Şimdi Ara

2015te Çıkan iPhone'un 4000 Liralık Androidlerden Daha İyi Fotoğraf Çekmesi (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
188
Cevap
1
Favori
8.680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-3BDE25B43

Xiaomi Mi 10 Pro 800 dolar
    iPhone 7 Plus 450 dolar
    Fotoğraf kalitesi eşit hatta Xiaomi daha kötü.
    Yukarıdaki arkadaşın attığı fiyatlarda iPhone 11 bile mi 10 prodan daha ucuz. iPhone 11 ile mi 10 pro kamera açısından aynı cümle içerisinde bile kullanılamaz. 7 plusı bile adam akıllı geçemeyen bir telefondan bahsediyoruz.

Hayatında android dışı telefon kullanmamış insanlara iphone kamerasını anlatıyorsun, tebrik ederim seni sabır taşı kardeşim.2015te Çıkan iPhone'un 4000 Liralık Androidlerden Daha İyi Fotoğraf Çekmesi 

• İPhone yazılımı kolay ve iyi androidlerde basit ayarkarla çekmeye kalkarsan tabi kötü çıkar ama profesyonel mod ya da g cam kulanırsan androidler çoğu İPhonenu geçer.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: batuoner

Hayatında android dışı telefon kullanmamış insanlara iphone kamerasını anlatıyorsun, tebrik ederim seni sabır taşı kardeşim. 

Alıntıları Göster

Geçen sene telefon tavsiye konusunda redmi note 7'ye gcam yükleyince iPhone X'den daha iyi fotoğraf çektiğini iddia eden kör cahiller vardı. İnsanları yanlış yönlendirmekten başka bir halta yaradıkları yok. Şu an elimde gcam yüklü redmi note 7 var değil iPhone X iPhone 6s plusın stok kamerasının yanından geçemez. Note7 nin stok kamerası fotoğrafı 6300 misali sulu boya gibi çekiyor gcamda fotoğrafın ırzına geçiyor. Bu çinli markalar o kadar rezil ki kendinden 5 yıl önce daha akıllı telefonların yeni yeni popüler olduğu dönemde çıkan telefondan bile daha kötü performans sergiliyor. Bu bahsettiğim Çinliler ucuz da değil 700 dolarlık telefonlardan bahsediyorum. Bak 2020deki iPhone u 2025deki androidle karşılaştırırsam verdikleri tepkilerde haklılar. Çünkü şu anki akıllı telefon teknolojisi daha gelişmiş. Ama 2015den bahsediyoruz doğru düzgün akıllı telefon yoktu piyasada. Benim sitemim babasının malıymış gibi Çinli markaları çok iyi fotoğraf çekiyor alın diye insanları yanlış yönlendiren şarlatanlara. iPhone'un avukata ihtiyacı yok. iPhone avukatlığı falan yapmıyorum burada. Alacak param da yok ama bizzat gidip denedim gerek çevremden olsun gerek mağazadan olsun.

• https://www.techradar.com/news/phone-and-communications/mobile-phones/here-s-how-many-engineers-are-dedicated-to-the-iphone-7-camera-1311629#:~:text=The%20iPhone%20is%20the%20most,a%20new%2060%20Minutes%20report.

2015 haberine göre sadece kamera departmanında 800 kişi çalışıyor, muhtemelen şimdi çok daha fazladır.

Ben de Android kullanıyorum , s9 plus ve kamerasından çok memnunum ama Apple ın de çok iyi olduğunu kimse inkar edemez. Android tarafında fiyat/Performans cihazlar var ama üst segmentte sadece Samsung S ve note serisi rekabet edebilir, diğer çinliler 10 fotonun 1 tanesini çok iyi çekiyor, gerisi ortalama, Apple ise her senaryoda ortalama üstü çekiyor..

• 2015te Çıkan iPhone'un 4000 Liralık Androidlerden Daha İyi Fotoğraf Çekmesi

6S Plus güncel fiyatları

2015te Çıkan iPhone'un 4000 Liralık Androidlerden Daha İyi Fotoğraf Çekmesi

https://www.dxomark.com/apple-iphone-6s-plus-review-best-iphone-camera-tested-ever/

2015 yılı 6S Plus DXOMark kamera puanı

6S Plus güncel fiyatına yakın hangi Android telefonları alabiliyoruz? Şunu da ekleyeyim 32 GB yetmez kimse de almaz 64 ü 128 den pahalı o yüzden 128 GB ı yani orta fiyatı baz alalım.

Android:

https://www.dxomark.com/samsung-galaxy-s10-camera-review/

https://www.dxomark.com/huawei-p30-pro-camera-review/

P30 un Dxomark puanını Huawei açıklamamış pro ile yakın demiş.

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/xiaomi-mi-note-10.html

https://www.dxomark.com/xiaomi-mi-cc9-pro-premium-edition-camera-review/

Bu Note 10 değil diyecek olanlar epey.com linkine baksın Mİ Note 10 un diğer ismi CC9 Pro.

