokia n8 303 pure wievler tokatlıyordu. Şuan da en iyi kamera huawei de aksini iddia eden apple fanıdır. Amerikanın huawei'e ambargo uygulaması bile her şeyin kanıtı. Yiyiyorsa uyhulamasın ambargoyu apple'ı tarihin tozlu raflarına kaldırır. Apple sana en başta sunduğundan farklı fazla bir şey sunmaz, sadece iyi reklam yapar. Bu yüzdende algı oluşturur. Bak mesela 4s 8mp kamera vardı o 8mp tam 6 yeni nesil apple telefonda kullanıldı. Sadece ağır çekim, video fps artışı gibi ufak değişikliklerle kaç sene milletti uyuttuğunun haddi hesabı yok. 12 mp en az 10 yeni apple telefonda kullanıldı ve kullanmaya devamda ediyor. Millet böyle devam ettiği sürece iphone 12 13 alayı 12mp kamera ile gelir. Ram konusunda bile baktı androidde 12ler 8ler havada uçuyor. Önce 2 gb yaptılar sonra 4 yaptılar. Android olmasa apple halen daha 512 mb ram kullanırdı. 3.5'' ekran kullanırdı. 5mp kamera kullanırdı. Yatın kalkın androidin telefonlarına dua edin.

Alıntıları Göster

Ram konusuna hiç girme bence. İşletim sistemleri farklı. İosta 4gb ram androidde 8gb ramden çok daha verimli. Bu arada bence de huaweinin kameraları çok iyi. Hele p30, p40 gibi modellerin kameraları efsane. Ama gidip de xiaomi kamerası iphonedan iyi demek komik. Ayrıca hala şu megapixele takılmak da saçmalık. Zoom yapınca martının kanatlarının tüyü gözüküyormuş bana ne :) normal olarak üstteki arkadaşın da dediği gibi sulu boya gibi çekiyor. Youtubeda bir sürü kıyaslama videosu var izleyebilirsin.

• Heisenbergin asistanı H kullanıcısına yanıt
    xiaomi telefon (4000TL) 108MP > Sony A7R4 (30.000TL) 61MP

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Night King kullanıcısına yanıt

Sen xiaomiye gcam kur bakalım bir. Note 8 bile iphone 8e kadar tokatlar. Kendi kamera uygulamasında yapay zeka o kadar iyi çalışmıyor. Renkler patlıyor birazda ama gcam'de tokat manyağı yapar. Ram konusuna girecem tabiki işletim sistemi ios olabilir ama sen 2 gb ramli cihazda chrome'dan max 4 sekme açarsın kalanları tekrar yükler. Multi taskingde verim alamazsın. Üstelik martı tüyü saymak önemli. Ben portre modu sevmem mesela fotoğrafın her köşesindeki ayrıntıyı görmek isterim. Fotoğrafı fotoğraf yapan budur benim için. Martının tüylerindeki ayrıntıları, dalganın kayaya vururken çıkardığı su taneciklerini, güneşin ışın demetlerini görmek paha biçilemez.

• quote:

Sen xiaomiye gcam kur bakalım bir. Note 8 bile iphone 8e kadar tokatlar. Kendi kamera uygulamasında yapay zeka o kadar iyi çalışmıyor. Renkler patlıyor birazda ama gcam'de tokat manyağı yapar. Ram konusuna girecem tabiki işletim sistemi ios olabilir ama sen 2 gb ramli cihazda chrome'dan max 4 sekme açarsın kalanları tekrar yükler. Multi taskingde verim alamazsın. Üstelik martı tüyü saymak önemli. Ben portre modu sevmem mesela fotoğrafın her köşesindeki ayrıntıyı görmek isterim. Fotoğrafı fotoğraf yapan budur benim için. Martının tüylerindeki ayrıntıları, dalganın kayaya vururken çıkardığı su taneciklerini, güneşin ışın demetlerini görmek paha biçilemez.

Gcamcı bomboş adamlar da geldiğine göre konu amacına ulaşmıştır.

• ufacık ayfon ekranından bakıp ayfonun daha kaliteli çektiğini sanmış konu sahibi. yıllardır oynadığım ve grafiklerini çok beğendiğim airline commander oyununu dün gece 4k tvye yansıtıp oynadım o da ne?meğerse oyun piksel pikselmiş de ufacık ve 720p bile olmayan ayfon ekranında o kadar güzel gözüküyormuş.muhtemelen sizinkide o hesap.

ayrıca hiçbir değişikliğe izin vermeyen ayfondaki fotoğraf yazılımı süpermiş ancak tamamen manuel çekimlere izin veren android yazılımı çok kötüymüş. desenki otomatik modu ayfonda daha iyi belki inanırım ama diğer türlü mantıksız.

• istersen nokia 808 ya da lumia 1020 ile karşılaştıralım o iphone'ları ama sonra kaçıp kaybolmasınlar karanlıkta 2015te Çıkan iPhone'un 4000 Liralık Androidlerden Daha İyi Fotoğraf Çekmesi 

• bende balgam atan xiaominin mi a3'ü var. gcam ile birlikte iphone 8' dahil daha iyi çekiyor. ekranı da daha iyi. batarya süresi de daha iyi. ben 1.5k'ya aldım bu çinli mereti arkadaşım 7k'ya ayfon almıştı. tam modelini bilmiyorum ama şayomi her konuda daha iyi ne yazık ki. telefonlar çok pahalı hele taksitle ayfon alan esekler nasıl bir kafada anlamıyorum. 1.5k bile fazla bi telefon için. gerçi 1.5luk telefonlar 2 lirayı geçti ölmüşüx biz

• quote:

aga sen hiç iphone kullandın mı hayatında? ya o kadar saçma yerlerden vurmaya çalışıyorsun ki. hala ram diyorsun. şu an piyasadaki tüm telefonlar içersinde en iyi ram yönetimi iphone telefonlarda. hayır bu açık açık belli bir şey daha ne anlatmaya çalışıyorsun. o dalga köpüklerinin falan kralını zaten iphone x ve üzeriyle çekersin. ayrıca sen hiç iphone 11 ve üzeri modellerin video kalitesini gördün mü? ya xiaomi telefonların çoğunda optik video sabitleyici yok. video çekerken zangır zangır sallanıyor görüntü. kaç yıllık iphone 7 de bile ois var. benim kuzende iphone 6s var. kaç sene oldu alalı unuttum. hala gram kasma donma yok ki çok hor kullanır telefonu. ben dediğim gibi redmi note 8 pro kullandım. bizzat biliyorum. berbat video çekiyor. ayrıca foto kalitesi de idare eder. renkler falan çok tuhaf. gidip iphone 11 ile kıyaslamak komedi resmen.

• eşime mi note10 aldım gel kapışalım

• pakimeno kullanıcısına yanıt

konudaki en iyi cevap budur. Iphone ile bi çok insan çektiği fotoğrafları güzel zannederken pc ye atınca çöp olduğunu görüyor.

Buradan çıkan sonuç, apple her zaman kaliteli ekran kullanır, android tarafı maliyet nedeniyle genelde düşük seviye ekran kullanıyor.

• Night King kullanıcısına yanıt

iphone da doğrudan ram yönetimi diye bir şey yok. Uygulama arka planda çalışmak zorunda değilse, NVME hafızaya yazıyor uygulamadan çıkınca. Tekrar çalıştırmak istenildiği zaman NVME depolamadan çağırılıyor. O yüzden fazla ram e gerek yok. Windows uyku modu gibi düşünebiliriz. O yüzden geceden sabaha bataryası %1 - %2 azalıyor.

Android tarafında belirli bir standart olmadığı için ram e atılıyor tüm yazılımlar. O yüzden gb larca fazla ram e ihtiyacı var. Depolama tarafında hala emmc kullanan telefonlar var. Çoğu pc de nvme depolama yok henüz. Apple iPhone 7 ile nvme kullanmaya başladı zaten. Öncesinde de çok hızlıydı zaten depolamaları.

• AyfOn kAmErAsI içİN tErcİH eDilİyOR mOruQ

Zamanında kullandığım Redmi 4x bile o 6s'e tur bindirir. Boş konu.

• quote:

Orijinalden alıntı: pakimeno

ufacık ayfon ekranından bakıp ayfonun daha kaliteli çektiğini sanmış konu sahibi. yıllardır oynadığım ve grafiklerini çok beğendiğim airline commander oyununu dün gece 4k tvye yansıtıp oynadım o da ne?meğerse oyun piksel pikselmiş de ufacık ve 720p bile olmayan ayfon ekranında o kadar güzel gözüküyormuş.muhtemelen sizinkide o hesap.

ayrıca hiçbir değişikliğe izin vermeyen ayfondaki fotoğraf yazılımı süpermiş ancak tamamen manuel çekimlere izin veren android yazılımı çok kötüymüş. desenki otomatik modu ayfonda daha iyi belki inanırım ama diğer türlü mantıksız.

Kardeşim şaka mısın sen herhangi bir soğutma sistemi olmayan el büyüklüğünde bir cihazdan televizyona 4k 30 fps oyun yayınlayabilmesini mi bekliyordun? Sadece bu iş için tasarlanmış konsollar bile bazı oyunlarda adeta ağlar gibi sesler çıkartıyor....

• Bence konuyu kapat.
    Burada örneklerle rezil olursun.
    Gsmarena incelemelerinden.
    Xiaomi mi8

S10 mi8 iphone 11 pro max oneplus 8 pro.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.