Kaldı ki senin öve öve bitiremediğin 6S Plus 2015 standartlarına göre 84 puan almış. Güncel standartlarla 42 puan bile alamaz. Güncel kameralı en ucuz İphoneun fiyatı hemen hemen aynı 4.899 TL. Dxomark kamera puanı 101. Yani nerden baksan tutarszı bir konu. Öyle işkembeden sallamakla olmuyor bana bunlarla gel. Son olarak yıllarca İphone kullanıp geçen sene s10e bu yıl başından beri Xiaomi Mİ 9 kullanıyorum. 6S Plus ın yarı fiyatına kayıtsız Mİ9 ve Mİ9T Pro bulunabiliyor. Bu da Mİ9 un dxomark puanı

https://www.dxomark.com/xiaomi-mi-9-camera-review/

Şimdi konunu al ne yaparsan yap.

• Adam Çinli markaların kendisini rüşvetle üst sıralarda tuttuğu Dxomarkı referans göstermiş bana.

• Aklıma zamanında bu konuda piyasanın anasını ağlatan ilk telefonum nokia 6630 geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: çerkes89

Aklıma zamanında bu konuda piyasanın anasını ağlatan ilk telefonum nokia 6630 geldi.

Şu anki orta segment diye satılan çinli markalarla kapışır (?)

• Plastik yumağı iPhone fotoğraf kalitesi konusunda özellikle Huawei nin çırağı bil olamaz.

• 12 megapixelle ancak pixel pixel anadolu çekersin. 5.5'' te iyi durur at bakayım bir televizyona. Pixelleri tek tek sayarsın. Xiaomi' ler uzak nesneleri çok daha keskin çekerler. Sahilde ufka doğru bir foto çek uçan martıları kar falan zannedersin apple'da, xiaomi ile çek martının gözü bile görünür.

• Kimi referans alacağız dh forumda ki hiçbir şeyden anlamayan nicksiz name mi kameralar konusunda PhD din falan mı var ne özelliğin var anlat bakalım seni referans alalim uzmanlığın ne

Adam gelmiş kendi g*tünü bütün dünya da referans olarak alınan dxomarktan üstün görüyor

Başka sorunlarda da haşmetli g*tunuze danışalim mı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Proprietor

Kimi referans alacağız dh forumda ki hiçbir şeyden anlamayan nicksiz name mi kameralar konusunda PhD din falan mı var ne özelliğin var anlat bakalım seni referans alalim uzmanlığın ne

Adam gelmiş kendi g*tünü bütün dünya da referans olarak alınan dxomarktan üstün görüyor

Başka sorunlarda da haşmetli g*tunuze danışalim mı

Git yabancı basında dxomarkın ne haltlar yiyerek inceleme yaptığını oku. Kendi gözüme mi inanacağım yoksa yanlı inceleme yapan bir siteye mi inanacağım?

• 2000 liraya aldığım note 8 pro dan 64mp iyi cekiyo ok.
    Direnmeyin iPhone geçmiyorum,hani diyorsunuz yaa iPhone zengin işi.
    Zengin değilim Allah'a şükür 7-8k kazanıyoruz ama almıyorum.
    Hayır zorla mi almiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RustyCohle -- 7 Eylül 2020; 12:56:37 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RustyCohle

2000 liraya aldığım note 8 pro dan 64mp iyi cekiyo ok.
    Direnmeyin iPhone geçmiyorum,hani diyorsunuz yaa iPhone zengin işi.
    Zengin değilim Allah'a şükür 7-8k kazanıyoruz ama almıyorum.
    Hayır zorla mi almiyorum

Zorla al diyen yok kardeşim.

Note 8'in kamerası rezil durumda. iPhone 6s Plusla aynı cümle içinde kullanmak iPhone'a hakaret olur. 64 MP olayı pazarlama stratejisinden başka bir şey değil. Sulu boya gibi çeken Note 8'in klasmanı Nokia 6300 falan(!)

• 2008'de Sony Ericsson k790 kullanıyordum; 3.2 megapiksel cybershot kameraya sahipti ve 2015 iPhone 6 plus'dan daha iyi fotoğraf çekiyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-3BDE25B43

Adam Çinli markaların kendisini rüşvetle üst sıralarda tuttuğu Dxomarkı referans göstermiş bana.

Kaynak neresi? Sağ taraf mı? Sol taraf mı?

Yaw madem bu Çinliler kısıtlı imkanlarıyla düşük kâr marjlarıyla Dxomarka para yedirebiliyor da dünyanın elinde en çok nakiti olan şirket olan Apple biraz para yedirmeyi akıl edemiyor? Hade bir tarafından uydurduğunu doğru kabul edelim Çinliler para yediriyor diyelim. Xiaomi Mİ Note 10 ve Huawei P30 u eleyelim. Samsunga ne diyeceksin? Samsungta Çinli mi? Dxomarkı referans almayalım da seni mi referans alalım? Bu telefonlardan hangisini kullandın? Bırak kullanmayı bu telefonlardan herhangi birini gördün mü dokundun mu? Zor bela bir 6S Plus almışsın veya yıllar önce almışsın şimdi değiştiremiyorsun kendini kameram şöyle iyi böyle iyi diye tatmin ediyorsun herhalde. İlk iPhone dan 7 ye kadar tüm iPhoneları kullandım tam X alacakken son anda vazgeçip tekrar Androide döndüm. S10 ve şimdi Mİ 9 kullanıyorum. İphone XSin çeyreği fiyatına aldığım Mİ 9 un Dxomark puanı XS Max güncel iPhone 11 den bile yüksek. Sana buraya S10e ile çekilmiş ve iPhone 6S ile çekilmiş fotoları koyarım ağzın açık kalır. Kullandığımız tecrübe ettiğimiz telefonlar sana mı inanalım gözümüzle gördüğümüze mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Farfaraway21

Kaynak neresi? Sağ taraf mı? Sol taraf mı?

Yaw madem bu Çinliler kısıtlı imkanlarıyla düşük kâr marjlarıyla Dxomarka para yedirebiliyor da dünyanın elinde en çok nakiti olan şirket olan Apple biraz para yedirmeyi akıl edemiyor? Hade bir tarafından uydurduğunu doğru kabul edelim Çinliler para yediriyor diyelim. Xiaomi Mİ Note 10 ve Huawei P30 u eleyelim. Samsunga ne diyeceksin? Samsungta Çinli mi? Dxomarkı referans almayalım da seni mi referans alalım? Bu telefonlardan hangisini kullandın? Bırak kullanmayı bu telefonlardan herhangi birini gördün mü dokundun mu? Zor bela bir 6S Plus almışsın veya yıllar önce almışsın şimdi değiştiremiyorsun kendini kameram şöyle iyi böyle iyi diye tatmin ediyorsun herhalde. İlk iPhone dan 7 ye kadar tüm iPhoneları kullandım tam X alacakken son anda vazgeçip tekrar Androide döndüm. S10 ve şimdi Mİ 9 kullanıyorum. İphone XSin çeyreği fiyatına aldığım Mİ 9 un Dxomark puanı XS Max güncel iPhone 11 den bile yüksek. Sana buraya S10e ile çekilmiş ve iPhone 6S ile çekilmiş fotoları koyarım ağzın açık kalır. Kullandığımız tecrübe ettiğimiz telefonlar sana mı inanalım gözümüzle gördüğümüze mi?

Alıntıları Göster

İngilizce dxomark rüşvet yaz googleda yabancı basında redditte bir sürü yazı, haber çıkıyor. Bir yerimden neden uydurayım kimsenin avukatı da değilim düşmanı da değilim. Mi9 mu ? hahaha kardeşim niye gözünüz bu kadar kör bir şekilde yanlı yorum yapıyorsunuz anlamıyorum.

Mi9 değil mi10 pro bile xsden daha kötü. Kendi gözümle denedim anlamak bu kadar mı zor. Git bizzat kendin dene ya da youtubedan izle hangisinin daha üstün olduğunu gör. Xsi kendi kuzenimden alıp denedim muazzam ötesi bir kamerası var. Androidler sulu boya gibi hastalıklı ve soluk çekiyor bunu anlamak bu kadar zor olmamalı.

• Sallamayın allah aşkına birde a71 den iyi çekiyor demişsiniz gözlerinizde problem olabilir mi?

Fanboy falan değilim hem ios hem android kullanıyorum. 1. telefonum mate20 lite diğeri ise 6s , eşimde ise 6s plus ve a71 var. Bu 4 telefonun içinde a71 i kıyaslamaya bile gerek yok açık ara döver. Mate20 lite bile diğer 2 iphone a göre fotoğrafta çok daha iyi .Video konusunda görüntü kalitesi değil ama akıcılıkta elimizdeki iphonelar mate20lite tan daha iyi ama a71den videoda daha iyi değiller.

Alıp kullanmadan , doğru ayarı yapmadan teknomarkette 2 selfie çekerek iphone daha iyi yeeaaaa demek çok doğru değil , al işte bahsettiğin telefonların hepsini kullanıyorum.

• Hangi 4000tl Fiyat bandında olan cihazla hangi ışık hangi poz hangi mod ile karşılaştırdığınızı yazsanız örnek fotoğraflar yükleyip kanıt sunsanız belki inaniniriz ama maalesef gereksiz konu...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Heisenbergin asistanı

12 megapixelle ancak pixel pixel anadolu çekersin. 5.5'' te iyi durur at bakayım bir televizyona. Pixelleri tek tek sayarsın. Xiaomi' ler uzak nesneleri çok daha keskin çekerler. Sahilde ufka doğru bir foto çek uçan martıları kar falan zannedersin apple'da, xiaomi ile çek martının gözü bile görünür.

Aynı fotoğrafı iphone 11 ve üzeri ile çek bakalım nasıl çekiyor. Ayrıca o 48 mp vb abartılı gözüken şayomi kameraları yazılım olarak iphone kamerası ile kapışamaz. 12 mp iphone kamerası 48 mp şayomi kamerasını ezer geçer. Şu anki telefonum iPhone 11 ve bir önceki telefonum redmi note 8 pro. Şayomiyi gayet iyi biliyorum. İphone 11 ile Arasındaki fotoğraf ve video kalitesi çok fazla.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.